HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A magyar feltalálók nem tudják, mit csinálnak - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A magyar feltalálók nem tudják, mit csinálnak Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 12. 22. 16:35

Katasztrofális helyzetben van a hazai kutatás-fejlesztés és innováció, de hosszú, kitartó stratégiával bizonyos területeken számíthatnánk sikerre - mondta a HWSW-nek Lemák Gábor, a Mobilitás és Multimédia Klaszter vezetője.
https://www.hwsw.hu/...-tamogatas.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...-tamogatas.html

#2 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 16:35

És vajon hányan vesznek el a bürökrácia útvesztőjében? Szörnyű.

#3 Felhasználó inaktív   törppapa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 21:12

Sajnos én is kinlodom egy uj dologgal és nem jutok semmire sem vele bár az innovácio nekem
4éve müködik mindennap használom . Egyszerü mit a faék .Probálkoztam összeségében minden
lehetséges helyen de nem vettek komolyan söt az a félö ha leirom a dolgot azzonnal elpihentetik
majd kisidövel beadja valaki szabadalom gyanánt elviszia pézt meg a dicsöséget is .
Ennyit az egészröl ,ha nics valakid tüzközelbe szép lehetsz DE okos nem . Jelenleg az egyéni
kedeményezök haláravannak itéve . Szoval ennyi afeltalálokrol az innováciorol .
Röviden katasztrofális a hejzet .Pedig meg sok uj van bennük . Lásd a világban 56 nobeldijas
közül 16 magyar .

#4 Felhasználó inaktív   Seregély 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 22:01

"Lásd a világban 56 nobeldijas közül 16 magyar . "

789 Nobel Díj nyertes van, nem 56. A magyar Nobel Díjasak ráadásul nem itthon tudtak érvényesülni.
Ez a 16 egyébként érdekes szám. Pl. Hollandiában csak az utrechti egyetemnek több díjazottja van.

#5 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 22:14

Idézet: törppapa - Dátum: 2009. dec. 22., kedd - 21:12

Sajnos  én is kinlodom  egy uj dologgal és nem jutok semmire sem vele  bár az innovácio nekem <br />
4éve müködik  mindennap használom . Egyszerü  mit a faék .Probálkoztam összeségében minden <br />
lehetséges helyen  de  nem vettek komolyan  söt  az a félö  ha leirom a dolgot azzonnal elpihentetik<br />
majd kisidövel  beadja valaki szabadalom gyanánt  elviszia pézt meg a dicsöséget  is .<br />
Ennyit az egészröl  ,ha nics valakid  tüzközelbe szép lehetsz   DE okos nem . Jelenleg az egyéni<br />
kedeményezök  haláravannak  itéve . Szoval ennyi afeltalálokrol  az innováciorol .<br />
Röviden katasztrofális  a hejzet .Pedig meg sok uj van bennük . Lásd  a világban 56 nobeldijas <br />
közül 16 magyar .   <br />

Csak nem egy helyesírás-ellenörző, mert akkor értem, hogy mi lehet a baj. :p Bocs. :)

Egyébként, ha valakivel valami érdekes történik, akkor rögtön kiderül, hogy az apukájának az első házasságából született lányának  az első barátjának az unokatestvére már hallott olyanról, aki ismert olyat, aki magyar volt, és innentől kezdve ő is magyar. :D Nem akarok neveket mondani, de van olyan Nobel-díjasunk, akinek a szavai engem még személy szerint is sértenek, mint magyart, mert egy kalap alá vett olyanokkal, akik neki kárt okoztak. Ő is magyar, vagy nem, neki kéne eldöntenie. Mindegy, ez egy másik téma, messzire vezet.

Szerkesztette: Ndrew 2009. 12. 22. 22:16 -kor


#6 Felhasználó inaktív   Jazoja 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 00:04

Nekem erről a cikkről egy apró dolog jutott eszembe, amelyet még az egyetemen tanultam "Menedzsment" c. tárgyból: (de leginkább a 6. pontja)

PIMS modell (Profit Impacts of Marketing Strategies)
Vizsgálat során 37 független változót találtak, amelyek a célváltozók (tőkejövedelmezőség, készpénzforgalom) alakulását magyarázzák.
Ezek hét csoportba sorolhatók:
- beruházásigényesség,
- termelékenység
- piaci pozíció
- piac növekedése
- minőség
- innováció (erős pozícióban)
- vertikális integráció

#7 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 01:12

Idézet: Jazoja - Dátum: 2009. dec. 23., szerda - 0:04

Nekem erről a cikkről egy apró dolog jutott eszembe,

Nekem egy másik:
Ez egy reklám cikk, egy emberke saját személyét és cégét tolja az előtérbe. "gyere hozzánk, és majd lesz valahogy". Érdekes lenne az orra alá tolni egy szerződést, amiben teljes anyagi feleősséggel vállalja, hogy előre megmondja, hogy egy fejlesztés az siker lesz vagy a kukában végzi. Utólag még a takarítónő is okosakat mond.

Két hete volt a MTA-n egy bemutató nyelvi technológiákról, a webforditas weboldal már tucatnyi nyelv között működik, csak nem a végfelhasználó, hanem mások fizetnek érte. Hasonló gondokat látok Openoffice és odt és egyéb vonalon is.
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#8 Felhasználó inaktív   Nemes Dániel 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 01:24

@tanulgat: teljesen jókat mond az ember. minden szava arany.

nyilván írhatták volna úgy is a cikket, hogy "forrásunk elmondta", csak épp hiteltelen lett volna, ezáltal rögtön érdektelen.

egyébként meg tessék 5x elolvasni az első (Milyen utat kell bejárnia egy fejlesztőnek, feltalálónak, hogy sikerre vigye?) és az egyik legsemmitmondóbb (Nálatok nem kaphat segítséget a gazdasági szakértelem nélküli kezdő csapat?) kérdésre adott válaszokat. meg nem értett feltalálókkal, zokogó zsenikkel tele a padlás. 5x el kell olvasni, aztán gondolkodni. aztán még mindig nem biztos, hogy te leszel az az 1-2 a 10 befektetésből, ami bejön. jó esetben te leszel az a másik 2-3, amelyik legalább visszatermeli a beletolt pénzt. a tipikus esetben ugyanis a) nem fektetnek beléd, mert valamiért nem érdemes, b) te leszel az az 5-6/10, amelyik teljes bukta.

#9 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2009. 12. 23. 09:28

@Nemes Dániel: köszi a védelmet

én is így gondolom. Sőt, éppen ezért lett végül klasszikus Q&A interjú a forma. Elég kevés emberrel beszéltem mostanában, aki ennyire szerette volna, hogy másoknak jó legyen.

@tanulgat: ha ez a "cég" sikeres lesz, az azt jelenti, hogy a benne lévő cégek még sikeresebbek. Bárcsak arról lenne, szó, hogy milliárdokat keresnek, mert akkor a tagok még többet.
chill,
aDoayen

#10 Felhasználó inaktív   NWNE 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 09:40

@Nemes Dániel, @Dojcsák Dániel

Teljesen egyetértek. Senki sem mondta, hogy könnyű és nem is sikerülhet mindenkinek. Kifogásokat találni, meg másokat hibáztatni, az a könnyű.

#11 Felhasználó inaktív   tomtyi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 377
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 09:44

mindez igaz. de sajnos csak a gazdaságossági oldaláról. nyilván a pénzembereknek az a fontos, hogy ha befektettek, akkor hasznot hozzon. már eleve itt a "baj": befektetés. mintha nem lenne elég pénz a mecénáskodáshoz.
áh...

#12 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 24. 22:32

Idézet: Nemes Dániel - Dátum: 2009. dec. 23., szerda - 1:24

(Milyen utat kell bejárnia egy fejlesztőnek, feltalálónak, hogy sikerre vigye?)

Ez a kulcsmondat.

A feltalálónak az a siker, hogyha népszerű lesz, a befektetőnek pedig az, ha nagy nyereséget ér el. Erre utaltam. Valamint arra, hogy amíg elbeszélnek egymás mellett, addig van ez a helyzet.

ui: Beszéltem olyan nagyvállalat gazdasági vezérigazgatójával, akinak az volt a legnagyobb panasza, hogy a bankjuk nem szólt neki, hogy le fog járni az egy éves, 250 mFt-os, egy éves hitelük, és elkezdett panaszkodni, hogy a bankok a merev hozzáállásukkal több milliárdos fejlesztéseket hiúsítanak meg.
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 12. 25. 00:48

Idézet: tanulgat - Dátum: 2009. dec. 24., csütörtök - 22:32

Beszéltem olyan nagyvállalat gazdasági vezérigazgatójával, akinak az volt a legnagyobb panasza, hogy a bankjuk nem szólt neki, hogy le fog járni az egy éves, 250 mFt-os, egy éves hitelük

Hjajj, ahol a könyvelés, meg a gazdaságis nem tudja a helyi pénzügyeket, ott a bank a hibás?
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 25. 01:03

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. dec. 25., péntek - 0:48

Hjajj, ahol a könyvelés, meg a gazdaságis nem tudja a helyi pénzügyeket, ott a bank a hibás?

Ja. Amúgy 150 fős, 20 mrd Ft éves árbevételü cégről van szó 4 vezérigazgatóval, mindegyik tulajdonos is egyben, ofkórz. :respect:

Mondok cifrábbat. Tegnap volt az egyik pártadón egy gazdaságpolitikai kerekasztal. Az egyik kamara (!) vezetője állandóan azt szajkózta, hogy a kormány adjon EU támogatást a kisvállalkozóknak (!!!) azért, hogy a gazdasági válság miatti problémákat ellensúlyozzák.

Olyan apróság, hogy kisvállalkozó alatt egyéni vállalkozót ért, hogy összekeverte a 6-7 éves kötelezettséget és komoly adminisztrációs terhekkel járó EU támogatást az egyszeri állami adományokkal már szóra se érdemes - és ezt jó fél órán keresztül folyamatosan nyomatták. mintha értelme is lett volna. Belegondoltam, mennyi esélye van annak, hogy egy kamara vezetője értelmes ember legyen.... :think:
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#15 Felhasználó inaktív   Nemes Dániel 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 25. 01:41

@tanulgat: "A feltalálónak az a siker, hogyha népszerű lesz, a befektetőnek pedig az, ha nagy nyereséget ér el."

a kettő ritkán jár külön. előfordul, de nem gyakori.

#16 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 26. 08:45

Érdekes cikk, de a válaszadó néha ökörségeket beszél. Pl. "Ezzel szemben jó példa az amerikai X Prize Alapítvány, ami 10 millió dollár jutalmat ajánlott fel annak a kutató-fejlesztő csoportnak, akik elsőként juttatnak az űrbe kereskedelmi személyszállításra alkalmas űrhajót. Senki nem kapott előre forrást, viszont bárki megpróbálhatta teljesíteni a feltételeket." Ezt a mintát várják el Magyaroszágtól? Hogyan juttat fel valaki űrhajót, ha nincsenek meg a forrásai? Ha többe kerül, mint a jutalom? Ha nem sikerül, miből él a kutató? Mi lesz a sikertelen találmány részeinek sorsa? Gondolkozna már, mielőtt beszél az ilyen.

A cikkben tárgyalt jelenség nem csak az IT, műszaki szabadalmakra igaz, hanem pl. orvosi vagy más területeken is. A feltalálónak nehéz dolga van. Maga a szabadalmaztatás is nehéz, költséges (díjak fizetése + ha van pénz szabadalmi ügyvivőre), hosszú jogi malőr, sok buktatóval. Aztán ha ezt túléli, akkor a szakember még mindig nem ért a gazdasági kérdésekhez. A befektetők kerülik a kockázatot (és az annak viselésére képtelen feltalálóra akarják hárítani). Az innovációs állami/EU-s támogatási pályázatok pedig megint csak gazdasági szakértelmet igényelnek (üzleti terv, stratégia, management) és korruptak is (akinek van összeköttetése, az kókler ötletre is kap pénzt, feltéve, hogy visszaoszt belőle). Míg nincs támogatás, addig gazdasági szakember nem szál be a buliba, mert nem térül meg a munkája, de míg nincs gazdasági szakember, addig buli se lesz.

A felsorolt hibák (nem tudják a találmány lényegét bemutatni / feltalálta-e más - kik a versenytársak / mennyi pénz kell rá) az egész világon jellemzőek. Míg az USA-ban több az ember, több az ötlet, több a pénz, több ötlet jut a megvalósításig, addig nálunk ez kivételes: kevés a magánbefektető és állami pályázatok pedig bürokratikusak, korruptak és erősen véges költségvetésűek. Sosem az innovációról voltunk híresek. A magyar feltalálók zöme mindig is külföldön boldogult csak. "Magyarország" és az "innováció" szavak antonímák.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#17 Felhasználó inaktív   BIG DADDY KANE 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 12. 18:16

@törppapa: Helló az Én Cégem tud rajtad segíteni.Én egy Magyar- Amerikai Üzlet Ember vagyok,a Cégem az USA-ban,New York-ban van.Az Email Címem: PatentMarketer@gmail.com Jelenleg Pécsett,Magyarországon vagyok. Ha megadod a Címedet akkor sok Információt todok neked küldeni,a munkánkról,és hogy,hogyan tudnánk a Találmányodat Értékesíteni. Mi nem vagyunk Hiénák,mint sok Cég főleg Magyarországon. Üdv. Gábor

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 02. 13. 10:01

Ha nem robot vagy, akkor látnád, hogy nem olvassa, mert 5 éve nem lépett bbe. Azon kívül is csak ide írt egyszer. Üzletember, ja, első körben 5 forintot nem adnék semmiért.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó