HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Rohamosan terjednek az LED-tévék - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Rohamosan terjednek az LED-tévék Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 12. 30. 15:31

Miközben sok termék értékesítése szenvedett, az LCD-tévék iránti kereslet növekedése 2009 során is töretlen maradt. Miután több nagy gyártó is kampányokat indított, az ünnepi szezon egyik új slágere az LED LCD-tévék lettek, és rohamos sebességgel hódítják meg majd a nappalikat.
https://www.hwsw.hu/...sony-sharp.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...sony-sharp.html

#2 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 30. 15:31

A NeoPlazmáról is érdemes lenne valamikor ha időtök engedi említést tenni, az (a natúr plazmával együtt) valahogy a háttérben marad. Kép Pedig igen csak említésre méltó...
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#3 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 30. 16:55

Nézd, valóban jó lenne ha szót említenének róla, mert sokkalta érdemesebb és értelmesebb technológia, csak hát arra kevés a marketing keret. Legszívesebb én szét büntetném pl. a Samsungot, hogy LED tvknek nevezi a LED LCD tvket. Sok ember meg csak néz amikor mondja neki, hogy az LCD és nem LED. Persze ennek analógiájára a régi hagyományos LCD-ket meg lehetne CCFL tvknek hívni, csak hát annak ugye a fene se ismeri a jelentését, a led szó meg erős marketing kulcsszó a mai energia éhes világunkban. Szerény véleményem, hogy színek, válaszidő és tv nézés tekintetében plazmáknál nincs jobb választás, főként értendő ide a Neo PDP-k ahol már a fogyasztás is rendben van.
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#4 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 30. 16:57

Mondom ezt úgy, hogy itthon LCD van, de Plazmákkal dolgozom, tehát van összehasonlítási alapom bőven.
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#5 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 30. 20:36

Hmmm, van már olyan LEDes monitor / TV, amiben nem a háttérvilágítás  LEDes, hanem maga a pixel a LED. tehát 1 pixel 1db icipici LED dióda, amiben van mondjuk 3 szin (rgb), vagy subLED. Szóval a panelen lenne pl 1280*1024db pici LED.

Vagy 1db ilyen pici LEd nem adna elegendő fényt, hogy komplexen elegendő legyen a fényereje? Pedig vannak már igazán erős power LEDek. Vagy csak nagyon drága lenne és azért nincsen még? (hatalmas nagy "sportcsarnokos" TV-kben van ilyen ha jól tudom. de az más tészta, mert ott nagyobbak ezek a LEDek.)
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#6 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 30. 22:08

@des: A központozás átismétlése javallott. Kép
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#7 Felhasználó inaktív   boxingcat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 209
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 31. 10:29

Nekünk egy 72 centis CRT tévénk van, bazinagy és nehéz darab, de kristálytiszta és tűéles képe van. Bőven jó.

#8 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 31. 11:59

Idézet: boxingcat - Dátum: 2009. dec. 31., csütörtök - 10:29

Nekünk egy 72 centis CRT tévénk van, bazinagy és nehéz darab, de kristálytiszta és tűéles képe van. Bőven jó.

Nekem 55 centis Videoton, homályos képpel, és a hangulatától függ, hogy tudok-e rajta tévézni, mert a tunerje rossz. De jó ez :) A TV öl, butít, és nyomorba dönt, filmet meg monitoron nézek.

#9 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 31. 14:19

Idézet: des - Dátum: 2009. dec. 30., szerda - 20:36

Hmmm, van már olyan LEDes monitor / TV, amiben nem a háttérvilágítás  LEDes, hanem maga a pixel a LED. tehát 1 pixel 1db icipici LED dióda, amiben van mondjuk 3 szin (rgb), vagy subLED. Szóval a panelen lenne pl 1280*1024db pici LED.

OLED, AMOLED van, külső cikket inkább nem reklámoznék, de a HWSW-n is volt róla szó. Baromi drága, de kisebb méretben (telefon, fényképezőgép) többek számára máris elérhető. Napfényes időben nem is egy rossz dolog, hogy rendesen látható a kijelző.

Szerkesztette: Signal 2009. 12. 31. 15:15 -kor


#10 Felhasználó inaktív   boxingcat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 209
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 31. 16:27

@szucsati: Hány éves a videoton? Szüleimnél egy 25 éves van, szintén a tuner rossz de a kép jó. A hangeröcsuszka se a legjobb. Film szintén gépen.
BUÉK.

#11 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 01. 12:19

Idézet: boxingcat - Dátum: 2009. dec. 31., csütörtök - 16:27

@szucsati: Hány éves a videoton? Szüleimnél egy 25 éves van, szintén a tuner rossz de a kép jó. A hangeröcsuszka se a legjobb. Film szintén gépen.<br />
BUÉK.

Nem tudom, ez a típus (kép). Ezek tudtommal Toshiba képcsővel készültek. Már volt vele gond, akkor mondta a szerelő, hogy érdemes ezeket javíttatni pont azért, mert jó a képcső. Egyszer majd elviszem a tunert megcsináltatni...

#12 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 02. 16:07

@Socket: Egyetértek a marketing mocsokkal... Kép sebaj, én plazmán HDzek Kép
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#13 Felhasználó inaktív   balu0102 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 03. 14:59

tehát igazából LED tv még nincs? Aminek tényleg led a kijelzője? Csak a háttérvilágítása az lcd-nek led-ekből van megoldva?

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 01. 03. 15:14

Idézet: balu0102 - Dátum: 2010. jan. 3., vasárnap - 14:59

tehát igazából LED tv még nincs? Aminek tényleg led a kijelzője? Csak a háttérvilágítása az lcd-nek led-ekből van megoldva?

Persze, ennyit az egész LED mánia, hogy háttérvilágítás LED-es, oszt az jó.
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   balu0102 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 03. 15:21

jahh Kép ez nagyon gáz Kép Én meg azt hittem h maga kijelző tényleg led. (mint pl a samsung i7110-em oled) Akkor viszont nem értem, hogy hívhatják led tévének. Ez akkora átb@szás :-/

#16 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 04. 08:37

@balu0102: Persze hogy az, sőt az LCD-re jellemző vertikális betekintési szögben történő változás során bekövetkezett színtorzulás a mai napig megfigyelhető, köszönhetően az LCD (folyadék kristályos) technológiának. Nekem ennyi elég volt hogy plazmát vegyek...
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#17 Felhasználó inaktív   Strezi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 04. 09:29

@boxingcat: Én is így voltam a 72-es Sony Super Trinitronommal, egészen addíg, amíg három évvel ezelőtt mellé nem raktam az 127-es plazmát Kép Tűéles kép, telt színek? Ugyanmár, mióta megvan a plazma nem néztem vissza Kép

Most viszont kezdek elcsábulni egy 52 LCD iránt, mert láthatóan egyenletesebbek a mozgások, részletesebb a kép és teltebbek a színek rajta. Természtesen LED háttérvilágítással Kép
De ciki lesz majd kirakni itt a telepen a kuka mellé a plazmát Kép
Otthon: Apple iMac 20" C2D, LG50PC1DA plazma, Marantz DV6600 DVD, Technics SADX930, Preludium hangfalak
Munka: Intel Core i7 965 Extreme + Q6600, Intel X25 SSD, Dell 3007FPW

#18 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 04. 17:12

találós kérdés még, hogy mennyivel fogyaszt kevesebbet a led, mint a kompakt fénycső. samsung pl ugyanannyit ad meg a 32" meg az 50" fogyasztásra. persze sötét képeknél biztos kevesebbet fogyaszt.

#19 Felhasználó inaktív   Gyulavitéz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 05. 15:02

@fietspump: "hagyományos" LG lcd-m van, annak adatát tudom mondani neked, aztán majd valaki beírja a ledes háttérvilágítású tv-je fogyasztását is. Enyémen van "eco" gomb, azzal két gombnyomással tudok takarékoskodni az árammal. Letekert fényerővel (=sötétben pont ez a jó) eszik 40 wattot a 32"-os jószág. Csutkára feltekert fényerő (akkor kell, ha telibe süti a nap) esetén fogyaszt 140 wattot. Átlagosan szerintem olyan 70-100 között mozog az én használatomnál a fogyasztás.
<a href='http://notik.hu' target='_blank'>bontott notebook alkatrészek</a>

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó