HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: 2010: mikor anyád bejelölt Facebookon - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: 2010: mikor anyád bejelölt Facebookon Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 01. 07. 17:05

Idén már nem sikkes webkettesnek lenni. Ma már a közösségi médiát, mikroblogot, webes eszközöket használók nem számítanak űrlénynek. A fejlett internetes szolgáltatások mára olyanná váltak, mint a csapvíz. Tudjuk, hogy van, tudjuk, hogy kell megnyitni és nem érdekel senkit, hogy hogyan működik.
https://www.hwsw.hu/...on-twitter.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...on-twitter.html

#2 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 07. 17:05

Pont le*arom ezeket a közösségi oldalakat.
Csak azért vagyok fent hogy a tényleg közeli ismerősöket el tudjam érni ha szükségem van rájuk vagy nekik rám.
Mint egy online telefonkönyv csak kicsit több infoval.
Több nem is kellene bele sztem.

#3 Felhasználó inaktív   Lulu64 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 60.965
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 07. 17:09

Eh, anyám pont tegnap jelölt facebookon  :omg:  :Đ
„Érintőlegesen a kör is csak egy pont...”

#4 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 07. 17:22

Amennyiben a geek-eskedés azt jelenti, hogy mindenáron követni a netes "divatot", egyre gyorsabban, akkor ma valóban nehéz azzá lenni. Csakhogy szerintem éppenhogy lassítani kéne - a lényeg meg elsiklik az ember szemei előtt. A nagy sebesség - ha nem ésszel használjuk - nem csak az úton halálos. Kép
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#5 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 07. 17:54

Engem valahogy nem kötnek le ezek a dolgok, hogy twitter, lastfm, facebook / iwiw, meg a többi "divat" dolgok. És nem is érzem, hogy kimaradnék valamiből. Wiwen ott vagyok mondjuk, de csak "vagyok", mert nem használom még csak levelezésre sem.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#6 Felhasználó inaktív   ADAMEX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 07. 19:24

Én csak 1 közösségi oldalt használok: myVIP. Erről miért nincs szó sehol? Pedig 2.775.000 ember nem kevés.

#7 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 01. 07. 19:35

@ADAMEX:

- van róla szó, ha kell
- általánosságban a közösségi oldalakról beszélve minek legyen róla szó, csak a 2.
- én biztosan nem hiszem el, hogy 2,7 millióan használják. no fucking way.
- a myvipet nem nevezném univerzális közösségi oldalnak. inkább a fiatal generációé. tizenévesek, fiatal huszasok talán. meg azok a 30-40-esek, akik a bankba jártak, amíg volt.

#8 Felhasználó inaktív   kChris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 726
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 07. 21:22

@des: egyetértek. pedig informatikus mérnök a végzettségem, htc hd2-m van, meg egyéb dolgok de valahogy nem fognak meg ezek a dolgok. Lehet hogy pont azért mert nap mint nap a gép előtt ülök nem akarom a maradék időt is a gép előtt fészbúkolva-tvitterezve eltölteni? Enyhén szólva gagyinak találtam hogy a T-Mobile képes volt hivatalosan a twitteren keresztül frissíteni a dolgokat amikor bedöglött a hálózatuk... jessz..

#9 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 07:54

Ennyi trendi hozzászólást egy cikkhez sem nem láttam még! Kép

#10 Felhasználó inaktív   simcax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 637
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 08:07

Igen, ez mókás mikor mindenki rákattan a fészbúkos cikkre, csak hogy aláírhassa, hogy ő aztán nem használ ilyeneket Kép
"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect. "
-- Linus Torvalds

#11 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 08:07

Annyiban azért egyetértek, hogy a kommunikációs technológiák ma már annyira fejlettek, hogy igazándiból egy mozdulattal gyakorlatilag bárki elérhető - rengeteg embert kötnek össze. Ez jó is meg rossz is; meg kell tanulni kezelni, mert nem csupán előnyei vannak:
Pl. van 1-2 ismerős, akinek házaspárja néhány év után az iwiw-ről szépen áttért pl. a randivonal-ra, mert 1 kattintásra volt csak... Persze azt gondolná az ember, hogy ha nem lenne gond ott olyankor, akkor biztosan nem kattintott volna.
Szerintem egyre több a digitális hulladék, amit a mai kor telekommunikációs vívmányai kitermelnek, olyan érzés, mintha egy hatalmas digitális szeméttelepen lene az ember, s onnan kellene csemegéznie. Talán konzervatívnak tűnök, de saját ismerősök közül, aki a webkettőt egyre aktívabban hasznnálja, úgy tűnik, mintha az élete senkinek sem lenne igazán jobb.

Azonnal publikálhatok egy cikket, amit bárki olvashat, felrakhatok új fényképeket, amiket bárki azonnal megnézhet. Na és? Kérdés: vajon én akarom-e ezt? Vajon ilyen ember vagyok-e? A válasz az, hogy többnyire nem.
Hiába fejlődnek, színesednek a kommiunikációs vonalak, az azokon ömlő tartalom óhatatlanul hígul, szennyeződik.

Anno figyeltük az XP telepítőt, volt egy ilyen szöveg, hogy "tegye közzé fényképeit, dokumentumati, megoszthatja azokat bárkivel a világon..." <--- szép dolog volt, a kezdeményezés hasonló gyökereket rejt, mint a w2.
Csakhogy hamar jött a kérdés, ami hasonló szintű gyökereket rejtett, s a fentivel ellentétes: "mi van, ha én azt akarom, hogy ez vagy az NE láthassa az én tartalmamat?" <---- észre kell venni, hogy bármilyen fura, talán fölösleges ez amondat, alapvetően hihetetlenül nagy szerepe van az ember életében, a mai világban.
Szóval a magunkról való "megmutatás" és "titkolózás" együttesen játszik szerepet abban, hogy életünk kiegyensúlyozott és "normális" legyen. (ennek a mai korban sajnos rengeteg példáját látom, mármint negatív értelemben).

Ezt a finom egyensúlyt pedig manapság meglehetősen nehéz fenntartani. Szóval szerintem azért óvatosnak kell lenni, természetesen nem csak a web2 miatt, inkább felfogásban, valahogy keresni kell ezt az egyensúlyt, mert magától nem fog jönni; a média nem erről szól, nyilván ott sosem lesz olyan "fék", amit az embernek a mindennapi életben használnia kell ahhoz, hogy el ne szabadulhasson a dolog. :)

Bocsi, ha elhaladtam volna a téma mellett.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#12 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 08:12

Idézet: simcax - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 9:07

Igen, ez mókás mikor mindenki rákattan a fészbúkos cikkre, csak hogy aláírhassa, hogy ő aztán nem használ ilyeneket ...

Nincs ebben semmi meglepő: egyre több kommentelési lehetőség, egyre több komment, egyre hígabb tartalom.

Manapság bárki hozzászólhat valamihez egy szempillantás alatt. Miért csodálkozol azon, hogy ezt meg is teszi?  :smoker: (vagy talán - ahogy 1 régi filmből idézek: te a vágóhidat félted az ökröktől?)

ps.: A világ, ha így haladunk, egy hatalmas piactér irányába formálódik, ahova mindenki beugat, mert épp ez a lényege. Óhatatlan következmény. Nyilván abban egyetértek, hogy nem feltétlen jó. Csakhogy velejáró.

ps/2.: barátnőm képeket rakott fel iwiw-re. Aztán elkezdték kommentelni azokat - pozitívan. De ez őt zavarta, mert azt mondta, hogy úgy szép, ha nincs ott senki írása. Azt mondtam neki, hogy olyan érzése van, mintha csinálna egy fehér falat, amit másnapra graffiti-k borítanának? Azt válaszolta, hogy igen.

Na itt a lényeg: a veszélyek, az igazán valós veszélyek abban rejlenek szerintem, hogy ennek a digitális világnak az "érzelmi vonulatai" visszahatnak az ember lelkére. Pl. cseten önkéntelenül keresik a másik félben az embert, tudják, hogy virtuális világ, de tadat alatt azt is, hogy a vonal másik végén is egy ember ül. Aki alapvetően tapasztalatlan, annak bizony sok göröngyön kell átesnie, hogy ezeket kezelni tudja. Nagyon sokan kapcsolják össze tudat alatt a virtuális és valós dolgokat, aki éretlen, annál meglehetősen súlyos következményei lehetnek ennek - s általában vannak is.

Szerintem - ez is csak vélemény - az "egy kattintásra vagyok bármitől" nem valami jó dolog. Mert könnyedén, észrevétlenül átalakíthatja az értékrendünket. A világ fájdalma, az emberek bajai pedig már nem virtuálisak.

Szerkesztette: Warrior 2010. 01. 08. 08:27 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#13 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 08:18

Kép

#14 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2010. 01. 08. 08:22

McLuhan bátyánk sírna az örömtől, ha látná...

falunak is falu, világnak is világ Kép
chill,
aDoayen

#15 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2010. 01. 08. 08:22

@MisterY: Looool Kép))
chill,
aDoayen

#16 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 09:27

Egyszer olvastam egy cikket, ahol azt fejtegették, hányan szívták meg amiatt, hogy amikor munkahelyet akart keresni, a lehetséges munkaadó első dolga volt utánanézni a közösségi oldalakon, ezután kapásból rostálták is az illetőt.

#17 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 01. 08. 09:41

@Signal: Elképzelhető ez is persze, de a közösségi oldalakra ugyanúgy igaz mint minden másra, hogy nem kell ész nélkül használni... amiről nem akarod hogy mások tudjanak, na azt nem kell a közösségi oldalakon megosztani, például bulizós/hányós fotókat vagy szélsőséges nézetekhez való vonzódást, satöbbi. De ez nem a közösségi oldalak hibája vagy gyengesége.

Ez csak egy kommunikációs csatorna ami pont annyit ér, amennyi tartalommal a felhasználók megtöltik. Ha szar a műsor a tévében, azért sem a tévé mint találmány, mint műszaki cikk a felelős és nem lehet azt mondani rá hogy "a tévé egy szar dolog".

Egyébként amennyire tudom, a HR-esek és fejvadászok ma már mindenkinek utánanéznek a közösségi oldalakon. A HWSW-n is volt cikk erről: https://www.hwsw.hu/...o-meztelen.html

#18 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 09:45

Idézet: Signal - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 9:27

Egyszer olvastam egy cikket, ahol azt fejtegették, hányan szívták meg amiatt, hogy amikor munkahelyet akart keresni, a lehetséges munkaadó első dolga volt utánanézni a közösségi oldalakon, ezután kapásból rostálták is az illetőt.

Hát igen, az egyik kedvencem nekem is az, amikor az profil tele van buliós-behányós képekkel, esetleg némi romashoppal tarkítva.

Ennél már csak az a jobb, ha a profilképnek valami absztrakt rajzot választ vagy egy fotót, ami száz méterről kb. két pixelesnek látszik. A többi fotón vagy csak a kedvenc állatai szerepelnek vagy ő is, de kizárólag csoportképeken. Ezek után ha megjelöl ismerősnek, fel van háborodva, ha megkérdezed tőle, hogy mégis kicsoda ő. A végén persze kiderül, hogy az kisöcsédnek volt osztálytársa alsó tagozatban abban a faluban, ahonnan már tíz éves korodban elköltöztél.

#19 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 09:56

Idézet: Signal - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 9:27

Egyszer olvastam egy cikket, ahol azt fejtegették, hányan szívták meg amiatt, hogy amikor munkahelyet akart keresni, a lehetséges munkaadó első dolga volt utánanézni a közösségi oldalakon, ezután kapásból rostálták is az illetőt.

Egy ilyen klasszikus:

Kép

#20 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 10:24

@Signal:

Erről Vonnegut mondása jut eszembe:
"Be careful what you pretend to be because you are what you pretend to be.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó