HWSW Informatikai Kerekasztal: Torrent vagy gép hiba ? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Torrent vagy gép hiba ? I/Q eszközhiba Értékeld a témát: -----

#11 Felhasználó inaktív   novak92 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 12. 20:57

Az a baj hogy én nem értek hozzá ...  :confused: s még csak azt sem tudom mi az a SMART :(

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 01. 12. 21:01

Idézet: novak92 - Dátum: 2010. jan. 12., kedd - 20:57

Az a baj hogy én nem értek hozzá ...  :confused: s még csak azt sem tudom mi az a SMART   :(

hdsentinel.hu
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 12. 21:53

Idézet: novak92 - Dátum: 2010. jan. 12., kedd - 20:57

... még csak azt sem tudom mi az a SMART   :(

Merevlemeznél a meghibásodás elörejelzése. A gyakorlatban nem mindig müködik, viszont gyorsitja a merevlemezek újrarendelését.  ;)
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#14 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 12. 21:56

Idézet: novak92 - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 14:51

... belassul a gép, kilépek a programból, 10 perc elteltével helyre jön ... majd a gép újraindításakor megint lelassul és ...

Merevlemez hangja változik? Felpörög-leáll, vagy esetleg kattogó, daráló hang?

Próbáld ki, hogy pl. dvd-röl másolsz merevlemezre - ha ugyan ezt csinálja, tuti merevlemeznél van valami gikszer.
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#15 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 12. 22:08

Idézet: Jahno - Dátum: 2010. jan. 12., kedd - 21:01

hdsentinel.hu

Jhno-nak egy piros pont, végre nem kell a merevlemez gyártójának oldalán matatni.

Vizsont elgondolkodtat, hogy a smart-os leirást alig 634-en olvasták eddig. A hivatkozás szerint 2006 végi leirást magyaritottak, kérdés, hogy mikor, de nem hiszem, hogy csak pár hete. Feltételezem, a letöltéseknél ennek többszörösét muttatná a számláló... :think:
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#16 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 01:01

Idézet: tanulgat - Dátum: 2010. jan. 12., kedd - 23:08

Jhno-nak egy piros pont,...

Neki mehet 65k árnyalatban is... :)

De hdsentinel mellé jól jöhet az everest is.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#17 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 01:50

Idézet: tanulgat - Dátum: 2010. jan. 12., kedd - 22:08

Jhno-nak egy piros pont, végre nem kell a merevlemez gyártójának oldalán matatni.

Vizsont elgondolkodtat, hogy a smart-os leirást alig 634-en olvasták eddig. A hivatkozás szerint 2006 végi leirást magyaritottak, kérdés, hogy mikor, de nem hiszem, hogy csak pár hete. Feltételezem, a letöltéseknél ennek többszörösét muttatná a számláló... :think:

Ő inkább a piros csillagot szereti, azt is főleg, ha üvegen van rajta. :cool:
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 01. 13. 02:23

Idézet: JonesC - Dátum: 2010. jan. 13., szerda - 1:50

Ő inkább a piros csillagot szereti, azt is főleg, ha üvegen van rajta. :cool:

Ma már volt egy  :up: Most éppen piros pajzsosat iszom, az is elég húzós áron van a Sparban. Fene sem gondolta volna, hogy alapvető élelmiszerben 2 multi közt ekkora eltérés lehet.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 09:03

Idézet: Jahno - Dátum: 2010. jan. 13., szerda - 3:23

... alapvető élelmiszerben ...

:nevet2:
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#20 Felhasználó inaktív   novak92 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 17:49

Idézet: tanulgat - Dátum: 2010. jan. 12., kedd - 21:56

Merevlemez hangja változik? Felpörög-leáll, vagy esetleg kattogó, daráló hang?


Nem változik semmi... :rolleyes: csak lassú a boot ...

#21 Felhasználó inaktív   novak92 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 17:57

Idézet: Jahno - Dátum: 2010. jan. 12., kedd - 21:01

hdsentinel.hu

köszi,meglesem

#22 Felhasználó inaktív   novak92 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 18:02

De miért akkor lassul le a gép mikor hibát ír ki a torrent ? mi köze van az utorrentnek a merevlemezhez ?  szégyellem , de totál hülye vagyok ...

#23 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 14. 12:15

Idézet: novak92 - Dátum: 2010. jan. 13., szerda - 19:02

De miért akkor lassul le a gép mikor hibát ír ki a torrent ? mi köze van az utorrentnek a merevlemezhez ?  szégyellem , de totál hülye vagyok ...

Mert ez a két jelenség nagy valószínűséggel ugyanannak a hibának a következménye.

Ha estleg hibás szektorokat tartalmaz a vincseszter, s pl.: olvasásnál/írásnál sokszor újrapróbálkozik a gép (mert megtesz mindent, hogy "jól" olvasson/írjon - ha nem sikerül elsőre, próbálja még jópárszor automatikusan, láthatatlanul), az rendesen meglassíthatja a rendszert, s pl. épp a uTorrent program akarja azon területeket olvasni/írni. Ebből érthető kell hogy legyen.

Szóval ha lemezműveleteknél drasztikusan lassul a gép, akkor szinte biztos, hogy valami gond van a lemezzel - akár hardveres (nagyobb eséllyel), akár "szoftveres".

A hdsentinel-t ha felrakod, kiolvasható vele a vincseszter saját, belső diagnosztikája, a SMART. Annak eredményeit kellene ide beírni, linkelni, beszúrni, stb. Abból lehet látni, hogy volt-e gond a vincseszternél, "tokon belül". Az a legvalószínűbb ugyanis.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#24 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 14. 21:45

Idézet: novak92 - Dátum: 2010. jan. 13., szerda - 18:02

De miért akkor lassul le a gép mikor hibát ír ki a torrent ? mi köze van az utorrentnek a merevlemezhez ?  szégyellem , de totál hülye vagyok ...

A torrent arról szól, hogy a weben bejövö adatokat a merevlemez elöre lefoglalt szektoraiba irja. Úgy müködik, mint egy gépsor: az adat jön a futószalagon (web) és a sor végén kikerült a rekeszekbe (merevlemez). Ha lelassul a lemezre irás, lelassul a gépsor (web) is.
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#25 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 14. 21:46

Idézet: JonesC - Dátum: 2010. jan. 13., szerda - 1:50

Ő inkább a piros csillagot szereti, azt is főleg, ha üvegen van rajta. :cool:

Na tessék, legalább a vöröskeresztet támogatnátok.  ;)
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#26 Felhasználó inaktív   Pietrosz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.119
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 15. 07:17

Véletlenül nem ezt írja ki?
http://www.utorrent....faq/errors#faq4
Ha igen, ugyanitt meglesz a megoldás is. Cache növelése.
- Where are we going?
- Let's go find out.

#27 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 15. 11:03

Idézet: novak92 - Dátum: 2010. jan. 13., szerda - 19:02

De miért akkor lassul le a gép mikor hibát ír ki a torrent ? mi köze van az utorrentnek a merevlemezhez ?  szégyellem , de totál hülye vagyok ...

Vagy inkább akkor ír ki hibát, amikor belassul. Torrent elég jól igénybeveszi a lemezt, amint van letöltött adat, már kezdi felfelé is tölteni, már ha érkezik rá kérés, más letöltőktől. De ha túl is terhelődne géped, ilyen hibát akkor sem szabadna dobnia, mert más dolog egy gyenge gép, megint más a hibás gép fogalma.

XP-nél például jól ismert jelenség, amikor CRC-hibákat észlel az adatátvitelben (mármint a merevlemez felé), visszavált egy UDMA-fokozatot, ha engedi a driver. Ha nem, rögtön PIO-módba kapcsol, ilyenkor belassul a gép és darál a HDD. XP-nél ezt az állapotot az eszközvezérlő törlésével és újraindítással lehet megszüntetni, amikor is újratelepíti magát és visszaáll az eredeti UDMA fokozat. De csak addig, míg ismét hibát észlel a Windows. Mindez egyébként az Eseménynaplóban is rögzítésre kerül.

Elképzelhető, hogy Win7-nél ez már másképp működik, mondjuk helyreállítja magát automatikusan, talán az Eseménynaplót sem ártana megnézni.

Azt már XP-nél is dokumentálták, hogy ilyen probléma jelezhet közelgő, hardveres meghibásodást (vagy már nem is közeleg, mert itt van).

http://www.microsoft...ge/IDE-DMA.mspx

Ezt itt egy "égető" program, neve arra utal, mint amikor a gyárakban az elkészült termékeket (TV, monitor stb.) is járatják, égetik egy ideig, hogy a hibák kibukjanak:

http://www.passmark....roducts/bit.htm

Persze, nálad a uTorrent már kiborította a bilit, más tesztprogram elvileg nem is kell.

#28 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 17. 15:26

Idézet: Signal - Dátum: 2010. jan. 15., péntek - 12:03

... Ha nem, rögtön PIO-módba kapcsol, ilyenkor belassul a gép és darál a HDD. ...

Szoktuk mondani: olyankor a hdd sebessége inkább közelít a hajlékony mágneslemezéhez, mint a merevhez... :)
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#29 Felhasználó inaktív   Drini 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 18. 01:04

Sziasztok!
Szeretnék én is segítséget kérni.

Nem rég win 7-et (x64) raktam a gépemre, mert már nagyon gáz volt az XP és abból már jócskán elegem lett. Viszont ezt a hiba van azóta:

A nagy vinyóm volt a torrentezésem helye, vagyis ott csak adatok voltak, míg én a c-mről futtattam a progikat, a d partícióján pedig azt csináltam, amit akartam - gondoltam a vinyónak se jó, ha ugrál a feje, mert egyszerre iratok és olvastatok vele.
Ezt a módszert követve raktam fel a torrentet már az új OP alá. Csakhogy, az új konfiggal a fájlokat pár percenként kidobja hibára, miszerint nincs jogom módosítani, nem én vagyok a rendszergazda, stb stb. Ilyenkor leáll. Újraellenőriztetéssel "jé!", megtalálja, majd pár perc múlva megint hibára fut, különböző időben, az összes hozzáadott torrent. Azt hittem vinyó gond, mert folyton leállt, de csak az új win-be épített energiagazdálkodás volt, pipát kivettem, azóta OK, de nem segített rajta. Az itt talált prog szerint is tökély a vinyóm, és amúgy remekül olvas róla mindent hiba nélkül. A hibakódra kerestem neten, mindent kipróbáltam amit ott írtak, de semmi hatás. Torrent frissítés se segített, és mivel ugyanezzel a vinyóval korábban már ment, az egyetlen változás pedig a Win 7, talán ezzel lehet a baj.
Valaki azt mondta, hogy a win7 nem szereti az olyan vinyókat, amik nem vele lettek formázva (kicsi, amin van, telepítéskor 0ázódott), és mivel nem szoktam hozzá annyira nem értő embereknek hinni, gondoltam megkérdezem itt. Kisvinyóra töltve rendesen működik.

#30 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 18. 13:00

Idézet: Drini - Dátum: 2010. jan. 18., hétfő - 2:04

...

Win7 simán kezeli a támogatott fájlrendszereket, tök mindegy, hol lettek formázva. Ha mégsem, akkor nem a rendszer a ludas, hanem a fájlrendszer sérült mondjuk.

Melyik torrentkliens, milyen hibakód, melyik könyvtárban vannak a fájlok, amikhez "nem férni hozzá"? Van rendszergazdai jogosultságod?

Azzal nem kell törődnöd, honnan olvas és ír a windows, max. akkor, ha tudod, hogy több hdd-t hogyan kell bekötni úgy, hogy hatása is legyen az adatok "szétválasztásának". Egyéb esetben nem biztos, hogy sokat gyorsulna a rendszer, szerintem ne törődj vele, hadd kezelje csak ő maga.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó