HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Iomega Storcenter ix4-200d irodai NAS - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Iomega Storcenter ix4-200d irodai NAS Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 01. 27. 13:05

Hosszabb ideig nálunk vendégeskedett az Iomega Storcenter ix4-200d NAS, és elnyerte tetszésünket. A termék bár nem tökéletes, ugyanakkor az általunk látott NAS-ok mez?nyéb?l kiemelkedik, ennek ellenére az ára sincs elrugaszkodva a valóságtól.
https://www.hwsw.hu/...iprobaltuk.html

#2 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2010. 01. 27. 13:05

"burstökben"-Csúcsokban?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#3 Felhasználó inaktív   Trolluska 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 27. 17:01

Nem éri meg jobban egy cél számítógépet összerakni? Igaz akkor nincs meg a szoftveres háttér, és ha jól gondolom a fent említett iSCSI-nak is lőttek, de egy 8TB-os "háttértárért" (nem akarok még véletlenül sem lekicsinylő lenni) 360~400e HUF kicsit soknak tűnik, pláne ha azt nézem, hogy a 2TB-oshoz képest a kapacitásnövekedés fajlagos költsége 35~42e Ft/TB, ami így első blikkre soknak tűnik. Igaz a rackelhető 1TB-os CISCO NSS4100 NAS 340.000,-es árához képest baráti...

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 01. 27. 17:26

Idézet: Trolluska - Dátum: 2010. jan. 27., szerda - 17:01

Nem éri meg jobban egy cél számítógépet összerakni?

Lehet vele pöcsölni, meg felületet reszelni, meg aztán a különben is, mikor először csináltak nekem Linuxos raidet, akkor egyik diszk megdöglött, kicseréltem, majd vártam azt, hogy újraépít, mint ezek a cuccok. Erre be sem bootolt, kézzel kellett mindent újra összelapátolni, ennek meg sok értelme nem volt.

Szeretem a komplex, működőképes megoldásokat, biztos meg van a helye ennek is, Ti meg csak reszeljetek CPből, ezzel biztosra lehet menni, a PC alapúak majd változnak, vagy szopunk vele a júzernél.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Teppik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 401
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 27. 17:32

Sheevaplug +1,5 terrás usbs vinyó kijött 65ezerből. ubuntu fut rajta és mivel nincs a gépben aktív hűtés, ultra csendes Kép
a plug 5W-ot eszik, a vinyó se sokat (20W kb?) Szegény ember NAS-a.

#6 Felhasználó inaktív   Trolluska 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 27. 18:03

http://go.iomega.com...drive-ix4-200d/ szerint a cikkben szereplő árak nem igazán helytállóak. (718,8 EUR, 1078,80 EUR, 1798,80 EUR)

#7 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 01. 27. 18:05

@Trolluska: nem ott kell vásárolni.

#8 Felhasználó inaktív   Trolluska 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 27. 18:09

@Jahno: Persze, az egybe cuccok jók tudnak lenni, azt viszont nem látom be, hogy mi kerül 6TB (elvileg normál SATA-II !!!) tárkapacitásban 1000 EUR-ba??!!

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 01. 27. 18:26

Idézet: Trolluska - Dátum: 2010. jan. 27., szerda - 18:09

@Jahno: Persze, az egybe cuccok jók tudnak lenni, azt viszont nem látom be, hogy mi kerül 6TB (elvileg normál SATA-II !!!) tárkapacitásban 1000 EUR-ba??!!

Mondjuk a 6x1 vagy a 6x2 HDD, táp, szoftverkörnyezet, projektmanagement, doboz, support. Igazából abban van valami, hogy mondjuk a legkisebb brand PC OS nélkül kb. 140ezer pénz, OS-el legyen 160k körül. Ennyiért akkor a vas/szoftver/lófasz is nyugodtan kijöhetne, vagy a mittomén.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 27. 18:45

"Nincs többé instabil kapcsolódás, gyenge vagy nem létező jelszavak, a fájltípustól függő sebességbeli anomáliák."

Véleményem szerint ez csak megfelelő hálózati eszközök alkalmazása mellett állja meg a helyét, egy tipikus, minőség és gyártó szempontjából is heterogén soho környezetben (fizikai szegmentáció, qos, toe nélkül) ezzel is lehetnek teljesítménybeli és megbízhatósági problémák.
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#11 Felhasználó inaktív   Trolluska 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 28. 09:34

@Jahno: én csak a 2 és 8TB közötti árkülönbséget említettem. De mindegy...

#12 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 29. 08:56

Idézet: Trolluska - Dátum: 2010. jan. 27., szerda - 18:01

Nem éri meg jobban egy cél számítógépet összerakni?

FreeNAS-t kell rárakni, az tud iSCSI-t is. Biztosan jók ezek a dobozok, de üffélnek még nem tudtunk egy NAS-t sem eladni.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#13 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 29. 08:58

Idézet: Jahno - Dátum: 2010. jan. 27., szerda - 18:26

Szeretem a komplex, működőképes megoldásokat, biztos meg van a helye ennek is, Ti meg csak reszeljetek CPből, ezzel biztosra lehet menni, a PC alapúak majd változnak, vagy szopunk vele a júzernél.

Oszt ha vmi spec fájlrendszert használ, és megborul a vas, akkor lehet fejet vakarni, h most wtf van? Mert vannak olyan NAS-ok, amik lemezét x86 alatt el sem olvasod.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#14 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 29. 10:28

Idézet: leslie - Dátum: 2010. jan. 29., péntek - 8:58

Oszt ha vmi spec fájlrendszert használ, és megborul a vas, akkor lehet fejet vakarni, h most wtf van? Mert vannak olyan NAS-ok, amik lemezét x86 alatt el sem olvasod.

Milyen filerendszerre gondolsz itt? Csak mert eddig (lekopogom) még nem futottam bele olyan megoldásba aminek a diszkjeit/tömbjeit kisebb-nagyobb szívás után ne lehetett volna egy mezei desktop linux alatt valahogy láthatóvá tenni...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#15 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 29. 12:22

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2010. jan. 29., péntek - 10:28

még nem futottam bele olyan megoldásba aminek a diszkjeit/tömbjeit kisebb-nagyobb szívás után ne lehetett volna egy mezei desktop linux alatt valahogy láthatóvá tenni...

Beteg vagy? Tőled azt várná az ember, hogy ami vindóz alatt nem megy, az kuka, mert licenc így, support amúgy, linux ha-ha-ha  :D
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#16 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 29. 13:21

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2010. jan. 29., péntek - 12:22

Beteg vagy? Tőled azt várná az ember, hogy ami vindóz alatt nem megy, az kuka, mert licenc így, support amúgy, linux ha-ha-ha  :D

Na jó, van valahol a gyárban win alá (licencelt :)) UFS explorer + RAID plugin is, amivel szintén célt lehet érni, ha éppen sikerül előkeríteni, ebből a szempontból egy szinte minden fiókban kallódó live linux CD valóban jobb... :)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 01. 29. 13:48

Idézet: leslie - Dátum: 2010. jan. 29., péntek - 8:58

Oszt ha vmi spec fájlrendszert használ, és megborul a vas, akkor lehet fejet vakarni, h most wtf van? Mert vannak olyan NAS-ok, amik lemezét x86 alatt el sem olvasod.

Akkor ott a backup. Amúgy ext2/ext3 van, de ki tudja mi a csiribiri, és feléledne egy átlag vezérlővel. Érdekes a kérdéskör. Az, hogy x86, az meg marhaság, nem egészen ezen múlik, főleg mióta a MAC is x86 alapú, szerintem már minden az.
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   FőDudu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.705
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 12. 19:56

Egy jó mezei gép és Openfiler.
Ez egy jó konfigon elég megalázóan tud tolni a tapasztalatok szerint.

Aki meg spórolás miatt vesz NAS/SAN-t az idióta....

Majd csinálok teszteket.
A SAN clustert még sosem mértem, de a mentés kb 6000-7500MB/perc. Ez minimum 100MByte/s.
Persze ez egy igazi SAN cluster, 2db különálló tárolóból és külön failover managerből, ISCSI.

Az Openfilert még csak tervezem a Supermicro szervereimre (2db gép, 8 magos xeon, 16GB ram, 8x500GB sata (raid10-re gondoltam, de lehet hogy simán rábízom az Openfiler-re a raid managelését, akkor tuti nincs gond a rebuild közben sem). Ezt összefűzöm clusterbe, aztán a fenti SAN-t akarom rá remote snapshotolni. Meglátjuk ki az erősebb :)

Épp ma játszadoztam az Openfiler-rel. Akár USB kulcsról is megy....
Mindenféle trükköt tud amit a nagy SAN-ok.
EXS szerver alá is mountolható. Megy rajta a Vmotion és storage vmotion, szóval igazi ISCSI tárként lehet az ESX-hez használni.

#19 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 10. 08:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Szabcsi - Dátum: 2010. 01. 29. 11:28

Milyen filerendszerre gondolsz itt? Csak mert eddig (lekopogom) még nem futottam bele olyan megoldásba aminek a diszkjeit/tömbjeit kisebb-nagyobb szívás után ne lehetett volna egy mezei desktop linux alatt valahogy láthatóvá tenni...

netapp-ból egy diszkhez mit szólnál? :) Ott még a szektorméret sem 512 byte.

#20 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 10. 09:03

Üzenet megtekintéseIdézet: FőDudu - Dátum: 2010. 02. 12. 20:56

Egy jó mezei gép és Openfiler.
Ez egy jó konfigon elég megalázóan tud tolni a tapasztalatok szerint.

Aki meg spórolás miatt vesz NAS/SAN-t az idióta....

Majd csinálok teszteket.
A SAN clustert még sosem mértem, de a mentés kb 6000-7500MB/perc. Ez minimum 100MByte/s.
Persze ez egy igazi SAN cluster, 2db különálló tárolóból és külön failover managerből, ISCSI.

Az Openfilert még csak tervezem a Supermicro szervereimre (2db gép, 8 magos xeon, 16GB ram, 8x500GB sata (raid10-re gondoltam, de lehet hogy simán rábízom az Openfiler-re a raid managelését, akkor tuti nincs gond a rebuild közben sem). Ezt összefűzöm clusterbe, aztán a fenti SAN-t akarom rá remote snapshotolni. Meglátjuk ki az erősebb :)

Épp ma játszadoztam az Openfiler-rel. Akár USB kulcsról is megy....
Mindenféle trükköt tud amit a nagy SAN-ok.
EXS szerver alá is mountolható. Megy rajta a Vmotion és storage vmotion, szóval igazi ISCSI tárként lehet az ESX-hez használni.

Használtunk openfiler-t, 3 évig jól ment. Utána gépcsere miatt lett karmic+ietd iscsi target. 3 hónap után elkezdett szétesni, pedig addig jó volt (esxi-ben változott valami iscsi kezelés és olyan parancsokat is használt amitől az ietd időnként elszállt). 16 diszken (4 belső, 12 külső polc) olvasás 7-800 mbyte/sec, írás 3-400mbyte/sec. Soksok óra szívás után inkább netapp lett vásárolva :)
A korábbi karmic+ietd-re meg került most open-e, majd meglátjuk ez hogyan megy.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó