HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Rendet kell tenni a közösségi weben - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Rendet kell tenni a közösségi weben Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 02. 09. 09:42

Kicsivel több mint 10 éve a Google még nem létezett, a régi keres?k, az Altavista, a Lycos, az Excite uralták a piacot. Kezdetben a baj az volt, hogy nem létezett elegend? tartalom a weben, a kés?i 90-es évek problémája pedig az volt, hogy a keres?k használhatatlanná váltak a sok zaj miatt.
https://www.hwsw.hu/...wiw-google.html

#2 Felhasználó inaktív   Waldi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.036
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 09:42

Hihetetlen mennyi dolog, aminek a hasznalatara a legkevesbe se erzek ingert Kép
Wikipedia, blog es a video/kep megoszto oldalak aminek van valami ertelme. Ja persze a torrent, de arrol meg itt nincs szo.

#3 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 10:51

@Waldi: Ahhoz képest hogy nincs értelme az IWIWnek mégis milliárdos áron vették meg. Kép
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#4 Felhasználó inaktív   [nev] 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 11:16

és minden évben buknak rajta majd egy milliárdot.

#5 Guest_grindcore_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2010. 02. 09. 11:29

Addig is, amíg nem jön el a megváltó, szerintem célszerű mindenkinek magának rendben tartani a kapcsolatait. Persze hogy elvesznék ötféle közösségi oldalon, chaten, blogon, fórumon, de nem akarok. Úgy szervezem, hogy van két mail címem, egy hivatalos, egy magán, van iwiw regem (sok-sok régi haver, oszt társ, munkatárs), a többi pedig a fontosabb ügyek (bank, kedvenc fórumok, stb) mindez frankón könyvjelzőkre osztva, átlátható, egyszerű, így nem halok bele a rengeteg infómorzsába...mi olyan halálos ebben?

Ráadásul lehet outlook vagy más szoftver is címeket, telószámokat rendezni, még közösségi oldal se kell...

#6 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 11:51

Idézet

2006. augusztus 31.

Wikipédia: a folyamatosan beömlő trutymó


Hihetetlen az a trutymómennyiség amivel naponta lehet találkozni a magyar Wikipédiában.

 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#7 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 11:52

@grindcore: Ettől vagy te tudatos internet user, de szerintem te is tudod hogy nem mindenki ilyen rendezett Kép
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#8 Felhasználó inaktív   Csharlie 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 12:00

@grindcore: naja. osztom nhw véleményét. másrészt szórhatná más rád is, h minek van két mailcímed, iwiw minek van így felosztva de leginkább minek használsz outlookot. érted mit szeretnék...inkább a cikknek van igaza, mint neked.

@nhw: iwiw bukja facebook nyeri

#9 Guest_grindcore_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2010. 02. 09. 12:48

@Csharlie: A két mailcím azért szerintem nem megerőltető senki számára. Aki nem bírja az infót minek netezik? :-D Amúgy a két mail lehet egy fióknál, gmail pl, még új oldalra sem kell menni. De amúgy igazatok van, hogy nem mindenki tudatos, rendezett...sokféle ember létezik ez tény.

Viszont akkor felteszem a nagy kérdést: mi lenne a megoldás? Ti mire gondolnátok? Egy nagy központi "agy"? ahol mindent látok? ismerősöket, maileket? Hm?

#10 Felhasználó inaktív   Dunstan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 13:33

Biztos, hogy ezt mind akarod látni? Biztos, hogy szükséged van arra, hogy az ismerőseid, barátaid minden rezdülését, követni tudd? Fontos neked, hogy tudd, a volt iskolatársaid ma reggel milyen kedélyállapotban ébredtek, mit reggeliztek, és mit gondoltak, amikor a reggeli újságokat/RSS feed-eket átböngészték? Egy kicsit sok az információ, és nem igaz, hogy erre mind szükség van.

#11 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 14:52

Idézet: grindcore - Dátum: 2010. febr. 9., kedd - 12:48

Viszont akkor felteszem a nagy kérdést: mi lenne a megoldás? Ti mire gondolnátok? Egy nagy központi "agy"? ahol mindent látok? ismerősöket, maileket? Hm?

Bár én nem látom ennyire vészesnek ezt a problémát (még senki se halt bele és senki se panaszkodott nekem, hogy lemaradt valamiről, mert túl sok volt az információ), de igen, lehetne megoldás egy "központi agy". Egyfajta újabb cloud, egy saját oldal, ahol ott van minden ami neked fontos és leginkább fogalmad se lenne róla, hogy mi honnan jön, kb. mint egy jól funkcionáló RSS olvasó, csak ez tartalmazza a különböző social network kapcsolataidat ömlesztve, a hírcsatornáidat, a leveleidet, a real time kapcsolati lehetőségeidet stb. Gyakorlatilag neked mindegy, hogy épp ICQ-n csetelsz vagy a Gmail/Facebook saját programját használod, igazából nem is kellene tudnod róla a lényeg, hogy azzal beszélgess akivel épp beszélgetned kell. Persze ez elmélet és nem kevés jogi/üzleti/egyéb problémába ütközik, de én valahogy így képzelem el a web2 jövőjét.

#12 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 16:49

@[nev]: "és minden évben buknak rajta majd egy milliárdot." forrás? ez érdekelne, azt gondolnám reklámból simán kiárulják az üzemeltetés költségét...
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#13 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 16:50

@kockulat: ez már web3 Kép
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#14 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 11:17

@grindcore: Szerintem ez a központi agy már létezik. Úgy hívják gugli. Épp ezért menekülök róla.

Én szeretem a káoszt, a decentralizált info tömeget, jó benne elmerülni. A dashboard-omon úgyis egy helyen jelenik meg minden, ami érdekel. Igaz ez saját fejlesztés, saját célra. Upsz, túl sokat árultam el...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó