HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Internetszolgáltató lesz a Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Internetszolgáltató lesz a Google Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 02. 11. 10:31

A Google hamarosan internetes szolgáltatóból internetszolgáltatóvá válik és több amerikai nagyvárosban is megkezdi az otthonokba elér? szélessávú optikai hálózatának tesztelését.
https://www.hwsw.hu/...ai-halozat.html

#2 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 11. 10:31

És most a paranoia: ha a Google üzleti modelljét nézzük, akkor ez is egy olcsó szolgáltatás lesz, csak épp a személyre szabott reklámok majd a megtekintett oldalak (és itt most a proxy majd nem segít) alapján jönnek. Hm.

#3 Felhasználó inaktív   h143570 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 38
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 11. 10:53

Kerdes mikor lesznek terabites kapcsolattal szerelt szerverek, mert azok nelkul nincsen kulonbseg 20 vagy 1000 megbites net kozott, a gyakorlatban.

#4 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 11. 11:18

furcsa kerdes ez a mai p2p technologia viszonylataban.. lasd torrent, vagy akar a youtube!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#5 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 11. 11:50

@h143570: Igen, ezt mar tobbszor leirtam itt. Nalunk egyik helyen 1gigabites optikai kapcsolat van 300 felhasznaloval. Meg csucsidoben is csak nagyon ritkan megy 300Mbit fole.

Az mas kerdes, hogy google eseteben akar mas szolgaltatasok is megjelenhetnek a droton, pl IPTV.
2-3 TV es HD adas eseten azok is megzabalhatnak eleg sokat.

#6 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 11. 11:53

@bogdan: En inkabb a hardvert latom korlatozo tenyezonek. 100Megabajt/masodpercet osszerakni p2p-ben, haat... majd 100 magos processzorralKép

#7 Felhasználó inaktív   Enolagay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: 2000. okt. 27.

Elküldve: 2010. 02. 11. 11:58

a szervereiken futo oprendszert vizionalok, gyakorlatilag a geped egy monitorra degradalodik. aggodom.
free élettér service for addicts

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 02. 11. 13:15

Idézet: Enolagay - Dátum: 2010. febr. 11., csütörtök - 11:58

a szervereiken futo oprendszert vizionalok, gyakorlatilag a geped egy monitorra degradalodik. aggodom.

Na, akkor ismét feltalálták a terminált? Ez kb. a nem tudom hányadik alkalom, de MS is megcsinálta 15 éve, meg azóta sokan mások.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 02. 11. 13:35

@Jahno: ehhez nem kell gigabites hálózat, nézd csak meg a Chrome OS-t, idén megjelenik pedig még hol vagyunk ettől a sávszéltől. Egy terminálhoz vagy vékony klienshez egyébként se kell ekkora sávszélesség, ki lehet számolni képfelbontásból, frissítésből hogy mennyi az ideális, nem kellenek gigabitek ahhoz, hogy akár HD videót tudj lejátszani...

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 02. 11. 13:40

Idézet: Ytse - Dátum: 2010. febr. 11., csütörtök - 13:35

@Jahno: ehhez nem kell gigabites hálózat,

Én azt nem is mondtam.

Másik topikban pont azt emlegetem a  népeknek, akik a terabitekkel vagdalkoznak, hogy lófaszt. Lásd az msterminálos bejelntkezős cuccot az egyetemen, az is megy otthonról a legkókányabb ADSLről is, persze FPS játékot már kicsit nehezebb nyomatni rajta.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   Myron 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 126
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 11. 15:32

@Jahno: Nem is csak az a probléma hogy nem megy át a kép elég nagy felbontásban, minőségben, és frissítési sebességben, hanem az is, hogy ha pl nem akarsz vinyót se a gépbe, akkor ne kelljen várni amíg feltölti meg letölti az adataidat, hanem az on-the-fly menjen. Mert egy mai ADSL-es kapcsolattal ha 60k-val tudsz feltölteni általában annak már örülhetsz. És mivel a szerveren nem hétköznapi vinyók vannak, még gyorsabban is olvashatsz/írhatsz adatokat, mintha ott lenne a szobádban a gép. És persze sokkal több adat is férne rájuk, nem kellene aggódni, hogy tönkremegy a vinyó, vagy hazavágja a táp, vagy egy vírus leformázza.

Szóval tényleg elég lesz csak egy monitor, billentyűzet, kb ennyi. És mehet a játék, csak a képet kapod meg, nem kell mindig új gépet venni ha játszani akarsz az új játékokkal, a szerverek futtatják neked a játékot, full grafikán, szaggatásmentesen. És megvenni sem kell majd a játékokat, elég csak bérelni, amennyit játszol vele, annyit fizetsz. És így a warez is megszűnik, és még a csíterek is eltűnnek.

Negatívumok is vannak persze, ha fél az ember, hogy megnyitják a cuccait amit náluk tárolsz, vannak akik éppen ezért nem is használnak gmail-t.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 02. 11. 15:54

Idézet: Myron - Dátum: 2010. febr. 11., csütörtök - 15:32

Nem is csak az a probléma hogy nem megy át a kép elég nagy felbontásban, minőségben, és frissítési sebességben, hanem az is, hogy ha pl nem akarsz vinyót se a gépbe, akkor ne kelljen várni amíg feltölti meg letölti az adataidat,

Kicsit belekavartam ezt a terminálos dolgot, ott nyilván semmi nem kell a gépbe, és a sávszélesség sem fontos.

A gigabitre megírták, hogy mennyibe kerül, azért az a Googlénak sem egyszerű költség, ahogy a cikk is utalt rá, maguk sem tudják pontosan mit akarnak, vagy elmondani sem akarják, de a wifis dolguk már megbukott...
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 02. 11. 15:56

Idézet: Myron - Dátum: 2010. febr. 11., csütörtök - 15:32

ha játszani akarsz az új játékokkal, a szerverek futtatják neked a játékot, full grafikán, szaggatásmentesen.

Ja, meg a videó sávszélesség. Azok csúnya nagy számok szoktak lenni, bár jó kérdés, hogy helyben számolható-e, csak akkor megint ott vagyunk, hogy erős gép/erős VGA kell terminálnak is. Ízlés kérdése, mi pld. csináltunk olyat, hogy a júzernek túl nagy html-t kellett volna letölteni, így megfordítottuka  dolgot, tömörített csv-ben megkapta az anyagot, helyi gépén pillanat alatt szép nagy html lett belőle, amit a böngészője megnyitott. Mindenre lehet trükköt kitalálni. Idővel.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   vna 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 11. 16:01

@Leni: Csak vinyó kell hozzá. Előbb-utóbb lesz megoldás a hálózati használatból eredő CPU terhelés átvételére (NPU). Szerintem CUDA vagy egyéb felhasználásával a GPU-k nagyrésze elbírná, kérdés, hogy ez megoldható-e.

#15 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 11. 16:44

Idézet: Jahno - Dátum: 2010. febr. 11., csütörtök - 13:15

Na, akkor ismét feltalálták a terminált? Ez kb. a nem tudom hányadik alkalom, de MS is megcsinálta 15 éve,

eloszor is, az nem a MS volt, hanem ha jol tudom a Citryx, a MS ezt vette meg.. de 15 en nem eppen megcsinalt, hanem osregi technologiat hasznaltam: X Window. mert a UNIX-ok ugye ezt igencsak regen tudtak, es tudjak ma is. szoval hogy jott a MS ehhez..? DOS-t kalapalt meg a Bill gyerek, talan a Windows 1.0-at, amikor ez mar elterjedt technologia volt..

Szerkesztette: bogdan 2010. 02. 11. 16:45 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 02. 11. 16:51

Idézet: bogdan - Dátum: 2010. febr. 11., csütörtök - 16:44

de 15 en nem eppen megcsinalt, hanem osregi technologiat hasznaltam: X Window. mert a UNIX-ok ugye ezt igencsak regen tudtak, es tudjak ma is. szoval hogy jott a MS ehhez..? DOS-t kalapalt meg a Bill gyerek, talan a Windows 1.0-at, amikor ez mar elterjedt technologia volt..

Igen, nekem is van a pinyóban VT100-as, meg sok más. Erre mondtam az Msnek is, hogy nini, újra feltalálta a spanyolviaszt, de legalább nem jött be. Akkor ráadásul bőven modemeztünk, a terminálok is cégeknél lanban voltak, ezt az akkori technikával ne is tudom miképpen gondolta, hogy kirakja majd a júzer cuccát datacenterbe. Távoli jövőnek talán jó volt.

Naygvasak nemis tudom mikortól voltak terminálosak, de akkor MS még nagyon nem volt, Bill gyereknek még a faterja is csak a homokozóban kevergethette a pisakását.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 11. 23:35

@Jahno: Hm, oké-oké, de azért ne essünk túlzásba Billbóó már az 55-öt tölti idén... Kép
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#18 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 12. 08:56

terminalos nagyvasak meg 50-es evek kozepe talan. igazad van tehat, a fater nem homokozott, hanem sexelt anyucival.. ;)
na jo, kicsit utananezve 60-as evek, ugyogy homokozzon a Bill gyerek.

egyebkent en nem terminalokrol beszeltem, hanem kifejezetten full grafikus terminalokrol! meg abban is cirka 10 eves lemaradasban volt az otlet, leven az a 80-as evek kozeperol szarmazik.

Szerkesztette: bogdan 2010. 02. 12. 09:04 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó