HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Több tízmilliós büntetés SMS-randivonalaknak - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Több tízmilliós büntetés SMS-randivonalaknak Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 02. 13. 12:41

Összesen 48 millió forintra büntetett a Gazdasági Versenyhivatal két, SMS-alapú társkeres?-szolgáltatást üzemeltet? céget.
https://www.hwsw.hu/...l-buntetes.html

#2 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 13. 12:41

Ilyenkor kerülnek felszínre a negatív jellemvonások, miért is röhögök a kárörömtől?  :D

Jópár éve egy ilyen szemét cég az én mobilszámomat is ellopta, azután csak néztem, hogy jöttek a furcsa hívások... Izgalomtól remegő hangú kamaszokat kellett felvilágosítanom, hogy ennyire naiv (burkoltan: hülye) nem lehet, a csábos szövegű partnerkereső hirdetést, amit a TXT-n vagy újságban látott, nem én adtam fel, tőle persze jól lenyúlták az emelt díjat, szívás... Legjobb, amikor az ostobája bele se mert szólni a telefonba, vagy a bátrabbak második próbálkozásnál már egy női név után érdeklődtek, hogy hívjam már oda a telefonhoz... Persze...

Eleve azok a hirdetések, nem értem az embereket, ki az a hülye, aki bedől olyan sablon szövegeknek? Annyi kéjsóvár, magányos, ingyen kínálkozó nő a világon nincs...

De legbosszantóbb, hogy miből is indult ki az egész? Nem volt még akkoriban torrentezés, vagy nem ilyen szinten, már nem emlékszem, én is elég kezdő voltam még. Csupán egy filmletöltést rendeltem egy weboldalon (ahol mellesleg a szükséges jogokkal rendelkező, legális terjesztőnek vallották magukat), SMS útján küldték a jelszót a letöltéshez. Ám nekik ez nem volt elég, még több bőrt is le akartak húzni rólam. Tehát a számot eladták vagy maguk felhasználták más célra is, kvázi visszaéltek vele. Erre utalt például, amikor hosszabb idő után ismét rendeltem 1 db letöltést, azután hogy, hogy nem, bizonyos késleltetéssel ismét fura hívások következtek, ekkor esett le...

Szerkesztette: Signal 2010. 02. 13. 12:49 -kor


#3 Felhasználó inaktív   Petesejt 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 21:08

@Signal: Azért neked sem kell naivitásért a szomszédba menni... ;-)

#4 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 14. 23:31

"nem lehetett olyanokkal kapcsolatba lépni, akik nem anyagi haszonszerzésből chateltek"
Hát most tehetnek ők róla, hogy a kurvák közvetítését nem lehet közvetlenül reklámozni (anyagiak kizárva)?
"hosszú időn át, széles körben" - miért nem lehet másnap büntetni? Miért kell hónapokat, éveket várni?

#5 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 00:06

Idézet: Signal - Dátum: 2010. febr. 13., szombat - 13:41

Annyi kéjsóvár, magányos, ingyen kínálkozó nő a világon nincs...

Pfff, dehogynem... :omg:
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó