HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Hivatalosan is a Facebook a legnagyobb időrabló - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Hivatalosan is a Facebook a legnagyobb időrabló Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 02. 17. 11:53

A weben a látogatottság és a regisztrált felhasználók száma alapján szoktál megítélni a sikert, de egyre fontosabbá válik az oldalakon eltöltött id? is. A Nielsen legfrissebb adatsoraiból pedig kiderül, amit már eddig is sejtett mindenki, a mai web els? számú id?rablója a Facebook.
https://www.hwsw.hu/...outube-web.html

#2 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 11:53

Nem gondoltam volna hogy mekkora vonzereje van. Érhető hogy miért integrálják a klienseket már mobilokba is.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#3 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 12:34

Hú, hát egy eccerű active window title-alapú startisztikát gyártva néhány irodában szerintem a napi 7 óra is összejöhet... :)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#4 Felhasználó inaktív   foxyr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.954
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 13:12

Az az idióta, aki ilyenre beregisztrál...így lehet az értelmes emberekből "idióta" zombikat kreálni, akiknek semmi életük nincs a PC-n kívül.

#5 Felhasználó inaktív   Enolagay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: 2000. okt. 27.

Elküldve: 2010. 02. 17. 13:23

@foxyr: neha meglep, hogy az olvasoink mennyire konzervativok es kivulallokent figyelik a facebook, twitter es tarsait. mondjuk spec en sem hasznalom oket.
free élettér service for addicts

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 02. 17. 13:24

Idézet: Enolagay - Dátum: 2010. febr. 17., szerda - 13:23

@foxyr: neha meglep, hogy az olvasoink mennyire konzervativok es kivulallokent figyelik a facebook, twitter es tarsait. mondjuk spec en sem hasznalom oket.

Én bekenéztem, de ez a napi 3 óra nyomkodás, meg a világ faszának SMS-t kürtölés, hogy "szarni mentem", ez kemény dió. A cucc nagy százaléka meg ilyen.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 14:46

Lehet azt jól is használni.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#8 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 02. 17. 15:27

@foxyr: az az idióta aki ilyeneket ír már bocs. Nekem például van életem a PC-n kívül, a múlt hét végén evezni voltunk a haverokkal a Hévíz patakon, a szervezés jó részét közösségi oldalon bonyolítottuk és a kb. 110 elkészített fotót is ott osztottuk meg egymással... E-mailben sokkal macerásabb lett volna.

#9 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2010. 02. 17. 15:39

@Jahno: lehet csak kötözködni akarsz, de te is tudod h ez nem igaz

persze fura dolog, mert ez nem olyan mint egy dvd-film, hogy bárki beteszi a lejátszóba és ugyanazt látja. nyilván minden mikroközösség átmegy a gyerekbetegségeken, de én valójában azt látom hogy az ismerőseim, barátaim (az igaziak) elkezdtek ezeken a felületen kommunikálni és sikerül sok olyan szakadékot (távolság, idő stb) áthidalni, amit eddig nem.

facebookon aki nem érdekel vagy hülyeségeket csinál, azt hideolom, a buta appokat szintén,
twitteren meg csak azt követem aki nem gagyiban nyomja és érdekel. ez utóbbinál persze vannak "virtuális" barátok, de velük meg a közös érdeklődési kör köt össze és csilliárd hasznos dolgot tudok meg, ami meló vagy magán szinten is hasznos/szórakoztató tud lenni.
chill,
aDoayen

#10 Felhasználó inaktív   hispan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 15:52

Minden az arányokon múlik.
Új technológiák és csatornák mindig is lesznek, nem lehet őket egyértelműen elitélni. A hangsúly azon van, hogy ki mennyit használja ezeket a dolgokat.
Elismerem, nekem is vannak olyan ismerőseim, akik naphosszat a facebookon függenek, már minden létező idióta kvízt kitöltöttek és minden elérhető értelmetlen alkalmazással jáccanak, továbbá 2 percenként kommentálják mások hozzászólásait és beírják, éppen mit csinálnak. Ez tényleg beteg. De a döntő többség nem ilyen. Én is használok alkalmazásokat, megnézem az ismerőseim üzeneteit, de ez napi fél óránál sosem vesz el többet.
Sokminden más mellett ez is beépült az életünkbe, és aki az egyészet tokka-vonóval elutasítja, az egyszerűen vagy nem ismeri, vagy tényleg annyira jól el van úgy, ahogy most van, hogy nem igényli.
Szerintem.

#11 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 02. 17. 16:05

@lola: valószínűleg meg lehetett volna, de sokkal kényelmetlenebbül. 100+ fotót te hogy osztanál meg 10-15 emberrel, akiknek egy része más városban lakik?

#12 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 02. 17. 16:21

@lola: nekem meg nincs privát fórumom és saját tárhelyem, mint ahogy az internetezők jelentős többségének sincs, mivel semmi szükség rá, amikor van publikus fórum és publikus tárhely, jól működik és ingyenes. A skype és a telefon szintén jó de feltételezi hogy az összes résztvevő éppen ráér skype-ozni meg telefonálni. Mindegy, én senkit se fogok megtéríteni hogy használjon Facebookot vagy mást, csak furcsa azt látni, hogy egyesek eleve kizárják ennek lehetőségét anélkül hogy kicsit is ismernék ezeket a szolgáltatásokat is leidiótázzák azokat akik használják őket.

Egy másik fórumban olvastam de tetszik a párhuzam: nem járok vonattal mert van autóm, de nem tartom idiótának azokat akik vonatoznak.

A közösségi szolgáltatásokban _ugyanazokkal_ az emberekkel tartom a kapcsolatot, akikkel a valódi életben is, csak éppen másképp. Miért? Mert a közösségi hálózatok és szolgáltatások csak _kommunikációs csatornák_, hogy milyen tartalommal tölti meg őket valaki, az már az _egyénen_ múlik. Vö: attól hogy szar a műsor a tévében, unalmas a Barátok közt vagy érdektelen a Mónika show, még nem a tévé mint berendezés a hibás.

Félreértés ne essék, nem töltök órákat a Facebook előtt nap mind nap, max esténként pár perc alatt átfutom hogy mi újság, kivel mi történt. Ugyanúgy kell ezzel is bánni mint mindennel, azaz nem szabad túlzásba vinni. Ha valaki egész nap a mobilján lóg meg havi több ezer SMS-t küld, az nem a mobiltelefont meg a szolgáltatókat minősíti hanem az egyént. Ha hallunk egy hírt, hogy valaki megállás nélkül egész nap WoW-ozik vagy CoD-ozik vagy CS-zik és végkimerülésben meghal, akkor se azt mondjuk hogy istenem, mekkora idióta akinek PC-je van vagy videojátékokkal játszik....

#13 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 02. 17. 16:27

Valamiért itt mindenki azt hiszi, hogy aki használ Facebookot vagy Twittert vagy LinkedIn-t vagy iWiW-et vagy akár MyVIP-et vagy akármit, az napi 24 órában teszi, hetekig ki se jön a szobájából és csak pizzán meg energiaitalon él, zombiként, droidként. Fel nem foghatom hogy mi ennek az oka.

Egyébként csak úgy mondom, de az online multiplayer játékok (Quake-től a CS-n át a WoW-ig megy egyebekig) is közösségi szolgáltatások ám. Azokra valahogy mégse fújol senki Kép

#14 Felhasználó inaktív   foxyr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.954
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 16:51

@Bodnár Ádám:

Azért megbocsáss, de napi 7óra eltöltése egy ilyen oldalon már beteg. Abban igazad van, hogy a hozzászólásomból az szűrik le az emberek, hogy mindenki idióta, aki beregisztrál közösségi oldalra, bár nem ez volt a szándékom. A cikk arról szól, hogy napi 7 órát is az oldalon töltenek már az amcsik többsége. Ez már idiotizmus. És valljuk be...ezt az oldalt úgy csinálták meg (hozzáteszem, hogy üzleti szempontból nagyon okosan), hogy kezdj el azzal a sok nyavajas programmal, játékkal játszani. A képek megosztása. Ha hiszed ha nem, semmi ördöngősség nincs egy weboldalra feltenni. Elárasztják a netet az olyan oldalak, ahol ingyen regisztralhatsz, s 1Gb tárhelyet is biztosítanak, ingyen letolthetsz templateket, szóval még az oldalt sem kell megírnod. Mondhatnam azt is, hogy kapsz egy teljesen üres, már csak kitoltesre varo weboldalt. 5eve ilyenem van, az ismeroseim tudjak az oldal címet, s minden egyes képet oda teszek fel. Semmivel sem nehezebb egy ilyet elintezni, mint a Facebookra beregisztralni. Ja...picasaweb, nem kell a kepekhez meg weboldal sem, Google baratunk mindenre figyelt.

Szóval lehet magyarazni a dolgot (facebook hasznalok ezt fogjak tenni), de akkor is csak folosleges idotoltes napi tobb orat eltolteni benne. Ettol még az is jobb, ha athivjatok a baratokat, s Wii-ztek egyet...akkor legalabb mozogtok Kép)

#15 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 02. 17. 16:54

@foxyr: már bocs de tudsz olvasni? HAVI 7 óráról van szó, nem napi 7 óráról.

#16 Felhasználó inaktív   foxyr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.954
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 16:57

@Bodnár Ádám: Úgy látszik agyamra ment a sok munka...nem hiába, túl sok a munka, kevés a munka közbeni pici szünet.

#17 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 02. 17. 17:03

@lola: nem mondtam hogy közösségi oldalak nélkül lehetetlen bármit is megszervezni, csak azt, hogy sok dolgot könnyebbé, kényelmesebbé tesznek.

#18 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 17:06

@Bodnár Ádám: Engem lekockáztak és le kabbe-ztek egy másik cikk kommentjeiben mert használok ilyen komoly kifejezéseket mint WSUS meg GroupPolicyObject. Kép
Ilyen ez a világ. Egy kliensem egyszerűen internet b*zinak nevezett nála ez szinonimája a weblapkészítőnek. Kép

És sztereotípia, hogy akinek munkaköre PC-s annak nincs családja, barátnője, társasági élete. Kép
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#19 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 17:25

@Bőle György: Hét nézd, szerintem ezt a tábort is többfelé lehetne osztani. Jelenleg én is regisztrált tagja vagyok ennek a "gyöngyszemnek", de ha havi fél-1 órát töltök ott összesen, akkor szerintem igen sokat mondtam. Igazából nem látom most értelmét, hogy mivel is tud többet, mint az IWIW, miközben látom, hogy mivel is "tud" többet. Ha lehet saját véleményem, szerintem maga az FB elég béna, főként az összeszedetlenség árulkodik róla. Sokkal jobb közösségi oldalak vannak/voltak, annyi az egész, hogy emögé állt a lóvé, semmi több. De ez az én véleményem és nem objektíve állítom, hogy így van és, hogy mindenki így gondolja, hanem csak én.
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#20 Felhasználó inaktív   mcsjunior 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.502
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 17. 19:19

Idézet: Ytse - Dátum: 2010. febr. 17., szerda - 15:27

@foxyr: az az idióta aki ilyeneket ír már bocs. Nekem például van életem a PC-n kívül, a múlt hét végén evezni voltunk a haverokkal a Hévíz patakon, a szervezés jó részét közösségi oldalon bonyolítottuk és a kb. 110 elkészített fotót is ott osztottuk meg egymással... E-mailben sokkal macerásabb lett volna.

Szerintem az ilyen közöségi oldalak meg pont alkalmatlanok ilyen dolgok leszervezésére, mert vannak olyan emberek a kapcsolataim között - és biztos, hogy mindekinek van ilyen - akivel nem szeretnék ilyen jellegű közös programot, de az illető gondolkodás nélkül jönne. Namármost ha kiírom FB-ra, hogy "na kijön X dolgot csinálni?", akkor nem tudom megválogatni, hogy kinek szól a meghívás, ha meg PM-et küldök annak a belsőbb körnek, akkor már inkább egyszerűbb emailezni, utána meg esetleg egy google-groups, ha sok megbeszélnivaló van.

Fényképmegosztés teljesen más, arra jó, meg a globálisabb kapcsolattartásra.

Szerkesztette: mcsjunior 2010. 02. 17. 19:20 -kor


Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó