HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Bemutatkozott az ASUS első e-bookja - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Bemutatkozott az ASUS első e-bookja Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 03. 03. 12:57

A 2010-es CeBIT-en bemutatkozott az ASUS első elektronikus könyvolvasója, a DR-900, mely utat nyithat a cég számára a nagy növekedés előtt álló piac felé.
https://www.hwsw.hu/...nyv-kindle.html

#2 Felhasználó inaktív   beef 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 03. 12:57

Miért szeretik a fényes és csillogós felületeket? Mert használati szempontból a lehető legrosszabb.
Gyakorlatilag 5 mp alatt tele lesz annyi ujjlenyomattal, hogy az FBI is hónapokig dolgozna az azonosításukon.
Egyébként tetszetős. Vajon az áruk is az lesz?

#3 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 03. 14:18

Totalra indifferens a nyavajgasod, mikor az ASUSTek nagyon is jol tudja mi kell a "kritikus" tomeghez/tomegnek. Csupancsak Kocka Kazmer-okbol felkopik az alluk. Cés la vie - szokj hozza
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#4 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 03. 03. 14:28

@SFIJ: nem c"est la vie?

#5 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 03. 14:41

Idézet: Ytse - Dátum: 2010. márc. 3., szerda - 15:28

@SFIJ: nem c"est la vie?

@off YTSE teljesen igazad van de a szarrátört jobbkezemmel csak ilyen vacakul tudok gépelni
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#6 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 03. 03. 14:46

@SFIJ: jobbulást.

#7 Felhasználó inaktív   Dunstan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 04. 15:11

Nem E-Ink-es a kijelző, hanem SiPix! Fontos, ugyanis a többiek. pl. a Kindle E-Ink-esek, ez az első ilyen kijelzőjű gép.

#8 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 04. 17:56

Idézet: SFIJ - Dátum: 2010. márc. 3., szerda - 14:41

@off YTSE teljesen igazad van de a szarrátört jobbkezemmel csak ilyen vacakul tudok gépelni

ha nekem szarrátörne a jobb kezem, még a nemi életem is megszakadna...  :Đ (hátha feljebb vidulsz egy hülye posttól  :respect: )
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#9 Felhasználó inaktív   otto_dc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 04. 19:16

Örültem a cikknek, és/de lusta voltam utána nézni: melyek azok a "népszerű szövegfile-ok"? Elem vagy akku van benne? Meddig bírja egy feltöltéssel? Amúgy szerintem szép és "wannabe".

#10 Felhasználó inaktív   Petesejt 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 03:56

@otto_dc: "wannabe" helyett nem "musthave"-re gondoltál? :-) Bár ugyanaz, értem én...

#11 Felhasználó inaktív   Dunstan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 07:22

Otto_dc: többek között e-PubPDF, TXT, Audible, MP3, HTML, JPEG, GIF, PNG, és BMP, 4 nap Wifivel, 2 hét wifi nélkül. A gép eredetileg wifivel kommunikál, a 3G külön opció lesz, feláron.

#12 Felhasználó inaktív   speedsly 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 18. 13:31

Dunstan!

Mit tud a SiPix?
Vmi ilyet: http://pdatechhu.blo...i-e-inklcd.html , tehát egyszerre lcd és ink is?

Egyébként én egy komplét gépet szeretnék, amin tudok színesben netezni és ink-kel olvasni is, vmint van benne wifi és 3G is, és (bár ez már lehet, h sok - bár a Ipadban van) legyen benne gsm is, lehessen mobilként is használni.

Üdv,
Speed

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 03. 19. 03:58

Üzenet megtekintéseIdézet: otto_dc - Dátum: 2010. 03. 04. 19:16

melyek azok a "népszerű szövegfile-ok"?


.html, .doc, .rtf, .pdf, .txt, lit, .kiskutyafüle, .lófasz, .xls, .mpg :-)

"azt ugyanakkor egyik könyvolvasóról sem tudni, mikor és milyen árfekvéssel jelenhetnek meg a nemzetközi és a magyar piacon."

Ez az érdekes. MSI érintőképernyős windjét is tán 1 éve lehírezték, aztán jóval drágábban így 1 év után már nagyjából lehet is venni pár helyen, de szerintem az is csak véletlenül maradt az árlistán.

Emlékszünk mi még az első eee-re, ami vidéken is csúszott, de idehaza is drágább lett. Apropopó, mi van a 100 dodós laptoppal?
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   otto_dc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 19. 12:32

@Petesejt: De. :) Csak közben dolgoztam is, és illett odafigyelnem.

#15 Felhasználó inaktív   otto_dc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 19. 12:33

@Dunstan: Jöhet a cucc, akár már tegnap.

#16 Felhasználó inaktív   BKároly85 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 25. 08:30

Helló mindenkinek!
Megint azt csinálják mint a mobilokkal, teletömik mindennel, hogy a vevőnek "minőséget" adjanak el. Ez nem minőség. Miért nem lehet olyan e-book-ot csinálni ami az is. Vagyis tudsz olvasni és írni is, kétoldalas legyen. Így az iskolában amíg a bal oldali szövegben olvasom a tankönyv anyagát, addig a jobb oldaliba jegyzetelek. Vagy ha bal kezes az ember akkor fordítva. (A drágább verzióban az egyik kijelző érintőképernyős billentyűzetté alakítható lenne, szövegbegépeléshez, így egy könnyű laptop is lenne egyben, de ez a drága verzió, az olcsót viszont akár a kisiskolások is vihetnék az iskolába!!! Tudod mennyi gyerek van? Mennyi várárló, mennyi pénz... Na mire vársz? Tervezd meg és dobd a boltokba!!!)
Így lehetne egy olcsóbb környezetbarátabb technológiát a piacra dobni azoknak akik tanulásra akarják használni. És persze a kijelző mattos legyen. Nemrég vettem egy csodálatos Laptopot tökéletes, a mérnöki számításokat pár perc alatt elvégeztem vele, de sajna a kijelzőt nem nézte és csillog. A fene se gondolt rá. Pedig ha épp olyan helyen vagyok akkor ez igen zavaró. El se merem képzelni, hogy egy ilyen kis digitális könyv és füzet esetén mennyi problémát okozhatna. Remélem hamarosan bejön a digitális papír és valami hasonlót a piacra dobnak, ami árban is igen kedvező, az ideállis ár 10 00 ft lenne egy egyszerű könyv és jegyzet e-book-ért mivel csak azért hogy ne kelljen annyi tankönyvet a táskámban hordani nem adok ki 60 000 ft-ot. Ráadásul, egy kisiskolás ügyetlen, könnyen leejtheti összetörheti, szóval nem célszerű 60 000-et kiadni érte.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó