HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Ötnaponta frissít egy átlagos Windows-felhasználó - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Ötnaponta frissít egy átlagos Windows-felhasználó Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 03. 05. 12:06

A felhasználók már alig tudnak lépést tartani a biztonsági frissítések megjelenésével, véli a Secunia biztonsági cég. Nem csak a Windowst, hanem a rajta futó egyéb programokat is rendszeresen patchelni kell, ami sokaknak gondot okoz.
https://www.hwsw.hu/...dows-adobe.html

#2 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 12:06

Így, vagy úgy, már jó pár év elteltelt azóta, hogy ADLS-re előfizettem. Az egyik oka az volt, hogy nem egyedül élek, és a mellettem levők meg imádtak óriási csatolmányos leveleket (szokásos marhaságokkal) fogadni, meg webes videókat megnyitni. A másik meg az egyre növekvő frissítési roham. Modemem volt évekig. Szinte csak leveleztem, és arra bőven sok volt. De aztán egyre inkább arra ment el a netkapcsolat nagy hányada, hogy a szoftverek egyből elkezdték frissíteni magukat, ha betárcsáztam. Ez aztán akár órákig is eltartott, megszakítani nem volt ajánlott, mert ami nem jött le, legközelebb újra próbálkozott. Egyre nagyobb lett a vírusdefiníciós adatbázis, a win és hozzá kapcsolodó frissítésekkel volt a legkevesebb baj, miután azok külön telepíthető formában elérhetők másutt is... De a többi (Firefoxttól kezdodően a hardverek kezelőprogramjáig) is bőven sok volt.
Ma sincs másképp, de már szélessávú, 4 M netem van. Hamarosan ez sem lesz elég. És ebben a dologban a frissítések tömkelege legalább 40%-os súllyal esik latba...
És az én gépemem még nincs is olyan, hogy nyakra-főre telepített szoftverek...

#3 Guest_flashdesigner_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2010. 03. 05. 12:34

jómagam pontosan az ilyen automata, "hűdeokos vagyok" , "okosabb vagyok a júzernél" szintű programoknál jobban semmitől nem írtózom. azért használom ÉN a gépemet, hogy ÉN használjam, és az történjen rajta amit ÉN szeretnék. Majd ÉN fogom eldönteni, hogy mi és mikor fog történni rajta, települni, frissülni, ésatöbbi. Az ilyen biztonsági ködösítésekről pedig inkább csak Windows környezetben lehet hallani, és számtalan ESETben bebizonyosodott már, hogy pontosan annak a júzernek a gépe a vírusos, amelyiknél a legjobb, legújabb (és persze valszeg egyszerre több) vírus"irtó" fut (de minek?)

a kettő együtt (értsd: vírus és az irtó) pedig (de főleg az irtó!) olyan mocskosmód lelassítja még a leggyorsabb gépet is, hogy nem csoda, hogy a sokéves átlag 3 gigaherces gépek amiket láttam már sok giga rammal, rendre lassabbak bootolás, és működés szempontjából is, mint az én NAGYSÁGRENDEKKEL gyengébb gépeim.

#4 Guest_flashdesigner_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2010. 03. 05. 12:39

@flashdesigner: egy másik cikkben , ( amelyikben rengeteg (röhögnöm kell) Windows 7-et adnak el) kifejtettem, hogy a Windowsok gyárilag is tartalmaznak (XP SP2-ig) inaktív trójait (kivéve a kalózXP-k zöme) amelyek egy rakás népszerűbb és kevésbé népszerű neten kolbászoló programtól beaktivizálódnak... a Microsoft mossa kezeit, a júzer idiot, és vagy/nem foglalkozik azzal hogy tkp. bármikor bármit megtudhatnak róla, HA akarnak. És akkor ott vannak még a TÉNYLEG third party troyan fejlesztők >>> IS <<<.

#5 Felhasználó inaktív   BoGyesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.970
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 12:55

Idézet: flashdesigner - Dátum: 2010. márc. 5., péntek - 12:39

... a Windowsok gyárilag is tartalmaznak (XP SP2-ig) inaktív trójait  (kivéve a kalózXP-k zöme) ...

Ezt már másodszorra írod itt a fórumon. Tudnál erre egy forrást is megadni, hogy hol olvastad és ki(k) jöttek rá erre?

#6 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 03. 05. 13:06

@BoGyesz: a hangok mondták ... :)

#7 Guest_flashdesigner_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2010. 03. 05. 13:09

Idézet: BoGyesz - Dátum: 2010. márc. 5., péntek - 12:55

Ezt már másodszorra írod itt a fórumon. Tudnál erre egy forrást is megadni, hogy hol olvastad és ki(k) jöttek rá erre?

Sehol nem olvastam , én jöttem rá a saját sokéves tapasztalatommal.

#8 Felhasználó inaktív   BoGyesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.970
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 13:18

Idézet: flashdesigner - Dátum: 2010. márc. 5., péntek - 13:09

Sehol nem olvastam , én jöttem rá a saját sokéves tapasztalatommal.

Megkérdezhetem, hogy mivel foglalkozol és hogy jöttél rá?

#9 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 13:19

@hkpk: van igazság abban amit írsz, ugyanakkor mostanra általában elmondhatjuk, hogy az átlagos háztartásban lévő internet sávszél csak kis százalék van frissítésre használva, az is rövid ideig. Ha az ember pár percig böngészik a neten, azalatt jó eséllyel frissül minden aminek frissülnie kell. A perc alapú számlázásból fakadó hátrány itt már nincs meg, a forgalomkorlát az egyetlen, ami miatt szívás lehet.

#10 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 13:24

Idézet: BoGyesz - Dátum: 2010. márc. 5., péntek - 13:18

Megkérdezhetem, hogy mivel foglalkozol és hogy jöttél rá?

Intuíció? :)

#11 Felhasználó inaktív   mcsjunior 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.502
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 13:36

@BoGyesz: Általános iskola 4. osztályos tanuló max, a szülei valszeg elfelejtették a routerben bekapcsolni, hogy csak du. 4-6 között lehet netezni, miután kész a házi.

#12 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 14:10

@Bodnár Ádám: nem vagyok hülye, a hangok is ezt mondják!
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#13 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 14:27

Szerintem bizonyos programoknál kihagyható a frissítés mindaddig, amíg megfelel számunkra. Pl. zene, média lejátszó, dvd burner, képnézegető, notepad klónok/editorok  és hasonlók. Ezekben akár ki is lehet kapcsolni az autoupdatet, ha van bennük. Nyilván ha indok van a frissítésre mert pl vettünk blu-ray írót, és a régi író program nem kezeli, akkor egyértelmű. De ami nem ilyen hw függő, azokat nem muszáj babrálni.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#14 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 14:35

Idézet: des - Dátum: 2010. márc. 5., péntek - 14:27

Szerintem bizonyos programoknál kihagyható a frissítés mindaddig, amíg megfelel számunkra. Pl. zene, média lejátszó, dvd burner, képnézegető, notepad klónok/editorok  és hasonlók. Ezekben akár ki is lehet kapcsolni az autoupdatet, ha van bennük. Nyilván ha indok van a frissítésre mert pl vettünk blu-ray írót, és a régi író program nem kezeli, akkor egyértelmű. De ami nem ilyen hw függő, azokat nem muszáj babrálni.

Szerintem amelyik program nem kommunikál neten keresztül, azt nyugodtan lehet kézzel, ritkán frissíteni. De a browser, mail kliens alapvetően nem egy ilyen kategória.

Nálam win frissül, fox, króm, thunderbird, adobe frissül, a többi meg akkor, ha én úgy gondolom. Mondjuk ezeken kívül nem is igen van olyan programom, ami auto frissítéssel rendelkezik.... :think:  :think:

ui.: Nameg a víruskergető.

Szerkesztette: e-lias 2010. 03. 05. 14:45 -kor


#15 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 03. 05. 14:48

@des: Pont médialejátszókban (pl. QuickTime vagy akár Winamp) bírnak lenni olyan sebezhetőségek, amiken keresztül például távoli kód futtatható vagy egyéb veszélyek. Jó, persze, nem kell mindent letölteni és megnyitni, de azért az ördög sose alszik. Btw a cikk és a felmérés is erről szól, vagyis a videokártya driverét meg ilyeneket nem veszik számításba, csak az olyan frissítéseket amik biztonsági réseket foltoznak.

#16 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 15:06

Idézet: Ytse - Dátum: 2010. márc. 5., péntek - 14:48

@des: Pont médialejátszókban (pl. QuickTime vagy akár Winamp) bírnak lenni olyan sebezhetőségek, amiken keresztül például távoli kód futtatható vagy egyéb veszélyek.

Jó, hát igaz, de ha az ember nem streamel, nem netrádiózik, akkor lehet tiltani, hogy ne menjen ki a netre pl a winamp se. Quicktimeot meg szerintem többen utálják, mint használják.  :D (windowsosok) De a többi netre nem kimenő programokat nem szükésges.

Mondjuk én winamp 2.8ast használtam 9 éven át. Sokáig elvoltam vele. :) De pár éve már foobarozok.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#17 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 16:41

@des: Én meg rákaptam a winmediaplayerre, szépen kezeli a windowsos library-t, windows media center-ből pedig a zenéimmel aláfestve slideshow-olja a plazma tv-n a képeimet. Tetszik ez a library feature.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#18 Felhasználó inaktív   mcsjunior 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.502
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 05. 16:58

@nhw: Énis sokáig használtam és tetszett, aztán jött a FLAC, meg a Cuesheet-ek így váltani kelett.

#19 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 03. 05. 17:09

Idézet: BoGyesz - Dátum: 2010. márc. 5., péntek - 12:55

Ezt már másodszorra írod itt a fórumon. Tudnál erre egy forrást is megadni, hogy hol olvastad és ki(k) jöttek rá erre?

Lófasz hülyeség. Főleg mikor fórumon is írják a baromságot, mert az MSN magától vírusos lesz, én meg mikor direkt össze akarom barmolni, akkor ilyen ablakok jönnek:

Csatolt fájl:


Make love not Wor.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 03. 05. 17:17

Idézet: hkpk - Dátum: 2010. márc. 5., péntek - 12:06

De a többi (Firefoxttól kezdodően a hardverek kezelőprogramjáig) is bőven sok volt.<br />
Ma sincs másképp, de már szélessávú, 4 M netem van. Hamarosan ez sem lesz elég. És ebben a dologban a frissítések tömkelege legalább 40%-os súllyal esik latba...<br />
És az én gépemem még nincs is olyan, hogy nyakra-főre telepített szoftverek...<br />

Baromság. 4 megabit is bőven elég, win frissítés csak akkor csorog, ha a háttérben nincs semmi, amúgy egy átlag gép mennyit szed le? Heti 200 kilobyte vírusölő, 1-2 mega hasonló? Egy sok éves SP3-as win frissítése 300 mega, 4 megabittel sem kell hetente megcsinálni, utána csak a toldalékok jönnek.

Mobilnetet rádugom a gépre, jajj Firefox frissítés, aztán 20 másodpercig sem tart. Ilyen idén tán kettőt már láttam, borzasztós sávszéligényesek. 1-1 célszoftver lerángat 100-200 megát is, mint pld. a PowerDVD. Ezekből elmúlt évben nekem Pinnacle és Roxio már nem volt, PowerDVDből 1.5 év alattt 100 megányi frissítés. Ebbe még elég nehéz belehalni.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó