HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Papíron veri az Apple iPadet a HP Slate - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Papíron veri az Apple iPadet a HP Slate Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 04. 06. 13:04

A HP Slate már régóta emlegetett vetélytársa az éppen most debütált Apple iPadnek. A kihívó pedig nem volt rest éppen akkor kiszivárogtatni saját megoldásának specifikációját, mikor mindenki az iPadről beszél.

https://www.hwsw.hu/...intel-atom.html

#2 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 13:04

Az iPad még a matuzsálem TC 1100-val összehasonlítva sem tûnik újdonságnak, de az Apple nem is a hardware miatt kelendõ, hanem a jól felépített brand, az egyszerû kezelhetõség, és a plusz szolgálatások értékesítése viszik elõre. Nem talált fel új piacot, csak míg PC-s körökben röhögnek a lámákon, addig az Apple az egységsugarú felhasználók tömegét helyezi a középpontba.


The “other” HP Slate specs

Szerkesztette: GoLAN 2010. 04. 06. 13:07 -kor


#3 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 13:22

Akkor mar inkabb ezt (ICD's Tegra 2-powered Gemini @ Engadget)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#4 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 04. 06. 13:32

@Samott: érdemes megvárni a Computexet, szerintem roskadásig lesz atomos/ tegrás tabletekkel, mindenki kiválaszthatja a neki megfelelőt...

#5 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 14:23

A képen az első sor a DISPLAY, mit keres ott az accelerometer?
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#6 Felhasználó inaktív   airmax 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 244
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 14:48

Nem értek egyet azzal, hogy a "kisebb képernyő adott esetben kényelmesebb.". Szerintem még a 10" -os iPad is kevés. Én szoktam nézegetni a netbookokat, és abból nálam a minimum méret a 11,6". Azon már látni is valamit, ha az ember a film nézésen kívül is akar csinálni valamit. Ebből a szempontból nekem a WePad jön be amit androiddal lehet majd megvenni. Azon kamera, és két usb port is van ami szerintem szintén alap ebben a műfajban. Szóval a HP szerintem csak ki akarta használni a maga számára azt a publicitást ami az iPad körül most folyik. Nem igazán cuppantam rá a termékre.

#7 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 15:13

Szerintem egy ilyen cucctól az első szempont hogy azért a windows fusson el rajta. Az ilyen
lehülyített procival és mindenféle oprendszerhelyettesítő izével felszerelt cuccok szerintem alapvetően
használhatatlanok. Kivéve ha csak e-booknak kellenek, de akkor viszont e-papíros kijelzővel.

#8 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 15:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2010. 04. 06. 14:32

@Samott: érdemes megvárni a Computexet, szerintem roskadásig lesz atomos/ tegrás tabletekkel, mindenki kiválaszthatja a neki megfelelőt...

Persze, sot akkor indul be ez a kategoria ha a kinai online boltok kinalataban megjelenik a sok tegras/androidos deszka... nagyon felulbecsuljuk az iPad-et, ha egy atomos/windowsos cuccal akarjuk osszehasonlitani. Egyebkent a kinaiak hihetetlenek, hetente frissitik a 4-7 colos pmp vonalat... es mindezt 100 dolcsi koruli aron. Ha ugyanezt meglepik az androidos deszkaval, meglesz az egyseges szoftver platform is, amiben meg gyengecskek.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#9 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 15:38

Üzenet megtekintéseIdézet: LCoder - Dátum: 2010. 04. 06. 15:13

Szerintem egy ilyen cucctól az első szempont hogy azért a windows fusson el rajta.


Nem. Egy ilyen cuccnál a legnagyobb hátrány, ha teljes funkcionalitású desktopoprendszer fut rajta. Nem csak a billentyűzetre és egérre optimalizált programok miatt, de a fölösleges szolgáltatások, desktop oprendszerszintű gondolkodás a taskkezelésről, és fölöslegesen magas erőforrásigény. A mindenféle oprendszerhelyettesítő konkrétan egy minimál funkciókat ellátó oprendszer, ami azt a minimálisat a lehető leggyorsabb reakciókkal látja el, innentől a saját natív programjai reszponzívak, nem lassulnak be idővel, nem omlik össze néhány sleep-wakeup kombináció után, stabil, és egyszerű.

Teljes funkcionalitáshoz nem kell magában az eszközben jelen lennie egy desktop os-nek, elvégre az eszköz képes futtatni VNC, Remote Desktop, LogMeIn klienst gond nélkül, cserébe nem egy kisfogyasztású lassú eszközön futnak procit és akkumlátort maximálisan felemésztve a tetszőleges céloprendszer programjai. Aki ezt nem látja be, nem érti a koncepciót, meg sem próbál belegondolni, leginkább csak fikázni próbálja reflexből az almás cuccot.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#10 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 16:51

@-NoVa-: Jelenleg tényleg előnyös egy kisfogyasztású proci + gyors oprendszer mint egy x86 proci + teljesértékű win... oprendszer. De ez egy átmeneti időszak. 1-2 generáció és a fogyasztása lecsökken annyira hogy beletehetnek egy x86-os processzort. A programoknak pedig ki lehet dolgozni több felületet is, ez nem ellenérv.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#11 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 20:27

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2010. 04. 06. 15:23

A képen az első sor a DISPLAY, mit keres ott az accelerometer?

Gondolom, arra utalnak, hogy forgatod, és fordul a kijelző is.

#12 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 22:06

szerintem serto osszehasonlitani az ipaddel ezeket a szarokat

az xsi tegra par perc hasznalat utan osszefossa magat, lassuak mint a tetu, az erintokepernyo pontatlan, es meg tn filmes is

win7 meg atom processzor, sirjak vagy rohogjek?

majd ugy 1 -2 ev mulva johetnek ipad alternativak , a sonytolmicrosoftol googletol, de nem holmi fostalicska msi,hp minicegektol
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#13 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 22:38

@vers: "fostalicska hp" Hmmm.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#14 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2010. 04. 07. 00:21

@vers: a hp továbbra is a világ 2. legnagyobb it szolgáltatója, a legnagyobb pc gyártó, és több piacon még mindig a legnagyobb nyomtatós cég. árbevétele a 3x-a az apple árbevételének (114 mrd dolcsi vs 42), profitja 2x. (8 mrd vs 4). a fortune top 500 listán a hp a 32., az apple a 253.

a microsoft 117. (60 mrd árbevétel, 17 mrd profit), a google 423. (21 mrd árbevétel,4 mrd profit), sony 81. (76 mrd árbevétel, 1 mrd veszteség)

semmi gond persze. ha lehet választani, én röhögök. rajtad :)
chill,
aDoayen

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 04. 07. 00:23

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2010. 04. 06. 23:06

de nem holmi fostalicska msi,hp minicegektol


Höhö, azért MSIt fostalicska minicégnek beszélni, ami ezerfelé gyárt, és nem kevest, az kicsit merész. Innentől meg azt sem hisszük el, amit kérdezel, mert annak ellenmére, hogy ez a 2 márka nem a nagy kedvencem attól még csak egy semmittudó faszkalap kis fikanick vagy.
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 00:23

http://index.hu/tech...ifi_az_ipad-on/
ipad powwa...

bár mintha szifonnál már egyszer rájött volna steve hogy a fém hátlap alatt nem a legjobb az antenna...
nembaj majd az ipad 2.0-án jó lesz a wifi, addig is "menj közelebb a routerhez".

szánalom
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#17 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 03:16


M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#18 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 03:17

@Jahno: ne itt van az msi tablad de szagerto :D


http://www.youtube.c...layer_embedded#
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#19 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 06:36

@vers: win7 igen jól elfut az atom procin. Legalábbis amíg nem akarsz flash-t futtatni rajta, az picit lassítja a rendszert - de az ipad-del ellentétben legalább működik.

@-NoVa-: teljesen mindegy hogy mekkora gép: a problémák ugyanazok, és igazából nem nagyon lehet megúszni. Illetve lehet azt mondani hogy ok, ne legyen multitaszk, de az elég nagy szopás a felhasználónak.

#20 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 07:28

@vers: Nekem téged olvasni volt sértő...
Bánom is, hogy megtettem.

Amúgy nem hinném, hogy egy Atom CPU+W7 megváltja a világot, a multitaskról ebben az esetben a teljesítmény miatt nem nagyon beszélhetünk majd.
De legalább küldhetek mailt miközben netezek, még ha lassabbban is, mint szeretnék.
Kíváncsi leszek a Lenovo xxxxpad-jára májusban elvileg ők is jönnek valamivel újjal, amin valami android szerű linux fog futni ARM alapokon 15-20 órás üzerm idővel na az már érdekes lehet és akkor a iPad figyelhet..

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó