HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Magyarországon is elindulnak a Microsoft cloud-szolgáltatásai - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Magyarországon is elindulnak a Microsoft cloud-szolgáltatásai Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 04. 07. 12:28

Magyarországon is elrajtolnak a Microsoft cloud-szolgáltatásai, az Azure és a Business Productivity Online Suite. Az ügyfelek április 9-től vehetik igénybe a kereskedelmi szolgáltatásokat.
https://www.hwsw.hu/...loud-felho.html

#2 Felhasználó inaktív   Chronos.hun 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 325
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 12:28

Canonical megoldása menőbb :)

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 04. 07. 12:31

@Chronos.hun: mitől is?

#4 Felhasználó inaktív   Szasza2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 305
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 12:36

@Bodnár Ádám: Valszeg abból a cloudból nem esik az eső :)

#5 Felhasználó inaktív   Chronos.hun 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 325
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 13:27

@Bodnár Ádám: Csak mert nem m$.

#6 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 04. 07. 13:31

@Chronos.hun: ez erős és megalapozott érv.

#7 Felhasználó inaktív   zomby1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 45
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 13:35

@Chronos.hun: Én azt sem értem, hogy jön ide, a weboldalukon nem láttam, hogy bármilyen felhő alapú szolgáltatást végeznének.


Szerintem egyébként ez a jövő, jóval hatékonyabb és kevésbé erőforrás pazarló, akár a környezet szempontájából nézve is, mintha mindenkinek egyedi szervere van és ott zümmög a sarokban.

#8 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 13:40

Komolyan el kellene mennie néhány AntiMS pólós srácnak egy MS konferenciára. Ami pl ingyenes, és a végén tombolán a főnyeremény egy XBOX 360 :) (na jó ez tudom csak marketing, de mégis).

Valamint emellett a felületes dolgok mellett, részleteiben elmondják miről is szól az egész MS Solutions. Nem pedig egy márkanévre köpködni mindenféle, gyakorlati tudás és tapasztalat nélkül. És ne nevezzük már tudásnak, hogy használtunk már tört XP-t meg volt tört Office is a gépen.
Menjetek el, nézzétek meg ha kérdés, javaslat van azt ott el lehet mondani, a kérdésre a legjobb MVP-k és MCP-k válaszolnak, de ne szapuljunk már csak egy brand alapján egy céget.
Egyébként a Microsoftnak számtalan divíziója van, és pl kérnék 1 kritikát az MS IntelliMouse Explorer 4.0-ra, vagy akár az egész MSN networkre, amit még akár a windowst meg nem vásárló kalózszoftveresek, és akárt teljesen más OS-t használó emberek is díjmentesen igénybevehetik.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#9 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 13:41

@Szasza2: "Valszeg abból a cloudból nem esik az eső " akkor az a kis bárányfelő nem sok vihart fog kavarni. :D (csak vicc, de ezt a metaforát le kellett reagálnom) :D
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#10 Felhasználó inaktív   Echo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 14:00

@nhw: TechNeten szoktam látni pingvines pólós résztvevőket (bár már egyre kevesebbszer), nincs ezzel semmi baj. Nem vagyunk egyformák, mindenki más technológia mellett kötelezi el magát. Azzal persze egyetértek, hogy érdemes tájékozódni a véleményformálás előtt.

#11 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 14:05

@nhw: túlreagáltátok, nem vettétek észre a szmájlit...

#12 Felhasználó inaktív   Nyulpapa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 690
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 14:11

Már megint a véresszájú *iksz fanok....

#13 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 14:39

És mi garantálja, hogy a felhőbe "berakott" adataimat csak én érjem el? Ki az aki kiadja a cége belső adatait, információit egy külső cégnek ahol ki tudja, hogy milyen a biztonság, szeparáció.

#14 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 14:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Sipi- - Dátum: 2010. 04. 07. 15:39

És mi garantálja, hogy a felhőbe "berakott" adataimat csak én érjem el? Ki az aki kiadja a cége belső adatait, információit egy külső cégnek ahol ki tudja, hogy milyen a biztonság, szeparáció.

http://blogs.technet...astructure.aspx
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#15 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 15:48

Idézet

Ha valaki egyből a felhőben kezd, nincs szüksége beruházásra, saját szerverre és infrastruktúrára, üzemeltetési szakértelemre.


Így, vagy úgy, ha elterjed, ez újabb lépés lesz a globális elhülyülés felé.

#16 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 15:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Sipi- - Dátum: 2010. 04. 07. 15:39

És mi garantálja, hogy a felhőbe "berakott" adataimat csak én érjem el? Ki az aki kiadja a cége belső adatait, információit egy külső cégnek ahol ki tudja, hogy milyen a biztonság, szeparáció.

Azért az M$ elég jól védi magát, emiatt talán nem kell "annyira aggódni", és ahol az adatok jelenleg is vannak, ott sincsenek abszolút biztonságban. Viszont, mitől nem lesz kiszolgáltatott helyzetben az, aki erre épít, már érdekesebb felvetés :rolleyes2:

#17 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 04. 07. 15:58

@hkpk: mert fejlesztői szemmel ugyanarra a platformra épül mint a Windows Server és a SQL Server, ha el akarsz költözni, megfelelő jogosultság birtokában ugyanúgy le tudod menteni az adataidat a gépedre mintha a szomszéd szobában levő szerveren lennének

#18 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 16:02

Üzenet megtekintéseIdézet: zomby1 - Dátum: 2010. 04. 07. 14:35

Szerintem egyébként ez a jövő, jóval hatékonyabb és kevésbé erőforrás pazarló, akár a környezet szempontájából nézve is, mintha mindenkinek egyedi szervere van és ott zümmög a sarokban.


Az USA-ban vannak központi mosódák is, filmeken is látni sokszor. Emberkék viszik a cumójukat, bedobják a garast, ruhát, és a mosószert (egyfélét), oszt csá csumi. Erre van egy batár masina, akkora, hogy magasabb az embernél. A dobja is akkora, hogy kisebb termetű ember is belefér. Gazdaságosabb, mint a családonként egy kis derékig érő mosógép?

Lényegtelen. Ezt itt, és környezetünkben nem lehetne elterjeszteni, mivel gazdasági ellenérdekek állnak szemben. Aki ilyen mosódát nyit, az tuti csődbe megy. Kultúra, ill. gazdasági erők állnak szemben. Mosogépgyártók, meg a 12 féle mósókelléket / trutyit gyártók amire ma szükség van a gatya kimosásához, meg a kereskedők.
Ugyanaz makkban a PC és kellékei meg szoftvergyártók érdekeltsége is.
Jövő? Környzettudatosság? Ugyan! Pénz, pénz, pénz.

#19 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 16:05

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2010. 04. 07. 16:48

Így, vagy úgy, ha elterjed, ez újabb lépés lesz a globális elhülyülés felé.


Akkor a tömegközlekedés is az, mert sokan nem akarnak beruházni, és szakszerűen (jogosítvány/fenntartási költségek) üzemeltetni gépkocsit?
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#20 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 07. 16:57

Üzenet megtekintéseIdézet: zomby1 - Dátum: 2010. 04. 07. 14:35

@Chronos.hun: Én azt sem értem, hogy jön ide, a weboldalukon nem láttam, hogy bármilyen felhő alapú szolgáltatást végeznének.



Szerintem egyébként ez a jövő, jóval hatékonyabb és kevésbé erőforrás pazarló, akár a környezet szempontájából nézve is, mintha mindenkinek egyedi szervere van és ott zümmög a sarokban.



Pedig igen. Ubuntu 9.10 pl alapból tartalmazza.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó