HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Magyarországra is megérkezett az új Integrity generáció - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Magyarországra is megérkezett az új Integrity generáció Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 05. 21. 15:32

Magyarországon is bejelentette a következő generációs Integrity szerverek rendelhetőségét a HP. A sztenderd blade szervereket rövid időn belül szállítani is tudja, míg az új Superdome gépek hamarosan érkeznek. Az új generáció leginkább az egyszerűséggel és alacsony árral akar hódítani, de inkább csak csendben asszimilálódni.
https://www.hwsw.hu/hirek/44615/hp-integrity-blade-szerver-superdome-unix-hp-ux-intel-itanium-tukwila.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 21. 15:32

Kellett már a megújulás, csak kicsit talán késve érkeztek az új itaniumok, és nagyobb durranásra számithattak egyesek. Az viszont elönye,ha olcsóbb lett összességében, és annyira nem akar high-tech lenni mint a power7. Az viszont ellene szólhat,hogy a Microsoft és a Red Hat is megszünteti a támogatását...ez a keresletet tuti csökkenti... és a xeonok nagyon fejöttek,az Oracle is a xeonokra helyezte a hangsúlyt (föleg hogy megjelent az a mainframe konkurens rendszerük xeonokkal)... véleményem szerint kifut az itanium. ügyfeleket nem nagyon toborozhat szerintem ezzel a Hp, inkább a régieket tartja meg.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   saabi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 21. 18:16

A Windows és a Linux támogatás megszűnése inkább csak marketing szempontból rossz üzenet, olyan sok Windowsos, Linuxos Integrity nem dolgozik a világon. Aki Integrity-t vesz, az inkább HP-UX-ot, OpenVMS-t vagy NonStop OS-t használ rajta. (persze ez utóbbit nem lehet átlagos Integrity-n futtatni)

#4 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 21. 20:54

Igazad lehet. De a teljesitménynövekedés, meg a generációk követési távolsága...hát nem tudom. Értem én, hogy olcsó, de egy IBM mainframe az mégiscsak egy mainframe...vagy ennek egy változata,Oracle dettó na persze kérdés,h a teljesitmény megéri-e esetleg a plusz pénzt. De új rendszereknél szerintem praktikusabb nem itaniumot választani
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó