HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Google lenyúlásával vádolják a magyar keresőt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Google lenyúlásával vádolják a magyar keresőt Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 05. 28. 13:28

Óriási fiaskó omlaszthatja össze a hazai webes startupok egyik ígéretesnek tűnő versenyzőjét, a Szörcs.hu-t. A tegnap publicitást kapott vádak szerint a Szörcs nem a Google hazai kihívója, hanem annak lemásolója.
https://www.hwsw.hu/hirek/44662/szorcs-google-kereso-index-talalat-seo-seoblog.html

#2 Felhasználó inaktív   Enolagay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: 2000. okt. 27.

Elküldve: 2010. 05. 28. 13:28

továbbra is tartom, hogy súlytalan ügy. a hazai kereső startupokat a webkettes közösség keménymagja fújta jó nagy lufira, most pedig kipukkant az egyik, lesz min csámcsogni. ha úgy veszem ideális naphíre a hétvége előtt levezetésnek.
free élettér service for addicts

#3 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 13:32

Ne szorakozzunk mar, most hallok eloszor errol a szorcs izerol... volt aki valaha komolyan vette oket? Vihar egy kanal vizben.

Szerk: Furkó Antivírus 2.0 :-D

Samott

Szerkesztette: Samott 2010. 05. 28. 13:34 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#4 Felhasználó inaktív   Enolagay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: 2000. okt. 27.

Elküldve: 2010. 05. 28. 13:41

na, igen a furko egy jo pelda erre
free élettér service for addicts

#5 Felhasználó inaktív   sycko 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 13:48

A twitter szerint volt egy olyan állapot is, mikor az ominózus googlebot ip címeket "szörcs end riplésszel" elkezdték átírni-> http://img413.imageshack.us/img413/3596/szorcsendriplesz.png

Az eset inkább szomorú mint vicces, a leggyakoribb kérdés, hogy miért nem derült ez ki hamarabb, felveti, hogy a kontroll nem valami jól mükődik a hazai szakmai berkekben.

#6 Felhasználó inaktív   paleeca 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 13:53

"többi szolgáltatás mind korrekt és sokak számára hasznos" - kik azok a sokak?
Egyszer én is felmentem, még regisztráltam is, semmire nem volt jó, és ott is hagytam.
Na jó, a cikk hatására megint felnéztem pár másodpercre.
Tartalomkezelés, CMS rendszerek

#7 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 13:55

Én sem rosszindulatból mondom, de sosem használtam a szörcsöt, pedig gyakran szörcsingelek Persze ez nem reprezentetív felmérés,de van pár magyar kereső...ez eddig nagyon kimaradt
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 05. 28. 13:58

Már el is felejtettem, hogy valaha ezt itt megköpködtem. Meglátjuk, még lehet is belőle valami, de az arcuk ezeknek is túl nagy volt. Kugli ellen meg nehéz.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   paleeca 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 13:59

Bocs, van 367 twitter követőjük és 321 facebook csoport tagjuk. Szerintem 100% az átfedés

Egyébként nekem is van egy saját keresőm. A Google Adsens-ben raktam össze, és kiválóan működik
Tartalomkezelés, CMS rendszerek

#10 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 14:23

A Gugli és a Bing screenshotot meg kéne cserélni, mert így nem olyan drámai a hatás.

#11 Felhasználó inaktív   peet42 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 14:28

Azlrt jó nem, hogy a fejlesztési oldaluk (Szorcs Lab)script vírusos ? http://szorcs.hu/labs/
Méghogy van technológiájuk. nevetséges!

#12 Felhasználó inaktív   simcax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 637
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 15:47

"hazai webes startupok egyik ígéretesnek tűnő versenyzőjét" Hát persze... it bulvár.
"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect. "
-- Linus Torvalds

#13 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 16:04

Őszintén, az eddigi felhasználókat (már ha voltak egyáltalán) hol érdekli, hogy honnan jönnek a találatok?

#14 Felhasználó inaktív   Hamlet 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 68
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 16:06

http://szorcs.hu/blog/szorcs.szorcs/nyilt-level-az-it-szakmanak/

Ez a nagy fába fejsze vágás tipikus esete kiegészítve a fölösleges túlreagálással. Ez van, nem bírták... megoldották máshogy/csúnyán/ideiglenesen(?)... és nem kommunikáltak. Egyelőre ennyit látni a dologból, minden más csak találgatás. (persze lehet, hogy végig kamu volt az egész, de ezt illenék előbb bizonyítani)

Egyébként a szörcs jó és szép - saját oldalomon keresőnek is azt használom, mert a Google keresővel ellentétben nincs tele reklámokkal. A szakmabelieken kívül úgysem érdekel senkit, hogy hogy kerülnek elő a találatok.

Vannak ennél nagyobb stiklik is a világban, egy HAZAI startupnak kötelességünk elfogadni a bocsánatkérését és nem elásni rögtön. Hátha jó lesz nekünk is valamikor a magyar szomszéd tehene - ha nem döglesztjük meg azonnal.


#15 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 16:22

@Hamlet: mondjuk a sok reklám tényleg zavaró, de én pl. emiatt inkább Binget használok, valamivel jobban megbízok egy olyan keresőben, ami mögött van normális infrastruktúra. Ettől még a Szörcs egy átlag nem szakmabelinek bőven megfelelő lehet.

#16 Felhasználó inaktív   simcax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 637
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 16:26

@Hamlet: "(persze lehet, hogy végig kamu volt az egész, de ezt illenék előbb bizonyítani)"

Olvastad a cikkben hivatkozott blogbejegyzést, nomeg utána a kommenteket?

"egy HAZAI startupnak kötelességünk elfogadni a bocsánatkérését és nem elásni rögtön"

Csak azért mert hazai, még nem "kötelességünk" elfogadni a mismásoló, hazudozó, félrebeszélő magatartást. Különben meg ez az egész egy vihar a biliben, jelentéktelen, ismeretlen nulla tényező volt ez a szörcs (istenem, már ehhez a névhez is mennyi fantázia kellhetett).
"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect. "
-- Linus Torvalds

#17 Felhasználó inaktív   Hamlet 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 68
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 16:29

@simcax: olvastad azt amit idéztél tőlem?

"(persze lehet, hogy *** végig*** kamu volt az egész, de ezt illenék előbb bizonyítani)" - de lehet, hogy 1 hete használják a google-t ezt mert *ideiglenesen (?)* kifogytak az erőforrásból.

#18 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 16:33

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2010. 05. 28. 17:04

Őszintén, az eddigi felhasználókat (már ha voltak egyáltalán) hol érdekli, hogy honnan jönnek a találatok?

Miért, számít valakinek, hogy nike vagy nika, adidas vagy adios márkájú ruhát vesz, és hord?

A lényeg az egészben, hogy ennek pont az ellenkezőjét állították. S a mai világban a nyíltan másokat hülyének nézés sem számít talán, de azért többnyire nem valami jó érzés. Ha sokan beletörődnek, maguk is hasonlóvá fognak válni, hova vezet ez? Oda, hogy egyetlen cég jól megél majd, miközben gyakorlatilag igazi "innováció" nincs is?
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#19 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 16:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2010. 05. 28. 14:58

Már el is felejtettem, hogy valaha ezt itt megköpködtem. Meglátjuk, még lehet is belőle valami, de az arcuk ezeknek is túl nagy volt. Kugli ellen meg nehéz.

Nagy bizony. Amikor azt mondták, hogy sokkal jobb ötletük van, mint a mostani keresők bármelyikének. Hát igen: mi lehet nagyobb ötlet, mint a mostani keresők bármelyikének alapja? A válasz: ennek az egésznek az összegyúrása! Hogy gőzhetjük le a google-t, a bing-et, a yahoo-t? Ha "uralkodunk" felettük. Ez valahol ilyen egyszerű ... -nek látszik.

Halkan teszem hozzá, hogy ez marketing, de semmiképpen nem számítástechnika, inkább pénzügyi kérdés, mintsemhogy valódi innováció - legalábbis nem ebben a formában. Mert ez picit bonyolultabb, a mint tudjuk, "jobb" megoldások azok, amik egyszerűbbek...

Idézet

...Szeretném, ha megértené a szakma, hogy ez egy üzletileg megalapozott lépés volt, mert e nélkül nem tudtuk volna a megszokott minőségben kiszolgálni a felhasználóinkat. ...
<---- ekkora szöveget... Szóval akár működhet is, de valamit nem árt tudni: ez sokkal inkább kőkemény biznisz, mint technika.

Majd a google-nél gondolnak egyet, beblokkolják őket, oszt onnantól nyista. Tudom, ez hülyeség, de anno az alapötletet is annak hittük. :)

Szerkesztette: Warrior 2010. 05. 28. 16:39 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#20 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 28. 16:58

Erről az a vicc jut eszembe, amikor három ember cipőboltot nyit egymás mellett:
- A baloldalira kirakja a tulajdonosa az alábbi szlogent: "A világ legmárkásabb cipői!"
- A jobboldalira a tulajdonos azt írja ki: "Európa legolcsóbb cipői!"
- A középső bolt tulajdonosa pedig gondolkozik egy kicsit, majd végül kiírja a boltjára: "Főbejárat"
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó