HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nagyot lehet bukni a webes videón - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nagyot lehet bukni a webes videón Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 06. 03. 13:43

Manapság mindenki a közösségekről beszél, a Facebook az új iWiW. A médiavállalatok is azért kaparnak, hogy ezeken a felületeken ott lehessenek, miközben a zsongás elkerüli azt a területet, ami még a közösségi csevejnél is nagyobb vonzerővel bí. A több képernyős médiamodell méltatlanul keveset emlegetett tagja a webes videó.
https://www.hwsw.hu/hirek/44687/teve-web-video-kreativ-tv2-rtl-klub-index-origo-youtube.html

#2 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 13:43

eselytelenek, ahogy az apple elerhetove tette az iroknak hogy a konyveiket a kiado nelkul ertekesitsek , ugyanez meg fog jelenni a filmekkel is, el kell fogadni hogy a media birodalmak osszeomlasa elkerulhetetlen
sirni lehet ahogy a zenekiadok is sirnak, de kit erdekel
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#3 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 14:06

@vers: ez nem a zenepiac, ahol a kiadók senkit se érdekelnek és az emberek egy kétperces szám alapján döntik el, hogy letöltsék-e az egész albumot. A könyvek esetében a kiadók komoly promóciós munkát végeznek, egy elsőkönyves írónak nincs sok esélye kiadó nélkül. A filmekről ne is beszéljünk, az nagyon nem a könyv és a zene kategóriája ha csak a bekerülési költséget nézzük.
Mellesleg ez az egész csak üzleti modell kérdése, van egy csomó jó ötlet, aztán az egyik működni fog majd. Az Apple csak a piac egy szereplője és nem az egyetlen ami befolyásolja.

#4 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 14:17

Mindegy, az Apple majd úgyis felvásárolja verset.

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 06. 03. 14:25

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2010. 06. 03. 15:17

Mindegy, az Apple majd úgyis felvásárolja verset.


Áááá, azért van ami megfizethetetlen :-) Lízingelni fogja havi vastag dollárokért.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2010. 06. 03. 14:55

kérdés h mi kell ahhoz, hogy hajlandóak legyünk pénzt adni azért, amiért pénzt kéne adni.
a hirdetés kurva jó dolog, de nem megoldás mindenre.
a tejes dobozon is lehetne ennyi erővel reklám, hogy olcsóbb lehessen.

chill,
aDoayen

#7 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 15:03

@Dojcsák Dániel: biztos van még olyan üzleti modell amit nem próbáltak de működhetne. A reklámra ráadásul szépen lassan mindenki érzéketlen lesz és gyanítom, hogy már most se térül meg mindenkinek aki az online reklámmal próbálkozik még hosszú távon se.

#8 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 15:07

Üzenet megtekintéseIdézet: aDoayen - Dátum: 2010. 06. 03. 15:55

kérdés h mi kell ahhoz, hogy hajlandóak legyünk pénzt adni azért, amiért pénzt kéne adni.

Legyen miből adni?

Nem mindegy, hogy egy videó megnézéséért 1 órát vagy 10 percet kell lehúzni a futószalag mellett.

#9 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 15:11

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2010. 06. 03. 16:03

@Dojcsák Dániel: biztos van még olyan üzleti modell amit nem próbáltak de működhetne. A reklámra ráadásul szépen lassan mindenki érzéketlen lesz és gyanítom, hogy már most se térül meg mindenkinek aki az online reklámmal próbálkozik még hosszú távon se.


A hagyományos online hirdetésnek befellegzett, de a videóba épített reklámra nem tud immunis lenni senki. Csak olyan formában kell tálalni, hogy elfogadható legyen a néző számára, mert ha olyan szinten zavaró, hogy akkor inkább meg se nézi a tartalmat akkor visszafelé sül el. Velem már előfordult, hogy azt mondtam, hogy akkor bszátok meg. Találkoztam olyan oldallal, ahol be volt építve, hogy 10 percenként benyomjon egy reklámot, csak éppen akkor is benyomta, ha nem végignéztem a videót, hanem beletekertem 10 percet, így minden tekerés után beadta a másfél perces reklámot, persze, hogy azonnal lelőttem. Másik esetben meg minden videóindításnál beadta ugyanazt a reklámot, kerestem valami videót, de minden videó előtt lejátszotta ugyanazt. Lehet én vagyok naív, de a néző agyára menni nem biztos, hogy jó stratégia se a reklámért fizető se az oldal részéről.

#10 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 15:19

Kicsit ide tartozik: a filmekbe, sorozatokba elhelyezett reklámok marketingszempontból mennyire hatékonyak? Ilyenekre gondolok, hogy a főhős reggel felbont egy doboz narancslevet, jóízűt kortyol belőle, aztán a telefonján felhívja a cimboráját, aki éppen a sportkocsijában száguld a kaliforniai tengerparton, vagy a laptopját bütyköli, és eközben egy darab logó meg címke sincs kitakarva.

#11 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 19:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2010. 06. 03. 15:25

Áááá, azért van ami megfizethetetlen :-) Lízingelni fogja havi vastag dollárokért.

Akkor ő lesz a "vers mindenkinek"?
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#12 Felhasználó inaktív   dreamice 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 176
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 20:32

"nagyobb vonzerővel bí." ettől függetlenül érthető :)

#13 Felhasználó inaktív   pusrob 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 153
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 04. 00:49

@debaj: Nekem kimondottan tetszik amikor a filmekben megjelenik egy cuccnak a logója. Amikor kezdett bejönni ez a reklámozási módszer, nekem nem is az jutott eszembe először, hogy: "Na, má megint ott a reklám!" hanem inkább az, hogy: "Nézzed má, valós gyártó valós cucca van a filmben!"
Valahogy valóságosabbnak tűnik az egész film azzal, hogy nem egy ismeretlen gyártó ismeretlen "cool" cuccát mutogatják, amit esélyed sincs megszerezni. Sokszor meg is nyugtatja az embereket a tudat, hogy: "Ilyet én is tudok ám szerezni, ha nagyon köll!" Szal nekem az ilyen reklámozással egyáltalán nincs bajom, mert nem invazív, ezáltal nem is zavaró.

Talán még hatékonyabb is mint a többi. Miért? Mert ez a fajta reklám egész másképp működik mint a videokba beillesztett: ez a tudatalattira hat. Ha egy gyártó logóját sok filmben láttatják a filmesek, akkor az emberekbe beleépül egy fajta reflex: amikor a delikvens a boltban sétálva meglátja a sok márka közül ezt az egyet, akkor azt megbízhatóbbnak fogja tekinteni, hiszen "a filmesek is ezt választották, akkor nem lehet rossz" elgondolás be fog kapcsolni, tudat alatt persze.

Ez nem egy terméket reklámoz közvetlenül ugyan, de nem is kell, mert inkább az céget fogja. Ez hatékonyabb mint az egy termékes reklám, mivel az emberekben egy fajta bizalmat épít egy adott gyártóval szemben, tehát ha venni akar a delikvens valami műszaki kütyüt, akkor először ennek a gyártónak a termékeit fogja nézni. És pont ez a szép benne. Ilyen módon mindenféle ember igényeit ki lehet elégíteni egyetlen reklámban.

#14 Felhasználó inaktív   deaks 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 04. 06:52

Azért ezt a fajta reklámot is lehet irritálóan bénán csinálni. Jellemzően magyar példákat tudok mondani. Nem tudom emlékeztek e a Familia Kft című sorozatra, na hát az ilyen szempontból gyalázat volt, ott nagyon kilógott a lóláb. De magyar mozifilmeknél is nagyon feltűnően csinálják ezt, címek nélkül példák: háttérben szól a rádió, és "véletlenül" mi csak a rádió önreklám spotját halljuk, vagy a szereplők megállnak a buszmegállóban a reklámtábla előtt beszélgetni, persze a reklámtáblán valamelyik szponzor hirdetésével. Ezek nekem nagyon amatőrnek tűnnek, és még irritálók is, viszont hogy jó példát is mondjak a 24 című sorozatban (első pár évadot láttam) szinte észrevétlenül, de mindig látszik, hogy DELL gépeket, és Cisco telefonokat használnak, ott egyáltalán nem zavaró.

#15 Felhasználó inaktív   Tpe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 04. 06:58

".... nagyobb vonzerővel bí. A több ...."

Az a "bí" a bevezetőben, nem "bír" akart volna lenni?

#16 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 04. 09:30

Üzenet megtekintéseIdézet: deaks - Dátum: 2010. 06. 04. 07:52

Nem tudom emlékeztek e a Familia Kft című sorozatra, na hát az ilyen szempontból gyalázat volt, ott nagyon kilógott a lóláb.

Hogyne, nem tudom, emlékszel-e még a Gálvölgyi-féle paródiára. :Đ

Idézet

Talán még hatékonyabb is mint a többi. Miért? Mert ez a fajta reklám egész másképp működik mint a videokba beillesztett: ez a tudatalattira hat.
A probléma inkább ott van, hogy az ilyet sokkal nehezebb targetálni, meg egyszer megcsinálják, és onnantól kezdve ott van, nem lehet lecserélni más termékre, nem lehet frissíteni. Ha újra elkezdik vetíteni a sorozatot, vagy csak más országban tűzik műsorra, akkor máris ott vagyunk, hogy ősrégi, vagy ismeretlen terméket reklámoz, neadjisten épp olyat, ami akkorát bukott, hogy csak negatív reklámértéke van. Filmeknél még inkább fura a helyzet, hiszen azok gyorsan bejárják a világot, és utána évekig, esetleg évtizedekig műsoron maradhatnak.

Ráadásul az is jó kérdés, hogy ilyenkor kinek fizetnek a hirdetők? Annak, aki leforgatta, vagy annak, aki leadja?

#17 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 04. 11:14

@debaj: Nemrégen szomorú aprópóbol összegyűlt a szélesebb család, és 12 éves unokaöcsém, meg egy nagyobb suhanc is a társaságban volt, de ők unatkoztak a felnőttek közt, és elvonultak... A számítógép elé... Ott aztán be lett az nekik izzítva, hogy ne unatkozzanak. És egyből indult az NFS Underground... kb. másfél óra múlva, a két beszélgető gyerkőc mellett elhaladtam, amikor elkaptam a beszélgetés egy foszlányát.
Azt mondta a kisebbik a nagyobbiknak halál komoly arccal:
- Látod, mint mondtam, csak Michelin gumival tudok nyerni, kipróbáltam már egy csomó autót, de az a lényeg, hogy a gumi milyen...
És a másik gyerkőc meg sokat mondóan bólógatott, hogy fogta ám a dolgot...


#18 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 06. 04. 13:41

@Tpe: de igen, javítottam, köszi!

#19 Felhasználó inaktív   pusrob 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 153
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 04. 19:24

@debaj: ŐŐ... Sztem nem volt elég világos amit írtam. Azt akartam mondani, hogy tökmindegy milyen termékről van szó, itt a márka a lényeg. Az lehet, hogy egy sorozatban szereplő cucc már elavultnak tűnik 5 év múlva, de ha ugyanaz a gyártó cucca jelenik meg minden évadban, akkor a néző nem is azt fogja nézni, hogy éppen az adott epizódban pl.: melyik típusú laptop van, hanem azt hogy mindig pl.: dell laptop van.

A föntit alátámasztja, hogy a legtöbbször nem is emelik ki a pontos típusát az adott cuccnak, csak a gyártó logóját mutatják. És ennyi elég is. Itt nem egy darab terméket reklámoznak, hanem magát a gyártót, terméktől függetlenül.

Így amikor bemegy a néző a boltban, nyilvánvalóan nem a filmben látott cuccot fogja keresni, hanem azt a gyártót amit a filmben látott. Mint mondtam, ez a reklámozás tán leghatékonyabb módszere, hiszen minden ember igényét kielégíti, pl.:
A filmben egy samsung mobil volt látható, de a csávó nem akar új mobilt venni, mert neki mondjuk monitor kell. Az lényegtelen hogy a filmben az adott termék éppen egy mobil volt, a lényeg az, hogy samsung volt. Ezért a csávó a samsung monitort fogja preferálni a többivel szemben, hiszen a filmek kialakítottak egyfajta bizalmat a márka iránt a ebben vásárlóban.

Valahogy így hat ez a reklámozás. Talán ilyen szlogennel lehetne jellemzni: "Miért reklámozzam csak egy termékemet, amikor reklámozhatom magamat is (--> az összes termékemet)?"

#20 Felhasználó inaktív   pusrob 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 153
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 04. 19:31

Ja, plusz dolog a szlogenhez, csakhogy még világosabb legyen:

"...egy termékemet..."= egy fajta igény,
"...magamat is..."=mindenki igénye.

Látjátok?

Egy fajta igény Összes igény.

Sokkal hatékonyabb, mert mindenkinek szól. A boltos példa jól mutatja. Tök mindegy hogy nem volt igénye a csávónak a mobilra, mert a samsung monitor fele jobban hajlott, ergo a samsung már nyert. Lehet, hogy nem vett mobilt a csávó, de samsungot vett.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó