HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Lenovo PC-i a legmegbízhatóbbak - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Lenovo PC-i a legmegbízhatóbbak Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 06. 03. 14:41

A PC-javítással és támogatással foglalkozó amerikai Rescuecom ismét nyilvánosságra hozta megbízhatósági felmérését, amelyben most a Lenovo végzett az élen, letaszítva a trónról a korábban sokáig vezető Apple-t.
https://www.hwsw.hu/hirek/44677/lenovo-thinkpad-pc-megbizhazosag-apple-asus-toshiba-hp-rescuecom.html

#2 Felhasználó inaktív   birkaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 14:41

Sajnos ez a lista a Dell nélkül meglehetősen foghíjas, bár gondolom, ők is valahol a HP környékén tanyáznának.

#3 Felhasználó inaktív   bolha 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 138
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 14:56

"Lenovo PC-i a legmegbízhatóbbak" Cím
"vállalat felmérésében szereplő öt gyártó"

azért ez a cím és ez a felmérés elég félre vezető ha van kb még egyszer ennyi márka a piacon.

ahogy Jagger mondaná mindegy mit írnak rólam a 99 -dik oldalon ha én vagyok a címlapon

#4 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 06. 03. 14:58

@bolha: jogos, nem ez az szerepelt, hanem ez volt az első öt, javítva...

#5 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 06. 03. 14:59

@birkaster: valószínűleg a Dell nem került az első ötbe.

#6 Felhasználó inaktív   ganxsta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 15:10

Kíváncsi lennék, hogy magyar forgalmazók, akik több márkát is forgalmaznak, vajon csinálnak-e ilyen statisztikákat.
<span style='color:blue'>System halted! Macska reboot!</span>

#7 Felhasználó inaktív   shiki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 15:30

Imadom az IBM (ThinkPad) gepeit, es ha baja is van, a garanciaban 1-2 napon belul vagy akar azonnal is javitjak, mindenfele papir nelkul. Legjobb. :)

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 06. 03. 15:46

Üzenet megtekintéseIdézet: ganxsta - Dátum: 2010. 06. 03. 16:10

Kíváncsi lennék, hogy magyar forgalmazók, akik több márkát is forgalmaznak, vajon csinálnak-e ilyen statisztikákat.


Forgalmazó fel sem bírja mérni, hogy volt-e baj a Dellekkel, avagy sem. Nekem 1-1 OD kidöglött, 1 táp, 1 zörgős ventillátor. Eddig. HP szerverekben lemez és táp hullott el. Vasból nem tudom mennyi van, de ezen a héten vettünk 20 Dell munkaállomást :-)
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 06. 03. 15:47

@shiki: a szerkesztőségben csak ThinkPadek vannak (x60, x61, x200), azokon dolgozunk szóval naponta 10 órát mennek legalább, eddig asszem 3 szervizeset volt velük, mindegyiket 24 órán belül javították

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 06. 03. 15:48

Elolvastam. Ha független, akkor nem garis szerviz, odakint meg nem jellemző a garancián túli sufnituningolósdi. Innentől kezdve ezek szoftveres hibák, nem?
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 06. 03. 16:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2010. 06. 03. 16:47

@shiki: a szerkesztőségben csak ThinkPadek vannak (x60, x61, x200), azokon dolgozunk szóval naponta 10 órát mennek legalább, eddig asszem 3 szervizeset volt velük, mindegyiket 24 órán belül javították


745ös Dellekben kicsit zajosodnak a ventillátorok. Többnyire napi 24 órát mennek, de kapnak néha hideget/meleget, első adagot 2004 szeptemberében vettem, jó kis Vista logos tesztekre. Azért az már nem kemény.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 16:06

Na a statisztikusoknak akkor itt a feladat: ha kijelzőt, alaplapot, processzort, ilyen-olyan csatolókat és egyéb alkatrészeket csak néhány gyár gyárt, azután ezekből minden "gyártó" összeállítja a saját kis laptopját akkor mennyi az esélye, hogy az egyikből nagyságrendileg több romlik el mint a másikból?
Ezek is olyan kimutatások már mint az autóiparban, ahol van egy kategóriában 10 motorblokk, aztán az összes gyártó azokat pakolja a kocsikba. És jönnek a felmérések, hogy melyik bírja jobban. Bah.
Tudom, sok tényezőtől függ a megbízhatóság, de azt valahogy kötve hiszem, hogy szignifikáns eltérések lennének ilyen téren a laptopokkal kapcsolatban. Az ilyen statisztikák torzítanak mint a görbe tükör.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 06. 03. 16:23

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2010. 06. 03. 17:06

Tudom, sok tényezőtől függ a megbízhatóság, de azt valahogy kötve hiszem, hogy szignifikáns eltérések lennének ilyen téren a laptopokkal kapcsolatban. Az ilyen statisztikák torzítanak mint a görbe tükör.


Pedig vannak. A fent említett Dellekben amiket favorizálok, Foxconn által gyártott alaplap van. Púpos kondit, döglött lapot még nem láttam, ellenben a saját maga Foxconn nevével fémjelzett cuccok rohadtul nem fognak ilyen 5-6 éveket vidáman lehúzni. De mondhatom a többit is, a gyártó gyárt, egy adott terv alapján. Azt már el lehet kúrni. Vagy a legyen occsóbb, de napi 3ezer helyett 5ezres termelés a szalagon, oszt csók.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 06. 03. 16:32

@kockulat: A megbízhatóság (ha a hardver minőségéről beszélünk) nem azokon a komponenseken múlik általában, amit klasszikusan hardvernek nevezünk (cpu, memória, merevlemez, egyebek), hanem a körítésen, azaz az alaplapon, a rajta levő alkatrészeken, ilyeneken. Egyszer vedd a fáradtságot és nézz meg belülről egy 100 ezer forintos gépet meg egy 400 ezer forintos gépet. Köszönőviszonyban sem lesznek egymással.

Az autóipari példára meg azt tudom mondani hogy a megbízhatósági statisztikákban zömmel a japán gyártók szoktak az élen végezni, aminek valami oka azért biztos van...

#15 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 16:35

Nade Jahno, tudod te is, hogy van minden gyárnak alsó kategóriástól a középen át a csúcsig mindenféle. A Dell is gyártat 80 ezer forintos izét Kínában meg Taiwanban aztán ezek ugyanúgy belekerülnek a statisztikába mint a csúcskategóriás gépek ami esetleg tényleg nem romlik el. Nagyon függ ez az egész attól, hogy ki mit hogyan jelent le, milyen a garanciális háttér, mennyi alsó és mennyi felsőkategóriás cuccot adnak el, meg ugye honnan veszik egyik másik típushoz az alkatrészt. Akkor azt mondom, hogy talán az Apple eredményei mérvadóak, mert nekik nem olyan rettentő széles a termékpaletta, de a többinél van minden.

#16 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 16:38

@Bodnár Ádám: hát ez az, egy ömlesztett statisztika torzít rendesen, hacsak nincs leírva, hogy melyik kategóriákkal volt inkább gond, de legalábbis az eladások arányában milyen volt az eloszlás. Nyilván egy egymillás laptop jobb anyagokból és jobban lett összerakva, de lehet, hogy ha egy elromlik belőle az kategóriájában már rögtön egy százaléknak számít (csak mondtam egy számot), míg a 100 ezresnél elromolhat ezerötszáz és még nincs meg az egy százalék. De ettől még van ezerötszáz elégedetlen user. És itt most mint fentebb mondtam nem márkákról van szó, a legtöbb gyártónak van mindenféle kategóriás cucca.

#17 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 16:42

@Bodnár Ádám: off: az ADAC szerint a japánok visszaesőben vannak évek óta, de a régen utált franciák feljönnek. Már az autóknál. A németek meg már szinte ugyanott vannak mint a japók.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 06. 03. 17:26

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2010. 06. 03. 17:35

A Dell is gyártat 80 ezer forintos izét Kínában meg Taiwanban aztán ezek ugyanúgy belekerülnek a statisztikába mint a csúcskategóriás gépek ami esetleg tényleg nem romlik el. Nagyon függ ez az egész attól, hogy ki mit hogyan jelent le, milyen a garanciális háttér, mennyi alsó és mennyi felsőkategóriás cuccot adnak el, meg ugye honnan veszik egyik másik típushoz az alkatrészt. Akkor azt mondom, hogy talán az Apple eredményei mérvadóak, mert nekik nem olyan rettentő széles a termékpaletta, de a többinél van minden.


Tapasztalataim szerint a Dell csúcskategóriás izéivel is be lehet szopni, de az olcsókkal sincs baj. Applénál meg pár éve komplett termékvonalat hívtak vissza, de én is beszoptam pld. az iPad wifijével, ott nem volt egyszerű az Apple válasza sem, kvázi menjenek a picsába. Így most cégnél felkészülve a jövőre kb. 20 négyzetméter/wifi AP a lefedettség az eddigi 2 AP helyett, ami kiszírt 2ezer négyzetet :-)

Statokat meg oda ferdítik ahova csak akarják, jó lenne tudni, hogy milyen jellegű hiba, de gyanítom itt valami sunyiságról van szó.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   Baggins86 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 18:23

Dell szervizben dolgozok, megértem, hogy nem kerültek az első 5-be :D És itt most az új E szérára gondolok aminek törik, kopik a háza...

#20 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2010. 06. 04. 07:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2010. 06. 03. 17:32

@kockulat: A megbízhatóság (ha a hardver minőségéről beszélünk) nem azokon a komponenseken múlik általában, amit klasszikusan hardvernek nevezünk (cpu, memória, merevlemez, egyebek), hanem a körítésen, azaz az alaplapon, a rajta levő alkatrészeken, ilyeneken. Egyszer vedd a fáradtságot és nézz meg belülről egy 100 ezer forintos gépet meg egy 400 ezer forintos gépet. Köszönőviszonyban sem lesznek egymással.

Az autóipari példára meg azt tudom mondani hogy a megbízhatósági statisztikákban zömmel a japán gyártók szoktak az élen végezni, aminek valami oka azért biztos van...

Hümm. Igazad van, a körítésen múlik, de nem alkatrész-szinten, hanem technológiailag: Hűtés, hőtani tervezés. A legtöbb mai notesz ebben vérzik el. A 100k-400k közötti (minőségi?) eltérést én nem akarom nagyon feszegetni, a semmiről nincs mit beszélni...
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó