HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Csúsznak az AMD 32 nanométeres processzorai - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Csúsznak az AMD 32 nanométeres processzorai Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 07. 16. 13:47

Erős eladásokat produkált az AMD is a második negyedévben, amire számítani lehetett az Intel által már jelzett kedvező piaci tendenciák alapján. A cég annyi Radeont ad el, amennyit csak gyártatni bír, még idén jön az új generáció de nem minden részlet rózsás: a cég következő generációs x86 processzorai késnek.
https://www.hwsw.hu/hirek/44926/amd-2010-masodik-negyedev-bulldozer-llano-ontario-bobcat-processzor-radeon-piac.html

#2 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 13:47

Érdekes. Mennyire biztos információ az, hogy minimum 1 év kell ahhoz, hogy a Bulldozer megérkezhessen? Már jó ideje tisztában vannak vele, hogy mikorra várható a fejlesztések lezárulta és mégis 2011Q1-et lőtték be célul. Nem igazán hiszem el, hogy Q3-ra csúsznak.

A Llano jövőévre tolása viszont érdekes, hiszen nem rég kezdték el egyre előrébb rakosgatni és már elég sok pletyka szólt arról, hogy 2010Q4-ben itt lesz. Nagyon megvolnék lepve, ha csak ebben a hónapban jöttek volna hirtelen rá, hogy mégsem.

Szóval valahogy ezzel a borús hangulattal nemigazán tudok azonosulni sajnos. :)
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:03

@daylienn: Egy szerverchipnél simán eltelik 1 év a tape out és a tömeges elérhetőség között, és mivel itt egy vadonatúj designról ÉS processről van szó, nem lenne meglepő az se ha ennél tovább tartana. Keress historikus adatokat.

#4 Felhasználó inaktív   Abu85 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:31

Az Ontario inkább ultramobil termék. Nem hiszem, hogy notebookba 5-9 wattot fogyasztó SoC-ot fognak építeni. Inkább netbook esetleg ultravékony vonal lesz belőle.

Szerkesztette: Abu85 2010. 07. 16. 14:31 -kor

Szösszenetek és egyéb dolgok: katt

#5 Felhasználó inaktív   Abu85 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:31

dupla ... bocs.

Szerkesztette: Abu85 2010. 07. 16. 14:32 -kor

Szösszenetek és egyéb dolgok: katt

#6 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:39

Idézet

A Bulldozer az AMD első alapjaiban új mikroarchitektúrája lesz az 1999-ben megjelent K7 óta
es azt megtudhatjuk a kedves cikkirotol, hogy az Intel mikorra tervezi az 1995-ben kijott P6 (jelenlegi Core) vagy a 2000-ben kijott Netburst (jelenlegi Atom) architekturak "alapjaiban uj microarchitekturaval" valo felvaltasat?

vagy inkabb bulvar rulez, es nyugodjak meg, hogy a hwsw marpedig ilyen. (ja, es: long live Itanium!)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#7 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:46

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2010. 07. 16. 15:39

es azt megtudhatjuk a kedves cikkirotol, hogy az Intel mikorra tervezi az 1995-ben kijott P6 (jelenlegi Core) vagy a 2000-ben kijott Netburst (jelenlegi Atom) architekturak "alapjaiban uj microarchitekturaval" valo felvaltasat?

vagy inkabb bulvar rulez, es nyugodjak meg, hogy a hwsw marpedig ilyen. (ja, es: long live Itanium!)


Nincs kedvem tételesen cáfolni az ostobaságaidat. Fogalmad sincs, miről beszélsz. Ha neked ez bulvár, akkor legyen úgy, engem nem zavar.

Üdvözöl,

A Kedves Cikkíró

#8 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:47

@Bodnár Ádám: Furcsa, hogy azt javaslod, nézzek kicsit vissza a múltba. Az elmúlt 4-5 év nem szólt másról, mint meglepetésekről és az efféle sablonok felrúgásáról. És azt hiszem, hogy a közelmúlt inkább releváns a Bulldozer megjelenése kapcsán, mint az, hogy mi volt 10 évvel ez előtt.

Szóval szerintem még rettentően korai azt harsogni, hogy az AMD új architektúrája csúszik és a maradék partnereit is el fogja veszíteni. (Igen, tudom, most elnagyoltam, de csak azért, hogy nyilvánvaló legyen, hogy mivel van a bajom.)
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:50

@daylienn: Konkrét példát pls. (új szerverchip validálása igen rövid idő alatt az elmúlt 4-5 évből és ne az Istanbul legyen.)

#10 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:50

Üzenet megtekintéseIdézet: daylienn - Dátum: 2010. 07. 16. 15:47

Szóval szerintem még rettentően korai azt harsogni, hogy az AMD új architektúrája csúszik és a maradék partnereit is el fogja veszíteni. (Igen, tudom, most elnagyoltam, de csak azért, hogy nyilvánvaló legyen, hogy mivel van a bajom.)


Ha többen már bejelentették, hogy eleve nem számolnak az AMD-vel, a maradék meg hallgat, az azért elég baj, nem?

#11 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:53

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2010. 07. 16. 15:39

es azt megtudhatjuk a kedves cikkirotol, hogy az Intel mikorra tervezi az 1995-ben kijott P6 (jelenlegi Core)


A Core P6 lenne? :eek: És miért? A Netburst (Pentium 4) érkezése után a P6 süllyesztőbe került, most meg megint itt van?

#12 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:54

Üzenet megtekintéseIdézet: daylienn - Dátum: 2010. 07. 16. 15:47

@Bodnár Ádám: Furcsa, hogy azt javaslod, nézzek kicsit vissza a múltba. Az elmúlt 4-5 év nem szólt másról, mint meglepetésekrõl és az efféle sablonok felrúgásáról. És azt hiszem, hogy a közelmúlt inkább releváns a Bulldozer megjelenése kapcsán, mint az, hogy mi volt 10 évvel ez elõtt.

Szóval szerintem még rettentõen korai azt harsogni, hogy az AMD új architektúrája csúszik és a maradék partnereit is el fogja veszíteni. (Igen, tudom, most elnagyoltam, de csak azért, hogy nyilvánvaló legyen, hogy mivel van a bajom.)


Az a baj, hogy rendkívül hosszadalmas volna, sok erőfeszítést követelne meg azt elmagyarázni, hogy mire alapozom azt, amit írtam. Pontosan utána kellene nézni a tape-out és a megjelenési dátumoknak, véleményeket, publikációkat citálni a modern mikroprocesszorok validációjának mikéntjéről, a növekvő komplexitás jelentette kihívásról. A szkepszised a háttértudás hiányából fakad, a meg nem értésből, az pedig nem a cikk hibája. Egy év validáció egy új architektúrájú szerverprocesszornál, amely ráadásul új eljáráson is készült, önmagában nagyon feszített.

Apropó, közelmúlt. AMD Barcelona. Jó olvasgatást.

A cikk pedig nem harsog semmit, csak ellentmond egyesek pro-AMD, nyilvánvalóan a valóság talaját nélkülöző elképzeléseinek.

#13 Felhasználó inaktív   Abu85 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Sipi - Dátum: 2010. 07. 16. 16:53

A Core P6 lenne? :eek: És miért? A Netburst (Pentium 4) érkezése után a P6 süllyesztőbe került, most meg megint itt van?

Az alaparchitektúra P6. Persze ezt nem érdemes úgy megjelölni, mert azóta rengeteg dolog változott benne, ahogy a K7 óta az AMD processzorokban.
A Netburst zsákutca volt. Ezért léptek vissza a P6-ra.

Szerkesztette: Abu85 2010. 07. 16. 14:57 -kor

Szösszenetek és egyéb dolgok: katt

#14 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 14:58

Üzenet megtekintéseIdézet: special - Dátum: 2010. 07. 16. 15:46

Ha neked ez bulvár, akkor legyen úgy, engem nem zavar.
ertem. tehat a cikkirot nem zavarja az olvaso velemenye.. szep! ;-)
megtudhatom, hogy esetleg erdekelni sem erdekli?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#15 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 07. 16. 15:00

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2010. 07. 16. 15:58

ertem. tehat a cikkirot nem zavarja az olvaso velemenye.. szep! ;-)
megtudhatom, hogy esetleg erdekelni sem erdekli?


Szelektáltan.

#16 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 15:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Sipi - Dátum: 2010. 07. 16. 15:53

A Core P6 lenne? :eek: És miért? A Netburst (Pentium 4) érkezése után a P6 süllyesztőbe került, most meg megint itt van?
eleg a wikipediat elolvasni:
http://en.wikipedia....roarchitecture)

a netburst ment a sullyesztobe, mert rossz irany volt (foleg mobil szegmensre), ekkor kellett elovenni a regi bevalt architekturat, es mivel az bevalt, abbol epitkeztek tovabb.

az Atom hattere ennel osszetettebb, de abban is ott van a Netburst hatter (csak sokat csiszoltak rajta.)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#17 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 15:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Abu85 - Dátum: 2010. 07. 16. 15:55

Az alaparchitektúra P6. Persze ezt nem érdemes úgy megjelölni, mert azóta rengeteg dolog változott benne, ahogy a K7 óta az AMD processzorokban.
legalabb van mas olvaso is, aki erti a kifogasomat a cikkel kapcsolatban..!
persze a szelektiv erdeklodesen bizonyara nem jut at ez sem..
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#18 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 15:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Abu85 - Dátum: 2010. 07. 16. 15:55

Az alaparchitektúra P6. Persze ezt nem érdemes úgy megjelölni, mert azóta rengeteg dolog változott benne, ahogy a K7 óta az AMD processzorokban.
A Netburst zsákutca volt. Ezért léptek vissza a P6-ra.


Aha, ezt nem tudtam, most néztem meg a Wikipédián és ott is ezt írják. Mostanában nem foglalkoztam a különböző cégek processzorcsaládjaival.

#19 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 16. 15:03

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2010. 07. 16. 16:01

eleg a wikipediat elolvasni:
http://en.wikipedia....roarchitecture)

Ezt találtam én is, kösz! Mondjuk a P6-nál tudtommal az egyik probléma az volt, hogy elérte a határait az órajel tekintetében, azért kellett a Netburst többek között. Akkor azóta ezt némileg megoldották ezek szerint (vagy csak az alacsonyabb csíkszélesség miatt sikerült feljebb tornázni az órajelet...).

Szerkesztette: Sipi 2010. 07. 16. 15:05 -kor


#20 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 07. 16. 15:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Abu85 - Dátum: 2010. 07. 16. 15:55

Az alaparchitektúra P6. Persze ezt nem érdemes úgy megjelölni, mert azóta rengeteg dolog változott benne, ahogy a K7 óta az AMD processzorokban.
A Netburst zsákutca volt. Ezért léptek vissza a P6-ra.


Marhaság. Ez a tévképzet azért alakult ki, mert a P6 erőteljes módosításával létrejött Banias (Pentium M) haifai fejlesztőcsapata ezt követően állt neki a Core mikroarchitektúrának, amelyet a tapasztalataikat felhasználva, hasonló koncepcióval vittek tovább, de alapjaitól újat terveztek, majd azt a Nehalemnél tovább módosították. Semmiféle visszalépés nem volt a P6-ra, a Core projekt már rég folyamatban volt Haifaban, notebookokba szánták, mikor ráváltottak, és fő fejlesztési ággá tették.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó