HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Vége a Google telefonnak, tarol a Motorola - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Vége a Google telefonnak, tarol a Motorola Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 07. 19. 10:56

Beszünteti okostelefonjának forgalmazását az Egyesült Államokban a Google, közölte a cég pénteken, ami előrevetíti a telefon európai értékesítésének végét is. Ezzel párhuzamosan a Motorola Droid X induló készleteit azonnal szétkapkodták a vevők, hiány van.
https://www.hwsw.hu/hirek/44932/google-nexus-one-motorola-droid-x-android.html

#2 Felhasználó inaktív   Mr.Blacki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 240
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 19. 10:56

Hamarosan ott leszünk, hogy HDD-t lehet vásárolni telefonhoz is.
Személy szerint örülnék, ha már létezne olyan mobil (vagy már létezik is) ami pontosan úgy használható, mint egy pc. Monitorra csatlakoztatható, írhatunk vele DVD-t külső meghajtóval stb, stb, stb. Szerintem a következő lépés ez lesz az okos telefonok terén.
Végül is, már most is verik a régi PC-ket. Értem P1,P2, na meg azelőtt!


#3 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 19. 11:08

Újfent túl nagyot akartak és újfent botlás lett a vége. Fura, hogy mostanság ennyit hallani a Google.rõl úgy, hogy buktázgatnak. Kicserélték volna a marketingosztályt? Vagy csak fellelkesültek az Android sikerén?

Lehet, hogy korai a károgás, de szerintem kreatív-válságba kerültek, vagy egyszerűen elfelejtették, hogy eddig azért tudtak mindenből aranyat csinálni, mert a felhasználók igényeit vették figyelembe, nem pedig a felhasználók igényeit akarták alakítgatni.

szerk: Viszont a Motorola sikerét üdvözlendőnek tartom. Ha már a Nokia nem képes rá, akkor legalább Ők állítsanak valamiféle konkurenciát a HTC-nek.

Szerkesztette: daylienn 2010. 07. 19. 11:11 -kor

"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#4 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 19. 11:15

Üzenet megtekintéseIdézet: daylienn - Dátum: 2010. 07. 19. 12:08

Újfent túl nagyot akartak és újfent botlás lett a vége.

Újfent? Itt is megjelent anno a hír, hogy befejezik a gyártását, ez csak a forgalmazás végét jelenti.

Botlásnak meg nem nevezném, a Nexus elég szép hype-hullámot vert fel, nem csoda, hogy alig győzik szállítani az androidos telefonokat a gyártók. A Nexus, mint hardver céljáról, sorsáról már kifejtettem a véleményem itt.

#5 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 19. 11:16

@daylienn: félreértettél valamit. A Google nem bukott a telefonjával és nem is egy "bukás" miatt nem forgalmazzák. Egyszerűen arra kellett a Google telefon, hogy az Androidot promótálják vele, ott is van a cikkben, hogy egy referenciakészülék volt. Ellátta a feladatát, az Android terjed mint a futótűz, ezzel a Google el is érte a célját. Mi a fenének akarnának saját mobilt, amikor a mobil oprendszerben utaznak inkább?

#6 Felhasználó inaktív   pret83 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 503
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 19. 11:17

@daylienn: Elolvastad a cikket? Szo sincs benne bukasrol. Egyszeruen a Nexus One celja az volt hogy beinditsa az android iranti erdeklodest es mostanra a leggyorsabban novekvo okostelefon platform ... Tehat telejsitette a celjat. Egy csomo gyarto keszit androiodos telokat. Hol itt a bukas???

#7 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 19. 11:23

Üzenet megtekintéseIdézet: daylienn - Dátum: 2010. 07. 19. 12:08

Újfent túl nagyot akartak és újfent botlás lett a vége. Fura, hogy mostanság ennyit hallani a Google.ről úgy, hogy buktázgatnak.

Elolvastad te ezt a cikket?

Idézet

Ezzel a Google visszavonulót fúj a saját telefonok piacáról, a Nexus One bevégezte dolgát, az Android platform a leggyorsabban növekvő okostelefonos platform. A vállalat már korábban közölte, hogy nem tervez újabb modelleket piacra dobni. A keresőóriásnak sosem áll szándékában erőteljes pozíciókra szert tenni a telefonpiacon, a Nexus One, amelynek hardverét a tajvani HTC tervezte és gyártotta, egy Android referenciakészülék szerepét töltötte be, amelynek feladata a partnerek ösztökélése, valamint a felhasználói tapasztalatok begyűjtése volt.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#8 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 19. 12:42

Szép lassan annyira jó imázst alakítok ki magamról a HWSW-n. :D

Nem, sajnos most nem olvastam végig a cikket, mielőtt hozzászóltam, szóval maximálisan jogos a felhorkanásotok. Többet nem fordul elő, I promise. :D
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#9 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 19. 15:01

@Mr.Blacki: Már van is ilyen mobil :) Nokia N900 a neve. Természetesen TVre csatlakoztatható, ezt a szokást egyébként is a Nokia vezette be. a saját billentyűzete mellett lehet rá külsőt is csatolni. És Debian/Arm kompatibilis azaz telepíthető rá akár dvdíró alkalmazás is, bár ilyet még nem próbáltam :D


#10 Felhasználó inaktív   Mr.Blacki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 240
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 19. 16:14

Ajaj, lemaradtam....
Bármenyire is próbálok képbe lenni a technika, azaz a fejlődés terén, mégis érnek meglepetések.
Ha valaki 1 évig nem tájékozódik, kizár mindent, 1 év után ámúl-bámúl, hogy új világba csöppent.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó