HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Bővíti magyarországi gyártását a Philips és a Jabil is - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Bővíti magyarországi gyártását a Philips és a Jabil is Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 07. 21. 14:34

Bővíti magyarországi gyártási tevékenységét a Philips, közölte a Világgazdasággal Benedikt Laux, a holland vállalat régiós vezetője. Ezt követően a Jabil Circuit közölte, hogy 200 diplomás mérnököt keres különféle területekre.
https://www.hwsw.hu/hirek/44954/philips-3d-lcd-tv-magyarorszag-szekesfehervar-gyartas.html

#2 Felhasználó inaktív   Marcy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 177
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 21. 14:34

Ha jól értem, akkor a Philips elsősorban technikusokkal és betanított munkásokkal fog bővülni a következő időszakban - ha egyáltalán szükséges jelentős létszámbővítés az új termékek gyártásához.
Jó lett volna ezt szembeállítani a Jabil-lel, hisz oda felsőfokú végzettségűeket keresnek. Miért? K + F? Termékkör bővülés? Új gyártástechnológiák bevezetése?
Mindenesetre kicsit szűkszavúnak tűnik az az egyetlen árválkodó mondat a Jabil-ről.

#3 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 07. 21. 14:51

@Marcy: bocs, éppen frissült az anyag, mikor lekattintottad. A Jabilnél sem túl bőbeszédűek, annyit lehet tudni a bővülésről, hogy a Blackberryk gyártása húzza, de hogy a diplomások mire kellenek, azt nem tudni, de a tippem szerint terméktervezés (megvalósítás), végülis fejlesztés, igen.

#4 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 21. 18:30

A héten rákattintottam a Jabilos linketekre. Azután rákerestem a neten is. Érdekes dolog bővítést felemlegetni, amikor egy éve elég nagyméretű leépítést hajtottak végre. Környékbeli ismerősnek ajánlottam volna. Ő meg felsorolt pár ismerősét...
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó