HWSW Informatikai Kerekasztal: "Revenge on..." sorozat - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

"Revenge on..." sorozat

#1 Felhasználó inaktív   Dudo King 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.049
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 09. 16:35

Eddig három része van (legalábbis én ennyiről tudok). Revenge on school; Revenge on police; Revenge on army. Ismeri vki? Commodor 64-es grafikájú, de ezért is király. Már végigvittem mindegyiket, de mindig újra kezdem. Egyetlen hibája, hogy nem lehet menteni, így mindig újra kell kezdeni, ha meghalsz, a játék pedig elég hosszúak. A történet is jó. Kapcsolódnak egymáshoz (kivéve az army, ott csak névrokonok). Az egész a Kolompai család likvidálásáról szól. Az első rész (school) úgy kezdődik, hogy kirúgtak a suliból, és te visszamész, hogy kinyírd a dirit. A második (police) a rendőrségen kezdődik, pontosabban a börtönben. Miután kinyírtad a dirit vki leütött és idekerültél. Elhatározod, hogy megszöksz, de ehez társ is kell. [...] Mikor te és a társad a helikopterrel mnekültök, kiderül, hogy a társad a diri (Kolompai Edömér) fia. Mivel még előzőleg hibás fegyvert adtál neki, nem tud megölni, te meg nemes egyszerűséggel kidobod a gépből. A harmadik rész (army) arról szól, hogy tökéletes életed ven, jó ház, jó barátnő. Mikor kimész az újságért a cigányok (tényleg cigányok ez nem jelző) elrabolják a barátnődet. Az újsából rájössz, hogy a cigányok megszálták Magyarországot, azon belül is a hadsereg táborait. Úgy döntesz, hogy belépsz a seregbe és kiszabadítod a barátnődet. [...] A cigányok főhadiszállásán, rájössz, hogy Bill Gates szövetséget kötött a cigányokkal, hogy ellátja őket hadifelszereléssel, ha ők csak Microsoft gápeket használnak. Ezért persze őt is kinyírod. Végül a fő cigányt Kolompai-t is, de nem sikerül megállítanod, hogy kilőjje a rakétát Budapestre. Visszakapod a csajod, és a végén a parancsnokod felvilágosít, hogy a rakéta, csak demo volt. Gates átbaszta a cigányokat. HAPPY END (u.i.: nekem legjobban a harmadik rész, és azon belül is az, amikor a cigány terminatorral, alias Géplakatossal kellet küzdeni, tetszett a legjobban)

#2 Felhasználó inaktív   Dudo King 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.049
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 18:54

Poginak üzenem, hogy nem tudom elküldeni, mert szar a freemail az Operán. Sajnálom.

#3 Felhasználó inaktív   xuldar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 25. 08:02

Egy ipse próbált hasonló sorozatot létrehozni, "Revenge on Szily" néven. A készítő fényképeket készített az utcán, és ez alapján lehet játszani, a képeken kell kattintgatni. Sokkal rövidebb, mint az eredeti sorozat, de ugyanaz a súlycsoport...
Emphaty arises Whilst Thou drapest the world in Black The only colour that can paint my soul... -Arcturus- 2004.09.01 18:00 Bp, A38 Állóhajó

#4 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 12. 04:06

A temahoz egy erdekesseg: a jateksorozat mar politikai sajtoper bizonyitekava is valt, lasd a keszito, Tomcat blogjat: http://blog.tomcatpolo.hu/, a jatekokkal probaljak bebizonyitani, hogy Tomcat "skinhead tipusu ember", es egy tuntetesen allitolag karlenditett.

#5 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 12. 10:51

Idézet

A temahoz egy erdekesseg: a jateksorozat mar politikai sajtoper bizonyitekava is valt, lasd a keszito, Tomcat blogjat: http://blog.tomcatpolo.hu/, a jatekokkal probaljak bebizonyitani, hogy Tomcat "skinhead tipusu ember", es egy tuntetesen allitolag karlenditett.
Nos, olvasván ezt az egész dolgot, nekem egyre jobban felmegy a pumpám! A lehel térnél lakom, a nyugatitól egy megállóra. A kedvesem is sokat mászkál arra. Most innentől kezdve ne engedjem el őt arra egyedül, de ha még vele is vagyok, mit érek egyedül egy banda ellen?

Na neem! Én az mondom, az ilyenektől meg kell szabaditani a környéket! Nem kell hozzá sok, csak összefogás! KÚRVÁRA KI VAGYOK AKADVA!!!! Kép

#6 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 11. 12. 11:10

A Tomcat blogjának mai bejegyzése, kérek mindenkit, hogy olvassa el, még ha hosszú is.

Kedves Barátaim!

Mostanra már bizonyára minden magyar internetezõ olvasta a Nyugati téren november 3.-án éjszaka történt lövöldözés történetét. Emlékeztetõül: egy 15 tagú cigánygaleri késekkel, vasbotokkal támadt egy 20 éves polgárõrre, aki önvédelmi fegyverét használva védekezett. A cigányokat az sem tartotta vissza, hogy cimboráikat elesni látták, miután a fegyver kiürült, összeverték a srácot, aki súlyos sérüléseket szenvedett, s fél szemére kis híján megvakult. Csak a vakszerencsének köszönhetõen járt arra két civil ruhás rendõr, akik megakadályozták a gyilkosságot. Korábban ugyanez a banda több arra járó fiatalt megkéselt, összevert, egyikük napokig élet-halál közt lebegett! A polgárõrt ezek után csoportos garázdasággal, fegyverrel való visszaéléssel, illetve rasszista indítékból elkövetett súlyos testi sértéssel vádolják. A galeri mind a mai napig ott dekkol a Nyugati aluljáróban, és azóta ugyanezen a helyen egy újabb brutális rablótámadást is elkövettek, amelynek áldozata kórházban van. (A teljes történet leírása itt olvasható: http://blog.tomcatpo.../20051105.html)

Az események és a kialakult helyzet oka egyértelmûen a közbiztonságot súlyosan veszélyeztetõ törvények és a rendõri intézkedési gyakorlat. Budapest legforgalmasabb közlekedési csomópontját gyakorlatilag útonállók vonták ellenõrzésük alá, akikhez hozzányúlni nem szabad, mert elég arra hivatkozniuk, hogy õk cigányok. Egyikük az eset után egész egyszerûen besétált a rendõrkapitányságra, és a rendõrök füle hallatára közölte az áldozattal, hogy ki fogják nyírni, mert õk már tudják, mit kell mondani, hogy felmentsék õket, majd háborítatlanul távozott.

Ahol ilyesmire egy bûnözõnek lehetõsége van, az nem jogállam, ott nincs közbiztonság. Ahol ilyesmi elõfordulhat, ott nem mûködik a rendõrség. És ez csak a jéghegy csúcsa: mire Budapest belvárosában idáig fajultak a dolgok, a vidéki településeken hasonló esetek sokasága zajlott.

Ezért november 18-án tüntetést szervezünk az Országos Rendõr-fõkapitányság Teve utcai székháza, a "rendõrpalota" elé. Tiltakozni szeretnénk a bûnözést támogató, a polgárok jogos önvédelmét korlátozó, az intézkedõ rendõrt gúzsba kötõ jogszabályok és intézkedések ellen.

Tiltakozni az ellen, hogy a bûnözõket a rossz börtönkörülményekre, a helyhiányra vagy abszurd jogokra hivatkozva futni hagyják.

Tiltakozni az ellen, hogy a rendõrség felszerelését, kiképzését évek óta egyre alacsonyabb színvonalra szorítják.

Tiltakozni a kisebbségi népcsoportokba tartozó bûnelkövetõk különleges elbánásban részesítése ellen.

Követeljük, hogy a rendõrség ne csak látszólag szolgáljon és védjen, hanem valóban tegyen és tehessen meg mindent a bûnözõk megfékezéséért.

Kérdezzük, miért lehetetlen felhívni a rendõrség segélykérõ számát este és éjszaka, miért kell gyakran fél órát is várni, mire felveszik a telefont.

Miért nincsenek ott éjszaka azok a járõrök az aluljárókban, akik napközben olyan látványosan sétálgatnak fel-alá.

Miért nem kezelik az életveszélyes fenyegetést bûncselekményként, miért csak akkor foglalkoznak vele, ha már vér folyik.

Miért spórolnak ki a rendõrök felszerelésébõl száz-kétszáz forintos kiegészítõket, ami miatt elveszítik felszerelésüket, ha futniuk kell.

Miért akadályozzák sokszor a rendõrök a polgárõrség munkáját, miért féltékenyek az õket segítõkre.

Sok további ilyen kérdésre várunk még választ, melyeket petíció formájában szeretnénk átadni Gergényi Péter dandártábornoknak, Budapest fõkapitányának.

Nem igaz, amit a TV2 Aktív címû mûsora november 11-i adásában állítottak, hogy ez rasszista, cigányellenes tüntetés lesz. Ezért a valótlan, hisztériakeltõ kijelentésért a TV2 ellen sajtópert indítunk. Ne hagyjátok, hogy a bûnözõket sztárként beállító, szenzációra éhes média megakadályozza ezt a hangsúlyozottan politikamentes, kifejezetten a bûnözés ellen, a közbiztonságért kezdeményezett civil megmozdulást. Egy napon a Te gyermeked, a Te partnered fog találkozni egy ilyen galerivel, és nem biztos, hogy lesz nála pisztoly, és pont arra járnak a rendõrök is! Kérlek, gyere el a tüntetésre, s csendes jelenléteddel fejezd ki, ha a helyzet szerinted is tarthatatlan.

A tüntetés helyszíne: Budapest, XIII. kerület, Teve utca, az ORFK épülete elõtt, a Róbert Károly körút sarkának közelében. Megközelíthetõ a 3-as metróval, az 1-es villamossal, a 32-es, 133-as és 106-os busszal az Árpád hídig.

A tüntetés idõpontja: 2005 november 18, péntek, 17:00.


#7 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 12. 11:12

Ford az előbb már belinkelte, de nem is baj, ha direkte bemásoltad! Vérlázitó az egész! Én irtam már egy levelet Tomcatnek amiben kifejtem a véleményem...

#8 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 11. 12. 11:29

Idézet

Ford az előbb már belinkelte, de nem is baj, ha direkte bemásoltad! Vérlázitó az egész! Én irtam már egy levelet Tomcatnek amiben kifejtem a véleményem...
Nos, szerintem is gusztustalan, hogy haggyák az ijen bűnözőket szabadlábon mászkálni, ráadásul, ha tenni akarunk ellene, akkor rögtön rasszisták leszünk, mert szegény cigányok olyan ártatlanok, mint a ma született bárányok. Kérem szépen, az ország ~10%-a roma, mégis kb. fele-fele arányban vannak a bűnözők között a romák, és magyarok. ez a létszámhoz képest nem arányos.... Persze köztük is vannak becsületesek, velük semmi gonom nincs.

#9 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 12. 12:51

ez szörnyű... az a k*rva TV2 meg elmehet a fenébe! szenzáció hajhász köcsögök! bezzeg, ha vmelyik fejes fiát szúrják le akkor rögtön nem rasszizmus lenne, amit csinálnának! gusztustalan az, hogy az "esélyegyenlőség" nevében gyilkosok járhatnak szabadon.

#10 Felhasználó inaktív   VIII Satan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.326
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 12. 13:49

AAAh, jó öreg revenge on sorozat.. Hát igen. A legjobbakben benne van.
Én is írtam ám egy revenge on-t. Pascallal 12 oldal. Nem hosszú, de nehéz.
-== LORD VIII. SATAN ==- ( _ _ ) === === |EĐ==$*#=------------ - - - - . .\ \. . ./#""" + ' / \ / / \ \

#11 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 12. 17:12

Szerintem van megoldás. A koncentrációs táborok egy része még mindíg áll...
Gaming is beliving...

#12 Felhasználó inaktív   VIII Satan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.326
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 12. 23:44

sőt, javítottam rajta, már eléri a 20 oldalt, de mostmár kész. Ha esetleg érdekel vkit elküldöm e-mailben.
-== LORD VIII. SATAN ==- ( _ _ ) === === |EĐ==$*#=------------ - - - - . .\ \. . ./#""" + ' / \ / / \ \

#13 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 13. 00:11

Idézet

sőt, javítottam rajta, már eléri a 20 oldalt, de mostmár kész. Ha esetleg érdekel vkit elküldöm e-mailben.
VIII Satan: Hogy erted, hogy 12-20 oldal Pascallal? Annyi elagazas, lepes van benne osszesen, vagy a megnyeresig? Es mennyire komplex a motor, mert ha csak lapozgatos konyv szintu, akkor atirhatnad HTML-be, a DOS-os Pascal cuccok futtatasa ma mar sok embernek problema. Ha jo, kirakhatnank az oldalra is, meg a hirek koze, ha gondolod.

#14 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 13. 00:13

A Szakadt Csovesre ki emlekszik? Tudtommal az inspiralta Tomcatet az o sorozata elinditasara (ugye hasonlo a tema, csak igenyesebb a megvalositas). No meg az osi Ratkai jatekok C64-en sem voltak rosszak, persze azok a szoveges input miatt komplexebbek, raadasul kommerszek voltak.

#15 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 13. 09:44

Idézet

A Szakadt Csovesre ki emlekszik? Tudtommal az inspiralta Tomcatet az o sorozata elinditasara (ugye hasonlo a tema, csak igenyesebb a megvalositas). No meg az osi Ratkai jatekok C64-en sem voltak rosszak, persze azok a szoveges input miatt komplexebbek, raadasul kommerszek voltak.
Én emlékszem. Ritka nagy marhaság volt. :Đ
Gaming is beliving...

#16 Felhasználó inaktív   VIII Satan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.326
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 13. 19:10

Szakadt csövesre emléxem, sőt meg is van.
A 20 oldal meg úgy 20 oldal, hogy maga a program váza 20 oldal, az elégazások, a szövegek, minden. A pas file az 20 oldal. Egyébként meg nem bajos senkinek a futtatása, xp-n nincs dos, de ez nem is dos-os
-== LORD VIII. SATAN ==- ( _ _ ) === === |EĐ==$*#=------------ - - - - . .\ \. . ./#""" + ' / \ / / \ \

#17 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 14. 01:02

VIII Satan: Hmm, meg soha nem hallottam olyat, hogy valaki nem sorban, hanem oldalban merne forraskodot (ugye a fontvalasztas teljesen mas oldalszamot hoz ki). A Pascal meg ugy tudom csak DOS-os, sot patch nelkul mar nem fut el kabe 100MHz feletti gepeken sem a leforditott kod. Tudtommal a Delphi es a Kylix a ket kvazi Pascal utod, ha Windows ala irtad a cuccot, ezekben irtad, vagy letezik valami modernebb alap (talan nyilt forraskodu, Windows/Linux targetes) Pascal is? Nagyjabol kovetem a forditokat, de a nyilt forraskodu Pascal forditok evoluciojat nem nagyon figyeltem.

#18 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 14. 12:55

Idézet

VIII Satan: Hmm, meg soha nem hallottam olyat, hogy valaki nem sorban, hanem oldalban merne forraskodot (ugye a fontvalasztas teljesen mas oldalszamot hoz ki). A Pascal meg ugy tudom csak DOS-os, sot patch nelkul mar nem fut el kabe 100MHz feletti gepeken sem a leforditott kod. Tudtommal a Delphi es a Kylix a ket kvazi Pascal utod, ha Windows ala irtad a cuccot, ezekben irtad, vagy letezik valami modernebb alap (talan nyilt forraskodu, Windows/Linux targetes) Pascal is? Nagyjabol kovetem a forditokat, de a nyilt forraskodu Pascal forditok evoluciojat nem nagyon figyeltem.


Nos az biztos, hogy a PA megy XP alatt is, ugyanis az alatt használjuk a suliban. Nekem itthon azonban nem jó, így szerencse, hogy Win ME is van a gépem egy másik vinyóján. Azon viszont működik a 2 GHZ-s Athlonon is. Az viszont nekem is új, hogy oldalban mérnék a forráskódot, tudtommal ugyanis azt sorokban szokás...
Gaming is beliving...

#19 Felhasználó inaktív   VIII Satan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.326
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 14. 14:36

csezdmegm a szakadt csöves is fut, pedig semmi patch nincs fent nálam.
-== LORD VIII. SATAN ==- ( _ _ ) === === |EĐ==$*#=------------ - - - - . .\ \. . ./#""" + ' / \ / / \ \

#20 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 04. 25. 20:18

KépKépKép[

smile_m041]KépKépKép



Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó