HWSW Informatikai Kerekasztal: Imperium Galactica I és II - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Imperium Galactica I és II

#1 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 19:44

Ez itt a stratégia rész, és erröl a magyar fejlesztésröl nem is nyílt topic? :Đ) Tudom, hogy azóta van Haegemonia, de ez egy kicsit más kategória.

És a valaha IG III néven futó projectet, a Galaxy Andromeda-t (www.galaxyandromeda.com) is bele lehet sorolni a sorozatba, így azt se lehet mondani, hogy régi játékok :-D Kinek mi a véleménye az elsö két részröl (névváltozás ellenére én a GA-t továbbra is a harmadik résznek tartom), esetleg ki az, aki még rajtam kívül játszik is velük? :-D


Mental Static  - blog minden hülyeségről

#2 Felhasználó inaktív   sztupy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 20:19

amikor IG I/ II illetve Hagemenoriáról van szó, mindig elkezdek bánkódni,m hogy én még nem ismerem ezeket a játékokat... pedig moindig megfogadom, hogy egyszer megismerem őket, de hibába...

Egyébként ismeritek a Reunion nevű játékot? Ha jól tudom az a csapat első játéka, és nekem anno. nagyon bejött :Đ

- Csak egészség legyen, meg térerő -

#3 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 20:25

Áááá, én amikor gyerekkoromban először játszottam az IG1-el állatira nem értettem a játékot, és meg kell hagyni elég nehéz is a 2-höz képest, de amikor rájöttem mit is kell csinálni, annyira élveztem, hogy nemhazudok egész nap ott ültem!!!
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#4 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 20:38

Hát ismerd meg öket :Đ A heginek évvégén jön ki a kiegészítöje, szóval aktuális lesz :-D Mindenesetre az IG1 a legjobb, aztán a Hegi, aztá a 2...

Reunion? Igen, az elsö munkájuk, az is megvan :-D Nem tudom hogyan maradhatott ki a felsorolásból...


Mental Static  - blog minden hülyeségről

#5 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 20:56

Hát jah... Igaz én még nem láttam a hangemoniát csak egyszer, mer én IG rajongó vagyok... Mondanom sem kell, hogy egy erdeti CD-m sincs kivéve őket... :Đ
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#6 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 21:10

:Đ) Haegemonia nekem sincs meg eredetiben, majd ha kijön a kieg és eltellik kb. fél év a 2in1 változat ára szépen lemegy...
A hegi sem egy rossz játék, bár az IG-t jobban eltalálták... viszont dícséretes, hogy a hegibe megoldották a nemmüködik a nagyflottát gyártok és király vagyok módszert (akárcsak az 1ben...), bár sajnos ezt a flottaszám limitálásával érték el :-D
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#7 Felhasználó inaktív   sztupy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 21:16

hajhaj... szóval az IG1 az igazi játék (persze a Reunion után , nem? :Đ )... már csak a megszerzésen kell gondolkodni... mivel magyar játék támogatni kellene, de hol lehet megoldani a legális vásárlást? CD galaxis meg ilyenek?

- Csak egészség legyen, meg térerő -

#8 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 21:23

Sajnos nem lehet beszerezni... 96os játék asszem, DOS alá készült... egyébként 2cd. Már én is csak PCG mellékletként tudtam legálisan megszerezni, mikor eszembe jutott hogy úgy is kéne... és jobb mint a reunion :Đ
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#9 Felhasználó inaktív   sztupy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 21:27

hatalmas ejnyebejnye a kiadónak...akkor maximum PCG utánrendelés... ááá, az meg márt nem olyan jó dolog...

- Csak egészség legyen, meg térerő -

#10 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 21:27

Ha még valaki próbálkozna vele megtudom csinálni azt, hogy garthog illetve darzslan, vagy stb. legyél nagyon fasza! :Đ
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#11 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 05. 21:32

Dargslan garthog ellen? Hogyan? :Đ) Ez érdekel :-D)
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#12 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 01:26

IG 1- nagy volt a szerelem!! Haverral ketten nyomtuk vegig felvaltva mert hat oszinten kicsit egysiku vult 10 ora utan :Đ Foleg a hajok felfegyverzese.... Tudjatok 1 click fegyver 1 click hajtomu stb..
Aztan volt azt hiszem egy bolygo (87-es?) ami kifagyott.. jott hozza egy patch es maris be tudtuk fejezni. A 2-nek nem kezdtem neki mert nem nagyon volt ra idom azzota meg valahogy el is felejtettem. Lehet egy nap ujra elokapom es megnezem (ha meg van meg).


Have a good byte!!!

#13 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 09:59

IG 1- nagy volt a szerelem!! Haverral ketten nyomtuk vegig felvaltva mert hat oszinten kicsit egysiku vult 10 ora utan :Đ Foleg a hajok felfegyverzese.... Tudjatok 1 click fegyver 1 click hajtomu stb..
Aztan volt azt hiszem egy bolygo (87-es?) ami kifagyott.. jott hozza egy patch es maris be tudtuk fejezni. A 2-nek nem kezdtem neki mert nem nagyon volt ra idom azzota meg valahogy el is felejtettem. Lehet egy nap ujra elokapom es megnezem (ha meg van meg).


Én egyedül is végigvittem, birtam, hogy odafigyelhettem egyenként a hajókra... a kettőben sajnos nincs ilyen :-D( De abba talán örülni fogsz ha játszasz vele az automatikának... szóval az se olyan rossz, csak abban sajnos úgy kell gondolkodni, hogy 10x akkor gyártókapacításod legyen mint az ellennek, gyárts le 10x annyi egységet, és nyertél...
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#14 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 17:59

Dargslan garthog ellen? Hogyan? :Đ) Ez érdekel :-D)
Úgy értem ugye az egyben te csak emberrel lehetsz, de rajtad kívül van egy csomó ellenség... Garthog meg Morgath konföderáció, Darzslan királyság, meg stb. Na és azt tom megcsinálni, hogy te ne csak emberrel lehess, hanem garthoggal, vagy akármilyen más népekkel... Én személy szerint legutonjára kalózokkal voltam... Nagyon fasza... :-D))
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#15 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 06. 19:18

Dargslan garthog ellen? Hogyan? :Đ) Ez érdekel :-D)
Úgy értem ugye az egyben te csak emberrel lehetsz, de rajtad kívül van egy csomó ellenség... Garthog meg Morgath konföderáció, Darzslan királyság, meg stb. Na és azt tom megcsinálni, hogy te ne csak emberrel lehess, hanem garthoggal, vagy akármilyen más népekkel... Én személy szerint legutonjára kalózokkal voltam... Nagyon fasza... :-D))
Na... bocs hogy nem vettem észre a hsz-ed csak most de fogalmazzunk úgy hogy forró alattam a talaj :-D)Szóval érdekelne. Hogyan lehet megcsinálni?
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#16 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 03:37

oh istenem, mennyire hianyoltam mar ezt a topicot. regi kedvencem az IG sorozat. az elso reszt nehezsege miatt nem vittem vegig, de a 2. reszt mind3 fajjal legalabb 2szer vegigvittem. a szokronizalt videokon meg egyenesen elolvadtam. fantasztikus egy jatek, kar, hogy a hegemonia mas utakon jar. nemtudom mit varhatunk a galaxy andromedatol (egyebkent azert lett ez a neve, mert az infogrames kezeben voltak az imperium galactica jogok, es csak borsos aron lett volna hajlando eladni a nevet, amit a cdv mar nem akart finanszirozni.), de ha megmaradnak benne a regi IG elemek, akkor nalam mar tuti siker lesz;)
Kép
Kép

#17 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 08:16

Ez egy kicsit bonyolult... Ezt meg lehet úgy csinálni, hogy amikor űrharc van beszállj a garthogok flottájába, és ha szerencsés vagy az is maradsz... Ezt úgy tudod elérni, hogy ha megtámadnak téged egy bolygódon, kezdd el nyomogatni a visszavonulás gombot (ami persze lehetetlen-mármint az hogy visszavonulj), de hirtelen a saját egységeid ellenséggé válnak és a garthog flottát fogod irányítani, vagy nekem már az is előfordult, hogy mindkét flottát én irányítom, de általában csak helycsere történik... A másik és egyben stabilabb lehetőség, természetesen egy fájl kissé átszerkesztése... Ez bonyolult, én itthon átírom, ha megtalálom az IG cd-met aztán átküldöm neked emilben, de addigid próbálkozz a visszavonulással... : )
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#18 Felhasználó inaktív   *SHADOW* 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 09:59

Szóval egy bug :Đ) Nemrossz :-D)) Főleg hogy erre rá is kellett jönni :-D Gratulálok!
És hátha még nem hallottatok pár dolgot az IG3-ról, bár elég régi infók:
- max 10 hajóból áll egy flotta
- hatalmas hajók, kézzel felszerelhetők, vezérelhető az energiaelosztás, stb
- szép hosszú csaták
- SCity féle bolygómenedzsment teljes hiánye
Ezek persze régi infók, azóta teljesen újra kezdték írni. De a tervek szerint az IG 1-hez hasonló történettel rendelkezett (volna, most már kérdéses milyen lesz), ami ugye jó. Nameg ezek infókból az utolsón kívül az összes kiderült a demobol (ami grafikailag szvsz még most is megállná a helyét, csak készüljön már el a játék).
Szóval nem értem mi van vele... elkészültek már az animok is, kész volt a játék, és most egy demo sem elérhető az oldalon... remélem megjelenik valaha...
Mental Static  - blog minden hülyeségről

#19 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 07. 10:34

: ) Én azt hallottam, hogy sok panasz volt arra, hogy nincs benne kémkedés, meg diplomácia, és ezért azt is csinálnak bele... De nyugi azért ne élljétek bele magatokat, én is csak pletykaként hallottam, de azért reménykedem...
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#20 Felhasználó inaktív   WrongWay 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 479
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 15:45

Szóval egy bug :Đ) Nemrossz :-D)) Főleg hogy erre rá is kellett jönni :-D Gratulálok!
És hátha még nem hallottatok pár dolgot az IG3-ról, bár elég régi infók:
- max 10 hajóból áll egy flotta
- hatalmas hajók, kézzel felszerelhetők, vezérelhető az energiaelosztás, stb
- szép hosszú csaták
- SCity féle bolygómenedzsment teljes hiánye
Ezek persze régi infók, azóta teljesen újra kezdték írni. De a tervek szerint az IG 1-hez hasonló történettel rendelkezett (volna, most már kérdéses milyen lesz), ami ugye jó. Nameg ezek infókból az utolsón kívül az összes kiderült a demobol (ami grafikailag szvsz még most is megállná a helyét, csak készüljön már el a játék).
Szóval nem értem mi van vele... elkészültek már az animok is, kész volt a játék, és most egy demo sem elérhető az oldalon... remélem megjelenik valaha...
Ebből semmi sem lesz ugyanis az Imper 3 (vagy már nem t'om mivé változtatták a nevét)fejlesztését leállították!!!!!!!!!!Nézd meg HCgamer-en,vagy lehet hogy már ide a GK-ra is ki van írva.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó