HWSW Informatikai Kerekasztal: Sürgős segítségre szorulók segélykérése - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (578 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Sürgős segítségre szorulók segélykérése

#1 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 10. 22:53

Különös hibajelenség, mely sajnos tönkretette az új alkatrészek vásárlásának örömét, és fonots munkagépől lévén szó, igen sok bajt okozhat.

PIII500+VIA alaplap gép meghibásodot (hömérséklet emelkedés/hibás észlelés), alapos felújítást végeztünk (lásd alább). Win98 volt nem képes felismerni az alkatrészeket (be sem bootol). Aztán rátelepítés, és úgy is nagyon lassan bootol, és első hideg indításkor a windows asztal betöltése előtt közvetlenül kifagy. Resettel lehet meggyógyítani, egy-két próbálkozás után tökéletesen működik, további ujraindításoknál nincs gond. Következő hideg indításnál ugyanez. Tiszta windows telepítés. Ugyanez marad. Hálókártya letiltása után már piszok gyorsan bootol, de első hideg indítás után elakad, de ha egyszer betölt a windows, akkor minden ok. Látszólag minden tökéletesen működik, hőmérsékletek és feszültség rendben, minden specifikációnak megfelelően beállítva, semmi húzás. Ha táp lenne a ludas, akkor be sem kapcsolna, csak ujraindítgatás után, és nem a windows előtt közvetlenül halna be, illetve ingadozna esetleg a fesz, ugye? Ha hardware oka van, miért csak első indításkor? Lehet software? Win98se, nvidia honlapról letöltött legfrisebb meghajtó.

Az új alkatrészek: MSI nforce2, 2600+ Tbred 333, 2x256 Samsung 333, Wishper Rock IV, Cheeftech 360W, fordulataszámszabályozós házventi. Maradt a régiből: ház, floppy, 20GB Quantum Fireball 7200rpm, CDRW.

Ez nagyon fontos nekünk (munka miatt), kérek mindenkit, aki ismer hasonló hibajelenséget, van bármi ötlete, szóljon. Mindenhol kénytelen leszek kérdezősködni, de büszke lennék, ha pont nálunk születne meg a megoldás:)



#2 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 15. 01:35

A válasz úgy tűnik az ajándék hengerített IDE kábel vol, azt kicserélve megoldódni látszik... Azért tudott bosszúságot és kárt okozni egy pár száz forintos alkatrész:(

#3 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 23. 09:04

En is kernek segitseget. Le akarok tolteni egy 600 megas bin file-t. Na de a letoltes siman elinduld. Aztan (mindig mashol) befejezodik a letoltes es azt mondja, hogy kesz letoltotte aazt a file-t. De lehetetlen, hogy 1-2 perc alatt ADSL-el letoltsek egy 600 megat. Be is mertem gyorsan, hogy mivan es latom 600 helyet csak nehany meg van feltuntetve. Nem tudja valaki, hogy miert szakad meg illetve fejezi be a letoltest a gepem????????
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#4 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2003. 08. 23. 12:33

Nekem csak talán azt jutna az eszembe,hogy rosszul van oda felrakva,bár kitudja.

Probáld meg egy letolto progival leszedni,lehet azzal mukxik



#5 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 25. 09:47

Vagy azt is meglehet próbálni, hogy vársz egy napot a letöltéssel. Illetve letöltő progit használsz.


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#6 Felhasználó inaktív   Horny 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 25. 09:59

Letöltés közben nagyon sok program akar elindulni a neten keresztül, amit gondolom már tapasztaltál egypárszor! Ha van a gépeden zonealarm, akkor megkérdezi, hogy engedélyezed-e, de ezt nem tünteti fel nagyon, és gondolom amikor 600mb-ot töltesz le nem vagy gépközelben, hanem mással foglalkozol, és egymásra indulnak a programok, vagy a kérdések... Próbáld meg letiltani őket!Kép
A sims fertőző, ragályos és gyógyíthatatlan! [Antisims Szövetség]

#7 Felhasználó inaktív   Phantomas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 29
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 26. 22:55

Ez 1 olyan hiba, amit a különböző tárhelyszolgáltatók csinálnak akkor, ha más siteról linkelik be az ő tárhelyüket. Gondolom (persze biztos nem) warez cuccost akartál leszedni, de mivel a letöltésvezérlőd (vagy az explorer) észlelte, hogy olyan siteról akarsz letölteni, ahmit más oldalakról nem lehet belinkelni. Erre a legegyszerűbb megoldás, ha kikapcsolod a letöltésvezérlőd eme rossz tulajdonságát. Itt a segítség eme problémára:http://rmp.freeweb.hu/uw/uw.html Sajnos csak flashgethez van, de asszem valahol van getrightra is. Ha nem megy írd le létszi, mer van 1 másik problémalehetőség, csak nem akarok feleslegesen körmölni. Kép

#8 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 01. 17:35

Kosz szepen! Meg nem tudom kiprobalni mert lejart a regem de ha ujra regeltem es esetleg nem mukodik akkor azzonal kialtokKép
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#9 Felhasználó inaktív   Chosen 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 13. 23:28

kéne egy kis help!!!
lenne egy lexmark z12 es nyomtatom és amikor xp elindul akkor elkezdi instalálni ezzel nincs is baj ez a dolga instalálás közbe kiirja hogy rpc hiba és abba is haggya a instalálást és nem müködik ig ya nyomtato!!
meg probáltam ugy hogy nyomtato hozzáadása akkor azt irja ki nem lehet elvégezni a müveletet!!
peedig az xp elején ki is irja hogy észre vett egy efféle nyomtato szal a nyomtato port tuti hogy be van kapcsolva a kábelt most vettem nem lehet hibás adapter bedugva be is kapcsol a nyomtato legfrisseb drivert leszedtem de amikor azt akarom felrakni akkor kiirja hogy nem vett észre nyomtatot és igy nem lehet felrakni!!!

valaki segiccsen élet halál!! elöre is kösz
by:chosen



LOL

#10 Felhasználó inaktív   Fricci 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 36
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 14. 09:53

kéne egy kis help!!!
lenne egy lexmark z12 es nyomtatom és amikor xp elindul akkor elkezdi instalálni ezzel nincs is baj ez a dolga instalálás közbe kiirja hogy rpc hiba és abba is haggya a instalálást és nem müködik ig ya nyomtato!!
meg probáltam ugy hogy nyomtato hozzáadása akkor azt irja ki nem lehet elvégezni a müveletet!!
peedig az xp elején ki is irja hogy észre vett egy efféle nyomtato szal a nyomtato port tuti hogy be van kapcsolva a kábelt most vettem nem lehet hibás adapter bedugva be is kapcsol a nyomtato legfrisseb drivert leszedtem de amikor azt akarom felrakni akkor kiirja hogy nem vett észre nyomtatot és igy nem lehet felrakni!!!

valaki segiccsen élet halál!! elöre is kösz
by:chosen



Hát..van egy jó és egy rossz hírem. A jó, hogy semi baja az xp-nek vagy a nyomtatónak. A rossz, hogy az RPC hiba egy windows sebezhetóség, amit ha kiír, az általában azt jelenti hogy kaptál egy szép vírust. Bövebb infot itt: http://www.virushira...p?oid=268435545 és itt: http://www.terminal....=12200908032312



#11 Felhasználó inaktív   Chosen 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 15. 18:58

hát köszke fricci akko meg lesz oldva valahogy :> rohadék blaster pedig állandoan frissitem a synmatek nortons szarságot nah mind1!!! ennyit erröl!!!köszke csá
LOL

#12 Felhasználó inaktív   Chosen 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 15. 20:05

ahajj most szedtem le egy synmatec frissitést a norton 2002 ö höz + egy teljesen különállo sima blaster virus törlöt és egyik se talál semmit!! nah most mi lesz???????

ahajjj nyomtatot akarok!!!


LOL

#13 Felhasználó inaktív   Chosen 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 17:53

hm?
LOL

#14 Felhasználó inaktív   Drago 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 19. 21:29

Letöltöttem a Movie Maker 2-őt XP-re. A gondom az, hogy bármilyen videotrükkhöz nyúlok, esetleg csak egy címet akarok csinálni, akkor kilép magától, de sima filmösszerakáskor nem. Újratelepítés nem segített. Valaki segítsen! Kép Kép

dragoman

Ui.: Extra effekteket is raktam fel hozzá.


"Let's take our sanity, let's take compassion, and be responsible for every action!"

#15 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 22. 02:56

Kérdések vannak, válaszok nicnsneke :Đ((

#16 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 22. 07:12

Az XP kapásból felismeri a nyomtatód típusát? Mert lehet az a híres nem kompatibilitási hiba is, egyszerűen azzal a konfiggal XP alatt nem megy a cucc Kép

Olvastam a cucc után az össz infó annyi volt, ha nem megy uninstall és reinstall. Hát nem szószátyárokKép

Se az XP se a Lexmark oldalán nincs semmi info Kép

Ami 5letem van még: régi oprendszerrel nézd meg pl 98 ha ott megy egyértelműen az XP a hibás. Akkor még nyomozgatunk egy kicsit utána

Ez van


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#17 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 22. 07:14

Jut eszembe, az XP-den fenn vannak az SP-k?


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#18 Felhasználó inaktív   frpeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 24. 15:00

XP SP-k nélkül nem is fut egy hétnél tovább Kép

#19 Felhasználó inaktív   Ivoke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 24. 23:12

Nah ez azért ebben a formában nem igaz Kép az enyém még "nettelen" időszakában mikor nem volt kedvem hazavinni a 139, ill 129MB-os SP-ket akkor is jól elvolt, de így azért jobban muzsikál tény és való.

Na prószáltad régi winfossal-al a nyomtatót?


P5N32-E SLI-E8400; 4x1GB; 2x GF9600 GT SLI; HD103UJ, HD642JJ 2x HD403LJ; X-Fi Xtreme; LG W2253TQ-PF; XP SP3; W7 64-bit

#20 Felhasználó inaktív   Jaden B 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 10. 25. 00:02

Hali, lenne egy nagy problémám! Kép Nem tudom miért, de mostanában állandóan ledob a net! Egy darabig megy (akkor is k*rva lassan) aztán megszakad! Már megnéztem a telcsikábelt, az müxik, 3 vezetékkel próbáltam, az is müxik! A tárcsázási idő viszont jóval hosszabb lett! Csak kattan egyet a modem és kész, ennyi volt! Valaki segítsen, ez már k*rvára zavaró! KépKépKépKépKépKép Thnx!
"...azok nem is élő halak voltak!"

Téma megosztása:


  • (578 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó