HWSW Informatikai Kerekasztal: Letelepedés külföldön - miért, mikor, hogyan? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Letelepedés külföldön - miért, mikor, hogyan?

#101 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 05. 20:56

Idézet

most volt a híradóban. a nagy gázemelések miatt kell ennyire emelni, mert már nem éri meg a pékeknek.

vagy forradalom lesz, vagy nem lesz magyarország...
sajnos utóbbi lesz... Kép

#102 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 05. 21:06

No végigolvastam én is a témát, s nagyon érdekesnek találom: hozzászólok hát én is. Kép

Én is külföldi munkán töröm nagyon a fejem, bár én kizárólag úgy mennék ki, ha biztos lehetőségem lenne, a vakvilágba sosem mennék - nem bírnám ki. Ha tehetném mindenképpen nyugatra mennék: Európa, Amerika - nekem 8. A külföldi lehetőségek miatt próbálok minél több időt fektetni a nyelvtanulásra. Nyolcadik éve fogok angol tanulni, továbbá neki álltam a franciának is - utóbbit eleinte Kanada miatt vettem fel a suliban, mert egy ideig az volt a mániám. Jövőre emelt szintű érettségit teszek latinból, erre alapozva szeretnék továbbtanulni ugyanis: több nyelvet vagy jogot.

A szüleim mindig úgy neveltek, hogy többet tudjak letenni az életben az asztalra mint ők. Édesapámnak négy diplomája van, anyukámnak egy - ám mivel elváltak, csöppet sem könnyű az életünk. Érthető okokból tehát valamiféle bizonyítás-vágy is van bennem, így igyekszem nem el viccelni a tanulást. Nem szeretek tanulni, de felfogom, hogy van jelentősége. Mindig is szellemi ember voltam, sosem állt jól a kezemben semmilyen munkaeszköz: kissé ügyetlen is vagyok sajnos. Az is igaz, hogy Magyarországon tanult embernek nagyon nehéz elhelyezkednie ma már - én pedig nem szeretnék több évet tanulni azért, hogy minimálbérrel mosogatnom kelljen. Ki szeretnék hát költözni.

Amerikáról azt hallottam, hogy szinte minden olyan áron van mint itthon, csak ott sokkal jobban élnek az emberek hozzánk képest. Mindig is csodálattal láttam filmekben, hogy vhol a film szereplői milyen jólétben éltek: lehet, hogy ez szimplán egy idill, viszont én ezt az idillt szeretném magam számára megvalósítani - ez a célom. Egy ismerősöm mesélte, hogy ismerőse orvos, s mikor hétköznap itt végzett a munkával, utazik Angliába a magánrendelőjébe hétvégére ott is rendelni - egy hétvége alatt megkeresi azt pénzt, amit itthon hetek alatt.

Az ország jelenlegi helyzetéről nem vitáznék, tényleg nem a legjobb - tény, hogy ez ellen nehéz változtatni, az emberek összefogása el kellene ide. Van ugyan különböző szélsőséges nézetűek - pl. a hungaristák - akik ez ellen szívesen tennének. Én az ilyen nézetű embereket nem vetem meg, nagyon érdekelnek a véleményeik, mert tény, hogy sok mindenben igazuk van (itt nem feltétlen a faji megkülönböztetésre gondolok). Azt viszont nem tudom megérteni, hogy szakadhatott szét ennyire az ország: a választások körüli civódások miatt ugyanis sosem lesz egység. Fel nem foghatom, hogy miért nem képes megérteni a magyar, hogy nem azért kell izgulni, hogy melyik párt lesz "hatalmon", hanem, hogy az a párt józan fejjel tudja kormányozni az országot. Mert ez nehéz dolog. Azért kérek szépen mindenkit, hogy ne a jelenlegi helyzet alapján ítélje meg Magyarországot. Lehet szarban vagyunk, de attól még ez a hazánk és gondolni kell a régi történelmi időkre mikor nagyok voltunk. Bennem valamelyest ez tartja a reményt: hogy őseink képesek voltak a maguk idejében egy virágzó államot létrehozni veszélyes sereggel, stb. :Đ

FallenX-nek sok sikert kívánok az itteni elhelyezkedéshez, remélem, hogy megtalálja itt a szerencséjét. Amit írtál, ténylegesen az ember telhetetlenségére utal: Te ide szeretnél jönni, mi pedig mennénk tovább. :-D

Remélem azt is, hogy vhogy sikeres lesz a jövőm: nem vágyom már hírnévre semmire - csak egy jó családot szeretnék, amit el is tudok rendesen tartani. Sőt! Esetleg egy kis pluszra futná majd - annak is örülnék. :D

Sok voltam mára?Kép


Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó