HWSW Informatikai Kerekasztal: Letelepedés külföldön - miért, mikor, hogyan? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Letelepedés külföldön - miért, mikor, hogyan?

#21 Felhasználó inaktív   FallenX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 18:53

Hát ez most mind sziven csapott! Én ugyan is Szeptembertöl Magyarországon fogok élni/tanulni és nekem sokkal de sokkal jobb lesz ott mint itt-ezt tudom biztosra-! De ez a sok szidalmazás után amit szegény "hazánk" kapott szerintem elment a kedve minden embernek h oda költözzön (véglegesen v idéglenesen,mind1) ! Ha annyira úgy érzitek h nektek szar Magyarországon,gyertek ide Szerbiába és könyörögni fogtok h vissza mehessetek-amit persze csak verejtékes munka árán lehet elérni-!
Most érvelhetnék egy csomó mindennel,de valószinü letámadnátok-igy is félek-úgyh inkább csak annyit tüzök a végére h nem olyan rossz nektek mint ahogy azt hiszitek... Kép
Még ma is érezzük a hatását! (aki érti az okos,aki nem az kérdezzen,elmogyorózom)

/write/forum/uploaded-pictures/200606/bg17.jpg

Get the best...Jackson...Fuck the rest...


#22 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 18:57

jó, vakok között félszemű az király. tudod ez egy olyan játszma, ami az emberekről szól, akiknek vbalszeg sose lesz jó, ami épp van. a szerb magyarországra jönne, a magyar ausztriába, az osztrák németbe, a német angliába, az angol dubaiba :-D
mindenki egy fokkal jobbra vágyik, mint amije van, és ez már természetes.

ha majd bejössz ide, hát sok sikert, és azért reméljük itt jobb lesz, mintt ott volt. amint kimentem, én adom a mnunkahelyem is ha gondolod :Đ))

#23 Felhasználó inaktív   FallenX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 19:17

Tökéletes! Hálám üldözni fog Ausztriában is! Kép
Igazad van,a vakos közmondással,totál! Kép
Hát én nagyon remélem h nem fogok csalódni Magyarországban,mert akkor nem tom mit kezdek magammal!

Get the best...Jackson...Fuck the rest...


#24 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 19:21

Lord Mixxx: visszakanyarodva, az elég húzós lenne, hogy a "high school"-t újrajárjam, mert az orvosi alapból 6 év, legalábbis itt Mo-on, gondolj bele, kimegyek mondjuk 17 évesen, kezdem a 4 évet újra, aztán akkor vegyük mo. szerint a 6 év orvosit, és akkor majdnem 27 évesen kezdhetem az elhelyezkedést... Egyébként lehet, csak apa megy ki mondjuk egy félévre, aztán majd a tanulmányainkat figyelembe véve vagy kiviszi az egész családot vagy hazajön vagy nem tom... Mindenesetre nekem egyelőre tökéletes itt Mo.-on, és a gimi végéig nem is akarok elmenni sehova sel.

#25 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 19:33

Egyébként ha mennék majd eccer valahova külföldre, akkor leginkább Angliába mennék, vagy valahova Európába én is, mint rocko, mert engem nem vonz se ázsia, se amerika, se afrika Kép még ausztrália se annyira, bár oda még talán kimennék... De főleg Angliába...

#26 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 19:39

Idézet

Lord Mixxx: visszakanyarodva, az elég húzós lenne, hogy a "high school"-t újrajárjam, mert az orvosi alapból 6 év, legalábbis itt Mo-on, gondolj bele, kimegyek mondjuk 17 évesen, kezdem a 4 évet újra, aztán akkor vegyük mo. szerint a 6 év orvosit, és akkor majdnem 27 évesen kezdhetem az elhelyezkedést... Egyébként lehet, csak apa megy ki mondjuk egy félévre, aztán majd a tanulmányainkat figyelembe véve vagy kiviszi az egész családot vagy hazajön vagy nem tom... Mindenesetre nekem egyelőre tökéletes itt Mo.-on, és a gimi végéig nem is akarok elmenni sehova sel.
halkan jegyezném meg, az orvosi egyetem nem high skuul, hanem university :Đ

#27 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 19:41

Idézet

még ausztrália se annyira, bár oda még talán kimennék...
á, én nem bírom ki ha nem mehetek. akkor inkább lelövöm magam :Đ
meleg, nagyvárosok, természet, esőerdő, sivatag, óceánia, erszényesek, jólét, legkevertebb nép, folytassam? :-D

#28 Felhasználó inaktív   FallenX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 19:44

Kihagytad a BigBrother-ös csajt-nem jut eszembe a neve,de a lánya Erzsi(szegény...)- ! Kép

Get the best...Jackson...Fuck the rest...


#29 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 19:58

Idézet

Idézet

Idézet

hat ez meg is latszik azokon az arukon amiket ide hoznak. biztos hogy nem hallottak meg a nemet precizitasrol...Kép
az a nemet precizitas amirol te itt beszelsz mar reg nem letezik... errol egy nemetet a legerdemesebb megkerezni aki mondjuk mar nem el nemetorszagban. grundig? regi mercik? igen mind nagyon jo autok voltak, de mar ilyen nem letezik. megnezel barmit ami nemet, egy hulladek.. ford/opel/mercedes... hadd ne soroljam.. mindegyik csak kivulrol van osszerakva de egy hulladek belulrol. szethullik ki van sporolva belole minden. a mostani mercik pl hiresek a hulladek elektronikajukrol... nezz korul mielott elhamarkodott kijelenteseket tennel
nem teszek...: de nekunk opelunk is van, meg fordunk is, es amiota megvannak, azota hibatlanul mukodnek. Szal amit mondtam tapasztalatbol mondtam. A mercihez nem tok mit mondani, mivel nem vagyunk milliomosok, mint 1esek, es nem volt meg ilyen autonk... Kép
feltetelezem nem a legujabb modellek vannak nektek.. en most a jelenrol beszelek. amugy meg a milliomossaghoz: nem veszem magamra amit irtal mert a csaladom egesz eleteben vert izzadva dolgozott azert amink most van. apam 60 eves koraban tehette meg h vegyen maganak egy 10 eves mercedest. azt hiszem ez nem tulzottan milliomossag. en is 16 eves koromtol dolgoztam azert h legyen valamim, mivel a szuleim nem igazan vettek nekem semmit. 18 evesen megvettem eletem elso autojat a SAJAT munkambol, es a gimiben a tanaroktol kaptam is a beszolasokat mert azt hittek KAPTAM a kocsit, pedig abszoludt nem. de persze a sok tancsi irigy volt mar 98-ban egy 83-as autora (ami igaz tipp topp alapotban volt).
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#30 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 20:00

Idézet

A harcon mit ertesz? ugyanis, bar 1et ertek veled, szerintem mi nem sokat tehetunk, mert nem az az ember van hatalmon, aki mondjuk a nepbol van kiemelve, hanem 1 gyaras nagy fejes, akinek nem az orszag fejlodese a szivugye, hanem a sajat birodalma gondtalan penzelese...

a fleto nem kormanyfonek valo, es nem ertem sok ember, miert szavaz erre az idegbeteg tirpak parasztra, mint ez...Kép
Tenyleg ne keverd ide a vezetonket... Igazabol ezt az egesz rendszert kene megdontenie a magyar nepnek, mert e miatt menekultok kulfoldre.

En szeretem ezt az orszagot, es hiszek abban, hogy egyszer megint eljon az amikor a magyar ember ki mer allni magaert, es nem csak ocska plakatok alapjan dont... de ez mar nagyon off, szoval itt es most befejeztem.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#31 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 20:28

Roly bocsi, de azért középokú után azt tudom, hogy az egyetm angolul university, a középsikola meg high schhol Kép Úgy gondoltam, hogy újra a 4 év "high school", meg a 6 év "university"

#32 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 20:33

Idézet

Idézet

még ausztrália se annyira, bár oda még talán kimennék...
á, én nem bírom ki ha nem mehetek. akkor inkább lelövöm magam :Đ
meleg, nagyvárosok, természet, esőerdő, sivatag, óceánia, erszényesek, jólét, legkevertebb nép, folytassam? :-D
ja, meg óriási pókokkkal, grrrr
jomagam is leginkább ausztrálián gondolkodom, de amit itt olvastam, az alapján nem tul egyszerü a dolog. mindesetre neked sok szerencsét! Kép
Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#33 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 20:35

Jaja, egyik oszt.társamnál lakott egy ausztrál cserediák (csaj) és mesélte, hogy eccer zuhanyzott, aztán belenézett a tükörbe, és ott volt a hátán egy bazinagy pók, elkezdett sikítozni a bátyjának, az meg lefotózta, ahelyett hogy lekapta volna szegény csajról...


#34 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 20:43

Rocko: végülis nem off, mivel a letelepedéshez a miért kérdés ott van, ami meg szorosan ehez kapcsolódik, tehát lehet ezt mondani, én még kivánsci is vagyok a te vélemyényedre mivel te értelmeseket szotkál mondani:). (most nem a humor topicra gondolokKép
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#35 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 21:18

Idézet

En szeretem ezt az orszagot, es hiszek abban, hogy egyszer megint eljon az amikor a magyar ember ki mer allni magaert, es nem csak ocska plakatok alapjan dont... de ez mar nagyon off, szoval itt es most befejeztem.
sok siekrt :Đ
elárulok egy titkot: a nép visszahúz maga közé , sose hagyta, hogy bárki is kiemelkedjen.

General Thomas: ha ezt most egyszerű hozzászólóként mondtad (mármint h fejtse ki a politikai nézeteit) akkor megkérnélek, hogy léccives ne buzdíts ilyenre senkit, ha moderátorként mondtad, akkor természetesen kussolok és nem szóltam. :/

#36 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 21:24

hmm...most pusztán az miatt hogy moderátor lettem, még ugyanúgy írogatok mint ez előtt, és most nem arra gondoltam hogy neveket meg ilnyeket mondjon meg, csak kiváncsi voltam Rocko véleményre mert ő ált. jókat mond (mint írtam), na de ez már off.
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#37 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 21:28

Idézet

hmm...most pusztán az miatt hogy moderátor lettem, még ugyanúgy írogatok mint ez előtt, és most nem arra gondoltam hogy neveket meg ilnyeket mondjon meg, csak kiváncsi voltam Rocko véleményre mert ő ált. jókat mond (mint írtam), na de ez már off.
akkor jó :Đ

amúgy a cím valóban gyenge lett, kétértelmű, mert ahogy ti értelmeztétek, aszerint azt jelenti, hogy "miért mennénk külföldre", mígh én arra gondoltam, "miért oda mennél?" :-D

#38 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 21:57

Idézet

Lord Mixxx: visszakanyarodva, az elég húzós lenne, hogy a "high school"-t újrajárjam, mert az orvosi alapból 6 év, legalábbis itt Mo-on, gondolj bele, kimegyek mondjuk 17 évesen, kezdem a 4 évet újra, aztán akkor vegyük mo. szerint a 6 év orvosit, és akkor majdnem 27 évesen kezdhetem az elhelyezkedést... Egyébként lehet, csak apa megy ki mondjuk egy félévre, aztán majd a tanulmányainkat figyelembe véve vagy kiviszi az egész családot vagy hazajön vagy nem tom... Mindenesetre nekem egyelőre tökéletes itt Mo.-on, és a gimi végéig nem is akarok elmenni sehova sel.
Ertelek. En elmondtam szerintem melyik a jobbik ut, hisz azert egy angliai diplomaval szivesebben latnanak a vilag sok pontjan lehet... es mint irtam egyetemhez kell toefl. Nem tudom Angliaban hogy megy itt az USA-ban igy. Vagy high school diplomad van es akkor mehetsz university-ra vagy van kulfoldi high school-od meg toefl nyelvvizsgad es akkor mehetsz. 2 ev nem nagy veszteseg szerintem hisz ha ugy alakulnak a dolgok ahogy tervezem en most fogok 34 evesen neki esni egy IT universitynek csak meg nem tom, hogy toefl-al menjek-e neki es felkeszulessel ami legalabb 1-2 ev vagy menjek el valami esti high schoolba, hogy megtanuljam az itteni tortenelmet stb.-t ami erdekel csak miutan munkaval toltom napjaimat estere mar nem nagyon akarodzik magamtol utana jarni...

Azoknak akik mennenek: jo ha van diploma stb. es sikerul hivatalosan elintezni, de a valosagban en itt a 2-300 magyar ismerosombol 1-et tudok csak mondani aki igy kerult ide es ez nem tul nagy arany ha ertitek...
Have a good byte!!!

#39 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 21:59

amúgy ő pont a kivétel a diploma szempontjából, minden másnál jobban szeretik az angolt, mint a magyart, kivéve az orvosi diplomát,a magyar orvosképzés világhírű

#40 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 22:11

Azért szinte szánalmas, hogy a nagybátyám kimegy 1 hónapra vagy akár 1-2 hétre Angliába ( megjegyzem kivételesen ő is orvos a családból Kép ) és ott ennyi munkával megszerzi a magyarországi 3 havi vagy hét esetén 1-2 havi fizetését. Mondjuk, ő már megjárta a rangsort kint is... Sőt, bár itt él Mo.-on, ő az ügyeletfelügyelő, őt hívják az ilyen ügyekben, vagy vmi ilyesmi... Kép

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó