HWSW Informatikai Kerekasztal: Letelepedés külföldön - miért, mikor, hogyan? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Letelepedés külföldön - miért, mikor, hogyan?

#41 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 23:21

Ez azert nem ilyen egyszeru ahogy gondolod. Egy oldalrol barki mondhatja, hogy pl. nekem milyen konnyu hisz atlag heti $500-at meg keresem meg neha tobszoroset is de ez az allando. Sok penz? Az. Otthon havi fizum kb. viszont az is hozza tartozik, hogy itt egy lakas berleti dijja most $800-1200 kozott mozog helytol fuggoen. Meg mindig olyan sok? Mar tavolrol sem.. Az elet is dragabb kulfoldon nem csak a fizetes jobb. Tudom, hogy tobb penzbol konnyebb finanszirozni a dolgokat es ez igy is van, csak azert meg nincs kolbaszbol a kerites itt sem :Đ (valaki mar bezabalta mire ideertem sajna...)

Roly tudod sok minden mashogy nez ki ha kulfoldon elsz. Orvosok tenyleg nagyon jok, ebben igazad van. Viszont, hogy mennyire el van tevedve sok magyar mondok egy peldat: "a magyar szinkron vilaghiru" mondjak a filmekre. Hat nem az. Sot egyszeruen pocsek. Megnezel egy filmet angolul es utana magyarul is latod elgondolkozol, hogy minek szinkronizaltak le amikor semmi de semmi erzelem nincs a szineszek hangjaban stb. Egyszeruen kinszenvedes sok magyar szinkron. Kivetel persze az eleve magyar filmek ugyebar. Vagy masik pelda, hogy minden hires dologban van magyar. Van es? Ha annyira ugyes, okos nemzet vagyunk akkor miert nem megy jobban? Vagy masik dolog: a mai napig a nyelvunk tele van olyan dolgokkal amik egyszeruen csak nehezebbe teszi a kommunikaciot, lasd magazas vagy a j, ly. Teljesen felesleges bonyodalmakat okoznak csak de ragaszkodunk hozza es nem is vagyunk hajlandoak valtoztatni. Szoval neha a sajat megrogzottsegunk okozza a lemaradasunkat.

Opsz ez kicsit off volt bocs.
Have a good byte!!!

#42 Felhasználó inaktív   D O Double G 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 47
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 02:38

hát nemtom én még kicsi vok ehhezaztom hogy anyám ny-be dogzik(elég sokat)és minden erejével azon van hogy kihozzon,most vmi ügyvéd varálgat papírokat nékem hogy nyár végén már repülhessek.nagyon remélem hogy sikerül me a továbbtanulás szemptontjából nagy fontos, és minden este imádkozok hogy sikerüljön mer nekem már csak és sok kölöknek errefele ez azegy esélye van, a továbbtanulás más országba.Egy haveromnak sikerült, és jobb életük is van.
G-G-G-G-UNOT! Ez annyira Gangsta luv :))

#43 Felhasználó inaktív   zephon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 641
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 08:38

Idézet

Ez azert nem ilyen egyszeru ahogy gondolod. Egy oldalrol barki mondhatja, hogy pl. nekem milyen konnyu hisz atlag heti $500-at meg keresem meg neha tobszoroset is de ez az allando. Sok penz? Az. Otthon havi fizum kb. viszont az is hozza tartozik, hogy itt egy lakas berleti dijja most $800-1200 kozott mozog helytol fuggoen. Meg mindig olyan sok? Mar tavolrol sem.. Az elet is dragabb kulfoldon nem csak a fizetes jobb. Tudom, hogy tobb penzbol konnyebb finanszirozni a dolgokat es ez igy is van, csak azert meg nincs kolbaszbol a kerites itt sem :-D (valaki mar bezabalta mire ideertem sajna...)

Roly tudod sok minden mashogy nez ki ha kulfoldon elsz. Orvosok tenyleg nagyon jok, ebben igazad van. Viszont, hogy mennyire el van tevedve sok magyar mondok egy peldat: "a magyar szinkron vilaghiru" mondjak a filmekre. Hat nem az. Sot egyszeruen pocsek. Megnezel egy filmet angolul es utana magyarul is latod elgondolkozol, hogy minek szinkronizaltak le amikor semmi de semmi erzelem nincs a szineszek hangjaban stb. Egyszeruen kinszenvedes sok magyar szinkron. Kivetel persze az eleve magyar filmek ugyebar. Vagy masik pelda, hogy minden hires dologban van magyar. Van es? Ha annyira ugyes, okos nemzet vagyunk akkor miert nem megy jobban? Vagy masik dolog: a mai napig a nyelvunk tele van olyan dolgokkal amik egyszeruen csak nehezebbe teszi a kommunikaciot, lasd magazas vagy a j, ly. Teljesen felesleges bonyodalmakat okoznak csak de ragaszkodunk hozza es nem is vagyunk hajlandoak valtoztatni. Szoval neha a sajat megrogzottsegunk okozza a lemaradasunkat.

Opsz ez kicsit off volt bocs.
én is offolok, de ezt nem tudom megállni.
méghogy pocsék a magyar szinkron? a magyar szinkron nem világhírű, hanem világszínvonalú.
nézz meg bátran egy német filmet! nekem többek között Jóbarátokhoz volt szerencsém németül és egyszerűen förtelemes. a németek jellegzetessége, hogy mindenkinek ugyanolyan hangja van. persze erre mondhatod, hogy ők meg tudják különböztetni.
nekem az összes filmekben jártas haverom is azt mondja, hogy a magyar szinkron nagyon jó. és itt én nem az igénytelenül szinkronizált Spongyabob mozifilmre gondolok (ahol nem minárovics volt a magyarhangja spongyabobnak pfffff), hanem a tényleg odafigyeléssel készült filmekre. (például jim carrey magyarhangja egyszerűen fenomenális)
na így ennyi jutott most eszembe a témával kapcsolatban
ez csak az én véleményem, egyébként nem ítélem el a tiédet :Đ
(de azért nem pocsék!)
Time fades even legend...
War, war never changes...

#44 Felhasználó inaktív   medikdoki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 08:47

Én személy szerint nem szeretem ha valaki külföldre telepszik, menekül. Akármilyenek is a körülmények, itt kell megélned a saját hazádban, ahol születtél. Persze Gyurcsány megmondta hogy nem kell itt maradni M.O.-n és h el lehet menni. Szerintem meg az takarodjon el innen aki ilyen szar helyzetbe hozta az országot, hogy az emberek arra kényszerülnek, hogy külföldre menjenek.

#45 Felhasználó inaktív   medikdoki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 08:51

jah és láttam hogy sokan pampogtak a továbbtanulásról meg igy meg ugy, hogy külfölfön hogy lehet továbbbtanulni, mert hogy ott milyen jó. Elárulom nektek hogy a magyar egyetemek semmivel sem gyengébbek, mint a külföldiek! SŐT! Ugyhogy errol ennyit....KépKép

#46 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 08:51

ehez már nekem is hozzá kell szólnom mivel ez már engem is érintKép

én egyetértek a Lorddal és szeritnem is pocsaé ka magyar szinkron, és ezért nézek meg minden filmet angolul, mert az eredeti hangja az általában sokkal jobb a szereplőknek.
jó lehet példát ellenpéldát mondani mindenre mert van jó is természetesen, meg az is személytől változik hogy mi számít jónak-rossznakKép és még mindig természetesen van rosszab is ennél, de van jobb is (a baj az hogy több a jobb).
és sokkal hangulatosabb a hagjuk, valahogy jobban hozzáíllő, a rambónak machó, a spongyabobnak idétlenül vinnyogó és így továbbKép.
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#47 Felhasználó inaktív   medikdoki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 08:54

Idézet

ehez már nekem is hozzá kell szólnom mivel ez már engem is érintKép

én egyetértek a Lorddal és szeritnem is pocsaé ka magyar szinkron, és ezért nézek meg minden filmet angolul, mert az eredeti hangja az általában sokkal jobb a szereplőknek.
jó lehet példát ellenpéldát mondani mindenre mert van jó is természetesen, meg az is személytől változik hogy mi számít jónak-rossznakKép és még mindig természetesen van rosszab is ennél, de van jobb is (a baj az hogy több a jobb).
és sokkal hangulatosabb a hagjuk, valahogy jobban hozzáíllő, a rambónak machó, a spongyabobnak idétlenül vinnyogó és így továbbKép.

szerintem ti el vagytok tévedve a topicok között... nem is értem h hogy jönnek ide a szinkronos filmek. amugy egyetértek veled.

#48 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 08:58

ehh, igazad van csak Lord Mixxxx megemlítette, és erre válaszoltunk:). de az off az off, hagyom is abba
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#49 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 11:37

Medikdoki: szerintem itt senki se állította így konkrétan, hogy a külföldi egyetemek jobbak. Egyébként ha kimennénk Angliába az engem max nyelvtanulás szempontjából érdekelne, mert engem nem izgat a hiperszupernak hirdetett angol meg egyéb egyetemek sora...
Egyébként meg nem tom, hogy valaha is képes lesz-e felismerni, felfogni a magyar nép, hogy kiket szavazott meg az ország vezetésére... Én még csak gyerek vagyok, nem igazán tudom, mi folyik itt, de nap mint nap hallom anyát meg apát, ahogy gondterhelten mondják egymásnak, hogy na ezt is megszüntették, plusz adó, hálapénz nuku lesz stb... Nem mondom, hogy rosszul élünk, mert van házunk, autónk, van pénz kajára, végülis nem kell sokkal több. Na, és mondjuk külföldön is jártam már, de az olaszo.-i utazásért rengeteget kellett dolgozniuk apáéknak, s persze szállodáról szó se lehetett, csak kemping, ami mondjuk nem zavart feltétlen Meg ugye ott van Erdély, de hát az szinte a legolcsóbb nyaralási hely, mégis én minden eddigi külföldi nyaralásnál jobban szeretem. Minden nyáron aza az egyetlen kérdésem, hogy megyünk-e Erdélybe.

#50 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 17:19

Idézet

Én személy szerint nem szeretem ha valaki külföldre telepszik, menekül. Akármilyenek is a körülmények, itt kell megélned a saját hazádban, ahol születtél. Persze Gyurcsány megmondta hogy nem kell itt maradni M.O.-n és h el lehet menni. Szerintem meg az takarodjon el innen aki ilyen szar helyzetbe hozta az országot, hogy az emberek arra kényszerülnek, hogy külföldre menjenek.
már nem azért, de ki vagy te, hogy parancsolgass másoknak?
mi az, hogy itt kell megélned? ki nem szarja le a hazát?!
NEKEM NEM HAZÁM VAN, HANEM OTTHONOM. azt meg ugye vihetjük magunkkal.

#51 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 17:43

Idézet

Én személy szerint nem szeretem ha valaki külföldre telepszik, menekül. Akármilyenek is a körülmények, itt kell megélned a saját hazádban, ahol születtél. Persze Gyurcsány megmondta hogy nem kell itt maradni M.O.-n és h el lehet menni. Szerintem meg az takarodjon el innen aki ilyen szar helyzetbe hozta az országot, hogy az emberek arra kényszerülnek, hogy külföldre menjenek.
jo sokat tudhatsz az otthoni eletrol ha ilyeneket mondasz. senki nem menekul. Kormos pl otthon halalra dolgozta magat szinte szo szerint es az adok utan a fizetese felet kapta kb kezhes. es meg rengeteg magasan kepzett embert ismerek akik igy vannak ezzel, es mennek kulfoldre dolgozni, ahol megbescsulik azt h kidolgozod a lelked es nem fizeted ki a fizetesed 50%-at adora. nem tudom te hogy vagy ezzel de az ertelmes emberek nem az ALLAMNAK dolgozzak halalra magukat hanem MAGUKNAK azert h megalapozzak az eletuket es ne egy koszfeszekben kelljen megrohadniuk amit a lakasuknak neveznek. egyszeruen kulfoldon tobb a lehetoseg es jobban megbecsulik a munkat. en is igy vagyok ezzel, otthon nevettseges a helyzet szo szerint.. igy hat eljottem kulfoldre ahol megbecsulik a tehettsegem es meg is fizetnek erte.
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#52 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 17:52

Idézet

jo sokat tudhatsz az otthoni eletrol ha ilyeneket mondasz. senki nem menekul. Kormos pl otthon halalra dolgozta magat szinte szo szerint es az adok utan a fizetese felet kapta kb kezhes. es meg rengeteg magasan kepzett embert ismerek akik igy vannak ezzel, es mennek kulfoldre dolgozni, ahol megbescsulik azt h kidolgozod a lelked es nem fizeted ki a fizetesed 50%-at adora. nem tudom te hogy vagy ezzel de az ertelmes emberek nem az ALLAMNAK dolgozzak halalra magukat hanem MAGUKNAK azert h megalapozzak az eletuket es ne egy koszfeszekben kelljen megrohadniuk amit a lakasuknak neveznek. egyszeruen kulfoldon tobb a lehetoseg es jobban megbecsulik a munkat. en is igy vagyok ezzel, otthon nevettseges a helyzet szo szerint.. igy hat eljottem kulfoldre ahol megbecsulik a tehettsegem es meg is fizetnek erte.
hát kb!
sőt, én továbbmennék, nem is igazán magam miatt, hanem azért, hogy ha majd egyszer lesznek gyerekeim, ők ne egy ilyen koszfészekben növekedjenek fel, mint én, hanem normális életük legyen (pedig szóleim nem betanított munkások: anyukám óvódavezető, nevelőapám középiskola igh., mindketten értelmiségiek.)

#53 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 17:55

Idézet

Idézet

jo sokat tudhatsz az otthoni eletrol ha ilyeneket mondasz. senki nem menekul. Kormos pl otthon halalra dolgozta magat szinte szo szerint es az adok utan a fizetese felet kapta kb kezhes. es meg rengeteg magasan kepzett embert ismerek akik igy vannak ezzel, es mennek kulfoldre dolgozni, ahol megbescsulik azt h kidolgozod a lelked es nem fizeted ki a fizetesed 50%-at adora. nem tudom te hogy vagy ezzel de az ertelmes emberek nem az ALLAMNAK dolgozzak halalra magukat hanem MAGUKNAK azert h megalapozzak az eletuket es ne egy koszfeszekben kelljen megrohadniuk amit a lakasuknak neveznek. egyszeruen kulfoldon tobb a lehetoseg es jobban megbecsulik a munkat. en is igy vagyok ezzel, otthon nevettseges a helyzet szo szerint.. igy hat eljottem kulfoldre ahol megbecsulik a tehettsegem es meg is fizetnek erte.
hát kb!
sőt, én továbbmennék, nem is igazán magam miatt, hanem azért, hogy ha majd egyszer lesznek gyerekeim, ők ne egy ilyen koszfészekben növekedjenek fel, mint én, hanem normális életük legyen (pedig szóleim nem betanított munkások: anyukám óvódavezető, nevelőapám középiskola igh., mindketten értelmiségiek.)
sajnos magyarorszagot a jelenlegi helyzetbe a munkasosztaly es leszarmazottai juttattak, es nem az ertelmisegiek. es pont ezek az emberek azok akiknek a legnagyobb a szajuk is
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#54 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 18:02

Idézet

sajnos magyarorszagot a jelenlegi helyzetbe a munkasosztaly es leszarmazottai juttattak, es nem az ertelmisegiek. es pont ezek az emberek azok akiknek a legnagyobb a szajuk is
én arra gondoltam, hogy nem akarom, hogy az ivadékaim nyomorgjanak, mert itt 2 diplomás szülővel is kb az van, pedig spórolnak, mint az állat :Đ

#55 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 18:04

ÉS tudod, még mi a röhejes? Hogy apáék a klinikán a betegek javára "csalnak", sunyítanak, hogy a szegények meg tudják fizetni a dolgokat, miközben ők maguk is folyamatosan szívnak a kormány miatt. És hálából most mindent ellenőrizni fognak majd, nem fognak tudni segíteni többet, és ők is segítségre fognak szorulni, mert minden ár, adó, minden nő, és csak néznek jobbra-balra... Ennyit arról, hogy segítsük egymást - nemsoká ez is lehetetlen lesz....

#56 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 18:07

bocsanatot kerek h mod letemre bevontam a politikat ebbe a topicba, de nem birom megallni ha emberi butasaggal talalom szembe magam. bocsanat megegyszer. tobbet nem fordul elo. ne csinaljunk politika topicot kulon se mert ez az a dolog ami nagyon egymas ellen tudja forditani meg akar a baratokat is. hagyjuk ezt es koncentraljunk a kulfoldon letepedesere. :Đ

kulfoldon elni jo dolog :-D rengeteg lehetoseg es uj elmenyek. ha bejon letelepedsz, ha nem, hazamesz :D ez ennyire egyszeru. valaki kibirja csalad es a regi baratok nelkul, valaki meg nem. :D
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#57 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 28. 18:09

Szerintem a külföldi letelepedésnek sok köze van a kormányhoz... Kép De ebből télleg csak vita lesz...

#58 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 29. 10:05

ide reagálva MedikDoki üzenetére:
azért ennyire nem kell általánosítani, mindenkinek megavn az álláspontja az országról, akor jó akár nem, és ezért még nem kell így "hazaárulónak" nevezni. jó lehet hogy vannak emberek akiknek a szemét sérti a "nem hazám" szöveg, de ez az ő álláspontja, és mint avium leírta külföldön jobbak a lehetőségek és ha az ember jobban tudna élni úgy hogy nincs nagy kára akkor miért ne tegye?

<huhh, ez most nagyon filozofikus lettKép>

"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#59 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 29. 10:28

Avi: Hat akkor elnezest is kerekKép, mert hat ne haragudj, de kina utan dubai? Hat az embernek az jut eloszor az eszebe, hogy Te valami milliomos vagy es csak ugy koltozkodsz egyik helyrol a masikra! De az olvasottak utan, inkabb azt mindom, hogy ehhez csak a gratulaciomat tudom hozzafuzni, mert ha tenyleg ilyen kemenyen dolgoztal a joletert(ha esetleg errol lehet itt szo?), akkor EZ IGEN!! es mindenkinek peldat kellene venni rolad.

Ha en mehetnek, azt hiszem nem hagynam el Europat, bar az igez,hogy meg nem voltam Europan kivul, de nekem sem vonzo sem a tavolkelet, sem afrika, amerikat meg ott utalom ahol van(jo messze innen!). De esetleg Kanada jo helynek tunik nekem. Es mivel egyenlore megcsak az angol nyelvet beszelem, igy nekem is csupan angol nyelvterulet johet szoba.
Europat, pedig szeretem, eppen ezert maradok itt.Kép Magyarorszag?, hat ez nem sok jot iger a jovore nezve...



#60 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 29. 11:15

Én Afrikába max a rezervátumok, meg tavak meg tájak miatt mennék ki... Amerikát valamiért nem szeretem, főleg észak-amerikát, dél-amerika jöhetne: Brazília Kép Ázsia úgy ahogy van, nem érdekel, talán a himalája környékét nézném meg, mert egyik ismerősünk volt ott, és nagyon király helyeken járt. Ausztráliát is megnézném a tájak miatt, főleg az Uluru-t (Ayers Rock-ot), de úgy király lehet egész Ausztrália. Viszont úgy letelepedni télleg csak Európában telepednék le...

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó