HWSW Informatikai Kerekasztal: Letelepedés külföldön - miért, mikor, hogyan? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Letelepedés külföldön - miért, mikor, hogyan?

#1 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 25. 21:27

Avi talán be is számolhatnál róla, hogy te hogy hoztad össze :Đ

én Ausztráliát céloztam meg, ha esetleg valakit érdekel, egy nagyon korrekt és nagy információ-tartalommal rendelkező oldal: http://www.zoltan.bertok.com/

#2 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 25. 21:32

én már biztos vagyok benne hogy ha majd lehet akkro elmeygek mo-ról ugyazon ok miatt mint avi (azaz pocsék körülmények és külföldön szinte csak jobb lehet)
de hogy hova azt nem tudom, de az angol tudásom miatt csak angolul beszélő (vagy sokan tudnak úgy) országba lehet. de ez még nem biztos, csak terv

"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#3 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 25. 21:43

ket helyrol tudok nyilatkozni, mivel eddig ezt tapasztaltam meg "hosszu" tavon :Đ

Kina: letelepedni nagyon nehez. ha esetleg egy kinait veszel el felesegul (lanyok eseteben kinaihoz mesz felesegul bar ki az aki ilyen hulyeseget csinalna hisz a kinai pasik 95%-ban undoritoak es 100%ban kicsi a pocsuk :D) akkor kicsit konyebb a helyzeted de meg ugy sem tudsz igazan "letepeledni" alapbol 1 eves vizum amit leghoszabbat kaphatsz de ha kinai parod van hivatalosan akkor mar 4 eves vizumot is kaphatsz. letelepedni kinaban nem erdemes hacsak nem vonz a tomeg es a sok barom sarga :D

Dubai: munkavallalasi vizumot 3 evre kapsz persze ha tovabb maradsz a cegnel meghosszabbitjak. viszont letelepedni relativ egyszeru: veszel egy hazat vagy lakast, ezzel kapsz 99 evre letelepedesi engedelyt, amit nem lehet orokolni a gyerekeidnek. kettos allampolgarsagot viszont soha nem kaphatod meg. viszont ezzel szemben kokemeny torvenyek vannak idekint, amikhez ha nem tudsz alkalmazkodni nyugodt szivvel hazakuldenek. itt aztan lehet onkontrollt tanulni: ha verekedesbe kerulsz mehetsz bortonbe, ha uvoltozol masokkal kiutasitanak. itt 100%-ig tiltott az eroszak mindenfele megnyilvanulasa. pont ezert viszont eleg kevessel is talalkozol (teljesen nem lehet persze kiirtani). az alkohol es drogok is tiltottak, de ha van munkavallalasi engedelyed szerezhetsz ugynevezett "licens-et" alkohol vasarlasra, de jobbara 2-3x arban vannak az alkoholok a vilag tobbi reszehez merten, es csak kifejezetten alkohol boltban vasarolhatsz. szorakozohelyeken lehet inni alkoholt, de alkohol arusitasi engedelyt a megadott alkohol boltokon kivul csak szallodak kapnak, epp ezert az osszes szorakozohely szallodakban van :-D huh igy hirtelen ennyi :D nem rossz hely ez amugy. abszoludt adomentes ovezet ezert minden baromira olcso (minden mas :D) viszont ami extra draga az pont a lakas/haz. nem veletlenul.
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#4 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 25. 21:47

akkor dubai becélozvaKép
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#5 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 25. 21:53

jah megvalami: dubaiban az emberszambaveteli rangsor kb igy nez ki

1. Arab Emiratusi allampolgarok (arabok)
2. Brittek
3. minden mas feherboru
4. feketek
5. indiaiak, azsiaiak (vegulis ok itt az "aljanep")
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#6 Felhasználó inaktív   pappi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 25. 21:59

nekem egyenlőre mekfelel magyarország de ausztráliából is írjál majd roly Kép
ASUS P5K-C, Intel Core 2 Quad Q6600, EVGA GeForce 8800GTX 768MB, KingMax DDR2 3*1GB 1066MHz, Samsung SyncMaster 2032BW
Meg XBOX360

#7 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 26. 04:23

USA: nem egyszeru esett. Hazassag az egyetlen lehetoseg arra, hogy gyorsan rendezd magad. Van egy sokkal hosszabb menet ideju lehetoseg is de ahhoz tenyleg kell szufla. Altalaban minden 10 evben egyszer lehetoseg nyilik papirok rendezesere a letelepedni vagyoknak. Most lesz egy ilyen lehetoseg de ez csak azoknak jo akik 2001 aprilis 5 elott jottek, 3 evet bizonyitani tudnak, hogy munkaval toltottek stb. Szoval erosen megfontolando a vallalkozo kedvueknek is. Lehet az EU-ban konnyebb mozogni? Talan az angliai torvenyek felteteleit konnyebb teljesiteni. Mindenestre ha valaki most bele is esik ebbe a torvenybe es megkapja a papirokat sem hagyhatja el az orszagot 6 evig meg. Utana megkapja a zold kartyat es arra ra 5 ev az allampolgarsag. DE mint irtam ez a lehetoseg csak most fog adodni. A szenatorok megszavaztak, most a kongresszusnak kell es utana az elnok jovahagyja. Hogy ezek utan mikor lesz valami jo a bevandorlasra vagyoknak senki ne kerdezze mert nincs ra valasz.

Kanada volt par evvel ezelott meg konnyebb de valtoztak ott is a dolgok. Ausztralia a 8 eves orszag elhagyasi tilalmaval ne a legjobb poennak tunik... New Zeland is jo volt regen ma mar ott is kemenyebbek a dolgok.

Egyetlen dolgot tudok mondani barkinek aki mashol akar letelepedni: iszonyatosan kitartonak kell lenni!!!

Tavol a csaladtol, baratoktol nem konnyu az elet. Mikor megismersz kulfoldon elo magyarokat akkor mar valtozik a helyzet de csak evek multan. Valamiert minden kulfoldre kerulo az elso eveiben hozza magaval a legrosszabb magyar vonatkozasu dolgokat, pontosan azokat amik hianya miatt erezzuk magunkat jobban itt mint otthon. Az atveresek, rossz indulatu pletykak es hasonlok miatt nehezen biznak meg az emberek egymasban. Persze az evek ezeket cafoljak es mindenki megtalalja azt a kort ami hozza illik. Ha valaki szelhamos eletet elt otthon az kulfoldon is azt fog es meg fogja talalni a hozza illoket ugyanugy ahogy otthon. Viszont addig sokszor fogja ugy erezni, hogy nem biznak benne az emberek (neha okkal neha ok nelkul).

Senkit nem beszelek le rola, hogy megtegye. En megtettem, Avium is hasonlo cipoben jar bar meg a vegleges helyet lehet o sem lelte meg. Viszont hihetetlenul onnallonak kell lenned, es nem vissza riadni neha a legmocskosabb meloktol sem, hogy elore juss.

Nyelv tudas a legfontosabb dolog ami ehhez szukseges. Ha felso fokud van akkor jo esellyel par honap alatt felveszed a stilust ahogy a kornyezeted beszel es nincs gondod. Kozepfoku... hmm neha nevetseges amit otthon kozepfoknak neveznek. Lattam en mar angol nyelvtanart sirni, hogy nem erti mit magyaraz a feka metros no neki... Sot en is jartam ugy, hogy indiai fickonak egy szavat sem ertettem pedig mar 3x kerdeztem vissza. Utana egy masiktol kerdeztem meg ugyanazt es egybol megertettem mirol is van szo. Egyszeruen evek utan sem vagy tokeletes. Talan majd 10 ev mulva jol fogok tudni angolul pedig minden nap hasznalom, filmeket nezek, konyveket olvasok, neha ugyfeleket tanitok....
Azok az emberek akik kulfoldre mennek es ugy erzik magukat, hogy ok kuonlegesek ki kell abranditanom, hogy nagy csalodas lesz a sorsuk. Ha kulfoldre mesz akkor az ami a legfontosabb szamodra, hogy mennyi ido alatt tudsz beilleszkedni. Nem dumalhatsz vissza, hogy DE MO-N A KARACSONY 3 NAPOS mert nezhetsz masik melo utan.... Itt pl. csak dec 25 unnep nap. Itt elek ezt kell elfogadnom es ez van. Senki nem kerte, hogy jojjek, en akartam hat akkor nekem kell bebizonyitanom, hogy tudok ugy elni ahogy ok.

hmmm kicsit meszaladt a bill... bocsesz
Have a good byte!!!

#8 Felhasználó inaktív   Aravis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 161
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 11:46

Mostanában köztem és a tesóim között gyakran jön szóba külföld. Úgy kezdődöt, hogy apa meg anya is orvos, bár igazából apa, mert ő általános sebész, mellkasebész. Apa nemrég kapott Manchester-ből egy állásajánlatot. Az ugye természetes, hogy a mostani fizetéséhez képest az ottani fizetésével ezerszer jobban élnénk. Az a baj, hogy apa utálja a mostani kormányt, meg a Medgyessy-t is utálta, vagyis totál jobboldoali, és azt mondogatja, hogy ha egy ujjal is hozzányúlnak az orvosokhoz, ami egyértelműen meg fog történni, akkor abban a pillanatban itthagyja Mo.-ot. És ez sajnos nem látszik viccnek, mivel az Európai-szakvizsgájával foglalkozik mostanság. Én persze nem akarok kimenni, mert nekem még 2 év van hátra gimiből, és ha pont az utolsó évem előtt dönt apa, akkor nekem az szívás, bárki bármit mond. Jó oldala ugye, hogy jelenleg mind a 3-an orvosira készülünk, és ott azért el lehetne helyezkedni, meg bátyám is meg én is most raktuk le a középfokút, ami mondjuk nem biztos hogy sokat jelent Angilában. Meg nem is a nyelvvel van gondom, hanem én amúgy se vagyok egy könnyen beilleszkedő típus, hát külföldön meg aztán biztos nem menne könnyen. És persze az egész témába nekünk nincs beleszólásunk... Mindenesetre én szeretnék "itthon" maradni....


#9 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 14:15

atyavilág, ezt el ne szalaszd!!!
most még nem akarod itthagyni, mert barátok, stb, de majd ha magadra keresel, akkor megtapasztalod, hogy mekkora egy kibaszott trágya húgy szar fos (moderátorok miatt nem folytatom) ország ez
menj menj menj és többet vissza se nézzetek erre a koszfészekre!
hidd el, olyan lehetőség ez, ami csak keveseknek adatik meg :Đ

#10 Felhasználó inaktív   Lord Mixxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 406
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 14:35

En megertelek Aravis. Gimi felenel nehez lenne valtani, bar azert kemeny elonye is lenne. En csak usarol tudok neked igy meselni. Nos ha itt fejezned be akkor az egyetemhez nem kellene toefl nyelv vizsga. Ha befejezed MO-n es ugy kerulsz kulfoldre akkor vagy lerakod elorol a high schoolt vagy a toefl-t rakod le es ugy tudsz tovabb tanulni. En azt hiszem inkabb a mostani koltozes mellett dontenek mert sulilbol neked nagyon elonyos lenne. Akar ugy is ha elorol kezdened a high school-t hogy a nyelvvel ne legyen gondod.

Roly: MO azert nem szar stb hisz sok ember otthona. Ma mar inkabb latom ugy, hogy annak idejen nem talaltam meg a lehetoseget, hogy valtoztassak az otthoni dolgokon mint hogy a kormany stb. rossz. Mindenki ha megfelelo iranyba tanul, es oda figyel tud tenni az orszagert. Sajnos ezt sok mai fiatal nem is latja. Amugy a szavaidbol az tunik ki, hogy te mennel. Hova? A masik kerdes az az, hogy akkor mire varsz te?
Have a good byte!!!

#11 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 15:06

Idézet

Roly: MO azert nem szar stb hisz sok ember otthona. Ma mar inkabb latom ugy, hogy annak idejen nem talaltam meg a lehetoseget, hogy valtoztassak az otthoni dolgokon mint hogy a kormany stb. rossz. Mindenki ha megfelelo iranyba tanul, es oda figyel tud tenni az orszagert. Sajnos ezt sok mai fiatal nem is latja. Amugy a szavaidbol az tunik ki, hogy te mennel. Hova? A masik kerdes az az, hogy akkor mire varsz te?
jó, kína meg india meg hány ember otthona, és azok jó helyek, csak mert sokan lakják? ->ócska cáfolat.

mindenki odafigyel->elég rég mehettél el, ha ezt nem látod be, de az emberek MAGASRÓL szarnak a többiekre. (jó, mondod te ,találtál 3 olyat, kit érdekel. de hányból 100? 1000? 10000-ből?!)

én Ausztráliába készülök és a másik kérdésedre a válasz: még össze kell szednem előtte ~1.5 millát (pályázati pénz, papírok, engedélyek, orvosi vizsgálatok, és az első 4-6 hónapra pénz, mert akkor még nem adnak munkát)+ diploma. amint ez a 2 feltétel megvan, már hallhatod is tőlem hogy CSÁ :Đ

#12 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 15:40

Idézet

Idézet

Roly: MO azert nem szar stb hisz sok ember otthona. Ma mar inkabb latom ugy, hogy annak idejen nem talaltam meg a lehetoseget, hogy valtoztassak az otthoni dolgokon mint hogy a kormany stb. rossz. Mindenki ha megfelelo iranyba tanul, es oda figyel tud tenni az orszagert. Sajnos ezt sok mai fiatal nem is latja. Amugy a szavaidbol az tunik ki, hogy te mennel. Hova? A masik kerdes az az, hogy akkor mire varsz te?
jó, kína meg india meg hány ember otthona, és azok jó helyek, csak mert sokan lakják? ->ócska cáfolat.

mindenki odafigyel->elég rég mehettél el, ha ezt nem látod be, de az emberek MAGASRÓL szarnak a többiekre. (jó, mondod te ,találtál 3 olyat, kit érdekel. de hányból 100? 1000? 10000-ből?!)

én Ausztráliába készülök és a másik kérdésedre a válasz: még össze kell szednem előtte ~1.5 millát (pályázati pénz, papírok, engedélyek, orvosi vizsgálatok, és az első 4-6 hónapra pénz, mert akkor még nem adnak munkát)+ diploma. amint ez a 2 feltétel megvan, már hallhatod is tőlem hogy CSÁ :Đ
azért ezzel vitatkoznek, mert ha olvasod a "Kormos kínai kaladjai" nevű topicot, vagy nézted pl a frei dosszie nehany honaappal ezelotti, kinat bemutato adasat akkor bizony rájössz, hogy ott nagyon jo az elet. A gazdasag peldatlan novekedest mutat, egyre-masra huzzak fel a nagy felhokarcolokat es irodahazakat -- nicns még egy olyan orszag, ami ekkora fejlodest mutatna. Az emberek szinten nagyon lelkiismeretesek es tisztessegesek, kina es japan messze foldrol hires az emberek iranti tiszteleterol. Mielott velemenyt nyilvanitanal valamirol, azert nezzel utana, hogy hogy-smint mivan, ne csak a gagyi cuccok "made in china" felirata utan itelj meg.

Amugy ausztralia jo dontes, de felejtos az 1,5 milla, hiszen csak a repulojegy tobb szaz ezer forint, ami meg marad, abbol meg egy pincelakasra sem futja majd... nemhogy megélhetésre! Aki oda megy, az rokon/barátnál keressen átmeneti szállást, mert anélkül éhen fog halni!
Kép
Kép

#13 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 15:50

Idézet

Idézet

azért ezzel vitatkoznek, mert ha olvasod a "Kormos kínai kaladjai" nevű topicot, vagy nézted pl a frei dosszie nehany honaappal ezelotti, kinat bemutato adasat akkor bizony rájössz, hogy ott nagyon jo az elet. A gazdasag peldatlan novekedest mutat, egyre-masra huzzak fel a nagy felhokarcolokat es irodahazakat -- nicns még egy olyan orszag, ami ekkora fejlodest mutatna. Az emberek szinten nagyon lelkiismeretesek es tisztessegesek, kina es japan messze foldrol hires az emberek iranti tiszteleterol. Mielott velemenyt nyilvanitanal valamirol, azert nezzel utana, hogy hogy-smint mivan, ne csak a gagyi cuccok "made in china" felirata utan itelj meg.

Amugy ausztralia jo dontes, de felejtos az 1,5 milla, hiszen csak a repulojegy tobb szaz ezer forint, ami meg marad, abbol meg egy pincelakasra sem futja majd... nemhogy megélhetésre! Aki oda megy, az rokon/barátnál keressen átmeneti szállást, mert anélkül éhen fog halni!
hat pedig ebbe nem kellene igy belekotni, mivel kina nagyon zsufolt, es reszemrol en utalom a zsufoltsagot. es ott sem minden fenekig tejfol. lehet, hogy veluk a kommunizmus mast tett mint velunk, es a kinaiak, ha igy folytatjak azt amit elkezdtek, hogy ilyen mertekben vandorolnak ki, es hozzak nyugatra az ocska szarjaikat, akkor oda jutnak, hogy mindenki utalni fogja oket. te szerinted a franciak miert tekintik oket ugyanolyannak, mint a ciganyokat, es oket sem engedik mar be az orszagukba?

A freirol meg annyit, hogy az az ember mar eleg rendesen lejaratta magat a magyarok elott...



#14 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 16:09

Idézet

Idézet

Idézet

Roly: MO azert nem szar stb hisz sok ember otthona. Ma mar inkabb latom ugy, hogy annak idejen nem talaltam meg a lehetoseget, hogy valtoztassak az otthoni dolgokon mint hogy a kormany stb. rossz. Mindenki ha megfelelo iranyba tanul, es oda figyel tud tenni az orszagert. Sajnos ezt sok mai fiatal nem is latja. Amugy a szavaidbol az tunik ki, hogy te mennel. Hova? A masik kerdes az az, hogy akkor mire varsz te?
jó, kína meg india meg hány ember otthona, és azok jó helyek, csak mert sokan lakják? ->ócska cáfolat.

mindenki odafigyel->elég rég mehettél el, ha ezt nem látod be, de az emberek MAGASRÓL szarnak a többiekre. (jó, mondod te ,találtál 3 olyat, kit érdekel. de hányból 100? 1000? 10000-ből?!)

én Ausztráliába készülök és a másik kérdésedre a válasz: még össze kell szednem előtte ~1.5 millát (pályázati pénz, papírok, engedélyek, orvosi vizsgálatok, és az első 4-6 hónapra pénz, mert akkor még nem adnak munkát)+ diploma. amint ez a 2 feltétel megvan, már hallhatod is tőlem hogy CSÁ :Đ
azért ezzel vitatkoznek, mert ha olvasod a "Kormos kínai kaladjai" nevű topicot, vagy nézted pl a frei dosszie nehany honaappal ezelotti, kinat bemutato adasat akkor bizony rájössz, hogy ott nagyon jo az elet. A gazdasag peldatlan novekedest mutat, egyre-masra huzzak fel a nagy felhokarcolokat es irodahazakat -- nicns még egy olyan orszag, ami ekkora fejlodest mutatna. Az emberek szinten nagyon lelkiismeretesek es tisztessegesek, kina es japan messze foldrol hires az emberek iranti tiszteleterol. Mielott velemenyt nyilvanitanal valamirol, azert nezzel utana, hogy hogy-smint mivan, ne csak a gagyi cuccok "made in china" felirata utan itelj meg.

Amugy ausztralia jo dontes, de felejtos az 1,5 milla, hiszen csak a repulojegy tobb szaz ezer forint, ami meg marad, abbol meg egy pincelakasra sem futja majd... nemhogy megélhetésre! Aki oda megy, az rokon/barátnál keressen átmeneti szállást, mert anélkül éhen fog halni!
Daks en is eltem kinaban meghozza Kormossal egyutt. amugy a masik orszag ami ugyanolyan fejlodest mutat az pont Dubai ahol meg most vagyunk. mindemellett a kinai fejlodesnek ara van. a vilagon mindenhol elvesztik emberek a munkajukat, es a kornyezet szennyezes is eszement mereteket oltott. raadasul a kinai fejlodes csak latszolagos, minoseg nincs mogotte. erre a legjobb pelda a 4-5 honapos felhokarcolo amiben laktunk.. az elso tajfun utan attol feltunk szet fog hullani az egesz epulet. az emberek meg.. a lelkiismeretesseget meg csak hirbol sem ismerik. minden feluletes semmi mogott sincs hozzaertes vagy lelkiismeretesseg.

Gery: te se tudsz am mindent. egyreszrol par even belul nem lessz olyan dolog szinte amit ne kinaban gyarottak volna. masreszrol a franciak.. milyen erdekes h azok a francik akik a sajat hazajukban nem tudnak ervenyesulni mind kinaba vandorolnak?! es mindenki utalja a franciakat kinaban (en is) nagypofaju semmirekello mindegyik. azt hiszik le tudnak tenni barmit is az asztalra de nem ugy tunik. (amugy naluk mar csak a britek rosszabbak...)

es beleszerkesztek masodszor is: kinaban 10 eve van / volt lehetoseguk levaltani a kommunista rezsimet de nem teszik meg. hogy miert? mert felnek attol h az tortenik veluk mint a volt szovjet unioval. szethullik az orszag es a maffia iranyitana mindent. egyszeruen egy akkora teruletet nem lehet maskepp iranyitani mint kommunizmussal. az emberek tudjak ezt es ezert nem tesznek semmit ellene. persze mar elindult egy belso valtozas.. hisz a par nagyvaroson kivul (Peking, Shanghai, Guandzou (nembiztos h jol irom) stb) az osszes kisvarosban / faluban meg mindig szarkunyhokban laknak az emberek.. szo szerint.. es amikor ezek az emberek tv-hez jutnak es azt latjak h a nagyvarosokban milyen rongyrazas es fenyuzes van akkor igenis felhaborodnak, es ez elobb utobb kokemeny lazadasba fog torkollni, amit vagy sikerul levernie a kormanynak vagy nem.. egyenlore minden ilyet sikerult de vajon meddig tudjak ezt az allapotot fenntartani? kina kezeben van fel azsia...
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#15 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 16:12

Idézet

Idézet

Idézet

azért ezzel vitatkoznek, mert ha olvasod a "Kormos kínai kaladjai" nevű topicot, vagy nézted pl a frei dosszie nehany honaappal ezelotti, kinat bemutato adasat akkor bizony rájössz, hogy ott nagyon jo az elet. A gazdasag peldatlan novekedest mutat, egyre-masra huzzak fel a nagy felhokarcolokat es irodahazakat -- nicns még egy olyan orszag, ami ekkora fejlodest mutatna. Az emberek szinten nagyon lelkiismeretesek es tisztessegesek, kina es japan messze foldrol hires az emberek iranti tiszteleterol. Mielott velemenyt nyilvanitanal valamirol, azert nezzel utana, hogy hogy-smint mivan, ne csak a gagyi cuccok "made in china" felirata utan itelj meg.

Amugy ausztralia jo dontes, de felejtos az 1,5 milla, hiszen csak a repulojegy tobb szaz ezer forint, ami meg marad, abbol meg egy pincelakasra sem futja majd... nemhogy megélhetésre! Aki oda megy, az rokon/barátnál keressen átmeneti szállást, mert anélkül éhen fog halni!
Daks en is eltem kinaban meghozza Kormossal egyutt. amugy a masik orszag ami ugyanolyan fejlodest mutat az pont Dubai ahol meg most vagyunk. mindemellett a kinai fejlodesnek ara van. a vilagon mindenhol elvesztik emberek a munkajukat, es a kornyezet szennyezes is eszement mereteket oltott. raadasul a kinai fejlodes csak latszolagos, minoseg nincs mogotte. erre a legjobb pelda a 4-5 honapos felhokarcolo amiben laktunk.. az elso tajfun utan attol feltunk szet fog hullani az egesz epulet. az emberek meg.. a lelkiismeretesseget meg csak hirbol sem ismerik. minden feluletes semmi mogott sincs hozzaertes vagy lelkiismeretesseg.
hat ez meg is latszik azokon az arukon amiket ide hoznak. biztos hogy nem hallottak meg a nemet precizitasrol...Kép



#16 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 16:21

Idézet

hat ez meg is latszik azokon az arukon amiket ide hoznak. biztos hogy nem hallottak meg a nemet precizitasrol...Kép
az a nemet precizitas amirol te itt beszelsz mar reg nem letezik... errol egy nemetet a legerdemesebb megkerezni aki mondjuk mar nem el nemetorszagban. grundig? regi mercik? igen mind nagyon jo autok voltak, de mar ilyen nem letezik. megnezel barmit ami nemet, egy hulladek.. ford/opel/mercedes... hadd ne soroljam.. mindegyik csak kivulrol van osszerakva de egy hulladek belulrol. szethullik ki van sporolva belole minden. a mostani mercik pl hiresek a hulladek elektronikajukrol... nezz korul mielott elhamarkodott kijelenteseket tennel
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#17 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 16:26

Idézet

Idézet

hat ez meg is latszik azokon az arukon amiket ide hoznak. biztos hogy nem hallottak meg a nemet precizitasrol...Kép
az a nemet precizitas amirol te itt beszelsz mar reg nem letezik... errol egy nemetet a legerdemesebb megkerezni aki mondjuk mar nem el nemetorszagban. grundig? regi mercik? igen mind nagyon jo autok voltak, de mar ilyen nem letezik. megnezel barmit ami nemet, egy hulladek.. ford/opel/mercedes... hadd ne soroljam.. mindegyik csak kivulrol van osszerakva de egy hulladek belulrol. szethullik ki van sporolva belole minden. a mostani mercik pl hiresek a hulladek elektronikajukrol... nezz korul mielott elhamarkodott kijelenteseket tennel
nem teszek...: de nekunk opelunk is van, meg fordunk is, es amiota megvannak, azota hibatlanul mukodnek. Szal amit mondtam tapasztalatbol mondtam. A mercihez nem tok mit mondani, mivel nem vagyunk milliomosok, mint 1esek, es nem volt meg ilyen autonk... Kép



#18 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 16:34

Ha en mennek barhova is, az szinte biztos, hogy europa lenne. En nem tudnek elni olyan helyen, ahol a tobbseg kinai, vagy arab vagy barmi mas. (nem utalom oket, csak valahogy jobban erzem magam europaban, europaiak kozott). De sajnos nekem sincs meg lehetosegem ilyesmire, mert hatterbol nem tudnak tamogatni. Elni meg nem mennek ki, csak tanulni.

Ellenben kicsit sajnalom azt is, hogy itt ilyen velemennyel vannak az orszagrol. S pont az ilyen velemennyel megaldott emberek miatt tart ez az orszag ott ahol. Ha anno igy gondolkodtak volna az emberek, hogy inkabb megyunk mint harcolunk, akkor lehet mar nem is letezne az orszag.


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#19 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 16:43

A harcon mit ertesz? ugyanis, bar 1et ertek veled, szerintem mi nem sokat tehetunk, mert nem az az ember van hatalmon, aki mondjuk a nepbol van kiemelve, hanem 1 gyaras nagy fejes, akinek nem az orszag fejlodese a szivugye, hanem a sajat birodalma gondtalan penzelese...

a fleto nem kormanyfonek valo, es nem ertem sok ember, miert szavaz erre az idegbeteg tirpak parasztra, mint ez...Kép



#20 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 27. 18:12

Idézet

A harcon mit ertesz? ugyanis, bar 1et ertek veled, szerintem mi nem sokat tehetunk, mert nem az az ember van hatalmon, aki mondjuk a nepbol van kiemelve, hanem 1 gyaras nagy fejes, akinek nem az orszag fejlodese a szivugye, hanem a sajat birodalma gondtalan penzelese...

a fleto nem kormanyfonek valo, es nem ertem sok ember, miert szavaz erre az idegbeteg tirpak parasztra, mint ez...Kép
ide ne keverd már a fletót basszus. bőven elég az összes többi helyen róla olvasni.
a fletó egy kaka, de ő csak egy ember, és mint tudjuk egy fecske nem csinál nyarat. minden országnak olyan a vezetése, amilyen az ország.
és ha jól tudom, gyurcsók nem fenyegetett senkit, nem hadsereggel vette át a hatalmat, szóval ez nem diktatúra, változtathartnának az emberek. ha akarnának persze. de amíg ilyen igénytelen a magyarság, addig én köszönöm, nem kérek az országból.

az meg egy akkora közhely, hogy azért tart itt ez az ország, mert vannak akik így gondolkodnak róla, hát pfff...akik így gondolkodnak róla, azok miatt nem mozdul előre, de hátra se, mivel ők elmennek és többet nem avatkoznak az ügyeibe. azok miatt ilyen az ország, akik benne laknak.



de ha lehet kérnem, kanyarodjunk vissza az eredeti témához, tudom h a hozzászólók fele moderátor, de én nem ezért nyitottam a topikot. köszönöm.

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó