HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kockázatosak lehetnek a mobil alkalmazások - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kockázatosak lehetnek a mobil alkalmazások

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 07. 30. 09:52

Az okostelefonokat igazán használók engedélyezik, hogy készülékük folyamatosan, a háttérben is használhassa az adatkapcsolatot. Amíg ez jóindulatú, addig örülünk, de nagyon kínos, ha kiderül, hogy némelyik program kémkedik utánunk és szorgalmasan jelent is.
https://www.hwsw.hu/...-biztonsag.html

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 07. 30. 09:55

"Pedig az Android legalább tudatja, ha egy program a telefonhívásainkhoz is hozzáfér, vagy ha egy program képes a névlistánkat szerkeszteni, vagy éppen tárcsázni, GPS-adatokat kérni vagy a hálózati kapcsolatokat kezelni."

Ja, tudatja, elején meg is nézegettem, de kb. minden alkalmazás felsorol minden szart, amit ha komolyan vennék, akkor fel sem telepítenék semmit.

Az ilyen kémkedős izéket meg tessék kibaszni marketről.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 30. 10:10

@Jahno: Volt olyan, amiről kiderült, hogy gáz, azt még a készülékekről is távvezérelve leszedte a gugli. Amúgy érdemes végignézni az alkalmazás által igényelt engedélyek listáját, mert eléggé világít benne, ha telefonálni szeretne, vagy érdekesebb adatokhoz hozzáférni.

Mondjuk ettől függetlenül nyilván van olyan igénytelenebbül összerakott alkalmazás, ami mindenféle irreleváns extra engedélyt kér, mert a fejlesztő lusta volt pontosítani a listát.

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 07. 30. 10:23

Üzenet megtekintéseIdézet: floatr - Dátum: 2010. 07. 30. 11:10

Mondjuk ettől függetlenül nyilván van olyan igénytelenebbül összerakott alkalmazás, ami mindenféle irreleváns extra engedélyt kér, mert a fejlesztő lusta volt pontosítani a listát.


De én csak olyat találtam. SMS író szoftvre nyilván hozzáfér a kontaktokhoz, SDkártyához, no meg SMS-t tud küldeni.

De pont ma jött update, itt is a find difference játék a világ faszát felsorolta, akkor mit lehet csinálni? Mondjuk érdekes, mert vannak felfelé forgalmaim, meg pár napja az akkut is leszívja a valami. Esetleg üldözési mániám van, teló nem bírja a vidéket, satöbbi :Đ
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 30. 11:19

@Jahno: Csinálni annyit tudsz, hogy kerülöd az ilyen módon megírt programokat, mint a pestist, de legalább megvárod, amíg 1-2 hónapig használja más :Đ

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 07. 30. 14:20

Üzenet megtekintéseIdézet: floatr - Dátum: 2010. 07. 30. 12:19

@Jahno: Csinálni annyit tudsz, hogy kerülöd az ilyen módon megírt programokat, mint a pestist, de legalább megvárod, amíg 1-2 hónapig használja más :-D


Akkor kerülnöm kellene az összeset :Đ De csak emlegetni kellett, "valami" netezik a cuccról, mai forgalmam felfelé már 30 megabyte. Előző hónapokban képeket is mailoztam, meg csomó marhaság, így volt a havi felfelé forgalom 80 mega. De össze forgalomban kb. 300 alatt szoktam maradni. Ez meg nagyjából 1 hét alatt teljesítené. Faszkivan.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 30. 15:01

@Jahno: Ehh, akkor valami marharosszul csinálsz, mert bár esetemben azért otthon/munkában van wifi, de így is 3-5 MiB/hó alapforgalmat generál csak egy weather widgettel megtoldva. Wifi nélkül ez kb lenne max 20 MiB egy gmail accounttal.

#8 Felhasználó inaktív   Naranek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 567
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 30. 15:50

http://mobile.ventur...ed-by-millions/

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 07. 30. 16:16

Üzenet megtekintéseIdézet: floatr - Dátum: 2010. 07. 30. 16:01

@Jahno: Ehh, akkor valami marharosszul csinálsz, mert bár esetemben azért otthon/munkában van wifi, de így is 3-5 MiB/hó alapforgalmat generál csak egy weather widgettel megtoldva. Wifi nélkül ez kb lenne max 20 MiB egy gmail accounttal.


Én a wifit kikapcsoltam, nem is érdekel. Elmúlt 2 hónapban 10 megabyte az össz wifi forgalom, de 3G-t hazsnálom ennyire, nem rosszul csinálom, hanem arra használom, amire kell, és mondjuk 300 kilobyteos fotóból legalább 20-at elküldtem, így meg már érthető. A szoftverek frissítése nem jön ki 20-30 megából havonta, plusz kb. 80 kilobyte egy BKV járat menetrendje, satöbbisatöbbi.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 30. 18:06

Mi a baj a hordozható (mobil) alkalmazásokkal?

#11 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 31. 09:21

@lola: nem, csak a címig jutottam. Igazából nem nagyon érdekelnek engem a hordozható alkalmazások, lévén nem szoktam alkalmazásokat hordozni.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 07. 31. 11:01

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2010. 07. 30. 18:25

@Jahno: A BKV menetrendet lehet offline is nézni. Többet ésszel, mint erővel. Más szóval: akinek nincs a fejében, annak legyen a zsebében :Đ


De ha nem megy erővel, akkor oldd meg még nagyobb erővel.

Egyszer úygis le kell tölteni, egyenként /saves as dologgal nem baszakodnék, ha nem fontos. Régebben PDAra szinkronizáltam is, de mivel nem nagyon BKVzom, így felesleges állandóan szopni vele, eseti jelleggel leszedem ami kell és kész. Offline értelmes verzióra mondhatnál megoldást, hogy mi a legjobb, ez érdekelne.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 07. 31. 12:50

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2010. 07. 31. 12:57

@Jahno: Teleport, vagy hasonló. Lehúzod az egészet és felmásolod. Így nem kell egyszer sem csengetni :Đ


Próbáltad is, vagy csak mondod? Nekem oldalsó menü nem kell, letölthető doksik nem kellenek, satöbbi. Annyit kell herélni, meg frissen tartani, hogy nem éri meg szopni, mikor havi 500 a net, amin lassan egy KV-t nem lehet inni, cserébe percek alatt meg tudom lesni az aktuálisat.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 07. 31. 13:47

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2010. 07. 31. 14:39

@Jahno: Nem szokásom a levegőbe beszélni.
Herélés kell, bőven elég csak a lényeget megtartani.


Na, szóval mennyi idő alatt mented le és heréled ki? Meg minek az összes villamos (ezek már 10 perce csak töltődnek, mert én sem beszélek a levegőbe) az SD kártyán, ha éppen kell valami megnyitom? Éppen erre vaó a küzyü, megy, egyszerű, működik, Neked meg nincs pár filléred a mobilnetre, aztán megideologizálod, hogy nekem ez miért lenne jobb a másképp.

Eyenként save asnak sincs értelme, ahol éppen járok ott meglesem, oszt jónapot. Gyors, egyszerű, Te meg a 21. században pár 10 megabyte forgalmon rágódsz. Én meg leszarom, ez a dolga.
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 07. 31. 16:10

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2010. 07. 31. 16:03

@Jahno: Nem tudom, hogy neked milyen gyors internet elérésed van, de nekem csak 15 Mb/s, és ha már villamosok menetrendje: lejött az összes villamosjárat kb. 12-13 mp alatt. Neked csak a pdf-ek kellenek, a többit ki lehet kukázni.


Netem itt éppen 10 megás volt. Buszok egy része meg html-es,ki lehet szűrni a jpg-t, meg a többit. Feltéve, ha valaki nagyon ráér, aztán nyomkodja.
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 07. 31. 16:19

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2010. 07. 31. 16:42

@Jahno: Még annyit: nem vagyunk azonos korosztály, a fiam is majdnem annyi idős, mint te. Mások az igényeink. Én megtanultam a 20. században azt, hogy hogyan lehet kapcsolatot tartani az ismerőseimmel nemhogy internet, de még mobiltelefon nélkül is


Igen, mások, csak akkor ne mgyarázzuk meg a havi forgalmam, mikor terepen kell valamit fotózni, és ilyen opció van. Tudom, Te nem telefonnal fotózol, hanem rendes masinával, meg ráér "majd" este a gépről. Ez nálam nem ilyen egyszerű, és azért mert ebben az évben kellett 3-4 BKV menetrend, én inkább meglesem útközben, mint az offline tárolás/szinkronizálásával pöcsöljek.

Twitter/Fácsebók nincs, de ez az év slágere, sokan tolják, Ő bajuk. Nekem az aktuális fontos dolgok is itt vannak, asszony telefonra írja a bevásárlólistát, ide jegyzetelek, rakom el a mailookat, szinkronizálom a naptáram, mert továbbra is ez a dolga, valamint nem lassabb, mint a vezetékes.


De kirpóbáltam, utoljára a 914es éjszakai kellett, most onnantól számítva, hogy zsebembe nyúltam a telefonért, bekapcs, billentyűzás, kód, satöbbi, 45 másodperc alatt lestem meg mikor jön a busz. Hibátlan. És volt kb. 100 kilobyte forgalom?
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 08. 01. 17:04

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2010. 07. 31. 18:01

"csak akkor ne mgyarázzuk meg a havi forgalmam" - én nem is akartam magyarázni, te akartad nekem.


Te kezdted, mondván mert az sok. Én meg most csakazértis mobilneten rángattam le a frissítést, oszt nem érdekelt.
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 08. 14. 23:56

Üzenet megtekintéseIdézet: floatr - Dátum: 2010. 07. 30. 16:01

@Jahno: Ehh, akkor valami marharosszul csinálsz, mert bár esetemben azért otthon/munkában van wifi, de így is 3-5 MiB/hó alapforgalmat generál csak egy weather widgettel megtoldva. Wifi nélkül ez kb lenne max 20 MiB egy gmail accounttal.


Éppen feltolt 8 programról frissítést, így mai napi forgalmam már 8.2 megabyte. Vagy nem használod a kütyüt, vagy hülyeséget beszélsz.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 08. 15. 00:57

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2010. 08. 01. 20:13

A trendiséget meg kell fizetni :)


Trendi az lenne, ha tolnám ide aq fácsebúkos linkeket éjjelnappal. Én csak használom. Aki meg nem használja, annak minek? Terepen továbbra is azonnal kell egy pdf. mert csak. Ez ilyen, nem trendi, hanem lófasz. Meg buzi pöcs, meg anyapicsa, apafasz.
Make love not Wor.

#20 Felhasználó inaktív   mcsjunior 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.502
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 15. 11:27

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2010. 08. 01. 20:13

@Jahno: használd csak. Nekem sok lenne. Nem a havi 500 (nálam nincs is ilyen lehetőség), hanem ha használnám, az nagyon sokba fájna. Így inkább megoldom máshogy. Ha jól emlékszem, te írtad azt korábban, hogy nem használsz wifi-t. Én meg ezt nem tudom felfogni ésszel. Persze, ha te szeretsz fizetni, mint a katonatiszt, akkor csak rajta. A trendiséget meg kell fizetni


Szerintem egyértelmű, hogy Jahno munkára használja a mobilnetet és nem trendiségből. Lehet, hogy a havi 2-3ezer Ft előfizetés többszörösen visszajön az által, hogy gyorsabban tud reagálni a dolgokra, ott is ahol nincs ingyen wifi.
Szóval valamit letrendizni a nélkül, hogy pontosan tudnánk, hogy ki mit merre hogyan használja, eléggé fölösleges szájtépés kategória.

Nekem havi 1000Ftért van korlátlan mobilnetem, ami 50mega után sebességet csökkent, szóval szerintem a bárki számára elérhető kategóriában van már az ára. Más 1000Ft-nyi cigit szív el naponta, szal az árán való lovaglás is fölösleges. Maradjunk annyiba, hogy neked nincs rá szükséged. Másnak meg igen.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó