HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Google által fejlesztett újdonságok a Linux kernelben - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Google által fejlesztett újdonságok a Linux kernelben Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 08. 03. 12:41

A hét végén megérkezett a 2.6.35 verziószámú Linux kernel, amely a Google-tól származó technológiákat tartalmaz a hálózati forgalom gyorsítására, illetve képes a memória töredezettségmentesítésére is.
https://www.hwsw.hu/hirek/45025/linux-kernel-2-6-35-memoria-halozat-csomag.html

#2 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 03. 12:41

"a processzorterhelés 30 százalékról 601 százalékra nőtt"

61%-ra

#3 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 03. 12:59

@ion: ez nekem is gyanús érték volt...

#4 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 08. 03. 13:11

kösz, javítottam :)

#5 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 03. 14:23

kicsit megugrik a load, van ilyen :)
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#6 Felhasználó inaktív   Jakuza 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 03. 15:42

Azert valami hasonlot kitalalhatnanak a Windowsos oprendszerehez is, mert neha a szemoldokomet fonom be, amikor latom, hogy a halozati forgalom, hogyan zabalja fel az eroforrast.
My name is penis.
1. Ha leesnél az EGOd-ról, szörnyet halnál az IQd-on.
2. A szó fegyver, de neked még egy csúzlid sincs.

#7 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 03. 17:28

Csak nekem tûnik úgy, hogy a Google kezd egyre aktívabban részt venni a közösség életében? Ha az Androidnak faragnának egy desktop változatot a Chrome OS helyett, akkor még bizakodva is várnám a saját disztrijüket. :-o

Szerkesztette: daylienn 2010. 08. 03. 17:29 -kor

"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#8 Felhasználó inaktív   Chronos.hun 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 325
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 03. 19:18

@daylienn: MIért mi a bajod a Chrome OSel? A Google a nyilt forrásra támaszkodik, ami kötelezettségekkel jár, de nem monopol hatalomra törekszik mint a microsoft vagy az epül. Az elsők között akar lenni hosszútávon, és ezt az innovációkkal és modern cuccokkal akarja elérni. Szerintem dicséretes. Android nagyon bejött, várakozásokon felül teljesit, szerintem a COS-t sokan várják, többen mint a WM7-et.

Szerintem.

#9 Felhasználó inaktív   Seregély 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 03. 21:44

Chronos egy igazi Google evangelista :-)


#10 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 03:48

@daylienn: szükség van a Chrome OSre is a Silverlight megszorításához. az okokról részletesebben már írtam itt:
https://forum.hwsw.hu/topic/156174-re-fakepnel-hagyja-az-asus-eee-pad-a-windows-t/page__p__6272542#entry6272542


#11 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 07:36

@Chronos.hun: Sok linuxos zombi lelkesen tapsol a guglinak, pedig amit épít az hosszú távon az openszorszt is megszünteti, sőt a felhasználókat sokkal kiszolgáltatottabb helyzebe hozza mint valaha.

Windows: Az OS: és a felhasználói programok a gépeden futnak, de nincs forrás.
Linux: Az OS: és a felhasználói programok a gépeden futnak és van forrás.
Chrome OS: Sem a valódi OS sem a felhasználói programok nem a te gépeden futnak, a te géped csak egy konzol. A forrását ugyan megnézheted a konzolodnak, de egyrészt semmi jelentősége, másrészt fájlrendszer nélkül még csak lefordítani sem tudod.

Persze a forráskódnak igazán a felhasználó szempontjából nincs jelentősége. Ha nem vagy programozó
soha nem fogsz tudni érdemben belenyúlni a forrásba, max. a helyet foglalja a merevlemezeden. Az igazán lényeges az az, hogy mennyire van kiszolgáltatva a user.

Windows: Telepítéskor vagy függő viszonyba a gyártóval, esetleg akkor amikor új verziót telepítesz.
Azt hogy mit csinál a programod részben ellenőrizheted, bár az átlag user tudása kevés ehhez, de
cégek foglalkoznak vele hogy Pl. a windows milyen infókat küld haza Redmondba.

Linux: Soha nem függesz a gyártótól. Elvben legalábbis. A gyakorlatban a legtöbb linux user kész csomagokat telepít, ugyanúgy mint windowson. Azt hogy milyen infókat mi hova küld elvben ellenőrizni lehet, könnyebben mint windowson. A gyakorlatban persze ehhez is legalább programozó kell.

Chrome OS: A felhasználó folyamatos függésben van. Akár munka vagy játék közben is kirúghatja a szolgáltató a nem fizető vagy más renitens dolgot művelő usert a rendszerből. A felhasználó adataival 100%-ban a szolgáltató rendelkezik, azt csinál velük amint nem szégyell.

A sok buta linuxos meg tapsikol hogy a jóságos gugli kiadja nekik a Chrome OS-t.

#12 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 07:42

@prygme: Ennél ez picit összetettebb. A gugli erős a webes piacon. Nem csak a reklámban, de ott a youtube, a google maps, a google health, a google docs, stb. Ezek nagy része szintén piacvezető. És ha sikerül kellő mértékben webre vinnie a számítástechnikát akkor lényegében ő lehet a következő 20-30 év Microsoftja, azzal az eltéréssel hogy a userek 1000x inkább kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek = sokkal-sokkal több pénzt lehet a dologgal kaszálni.

Ráadásul azért is jó weben monopol helyzetbe kerülni, mert a web hardvert és szoftvert jelent egyben. Egy ügyes kis szoftverrel ki lehet törni a garázsból a nagyok közé - bár ez ma egyre nehezebb. De web esetén ezt csak akkor lehet megtenni, ha gépek is vannak a dolog mögött. Hiába csinálnál jobb keresőt mint a gugli, ha nincs mögötte ugyanakkora szerverfarm, akkor a közelébe se kerülhetsz a guglinak. Azaz a fenn és a lenn egyszer és mindenkorra be van betonozva.

#13 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 09:01

@LCoder: Szerintem te nem érted a chrome os lényegét. Rengeteg felhasználó már most is javarészt csak netes szolgáltatásokra használja a gépét. Erre épül az egész megfejelve pár offline módban is működő dologgal (wow). Az meg h a géped egy "konzol" kissé egyszerű látásmód. Egy teljes értékű operációs rendszer nagyobb szoftvercsomag nélkül, minden további szolgáltatást böngészőn keresztül érsz el.

A monopolisztikus dolgokkal ott vagy eltévedve, hogy a guglinak egyetlen szolgáltatása sem monopol, mivel bőven van értékelhető, és értékelhető piaci részesedésű konkurenciája szinte kivétel nélkül mindegyiknek, és még a chrome os sem fog senkit bekorlátozni a gugli termékkörre, mert már most figyelik a kereskedelmi versenyt felügyelő szervezetek.

A "sok buta linuxos" meg annak örül, hogy egy újabb pénzügyileg önálló, sikeres óriás csatlakozott aktív fejlesztőként az általános jellegű linuxos fejlesztésekhez, mint amilyen pl maga a kernel, és végre úgy dolgoznak h még GKH sem talál benne kivetnivalót.

#14 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 09:10

Már vártam, mikor jut el a topic ettől a pár forrásfájltól odáig, hogy a Google elszívja a lelkünket, meg felszámolja az openszószt, meg kiszolgáltatott a júzer. Sokáig bírta.

#15 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 09:20

Üzenet megtekintéseIdézet: floatr - Dátum: 2010. 08. 04. 10:01

A "sok buta linuxos" meg annak örül, hogy egy újabb pénzügyileg önálló, sikeres óriás csatlakozott aktív fejlesztõként az általános jellegû linuxos fejlesztésekhez, mint amilyen pl maga a kernel, és végre úgy dolgoznak h még GKH sem talál benne kivetnivalót.


Nekem úgy tűnik, hogy a Linuxot már szinte csak "pénzügyileg önálló, sikeres óriás"-ok fejlesztik.

Idézet: LCoder

Persze a forráskódnak igazán a felhasználó szempontjából nincs jelentõsége. Ha nem vagy programozó
soha nem fogsz tudni érdemben belenyúlni a forrásba, max. a helyet foglalja a merevlemezeden.


Egyetértek, a nyílt forrás (mint biztonsági előny) szerintem az átlagfelhasználó szempontjából semmit nem jelent.

Szerkesztette: Sipi 2010. 08. 04. 09:21 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 09:22

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2010. 08. 04. 10:10

Már vártam, mikor jut el a topic ettől a pár forrásfájltól odáig, hogy a Google elszívja a lelkünket, meg felszámolja az openszószt, meg kiszolgáltatott a júzer. Sokáig bírta.


Én is vártam és szégyenlem is, hogy hozzátettem a magam részét, de nem bírtam megállni. :blush:

#17 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 09:27

@floatr: De, pontosan értem a lényegét. A lényeg az, hogy minél több legyen a csak webes alkalmazásokat futtató felhasználó, egészen addig amíg elérik azt a kritikus tömeget hogy megszűnjön a desktop.

Nem teljesértékű oprendszer. A linux kernel fölött van egy böngésző, és ennyi. Nincs elérhető fájlrendszer, nincsenek lokálisan telepített programok, nincs semmi. Konzol. Valamivel kevésbé buta mint anno a régi szép időkben a VT-52-es terminálok, de a lényeg ugyanaz: ami fontos az a drót túloldalán zajlik, és a user úgy táncol ahogy a szolgáltató fütyül.

A windows sem monopol, elvégre van 5% MacOS és vagy 5% egyéb OS... És mégsem tudod megkerülni. Ahogy a gugli keresőjét sem. Ha egy weblapot keresőoptimalizálsz, nem a bingre fogsz hajtani.

#18 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 10:37

@LCoder: Na látod erre mondtam, hogy nem érted. A guglinak esze ágában sincsen a desktop os-ek közé betolni a talicskát, nemhogy kivágni arról a piacról mindenkit, azért is van az, hogy csak smartbookra köt oem szerződéseket, nem brand pc-re. Az más tészta, hogy a desktop megoldásoknak manapság nem sok létalapja van.

A terminál egy billentyűzet/monitor páros, egy távoli gépen futó rendszer perifériája. Volt korábban egy NC kategória, ami talán BIOS-ban tartalmazott volna egy olyan alaprendszert, ami a terminálhoz hasonlatossá tette volna, de az a kezdeményezés megdöglött. "Konzol" alatt nem tudom mit értesz, de tévedésben élsz, ha azt hiszed, hogy nincs semmi lokális (pláne filerendszer). Az meg nem kicsit röhejes, hogy erre mondod azt, hogy úgy táncolsz, ahogy a szolgáltató fütyül, miközben a bárakármilyen mobiltelefonodat meg vígan használod.

A gugli nem teljesen hülye. Ha azt tenné, amire célzol, akkor minél nagyobbat akarna markolni, annál kevesebbet fogna. De félni azt lehet, mert az menő dolog, és jó egy kis ellenségkép.

#19 Felhasználó inaktív   Kormoran 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 10:48

@LCoder:

Magam részéről a Google ép polyan gyanús, mint a Microsoft, ha belemar velemibe.
Amit körvonalazódni látok, az az, hogy a Microsoft ha jól emlékszem Midori néven kezdett el fejleszteni valamit, amiről a körítésből azt olvastam ki, hogy ez egy C# bytekódot futtató/fordító OS lenne.

A Google úgy tűnik valami hasonlóra törekszik Java/Linux vonalon az Androiddal és a CromeOS-szel.

Nem hinném, hogy bármelyikük JS+HTML vonalon képzelné el a komolyabb alkalmazások jövőjét. Még a Google sem, hiszen nem egy desktop alkalmazást fejleszt jelenleg is.

#20 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 04. 10:55

@floatr: A chorme OS-ben nincs fájlrendszer, felhasználó által telepíthető desktop program. Pont.
Innentől kezdve a dolog csak webalkalmazások fejlesztésére jó.

A desktop megoldásoknak nagyon is van létjogosultsága: igazából a webes alkalmazás a legtöbb esetben semmit nem hoz a usernek egy desktophoz képest, sőt. Általában szarabb a felhasználói felület, nehézkesebb a kezelés, több erőforrást zabál a kliensen. Cserébe viszont folyamatosan függ a szolgáltatótól.

Weben a guglinak nincs érdemben konkurenciája a legtöbb területen. Pont.

A gugli nem rövidtávban gondolkodik.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó