HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Érdeklődés hiányában bezár a Google Wave - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Érdeklődés hiányában bezár a Google Wave Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 08. 05. 09:23

Újabb Google-szolgáltatás tűnhet el hamarosan a süllyesztőben, ezúttal a tavaly hatalmas felhajtással debütált Google Wave-nek mond búcsút a keresőcég.
https://www.hwsw.hu/hirek/45042/google-wave-buzz-lively-kollaboracio-kozosseg.html

#2 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 09:23

Végre.

#3 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 09:39

Pedig mindehol nyomult a marketing.. :) A csúcsszuper, vadonatúj kommunikációs forma, ami az összes eddig valaha volt megoldást kombinálja, és a lehetőségek tárháza végtelen, és ezzel fogunk tanulni az iskolában, kommunikálni a munkahelyünkön, és soha ki sem lépünk belőle blablablabla...
Aztán lett belőle egy nagy zűrzavar, és az ember nem is igazán tudja eldönteni mire is kellene használnia.... nekem már régebben sem igazán tetszett... és úgy tűnik másnak sem. Csak a reklámja volt jó.. :)

#4 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 09:41

Én sem igazán értem a mai napig, hogy pontosan mire lehet jó(föleg,h Gogol azt mondja túl radikális változást képviselt). A Novell Pulse támogatta a wavet azt hiszem, de ha jól tévedek az is egy közösségi együttmöködési platform, ha már megvettem a Pulse-ot, minek a wave? (ha jól emlékszem ezt már akkor is feszegették egy cikkben)
De ha a készítők sem tudják igazán, hogy kinek-minek szánják, akkor mi fogyasztok nem fogjuk kitalálni :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#5 Felhasználó inaktív   KekszNET 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 09:42

Várható volt, nagyon nagy bukás volt sztem.

Ahogy a google BUZZ! is az lesz.

Kutya nem használja, kicsit elkéstek vele.

A wave nem volt annyira "mobil", inkább egy gépigényes, átláthatatlan adathalmaz.
::: <a href='http://www.keksz.net' target='_blank'>www.keksz.net</a>

#6 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 09:57

a google egy szanalomgyar, mit tud felmutatni egy keresomotort? hat oda ne rohanjak
minden mas egy bukas
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#7 Felhasználó inaktív   Chase 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:07

:(

Az összes ismerőssel akivel korábban Skype-on v. Live Messenger-en tartottuk a kapcsolatot az utóbbi időben már csak Google Wave-en kommunikátunk.
Számomra teljesen felfoghatalan, hogy ha nekem és a velem kb. egykorú barátaimnak (41 évesen) azonnali hatállyal lejött, hogy mire jó és hogy mennyivel jobb mint a korábbi megszokott bármilyen kommunikációs forma, akkor hogy nem értheti ezt a nép, miként képesek ellenállni.
Egy szuperjó dologról kell lemondani, mert az emberek megint csak ragaszkodnak a régi jól bevált oldszkúl dolgaikhoz és nem hajlandók új dolgokkal ismerkedni, inkább telepítgetik fel a nyomi kommunikációs programjaikat, minthogy azonnal ott legyen nekik a világ bármely pontján, bármelyik gépen.
„Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!”

Config

#8 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:11

Itt most találó mondás:

"Érdeklődés hiányában a holnap elmarad!"


#9 Felhasználó inaktív   -MCsaba- 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 122
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:16

Egy siker - egy bukás most a Google-módi... a wave nekem se igazán jött be amúgy.

#10 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:18

@vers: viszont ezt csak te gondolod így.
a legtöbb ember szegényebb lenne gmail (+gtalk), maps, docs, android, adwords, analytics, translate, reader, picasa, youtube, code, chrome és earth nélkül. valaki adja hozzá, amit kihagytam.

Szerkesztette: ion 2010. 08. 05. 10:22 -kor


#11 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:23

így túl radikális volt a változás, én se néztem egy n+1-ik tabot állandóan, egy gmailt nyitok összvissz ha új böngészőt indítok vagy valami.
úgy kellett volna, hogy a gmail-esek egymással tudjanak ilyen faszán-véjvesen kommunikálni, a citromailesnek meg menjen át egy txt-ben az egész, majd csak rájön hogy át kéne reggolni gmailre.

#12 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:24

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2010. 08. 05. 10:57

a google egy szanalomgyar, mit tud felmutatni egy keresomotort? hat oda ne rohanjak

minden mas egy bukas


minden más bukás?

  • adsense
  • docs
  • calendar
  • earth
  • navi (külföldön egyik legelterjedtebb)
  • android
  • chrome (és chromium)
  • blog
  • news
  • gmail
  • picasa
  • youtube (google video)
  • sketchup
  • finance
  • analytics
  • translate


ezt csak így fejből, de van még bőven sikeres google termék :)
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#13 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:31

"Wave is failed, as we saw this coming from the beginning.
Google had forgotten the most important rule when developing any product: users are freakin' idiots."
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#14 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:38

Chase jó tudni, hogy az windows live például oldschool :D
De ennyi erővel én is mondhatnám, hogy hihetetlen, hogy megszoktad a wavet,és mivel nem kellett elég embernek ,olyan merev vagy,hogy nem tudsz váltani :D
Ez szerintem nem izlés kérdése, a kapcsolat a lényeg, hogy hol elérhetőek az ismerőseid,, és az ismeröseidnek hol van a legtöbb könnyen elérhető ismerőse(melyik hálozatban).
A legtöbben azért nem váltanak,mert valaki azt mondja, hogy jobb...ez lassú folyamat, éshiába mindenki barátja a gugli, Gogol ha bizniszröl van szó türelmetlen :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#15 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:49

Kár, pedig nem volt rossz holmi. Elsősorban csoportos kommunikációban és összedolgozásban láttam benne fantáziát. Viszont sokan azt hihették, hogy ez valami buta chat, csak ebben összevissza is lehet írni, aztán nem találtak meg benne semmit. :) (Talán az sem volt túl jó ötlet, hogy a promotálás miatt kéretlenül is betoltak a Wave fiókokba más thread-eket, meg külső forrásokat, amelyek a gyomlálás ellenére is csak szaporodtak.)
/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#16 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 10:54

Üzenet megtekintéseIdézet: PetruZ - Dátum: 2010. 08. 05. 11:49

Kár, pedig nem volt rossz holmi. Elsősorban csoportos kommunikációban és összedolgozásban láttam benne fantáziát. Viszont sokan azt hihették, hogy ez valami buta chat, csak ebben összevissza is lehet írni, aztán nem találtak meg benne semmit. :) (Talán az sem volt túl jó ötlet, hogy a promotálás miatt kéretlenül is betoltak a Wave fiókokba más thread-eket, meg külső forrásokat, amelyek a gyomlálás ellenére is csak szaporodtak.)


+1, előszeretettel használtuk.
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#17 Felhasználó inaktív   dtracer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 11:15

Szerintem is megállta a helyét a többi Google alkalmazás mellett, amiket fent már mások felsoroltak - mind innovációban, mind technikailag. A bukásnak alapvetően három okát látom:

1. Nem sikerült egy átlátható, mindent megmutató és intuitív interfészt létrehoznia a Google-nak. Nem egy műszaki diplomás barátomat ismertem, akik visszarettentek tőle az első bejelentkezés után. Az is tarthatatlan, hogy videóban kellett a használati útmutatót csatolni. És például a nyilvános hullámok teljesen ismeretlenek maradtak egy felhasználó számára még a videók végignézése után is.

2. Zárt rendszer. Nem hogy Google Account kellett a használatához (sokan úgy voltak ezzel, hogy miért akarjanak még egy weboldalra regisztrálni), de még azon belül is csak Wave-re regisztrált emberekkel lehetett kommunikálni, hiába volt valakinek gmail-es e-mail címe. Adott volt a @googlewave.com cím, de nem került rá sor, hogy ez kívülről, akár SMTP-n, akár XMPP-n elérhető legyen.

3. Állóvíz. Mint nagyon sok Google projektre jellemző, egy kezdeti nagy lendület után úgy tűnik, mintha megállna a fejlesztése egy-egy projektnek. Itt sem történt ez másként, volt néhány apróbb simítás, de új tudás nem került bele egy év alatt. Ez kellett szerintem ahhoz, hogy még a kockafejűek is otthagyják a Wave-et.

#18 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 11:29

@ion: "a legtöbb ember szegényebb lenne gmail (+gtalk), maps, docs, android, adwords, analytics, translate, reader, picasa, youtube, code, chrome és earth nélkül. valaki adja hozzá, amit kihagytam."

Valójában az emberiség tökéletesen megvolna google szolgáltatások nélkül is. Legfeljebb több cég is levegőhöz juthatna, hiszen jelenleg a kereső leginkább a google szolgáltatásokat dobálja fel, annak ellenére, hogy esetleg adott területen létezik azoknál hatékonyabb megoldás is. Mindez természetesen pontosan azért van így, hogy minden területen sakkban tartsa a versenytársakat a google. Annál is inkább igaz ez, ha figyelembe vesszük azt a cseppet sem elhanyagolható tényt, hogy igazából a google -nek csak egyetlen terméke termel bevételt, ez pedig a kereső (95+%). Minden más csak viszi a pénzt. Ám ez valószínűleg csak addig lesz így, amíg vannak egyáltalán ellenfelek.
Azt még szóba sem hoztam, hogy számunkra ma sincs ingyen semmi, mert gondosan kielemezgetik az adatainkat. Minél több van belőle, annál jobb a google -nek.

#19 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 11:32

@Chase: "Az összes ismerőssel akivel korábban Skype-on v. Live Messenger-en tartottuk a kapcsolatot az utóbbi időben már csak Google Wave-en kommunikátunk."

Bár nekem nem tetszett a wave, mert nem láttam értelmét, de most itt halkan megjegyezném, hogy épp a cloud mánia egyik hátulütőjét tapasztalhatod meg az események kapcsán. Mégpedig a szolgáltatónak való totális kiszolgáltatottságot. Ha a wave valamely nyílt project része lenne pl, akkor nem számítana mekkora az érdeklődés, mert a kliens, és server oldali megoldások elérhetőek maradnának. Így viszont, kedvenc programodat a google ha akarja, egy pillanat alatt legyalulhatja a servereiről, az összes adatoddal együtt (hiszen azokkal is azt tesz, amit csak akar. Ezt tudnod kell, ha valaha is olvastál google licenc -et)

#20 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 05. 11:39

http://wavety.com/pygo-wave-server/

Egy kezdeményezés nyílt alapokon privát wave szerver beállítására. Nálunk pl az volt a kifogás, hogy az üzleti mechanizmusok nem használhatnak ilyen jellegű külsős szolgáltatást. Amúgy kár érte

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó