HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Máris itt a Chrome 6 béta - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Máris itt a Chrome 6 béta Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 08. 16. 10:32

A Google bemutatta a pár hete a fejlesztői csatornán feltűnt Chrome böngésző béta változatát. Nem meglepetés, hogy a programot még gyorsabbnak és még könnyebben kezelhetőnek ígérik.
https://www.hwsw.hu/hirek/45084/google-chrome-6-beta-autofill-szinkronizacio-javascript.html

#2 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 10:32

Szerintem a helyes kifejezés a lebutítják a felületet. Az meg marhára komplex, hogy van egy normális menü és status bar, és használható címsor. És nem kell mindent az egy nyomorult gomb mögött keresni amit meghagytak. Már ha nem távolították el teljesen az adott funkciót.

#3 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 11:46

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2010. 08. 16. 11:32

Szerintem a helyes kifejezés a lebutítják a felületet. Az meg marhára komplex, hogy van egy normális menü és status bar, és használható címsor. És nem kell mindent az egy nyomorult gomb mögött keresni amit meghagytak. Már ha nem távolították el teljesen az adott funkciót.


Hát, a fene tudja.
Valszeg nem Te vagy a célközönség. Az egységsugarú user pedig nem akar rengeteg menüt, nem akar állítgatni semmit, csal egy címsort akar, ahova bepötyögi a jútúb / fészbúk / index akármi címet, aztán használni akarja.

#4 Felhasználó inaktív   HaZeX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.953
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 12:18

Nem kell ez a lenézős-gyík stílus imho, a teljesen normális, az IT-t eszköznek tekintő emberek számára mindig öröm, ha valami egyszerűsödik, emberközelibbé válik. Akinek meg a menükre áll fel, az használhat továbbra is Firefoxot.

#5 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 12:59

Üzenet megtekintéseIdézet: HaZeX - Dátum: 2010. 08. 16. 13:18

Nem kell ez a lenézős-gyík stílus imho, a teljesen normális, az IT-t eszköznek tekintő emberek számára mindig öröm, ha valami egyszerűsödik, emberközelibbé válik. Akinek meg a menükre áll fel, az használhat továbbra is Firefoxot.

Éppen hogy nem egyszerűbb, hanem bonyolultabb előhámozni a szükséges funkciókat, ha léteznek még egyáltalán.
Különben meg a te stílusod "gyík" ilyen "arra áll fel" beszólásokkal. Igen sokaknak van igénye egyéb dolgokra is a címmezőn kívül.

#6 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 13:32

nem olyan gyakran mászkál az ember menüben, ha pl a fejlesztői eszközöket használ valaki, akkor megjegyzi a billentyű kombinációt, és egy sirral több látszik a weboldalból, mert a menü nem vesz el helyet. Szerintem ez jó dolog

#7 Felhasználó inaktív   szilagyiv 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 189
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 14:28

Én pl. nem tartom magam "egységsugarú user"-nek, ennek ellenére igen jó érzéssel tölt el, ha valami egyszerűsödik a számítástechnikában. Észre kéne már venni, hogy az emberek nem a gép és a szoftverek kezelésével akarnak bajlódni, hanem élvezni szeretnék a szoftver segítségével a gép használatát!

Amúgy kíváncsi lennék hova kell még gombot rakni, meg minek?
Beütöd a címsorba a címet (közben persze felkínálja automatikusan is ami nagyon pozitív) utána enter és ott vagy az oldalon - lehet "szörfözni". Az emberek 99%-nak erre van szüksége.
Nekem tetszik!

Dojcsák Dániel: Az űrlap automatikus kitöltéséhez először be kell gépelni az adatokat, nem a szokásokból találja ki a böngésző.

#8 Felhasználó inaktív   Amea 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.017
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 17:02

Idézet

"A frissítés a már megszokott módon automatikusan érkezik, így mindenki, aki nem a végleges változatot állította be, a következő újraindítást követően már a Chrome 6-tal szembesül majd."


Engem komolyan érdekelne, ebben hogyan lehet 'végleges' verziót beállítani. :think:
"...vannak csalók és vannak hazugságok. Ezért is lenne fontos minél előbb megalkotni a Nagy Forrásanyag-ReferenciaMátrixot." (by Dex)

#9 Felhasználó inaktív   SyP 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 57
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 17:25

A Chrome Channel Changerrel tudsz választani, hogy a stabil, béta vagy devel verziót akarod használni:
http://code.google.com/p/chromium/downloads/detail?name=chromechannel-2.0.exe&can=2&q=

És akkor még itt van a még gyakrabban frissülő Canary, ami a fő Chrome-verziódtól függetlenül frissíti magát: http://tools.google.com/dlpage/chromesxs

Meg lehet az esti Chromium Buildeket is használni, de úgy tudom, azok nem frissülnek automatikusan.

#10 Felhasználó inaktív   szabi113 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 18:10

@mzso: Az egyszerű usernek nincs szüksége funkciókra.
Nem te vagy a célközönség értsd már meg. Muterom azt se tudja hol kapcsolja be a gépet. Neki nagyon is jó hogy nincsenek barom gombok, menük, és a netbook kis kijelzőjéből nem foglal el nagy helyet, ezek a (számára) tök fölösleges dolgok.

#11 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 19:50

Üzenet megtekintéseIdézet: HaZeX - Dátum: 2010. 08. 16. 13:18

Nem kell ez a lenézős-gyík stílus imho, a teljesen normális, az IT-t eszköznek tekintő emberek számára mindig öröm, ha valami egyszerűsödik, emberközelibbé válik. Akinek meg a menükre áll fel, az használhat továbbra is Firefoxot.

Öröm a nem kockáknak, meg minden, de a gyíkoknak is meg kéne hagyni a lehetőséget, hogy a számukra jól bevált módszer elérhető maradjon. Egy testreszabható GUI manapság már nem nagy kunszt.

Mondjuk én már megszoktam a menünélküliséget az Operában, FF-ban sem használom sokat a menüt, de meg tudom érteni azokat, akiknek a szemük ráng, ha elveszik ezt a lehetőséget.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#12 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 20:05

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi113 - Dátum: 2010. 08. 16. 19:10

@mzso: Az egyszerű usernek nincs szüksége funkciókra.
Nem te vagy a célközönség értsd már meg. Muterom azt se tudja hol kapcsolja be a gépet. Neki nagyon is jó hogy nincsenek barom gombok, menük, és a netbook kis kijelzőjéből nem foglal el nagy helyet, ezek a (számára) tök fölösleges dolgok.

Érdekes én megvoltam a gombokkal meg menükkel amikor először használtam böngészőt. Simán figyelmen kívül hagytam amiről nem tudtam, hogy mi. A helyfoglalás meg sántít, mivel a "letisztuláshoz" a jelek szerint az is hozzátartozik, hogy ami megmaradt azt felnagyítják, simán foglal annyit mint a firefox menüvel status barral.
Az meg szerintem elég hülye hozzáállás, hogy az igényteleneknek fejlesztenek, akik vagy csak a címmezőt ismerik vagy plusz még egy két funkció aminek felhajtást kerítettek.

#13 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 20:16

Olvaslak itt titeket, és jókat mosolygok, mert akkor az IE9 eddigi kiadásai pont nektek valók voltak: se menü se más, csak a böngésző. :-D
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#14 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 20:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Wile E - Dátum: 2010. 08. 16. 20:50

Öröm a nem kockáknak, meg minden, de a gyíkoknak is meg kéne hagyni a lehetőséget, hogy a számukra jól bevált módszer elérhető maradjon. Egy testreszabható GUI manapság már nem nagy kunszt.

Mondjuk én már megszoktam a menünélküliséget az Operában, FF-ban sem használom sokat a menüt, de meg tudom érteni azokat, akiknek a szemük ráng, ha elveszik ezt a lehetőséget.

A gyíkok Opera-t használnak.
Tapasztalat.
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#15 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 16. 22:47

@HaZeX: Akkor most lehet magadnak mondtál ellent, már amit ki akartál ezzel fejezni. FF-et használok, nem erre áll fel. :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#16 Felhasználó inaktív   Laziale 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 17. 04:47

el nem tudom képzelni hogy egy power user mit tud menüzni egy webböngészőben, komolyan nem megy pár billentyűkombináció (nagyjából ugyanazok chrome alatt is) a nem egységsugarú, szuperjólképzett játékosoknak?

"A helyfoglalás meg sántít, mivel a "letisztuláshoz" a jelek szerint az is hozzátartozik, hogy ami megmaradt azt felnagyítják, simán foglal annyit mint a firefox menüvel status barral."

ez meg mekkora kamu már, mégis mi van a chrome-ban felnagyítva. értem én hogy egy rendes kockának fikázni kell ami nem igénytelen módon vérgagyi cucc, de azért ne találjunk már ki dolgokat

#17 Felhasználó inaktív   HaZeX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.953
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 17. 07:53

@mzso: "Különben meg a te stílusod "gyík" ilyen "arra áll fel" beszólásokkal"
Soha nem is tagadtam, nem véletlenül használok én is FF-et :) :) :)

#18 Felhasználó inaktív   Gabbesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 17. 15:24

@mzso: Akit te igényteleneknek hívsz az a tömeg. Sőt, még az is lehet, hogy igénytelenek. Mégis nem véletlenül megy már több mint tíz éve a Barátok közt, és nem operaelőadásokat vetítenek. Mert ezt lehet eladni.

#19 Felhasználó inaktív   GoRien 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 18. 01:33

@Gabbesz: A tömeg már rég bebizonyította, hogy igénytelenek gyülekezete. És ez pár ezer éve nem javul. Sajnos.

#20 Felhasználó inaktív   Laziale 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 18. 03:09

@GoRien: ezért használnak a tömegek még mindig explorert meg firefoxot?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó