HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Továbbra sem törték meg a PlayStation 3-at - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Továbbra sem törték meg a PlayStation 3-at

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 08. 25. 13:47

Múlt héten ismét robbant a hír, hogy hackereknek sikerült feltörniük a PlayStation 3 védelmi rendszerét, így sokan mindent elárasztó kalózkodást vizionálnak - ízléstől függően édes vagy keserű szájízzel. Jobban megvizsgálva az esetet azonban egyértelmű, hogy sem a védelmi rendszer nem tört meg, sem kalózkodás nem fenyegeti a konzolt.
https://www.hwsw.hu/hirek/45122/sony-playstation-ps3-warez-kaloz-masolasvedelem-blu-ray.html

#2 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 13:47

Az mondjuk nem igaz, hogy a konzol életciklusának a végén olcsóbb rá a játék. Nekem van ps2-m és 3-am is, már régen lehetett kapni a 3-ast, amikor még vettem a 2-eshez játékot 13000.- Ft-ért, úgyhogy ez így ebben a formában nem igaz.

#3 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 13:56

Nem az életciklusának a végén olcsóbb, hanem amikor már vége van az életciklusának, értelmezés kérdése :-)

Amúgy meg ne túlozzunk már 30 ezer az nem 2-3 játék ára, hanem inkább 1.5-é.

Úgy látszik, hogy a cikkiró nem emlékszik a pc-s CD warez hajnalára, akkor is 3500ft-ért ment a feketepiacon egy játék, és 5500-ért adták kedvezménnyel a két cd-seket. De ez már akkor is az eredeti ár fele volt, a magyarok pedig elég árérzékenyek ahhoz, hogy 500ft-ért átutazzák a fél várost. Akkor nehogymár 6000-ért ne legyen kelendő a másolt ps3 játék, ami 17000 a boltban.

Egyébként amikor ps2-m volt volt 2-3 játék amit meg akartam szerezni, de még évekkel a megjelenés után is 10e forint közeli áron volt pofájuk kérni értük. Én meg egyszerűen akkor nem vettem meg. Ebből is látszik, hogy a warez visszaszorításától nem lesz több a bevételük egy fikarcnyival sem. Viszont ha nem költenének milliárdokat a meddő kűzdelemre lehet sokkal jobban járnának.

Szerkesztette: Mumia 2010. 08. 25. 14:05 -kor


#4 Felhasználó inaktív   -Turbo- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 14:22

manapsag mar amugy sokkal olcsobbak a konzolos jatekok mint par eve, 12-13k az indulo ar altalaban... pcs jatekok meg egyre dragulnak :D
JóSebesség

#5 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 08. 25. 14:40

@lugosi: erre van a Platinum sorozat.
Can you hear me, major Tom?

#6 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 08. 25. 15:11

@Mumia: szándékos túlzások. aki 17 ezerért vesz egy nem limitált sorozatú játékot, az hülye. másrészt írtam, hogy a legújabb játékokat végülis megéri, hiszen néhány játék alatt bejönne a modchip ára. és sajnos nem a hazai árazások mérvadóak, és a warez sem a hazai igények miatt alakul ki vagy sem.

#7 Felhasználó inaktív   max-pain 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.098
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 15:15

Par het mulva gondolom jonnek a negyedennyibe kerulo USB-s cuccok.
Blu-ray lemezbol meg eleg egy ujrairhato es kesz:) Csak iro kell...
Aztan talan par honap mulva jon CFW is.

#8 Felhasználó inaktív   Szasza2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 305
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 15:18

@Mumia: Arról nem beszélve, hogy valszeg torrent szervereken fog landolni a cucc - gyakorlatilag 2500-5000 Ft-ra csökkentve a ktg-t annak, akinek van BD írója - akinek nincs, az ne is próbálkozzon :).
Gyk.: 1500-2000 Ft áram+amortizációt számoltam egy letöltésre, egy lemez meg itt a szomszédban (SK) 1000-3000 Ft (25/50 GB)

#9 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 15:20

Az eredeti konzolos jatekokban az a jo hogy olcson be lehet oket szerezni (eBay vagy havi dijjal berelni nehanyat) es ha valaki gyorsan kitolja oket akkor jo aron el is lehet passzolni.

Mondjuk ezt egyre kevesbe szeretik a kiadok, probaljak arra osztonozni az embereket hogy ne vegyenek hasznaltan jatekot (dobozban talalhato DLC-k stb. csak egyszer valthatoak be).

Kivancsian varom a kovetkezo lepest - amihez gondolom majd generaciovaltas kell - ahol DRM lesz mindenen vagy nemes egyszeruseggel csakis online lesz beszerezheto a jatek, amolyan OnLive modra.
Vagy csak a fele jatek lesz a lemezen es ha kell az egesz akkor a dobozban levo kodot is fel kell hasznalnod (amit ugyebar csak egyszer fogad el a rendszer). Amolyan shareware modra :-D
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#10 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 15:54

Valahogy nem tud megmozgatni a konzol.
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#11 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 15:55

Én a teljesen online disztribúciót pártolnám, főleg ha ettől olcsóbb lenne a game. Nem úgy mint blizzardnál, ahol drágább az online kiadás, mint a bolti :)
Nem kell játék tokokkal bajlódni (na meg a disztribúció, gyártás, írás, nyomás költségét is levonhatod a játék árából) és sokkal kényelmesebb mint boltba járogatni. Kösség ID-hoz a gameket, vagy akármi.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#12 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 16:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevl - Dátum: 2010. 08. 25. 15:55

a disztribúció, gyártás, írás, nyomás költségét is levonhatod a játék árából

Aha, pont ezert dragabb a Steam barmelyik masik boltnal :-D Ez az oka amiert a digitalis tartalmat utalom.
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#13 Felhasználó inaktív   BoGab 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.399
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 16:40

Üzenet megtekintéseIdézet: -Turbo- - Dátum: 2010. 08. 25. 15:22

manapsag mar amugy sokkal olcsobbak a konzolos jatekok mint par eve, 12-13k az indulo ar altalaban... pcs jatekok meg egyre dragulnak :D


Külföldi boltokban pedig az előrendelést árengedménnyel jutalmazzák. Itthon meg még levelet sem kapsz, hogy a sc2 gyűjtői változata mégsem 20k, hanem 25k...

Komolyan azon gondolkodom, hogy külföldről kéne ilyen cuccokat csak vásárolni, nem itthon, ahol mindenki egy emberből akar megélni.

Szerkesztette: BoGab 2010. 08. 25. 16:42 -kor

Khef: ebből az lesz, hogy nem lesz semmi értelmes...

We are the swarm. But we are becoming ... much... much more. For the final metamorphosis, has only just begun.

Nem őszinteségre, meg bizalomra kell alapozni egy kapcsolatot, hanem tcp/ip-re!

#14 Felhasználó inaktív   Balaimali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 163
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 17:25

@twollah: elég nagy baj...

#15 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 17:58

@Koi Tamás: Ismerem a Platinum sorozatot. Abból konkrétan nem volt (Final Fantasy XII), és mindenképpen "kellett". Sőt azt hiszem még drágább is volt mint írtam, de mindegy, megérte.
Nem úgy mint a 13, hát az nem.

#16 Felhasználó inaktív   BoGab 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.399
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 18:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Balaimali - Dátum: 2010. 08. 25. 18:25

@twollah: elég nagy baj...


Miért?
Khef: ebből az lesz, hogy nem lesz semmi értelmes...

We are the swarm. But we are becoming ... much... much more. For the final metamorphosis, has only just begun.

Nem őszinteségre, meg bizalomra kell alapozni egy kapcsolatot, hanem tcp/ip-re!

#17 Felhasználó inaktív   Papesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 19:55

@BoGab:
Ne csak gondolkozz ezen, a konzolos közösség azon része, aki keresettel rendelkezik (értsd: nem a szülők veszik a játékokat) a jelenlegi árfolyamok mellett is külföldről vásárol, mert megéri. Nekem a kb. 30 játékom közül 2-3 van itthonról, azokat is használtan vettem.
Papesz

#18 Felhasználó inaktív   BoGab 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.399
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 25. 19:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Papesz - Dátum: 2010. 08. 25. 20:55

@BoGab:
Ne csak gondolkozz ezen, a konzolos közösség azon része, aki keresettel rendelkezik (értsd: nem a szülők veszik a játékokat) a jelenlegi árfolyamok mellett is külföldről vásárol, mert megéri. Nekem a kb. 30 játékom közül 2-3 van itthonról, azokat is használtan vettem.


Vannak tutkó boltjaid? Jöhet PÜben is :Đ
Khef: ebből az lesz, hogy nem lesz semmi értelmes...

We are the swarm. But we are becoming ... much... much more. For the final metamorphosis, has only just begun.

Nem őszinteségre, meg bizalomra kell alapozni egy kapcsolatot, hanem tcp/ip-re!

#19 Felhasználó inaktív   Seregély 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 26. 00:08

@BoGab:
Egyébként ez sok más területen is így van.
Nekem pl. amerikai autóm van, itthon az alkatrészek az amcsi áraknál 7-8x drágábbak. Egyszer ezt meg is jegyeztem a kereskedőnek, aki úgy üvöltött rám mint egy darab sz@rra. Azóta mindent kintről veszek, szállítással, vámmal minimum ötödével olcsóbban kijövök. Aztán ahogy ráéreztem a dolog ízére, már számítógépes alkatrészeket, könyveket is kintről rendelek. Vicc az egész. Tényleg igaz, hogy minden kereskedő a néhány hazai felhasználóból akar meggazdagodni.


#20 Felhasználó inaktív   Balaimali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 163
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 26. 05:57

@BoGab: mert a konzol jó.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó