HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kezünkben a Samsung Galaxy Tab - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kezünkben a Samsung Galaxy Tab Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Silver - Dátum: 2010. 09. 02. 20:44

@G.Denes: ez is egy kivalo hozzaszolas. Mi a f@sznak kommentelsz, ha nem erdekel az egesz? Ja, hogy divatbol fikazd az Apple-t, az mas.

Nekem most esett le, hogy valószínűleg Flashdesigner ez az arc. Pedig az egyik cikkhez egész értelmeset szólt...

#42 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:44

@lola: igaz, ezert teny hogy a legnagyobb problema az ar
140-er mar egesz jo kis notebookot kap az ember, es ezert a legszarabb ipadot veheted meg
a 32 gigas,3g-s ipad 200+ ezer
ezert meg mar kibakurva jo notebookot adnak


M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#43 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:46

@vers: te is akkora szerencsetlenseg vagy, mint a haz. Hasznalsz te egyaltalan szamitogepet pistikezesen kivulre? Mert akkor nem irnal ilyeneket, hogy csak Windows lehet hasznos.

Mindennek megvan a maga helye es ideje, egy ilyen tabletre kicsi, gyors, konnyu rendszer kell, minimalizalt funkciokkal, nem agyonbonyolitva. Aruld mar el nekem, mi a fenenek kellene egy _teljes_ Windows egy tabletre?

#44 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:50

@lola: "A magyarázatod erősen sántít, és nem is világos az sem, hogy miért kell 2 okostelefon, 2 laptop, és hogy ezzel a tablettel mit váltanál ki. A readert?"

A magyarázatom egyáltalán nem sántít, hanem egy nagyon is gyakorlatias use case. Szerdára fel kell készülnöm egy (telekomos) témából és ehhez begyűjtöttem eddig több, mint 1200 oldal doksit szerinted ezeket egy asztali gépnél olvassam el vagy a szélesvásznú laptopon? Hetente elolvasok vagy legalábbis végiglapozok és a főbb részekből kihúzgálok legalább 3 könyvet.

2 okostelefon nem kell, de ennyi van, mit csináljak. Volt egy, a másikat meg a cég hozzám vágta. Laptop dettó. De ennek most csak annyi jelentősége van, hogy az E71-et hurcolászom magamnál, de ki tudom próbálni milyen az érintőképernyős is.

Ideális esetben a tablet kiváltja az e-readert és az okostelefon "okos" funkcióit (levelezés, naptár, jelszótár, pénzügyi szoftverek, internetezés, időjárás-jelentés, stb.) illetve a papírzabáló nyomtatót (PDF-olvasás), és megtakarítja a könyvespolcomon a helyeket. Gondold csak el pl. hogy egy ASP.NET programozó hány könyvet használ (C# alapkönyv + ASP.NET + MVC + AJAX + LINQ + MSDN, az online doksik stb.), mennyivel jobb ezeket külön olvasón mindig magadnál tartani mint a gépen olvasni.

A kérdésed azonban jó, ha lesz e-könyv olvasóm, nem kell majd okostelefon, úgyhogy helyette bőven jó lesz egy LG GD910 óratelefon vagy valami hasonló. :)

#45 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:55

@Silver: "Aruld mar el nekem, mi a fenenek kellene egy _teljes_ Windows egy tabletre?"

Jaj ne kezdjük már megint ezzel... például azért mert én olyan szoftvereket is használok majd rajta amelyek nem futnak máshol és soha nem is fognak futni.

A linux megbukott az asztali gépeken, utána megbukott a netbookokon, a következő bukás a tablet lesz. :)

#46 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:59

ne felejtsuk el hogy a tabla jovoje a cloud compouting, ahol futnak a jatekok directx vagy opengl alatt
a programok windowson
és a tablanak ezzel a rendszerrel kompatibilisnek kell lennie

mindenkeppen a microsoft a nyero hosszutavon, a semmire se valo apple, android cuccok meg maradnak a pistikeknek
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#47 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:00

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2010. 09. 03. 11:44

140-er mar egesz jo kis notebookot kap az ember, es ezert a legszarabb ipadot veheted meg


Érts már meg, hogy teljesen más kategória.
Make love not Wor.

#48 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:01

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2010. 09. 03. 11:59

mindenkeppen a microsoft a nyero hosszutavon, a semmire se valo apple, android cuccok meg maradnak a pistikeknek


Meglátjuk, telefonból szerintem röviden ki fog halni az MS, többi meg kiderül. Igazad van, az Apple meg a Kugli is vacak garázscég, pénzcsináláshoz sem értenek vaze.
Make love not Wor.

#49 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2010. 09. 03. 11:50

A magyarázatom egyáltalán nem sántít, hanem egy nagyon is gyakorlatias use case. Szerdára fel kell készülnöm egy (telekomos) témából és ehhez begyűjtöttem eddig több, mint 1200 oldal doksit szerinted ezeket egy asztali gépnél olvassam el vagy a szélesvásznú laptopon? Hetente elolvasok vagy legalábbis végiglapozok és a főbb részekből kihúzgálok legalább 3 könyvet.


iPad erre nekem kicsit nehéz volt, de aztán ágyban fekve megoldotta a sörhas. Cserébe alig merül, satöbbi. Most eBook olvasóval tendereztetem, de az pont este sötétben a szarabb. Aztán kiderül.
Make love not Wor.

#50 Felhasználó inaktív   Naranek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 567
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:12

Őszintén ki az a hülye aki mondjuk egy Galaxy S mellé megvenné ezt a korcsot? Ugyanazt tudja.
A képernyője nem annyival nagyobb, hogy böngészéskor, pdf és doksi nézegetéskor ne kelljen oda-vissza scrollozni. Akkor meg minek?
Az iPad nem egy felfújt iPhone, más az operációs rendszer, mások rá az alkalmazások is. Egy A4-es oldalt 1:1-ben el tudok rajta olvasni, nem kell scrollozni.

Aki meg kérdezte, hogy ha több PDF olvasót rak a készülékre, akkor hogy osztja meg a doksit közöttük, annak visszakérdeznék, hogy mégis mi a frásznak használna több PDF olvasót, nem elég egy, ami a célnek tökéletesen megfelel?

A Microsoft meg a cloud computing biztos jó lesz valakinek, de egy mobil eszköznél én nem támaszkodnék egy olyan szolgáltatásra ami nem mindenhol érhető el.
A játékok iPaden meg már itt tartanak: http://www.youtube.com/watch?v=ymlCWbxTgds és ez megy akkor is mikor nincs elérhető 3G, vagy wifi a környéken :D

#51 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:13

@Petesejt: Ez azért nem jó, mert vagy a gyereknél van ez a cucc vagy nálad. Tehát vagy lemondasz a gps-éről addig amíg a gyerekek dvd-znek vagy fordítva. Viszont az általad említett összes funkciót tudja egy okos telefon: net, email, gps (gondolom ilyen már van, ha meg nincs ma már sokkal olcsóbban hozzá lehet jutni mint egy ilyen Samsung Galaxy tab-hez)
Egy netbooknak is van annyira erős, hogy a gyermekek elnézegessenek rajta egy dvd-t utazás közben, miközben ott figyel elől nálad a telón a gps.
Az eletronikus könyvolvasó funkcióval meg az a baj, hogy utálom. Egy egy rövid dolgot persze én is elolvasok egy lcd képernyőn de hosszab dolgot nem. El sem tudom képzelni, hogy egy könyvet egy akármilyen elektronikus kütyün olvassak.

Engem nem győztek meg ezek amiket írtál.

Arra akarok kilyukadni mindíg, hogyha az ember már eleve fel van szerelve technikailag és mindent meg tud oldani amire szüksége van(gps, email, net, fotózás, zenehallgatás, anyámtyúkja), (márpedig aki a HWSW-t és hasonló lapokat olvas rendszeresen, azok igenis fel vannak szerelve mindennel) annak teljesen szükségtelen egy ilyen újabb "vedd meg mert új és kurva jó cucc, ez kell neked, enélkül nem tudsz élni" típusú dolog.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#52 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:26

@Szerzetes: Naggyábol a pdf olvasásra helyezted mondandód lényegét. Ok, elhiszem, hogy ez fontos neked, meghogy ezen jobb mint a Hanlinon na de csak ezért kiadni 140 ezret, mégha nem is jelent gondot, húzós.

A sört én fogom meginni. :D
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#53 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:37

@Naranek: Mondjuk az akinek nincsen galaxy s, és nem vesz ipadot, meg ebook readert, meg lapost, meg netbookot, meg gpst.

#54 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:45

@McElroy: "na de csak ezért kiadni 140 ezret, mégha nem is jelent gondot, húzós."

Várj ez most olyan olyan mint a vicc:
"- Asszonyom lefeküdne velem 1 millióért?"
"- Persze"
"- És 10 ezerért?"
"- Mégis mit képzel, mi vagyok én???"
"- Azt már megbeszéltük. Most az árról vitázunk."

Nekem akár 200 ezret is megérne egy rendes tablet, úgyhogy ha már lehetne kapni normális tabletet (normális == windows 7, HSDPA, GPS, Wacom, 10") akkor a 15 perc múlva kezdődő workshop helyett lemennék és vennék egyet.

Persze amúgy gondot jelent a kiadás de még nagyobb gondot jelent ha nem megfelelő eszközön kell dolgoznom.

#55 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:48

@Jahno: A iPad-en nincs USB sem SD kártya olvasó, ugye? Hogy teszel rá PDF-eket? Van rá olyan PDF olvasó, amellyel módosítani (legalábbis kihúzni) lehet a fájlokat?
Én is fogtam a kezemben, tényleg nehéz és vastag. :(

#56 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:51

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2010. 09. 03. 11:50

A magyarázatom egyáltalán nem sántít, hanem egy nagyon is gyakorlatias use case.

Gyakorlatiasnak gyakorlatias, csak éppen megint ott tartunk, hogy a speciális igényeidet akarod úgy beállítani, hogy az egy átlagos felhasználói szokás.

#57 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 11:56

@vers: Látom értesz a dolgokhoz. Gondolom nem tűnt fel, hogy ezek az eszközök teljesítményre és fogyasztásra vannak optimalizálva, így teljes értékű win-t értelmetlen rápakolni, bármennyire is tud az intel az atomon optimalizálni. Emiatt egy totál új oprencerre lesz szükség, ami lehet mondjuk a WP7 egy átdolgozott változata, mert egyébként versenyképtelen lesz, ahogyan a streak bukott is megfelelően még gyártás előtt.

Innentől kezdve a win-es tablet koncepció gyakorlatilag a nulláról indul egy olyan pályán, ahol az apple és az androidos tábor elég kiélezett harcot vív már most, és a chromeos még csak most jön. Játékokat mint látod lehet írni mindegyikre, alkalmazások vannak hegyekben, és ide lép be a WP7, aminek kb még egy jó évig minimális alkalmazás ellátottsága lesz. Az egyedüli esélye az, ha a meglévő piaci előnyöket próbálják kihasználni, mint pl az xbox live, már ha ez jelent valamekkora vonzerőt az átlagjózsinak

#58 Felhasználó inaktív   Naranek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 567
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 12:10

@Szerzetes:

Ráhúzod a pdf-et az iTunes ikonjára és rátölti a készülékre.

Igen, több olyan van ami erre képes (pl. http://ax.itunes.apple.com/app/id363998953?mt=8), ellenben Androidra nincs.



#59 Felhasználó inaktív   Naranek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 567
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 12:13

@floatr:

Azért tablet fronton az iPadet kivéve egyik készülék sincs alkalmazások terén elkényeztetve. Androidra sincsenek tabletes alkalmazások az adott gyártó pár megoldásán kívül amit a készülékkel ad.

Így itt mindegyik rendszer a nulláról indít, kivéve az iOS, ahol már a 25 ezres számot lépték át az iPades alkalmazások.

#60 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 03. 12:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Naranek - Dátum: 2010. 09. 03. 12:12

Az iPad nem egy felfújt iPhone, más az operációs rendszer, mások rá az alkalmazások is. Egy A4-es oldalt 1:1-ben el tudok rajta olvasni, nem kell scrollozni.

Aki meg kérdezte, hogy ha több PDF olvasót rak a készülékre, akkor hogy osztja meg a doksit közöttük, annak visszakérdeznék, hogy mégis mi a frásznak használna több PDF olvasót, nem elég egy, ami a célnek tökéletesen megfelel?


Pdf olvasóból van ami egyikre jó, van ami másra. De mondhatod, hogy Neked melyik jött be jobban. Ráadásul megint leírom: az iPhone alkalmazások mennek iPadon, de vannak külön iPadra szánt verziók, amik sokszor kb. csak a felbontásban különböznek.

Ha nem hiszed, akkor nesze: http://en.wikipedia.org/wiki/IPad

"The iPad runs the same operating system as the earlier iPod Touch and iPhone, albeit a slightly older version. It can run its own applications as well as ones developed for the iPhone. Without modification, it will only run programs approved by Apple and distributed via its online store."
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó