HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen TV-t érdemes venni? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (47 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen TV-t érdemes venni? Értékeld a témát: ****- 1 szavazás

#1 Felhasználó inaktív   david555 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 12. 16:54

Hello!
Gondban vagyok, mert sajnos a 12 éves TV-m elromlott.
Azt kérdezném, hogy nem tudja valaki, hol lehet jó áron új tévét venni, amit Bp. vagy környékén tudnék átvenni? Gondolom neten hátha olcsóbban lehet hozzájutni.
Lehetőleg 100e alatt legyen, meg sajna nem is értek túlságosan hozzájuk, így pár jó tanácsot is szívesen fogadnék, hogy pl. melyik márkák megbízhatóak, meg ennyiért mit illene tudnia.
Előre is köszönöm

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 12. 18:17

Samsungot szeretjük, jöhet JVC, Toshiba, Sharp is fasza. De 100k érdekes lehet, talán ezt láttam:

http://avplanet.hu/LC-42SB55

LGtől/Philipstől menekülni kell, láttam Oriont meg egyéb noname cumót is jól működni, de ha megint sok évre tervezel, akkor érdemes lehet. Bár van szaktopik is, ez belefér az árba: http://www.220volt.h...msung+LE-26C450 de rohadt kicsi.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 12. 18:34

Birom ezeket az árakat azért,fele lenne akkor is rablás lenne.
Én vettem egy Grundig 22-2930 T 70k ért nekem bőven jó,f@szom se fizet 150 et egy olyan cuccért ami 3 év múlva kukába lesz.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#4 Felhasználó inaktív   david555 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 12. 18:36

Az alsó tényleg nem rossz. De ennél mivel jobb? Ennél
Csak mert ez 82-es.

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 12. 20:04

Üzenet megtekintéseIdézet: byebye hwsw - Dátum: 2010. 09. 12. 19:34

Birom ezeket az árakat azért,fele lenne akkor is rablás lenne.
Én vettem egy Grundig 22-2930 T 70k ért nekem bőven jó,f@szom se fizet 150 et egy olyan cuccért ami 3 év múlva kukába lesz.


Ár annyi, amennyi, kár ezen anyázni. Amúgy 3 év múlva miért lenne kukába? Cégnél az LCD-k most már lazán 4 évesek, és még sokat ki fognak húzni. Amit én nézegettem 3 éve, az szintén még jó lenne évekig, de itt is azt mondtam, amíg a mostani ki nem hullik, addig ez marad. Ráadásul ki/bemeneteket tekintve 10 éve vettem is olyan TV-t vettem, aminek a műszaki színvonala már akkor is sovány volt. A sok hülye már akkor is írta a tervezett élettartamot, meg mert majd 1 év múlva szétesik. Üzemóra meg annyi van benne, mint állat.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 13. 08:38

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2010. 09. 12. 19:17

Samsungot szeretjük, jöhet JVC, Toshiba, Sharp is fasza. De 100k érdekes lehet, talán ezt láttam:

http://avplanet.hu/LC-42SB55

LGtől/Philipstől menekülni kell, láttam Oriont meg egyéb noname cumót is jól működni, de ha megint sok évre tervezel, akkor érdemes lehet. Bár van szaktopik is, ez belefér az árba: http://www.220volt.h...msung+LE-26C450 de rohadt kicsi.


LG-től miért is kellene menekülni? Van cégnél pár, 2 éve mennek napi 12-16 órát az év minden napján, kutya bajuk. Mondjuk ezek plazmák.
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#7 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 13. 09:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2010. 09. 12. 21:04

Ár annyi, amennyi, kár ezen anyázni. Amúgy 3 év múlva miért lenne kukába? Cégnél az LCD-k most már lazán 4 évesek, és még sokat ki fognak húzni. Amit én nézegettem 3 éve, az szintén még jó lenne évekig, de itt is azt mondtam, amíg a mostani ki nem hullik, addig ez marad. Ráadásul ki/bemeneteket tekintve 10 éve vettem is olyan TV-t vettem, aminek a műszaki színvonala már akkor is sovány volt. A sok hülye már akkor is írta a tervezett élettartamot, meg mert majd 1 év múlva szétesik. Üzemóra meg annyi van benne, mint állat.

Örülj neki amit javítósként a szalagon csináltunk 2005 be annak nagyrésze fentvan a vaterán stb helyen hibásnak meghírdetve.Ez egy ilyen fos technológia.Egy csomót még 2006 ba gyári garba kellett végigfutatni a szalagokon,fasza volt.De mivel én otthagytam de kolléga máig melózik ott most is így van mert mondja.Kilehet fogni jó szériát az aláírom de rohadt soknak van tervezési hibája is, amit már akkor vettek észre mikor kintvan a boltokba.Csak ép ezt nem kötik a halandó ember orrára.
A régi képcsöves tv-k hez 10-15 évig se kellett hozzányúlni.Ezeket meg max 5 év és már ezerrel lehet javitani őket.Én 3 éve vettem a samsungot az is itt áll a műhelybe szétszedve,main lap kuka.Mondjuk nem érdekel mert olcsón vettem a volt kollégától,de 100 ezeret ilyen fosadék technológiára adjon ki akinek két anyja van.:)

Szerkesztette: byebye hwsw 2010. 09. 13. 09:17 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#8 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 13. 16:47

Üzenet megtekintéseIdézet: byebye hwsw - Dátum: 2010. 09. 13. 10:02

...amit javítósként a szalagon csináltunk...


Én amikor Dell szervízes voltam sokan kérdezték, hogy milyen a Dell? Jó?
Én csak azt tudtam mondani, hogy ami elém került annak általában baja volt, csak azért nem tettek elém egy gépet, hogy nézzem már meg milyen jó :)

Szóval a szervízesé egy elég egyedi nézőpont.

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 13. 18:00

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2010. 09. 13. 17:47

Én amikor Dell szervízes voltam sokan kérdezték, hogy milyen a Dell? Jó?


Igen, ezt én is mondtam, hogy ha az IBM olyan lenne, akkor nem lenne szervize, valamint nem lenne folyton tele. Ennek ellenére a legstrapabíróbb noteszek. Érdekes, hogy csak az új cuccal van a szopás, bezzeg a régi, abban még volt anyag. Aztán mikor nyitott a HWSW, már akkor is azt írták az egészre, közben eltelt 10 év, az akkori cuccnak elvileg rég tönkre kellett volna menni. De most az még jó, bezzeg amit ma meg tegnap gyártottak, az szar. Én meg héten vettem 6 LCD TV-t, 5 év múlva beírhatom, gyanítom menni fognak.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 13. 18:02

Üzenet megtekintéseIdézet: EV6 - Dátum: 2010. 09. 13. 09:38

LG-től miért is kellene menekülni? Van cégnél pár, 2 éve mennek napi 12-16 órát az év minden napján, kutya bajuk. Mondjuk ezek plazmák.


Mert abból a kevésből is sok hullik százalékosan, amit látok. LG/Philips az ilyen kategória.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   Goldengod 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 13. 18:07

Nekem igazából a LED tv jön be, de még nagyon drága. Nekem most egy 106 cmes ambi lightos philipsem van immár 4 éve, teljesen jó. Visszafele nem nagyon akarok menni, egy ekkora vagy ennél nagyobb led tv meg még drágesz. Úgyhogy várok.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 13. 19:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Goldengod - Dátum: 2010. 09. 13. 19:07

Nekem igazából a LED tv jön be, de még nagyon drága. Nekem most egy 106 cmes ambi lightos philipsem van immár 4 éve, teljesen jó. Visszafele nem nagyon akarok menni, egy ekkora vagy ennél nagyobb led tv meg még drágesz. Úgyhogy várok.


Én nem sok különbséget láttam a LED kontra nem LED közt.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 13. 19:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2010. 09. 13. 20:39

Én nem sok különbséget láttam a LED kontra nem LED közt.

Elvileg élettartamba jobb de azt még kitudja.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 13. 20:13

Üzenet megtekintéseIdézet: byebye hwsw - Dátum: 2010. 09. 13. 20:48

Elvileg élettartamba jobb de azt még kitudja.


Legelső szériász LCD monitorok már néha hullanak, de azok mentek is 6 évet napi 24 órásban. Azóta szerintem fejlődött a technika, héten egy adag Benq-m odaveszett, Fujitsuból fél éven belül az összes (egy széria) meg Samu 930-as volt, aminél 10-ből 9 elhullott, szinte kicsomagoláskor.
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   batagy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.412
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 14. 14:26

Üzenet megtekintéseIdézet: david555 - Dátum: 2010. 09. 12. 19:36

Az alsó tényleg nem rossz. De ennél mivel jobb? Ennél
Csak mert ez 82-es.

A LE-26C450 és LE-32C450 között semmi különbség nincs, csak a képátló!
Gondolom akkor már a 32 colost érdemesebb venni, ugyanolyan árban vannak!

Ha veszel, mindenképp olyat vegyél, amiben van MPEG4-es DVB-T és DVB-C vevő. A nevezett típusban mindkettő van.

DE ez a típus csak HD ready 1366x768 felbontású, ilyet már nem szabad megvenni.
Full HD-t nézzél 1920 x 1080 felbontásban.
Fordításaim: metapad, FileZilla, Avant Browser, VolumeTray, Dirkey, Regshot, HDD Thermometer, PDFCreator, Notepad++
Hifi Set 2: Squeezebox V3, Oppo DV-983H, Asus O!Play Mini Plus, Yamaha AX-497, Energy RC-10, CRT TV: Panasonic TX-28LD4P

#16 Felhasználó inaktív   batagy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.412
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 14. 14:39

Képcsövesben nálunk a Panasonic bevált, a Samsung nem annyira. Nem tudom ez most mennyire érvényes LCD-kre.

Én ha most vennék, biztos Panasonic-ot vennék. Pl. ezt megfontolnám, 125 eFt:
TX-L32U2E

Ez Full HD-s, IPS paneles, MPEG4 DVB-C és DVB-T. Más nem is fontos.

Még info:
http://panasonic.bem...cd-tv-tx-l32u2e

Fontos a készenláti teljesítményfelvétel is: Készenléti állapot: 0,3 W, de a fentebb említett Samsung-é is annyi.
Fordításaim: metapad, FileZilla, Avant Browser, VolumeTray, Dirkey, Regshot, HDD Thermometer, PDFCreator, Notepad++
Hifi Set 2: Squeezebox V3, Oppo DV-983H, Asus O!Play Mini Plus, Yamaha AX-497, Energy RC-10, CRT TV: Panasonic TX-28LD4P

#17 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 15. 10:16

Üzenet megtekintéseIdézet: batagy - Dátum: 2010. 09. 14. 15:26

DE ez a típus csak HD ready 1366x768 felbontású, ilyet már nem szabad megvenni. 
Full HD-t nézzél 1920 x 1080 felbontásban.

Hát persze. Főleg, ha max. 1 méterről nézed és minimum blu-ray minőséggel eteted. Egyébként csak konzumidióta leszel a fullhd-del.


processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#18 Felhasználó inaktív   batagy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.412
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 15. 11:14

Üzenet megtekintéseIdézet: EV6 - Dátum: 2010. 09. 15. 11:16

Hát persze. Főleg, ha max. 1 méterről nézed és minimum blu-ray minőséggel eteted. Egyébként csak konzumidióta leszel a fullhd-del.

NEM leszek konzumidióta! :rolleyes:
Teljesen igazad van, ha a felbontást önmagában nézzük. Én ezzel tisztában vagyok.

Korábban, amikor még gondolkoztam LCD TV vásárláson, úgy gondoltam, hogy a HD ready 1366x768 felbontás még jobb is , mint a 1920 x 1080 , mert úgyis csak nagyrészt SD adást és SD forrást (értsd DVD) néznék rajta, és 1366x768 esetén a pixelek nagyobbak, gondoltam az közelebb áll az eredeti SD-hez (PAL esetén 720*576, 576i) és így talán jobb rajta a kép. De utánaolvastam és ami számít az a felkonvertálás minősége.
HD ready esetén 720*576 jelet (amiben 525 az aktív sorok száma) kell 1366x768 képernyőn megjeleníteni. Itt a skálázási faktor 1.46
Full HD esetén 720*576 jelet (amiben 525 az aktív sorok száma) kell 1920 x 1080 megjeleníteni. Itt a skálázási faktor 2.05

Amennyire olvasgattam régebben, Full HD-ra könnyebb jó minőségben SD jelet felkonvertálni, mert közelebb áll a 2-höz mint egész számhoz. Ezért javasoltam Full HD-t a HD Ready helyett.

Amit eddig írtam az csak saját okoskodás, saját tapasztalatom nincsen LCD TV-kkel, úgyhogy lehet nem is igaz amit írtam. Ha tévedek valamiben, javítsatok ki!

Én mindenestre még tovább mentem: NEM is veszek LCD TV-t! Jó a régi képcsöves SD TV! Mivel úgyis SD forrást nézek, én maradok ennél, ezen lesz legjobb a kép!

Na most nevezzél konzumidiótának! :D (Egyébként nem zavar... :cool2: )

Szerkesztette: batagy 2010. 09. 15. 11:17 -kor

Fordításaim: metapad, FileZilla, Avant Browser, VolumeTray, Dirkey, Regshot, HDD Thermometer, PDFCreator, Notepad++
Hifi Set 2: Squeezebox V3, Oppo DV-983H, Asus O!Play Mini Plus, Yamaha AX-497, Energy RC-10, CRT TV: Panasonic TX-28LD4P

#19 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 15. 11:21

Üzenet megtekintéseIdézet: batagy - Dátum: 2010. 09. 15. 12:14

Teljesen igazad van, ha a felbontást önmagában nézzük. Én ezzel tisztában vagyok.

Igazabol mindketten rossz iranyba indultatok el, azert kell full HD mert a HD tartalom amit nezel rajta nagy valoszinuseg szerint 1080i vagy 1080p... amit a fullHD teve mindenfele atmeretezes nelkul meg tud jeleniteni (i-t deinterlaceli, de az minden lcd-nel kell)... az 1366x768-os HD ready kijelzore mindenkeppen at kell mereteznie a tv 3 dollaros elektronikajanak. Na az tudja elrontani a kepet.

Szerk: amugy se nagyon kapni manapsag HD ready teveket.

Samott

Szerkesztette: Samott 2010. 09. 15. 11:24 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#20 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 15. 14:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2010. 09. 15. 12:21

Igazabol mindketten rossz iranyba indultatok el, azert kell full HD mert a HD tartalom amit nezel rajta nagy valoszinuseg szerint 1080i vagy 1080p... amit a fullHD teve mindenfele atmeretezes nelkul meg tud jeleniteni (i-t deinterlaceli, de az minden lcd-nel kell)... az 1366x768-os HD ready kijelzore mindenkeppen at kell mereteznie a tv 3 dollaros elektronikajanak. Na az tudja elrontani a kepet.

Szerk: amugy se nagyon kapni manapsag HD ready teveket.

Samott

Így van.
Azzal a kiegészítéssel, hogy azért egy bizonyos méret (persze távolság függvényében) alatt talán még az átméretezés sem ront sokat. 37" alatt értelmes távolságból nem hiszem, hogy kijön sok különbség skálázás mellett.
Persze tényleg alig kapni HD ready-t. Anno és is kifejezetten kerestem, mert nem HD tartalomra kellett és pixelméretre a FullHD sok lett volna monitorként. Aztán változott a felhasználás...

Téma megosztása:


  • (47 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó