HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen TV-t érdemes venni? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (47 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen TV-t érdemes venni? Értékeld a témát: ****- 1 szavazás

#81 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 27. 16:59

Hm, na jo akkor nem eroltetem a temat. Azert akarok LED-et mert vekonyabb es konyebb, jobban mutat ekkora meretben a falon mint egy plazma ami kb 50 kilo lenne :)
Szoval ha mar LED, akkor milyen markat erdemes? Nekem az LG es Samsung modellek nagyon tetszenek, szep a design-juk es a boltban (meg szep hogy) a kepminoseg is kivalo.

#82 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 04. 13:46

Ha most vennék új tv-t valszeg a Panasonic TX-P42S20 plazma lenne a befutó. Utána olvastam a témának elég sokat sok féle tekintetben pl lcd vs. plazma, fogyasztás, ár/érték arány, sd adások, stb. Egy dolgot nem igazán tudok még: elég sokat használnám a tv-t 1080p-s mkv -k nézegetésére úgy hogy számítógépről küldöm ki a jelet a tv-re dvi-hdmi átalakítón keresztül. Az nem tiszta hogy ebben az esetben esetleg szenved e bármilyen hátrányt a plazma az lcd-hez képest?
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#83 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 04. 14:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Cellular - Dátum: 2010. 09. 27. 17:59

Hm, na jo akkor nem eroltetem a temat. Azert akarok LED-et mert vekonyabb es konyebb, jobban mutat ekkora meretben a falon mint egy plazma ami kb 50 kilo lenne :)
Szoval ha mar LED, akkor milyen markat erdemes? Nekem az LG es Samsung modellek nagyon tetszenek, szep a design-juk es a boltban (meg szep hogy) a kepminoseg is kivalo.


falon nem tök8, hogy hány kg? :)

amúgy a sharp elég jó az LCD-k között, szóval jó lehet amit kinéztél. de menj el boltba, nézd meg melyiknek tetszik a képe.

McElroy: plazmának is jó a hdmi/dvi stb. apámnak S20as panát néztem én is...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#84 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 04. 19:45

Amugy ez a LED dolog csak parasztvakitas vagy szebb kepet ad mint egy sima LCD? Gondolom a plazma feketejet nem kozeliti meg de megis inkabb fekete mint egy folyadekkristalyose, nem?
Boltban kiallitott tv kepe szinte mindig szuper, nem SDt meg 720t nyomatnak rajta, ok se hulyek :) Ezek a 100hz meg 600hz dolgok mik? Olyan kamu dolgok mint a 100000000000000000:1 kontrasztarany? :D

#85 Felhasználó inaktív   gene 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 05. 09:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Cellular - Dátum: 2010. 10. 04. 20:45

Amugy ez a LED dolog csak parasztvakitas vagy ...

ezzel vigyázni kell, mert nem mindegy, h
- LED-ekből állnak a képpontok (baromira drága), vagy
- LED-es a háttérvilágítás (mostanság inkább ezeket reklámozzák LED TV-nek)

Szerkesztette: gene 2010. 10. 05. 09:35 -kor

PSN ID: geneMTS

A férfiak és a fiúk között nincs más különbség, csak a játékok ára. // A munka nem f@sz, állhat napokig.[/center]

#86 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 06. 16:42

Igen igen, ezzel tisztaban vagyok. Itt egy mindossze 23as valodi LED tv ketszer annyiba kerul mint egy 50es LED hattervilahitasu.
Akkor amugy miben jobb az utobbi varians a sima LCD es plazmanal? Amennyiben jobb..azin kivul hogy vekonyabb meg talan kevesebbet fogyaszt?

#87 Felhasználó inaktív   L2GS-11 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.672
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 06. 18:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Cellular - Dátum: 2010. 10. 06. 17:42

Igen igen, ezzel tisztaban vagyok. Itt egy mindossze 23as valodi LED tv ketszer annyiba kerul mint egy 50es LED hattervilahitasu.
Akkor amugy miben jobb az utobbi varians a sima LCD es plazmanal? Amennyiben jobb..azin kivul hogy vekonyabb meg talan kevesebbet fogyaszt?


LED-es háttérvilágítás tulajdonságok:
ez is ugyanúgy élvilágításos, de a technológia miatt vékonyabb, valamint a LED-ek miatt kevesebbet fogyaszt.
Más polirizátor film réteg kerül a panelra, emiatt fényesebb hatást kellt, növeli a kontrasztot
A háttérvilágítás és filmréteg miatt nagymértékben javult a kontraszt

Most jön a saját vélemény:
az itt mind felsoroltak nem érnek x1,5-x2 árat bármilyen más lcd vagy plazmához képest.
Képe nekem egyik lcd, ledes hátterű tv-nek nem tetszik. Plazmának verhetetlen a képminősége.
Nyilván a retek klub vagy a többi sd adás miatt lényegtelen mid van otthon, igazán csak a hd adás és forrás tudja megmutatni a tv igazi mivoltát.
Régóta riogatják az embereket a plazma sokat eszik -->Bullshit #102. Rengeteg cáfolatot lehet olvasni róla, nem térek ki.
Ha valaki házimozizni szeretne igazán az plazmát vegyen.

De ha rám hallgattok azt vesztek, amit akartok ;)
"Everyone is busy to find out what happened in the first second after the Big Bang, I’m curious what was in the before seconds…" S.G.

#88 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 06. 22:16

LED-es LCD tv-k talán annyiban jobbak a "hagyományos" CCFL világításúaknál, hogy főleg felsőbb kategóriába tartoznak, így talán jobb panel és körítés kerülhet bele.

amúgy szerintem parasztvakítás LED TV-nek hívni.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#89 Felhasználó inaktív   gene 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 08:16

Origo cikk: Pénzt alig spórolnak az új tévék
PSN ID: geneMTS

A férfiak és a fiúk között nincs más különbség, csak a játékok ára. // A munka nem f@sz, állhat napokig.[/center]

#90 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 09:00

Üzenet megtekintéseIdézet: gene - Dátum: 2010. 10. 05. 10:34

ezzel vigyázni kell, mert nem mindegy, h
- LED-ekből állnak a képpontok (baromira drága), vagy
- LED-es a háttérvilágítás (mostanság inkább ezeket reklámozzák LED TV-nek)


Kiegészíteném:
1. Igazi ledes (Oled) tv-t ha jól tudom alig kapni, azt is csillagászati áron.
2. A boltokban ami ledesként van jelölve az 99.9%-ban ledes háttérvilágítást jelent, de ebből is kétféle van:
2.1 Backlit ledes: Ilyenkor a ledek közvetlen adják a háttérvilágítást,tehát a panel mögött van.
- Rakás led kell hozzá
- Jobb kontraszt, hiszen kis területenként lehet változtatni a megvilágítást.
- Emiatt jó fekete is.
- Hátránya a local dimming: Ugyebár még így is csak kis területeket lehet megvilágítani, tehát ha egy adott kis területen van kontrasztos anyag akkor ott foltos lesz a kép. Pl. egy fekete sávban elhelyezett fehér felirat: a fehér felirat körüli fekete terület is kivilágosodik.
- Ill általában a vezérlés miatt nagyobb az input lag is (ha ez számít... játékoknál pl.)
2.2 Edgelit led: Ilyenkor a ledeket vhova a tv oldalába teszik be a panel mögé és egy diffúzor szórja a fényt az egész panelra.
- Kevés led
- Vékony TV
- Emiatt még jobb fogyasztás
- A megvilágítás viszont így nem vezérelhető jobban, mint egy CCFL esetén. A gyakorlatban szvsz ezeknek szarabb képe van, mint a CCFL-es sima LCD-knek.

Edge-ledest biztos nem vennék... de én személy szerint backlit ledest sem. Elég drágák és ahhoz képest sztem kb. ugyanannyi apró hibát kap az ember ahányat megszüntet egy jó CCFL-eshez képest.
A jó "fekete" meg egyebek meg soha nem villanyoztak fel, a 4-5 évvel ezelőtti CCFL LCD-khez képest az utóbbi 2-3 évben kiadottak már szerintem teljesen jók feketére is. Végig lehet nézni a teszteket...

Panellel kapcsolatban: szvsz a normál CCFL-es modellekbe is elég jó paneleket raknak. Eleve ott kezdődik, hogy TV-ben csak IPS, PVA paneleseket kapni (ha nem 24"-os tv-ket nézegetünk). Szóval attől én nem tartanék, hogy szar lesz a panel egy átlagos árú CCFL-es LCD-ben.

Szerkesztette: vipi 2010. 10. 07. 09:02 -kor


#91 Felhasználó inaktív   sQr` 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.972
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 13:26

Lenne egy gyors kérdésem. Egy ideje nézegetem a HD TV-ket és el is köteleztem magam egy LG mellett, de most láttam egy másik típust és erősen gondolkodom...

Ez volt a nagy választásom eddig. LCD TV.
http://www.edigital....zio-p53809.html

Ez meg a most kínált Plazma.
http://www.edigital....zio-p55298.html

HDMI-vel Xbox 360-hoz és valamilyen módon PC-hez ( HD film ) használnám előreláthatólag. Kicsi a szobám, közel fogok hozzá ülni. :'D Kb ennyi. Javaslatok? Tapasztalat? Észrevétel?
Acer 5536g Playstation 3 Slim LG 42LD550

#92 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 14:29

Üzenet megtekintéseIdézet: sQr` - Dátum: 2010. 10. 07. 14:26

Lenne egy gyors kérdésem. Egy ideje nézegetem a HD TV-ket és el is köteleztem magam egy LG mellett, de most láttam egy másik típust és erősen gondolkodom...

Ez volt a nagy választásom eddig. LCD TV.
http://www.edigital....zio-p53809.html

Ez meg a most kínált Plazma.
http://www.edigital....zio-p55298.html

HDMI-vel Xbox 360-hoz és valamilyen módon PC-hez ( HD film ) használnám előreláthatólag. Kicsi a szobám, közel fogok hozzá ülni. :'D Kb ennyi. Javaslatok? Tapasztalat? Észrevétel?

Én az LCD-re szavazok ilyen felhasználás mellett, nem ismétlem meg miért. :)
Viszont 42LD550 az argep-en van ennél olcsóbban is.

#93 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 14:31

Üzenet megtekintéseIdézet: gene - Dátum: 2010. 10. 07. 09:16


Gyorsan visszaosztottam a fogyasztási adatokat.
LCD-nél 68, plazmánál 90W átlagot mértek?
Minimum fényerőn nézték?
Szvsz ennél egy kalibrált teszt értelmesebb lett volna és reálisabb képet ad. (szerintem LCD-nél kb 85-100W-os átlaggal, évjáratfüggően, plazmánál meg 130-150W)

#94 Felhasználó inaktív   sQr` 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.972
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 14:42

Közben láttam, hogy ezen a plazmán nincs PC ( d-sub ) bemenet sem és híján van még jópár csatlakozónak. Azt hiszem maradok az LCD-nél, lévén mindenhol dicsérik a képminőségét ennek az LG modellnek, 120 Hz, 2-3 ms meggyőző és csatlakozóknak sem leszek híján.

Ellenvéleményeket persze szívesen fogadok. Neked pedig köszönöm vipi.

[ Árban azért van gond, mert vidék és hitel lesz. Tovább azt hiszem nem kell magyaráznom. : ] Szobafelújítás - bútorok - Xbox 360 még megy a nyári keresetből összekuporgatott pénzből és diákmelóból, de TV már nem. Ez van. Majd apránként )
Acer 5536g Playstation 3 Slim LG 42LD550

#95 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 17:39

sQrˇ: bár maximálisan plazma párti vagyok, játékra LCD-t mondanám én is. játékok fix elemei (életerő, sebesség, stb játékfüggő) plazmába könnyen beégnek...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#96 Felhasználó inaktív   netcobra 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.614
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 11:38

Üzenet megtekintéseIdézet: Cellular - Dátum: 2010. 09. 27. 17:59

Hm, na jo akkor nem eroltetem a temat. Azert akarok LED-et mert vekonyabb es konyebb, jobban mutat ekkora meretben a falon mint egy plazma ami kb 50 kilo lenne :)
Szoval ha mar LED, akkor milyen markat erdemes? Nekem az LG es Samsung modellek nagyon tetszenek, szep a design-juk es a boltban (meg szep hogy) a kepminoseg is kivalo.


Mi ket honapja csereltuk le a nappaliban a regi sony trinitront, mert elpukkant egy ilyenre . Van itthon par sima lcd, haloban egy ~kb ket eves lg, nem nagyon lehet osszehasonlitani a kettot. Raadasul fennt digitalis adas van, a nappaliban meg sima analog, megis sokkal szebb a ledesen. A feketeje fekete, amit eddig egyik lcdnk sem tudott, a kepe igazabol olyan, mint ha nem is tvt neznel, hanem ott lennel (leirni hulyeseg, valojaban megis van benne valami sokkal elettelibb) a tobbi szin is sokkal jobb, stb. Van rajta ket usb, kurvasok hdmi, kezel pendriveot, vinyot, lejatszik mindent, lehet vele internetezni wifin vagy kabelen, mellekesen pedig nagyon mutatos, hogy szinte semmi kerete nincs, meg a talpa is valami jopar kilos szalcsiszolt fem cucc. Nem tudom feletek milyen aron van, egy probat megerhet.
#1: HP 6000Pro Desktop
#2: Ipad 2 32GB WiFi+3G ; Huawei Ideos S7 Slim 3G
#3: Nokia Booklet 3G
#4: Gigabyte EP45T-DS3R, E8200@3.2, 12GB DDR3, Gigabyte HD4850+ZL, OCZ Vertex 2 SSD+ 2x320GB Raid0, WD Elements 2TB, Chieftec 620W. Mobil: Nokia E72 + Iphone 4, Playstation 3 320GB

#97 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 11:59

Mutatos!
Megneztem, letezik C6500 plazma is, abbol egy 50 inches lenne 1364 euro.
C6510 UW LED-es 40 inches pedig 1200.
40 inches C6000 RW 1000 euro.

#98 Felhasználó inaktív   netcobra 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.614
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 16:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Cellular - Dátum: 2010. 10. 09. 12:59

Mutatos!
Megneztem, letezik C6500 plazma is, abbol egy 50 inches lenne 1364 euro.
C6510 UW LED-es 40 inches pedig 1200.
40 inches C6000 RW 1000 euro.


Mar csak azt kell eldontened, mekkora kell. (nekem ilyen problemam nincsen, minden szobaban szekrenysorban van a teve beepitve, igy van egy fix meret, aztan szevasz) En mondjuk biztos nem vennek
plazmat, de ez izles kerdese.

Nem tudom, van e elteres a 6500 es a 6510 kozott, de nálunk az UE40C6500UWXXH 289-e, vagyis tobb, mint 40k-val olcsobb, mint feletek. Gyere haza es vedd itt:)
Szerk: ja es ez bolti ar, normal garival, szamlaval, biztos van ennel olcsobban is.

Szerkesztette: netcobra 2010. 10. 09. 16:34 -kor

#1: HP 6000Pro Desktop
#2: Ipad 2 32GB WiFi+3G ; Huawei Ideos S7 Slim 3G
#3: Nokia Booklet 3G
#4: Gigabyte EP45T-DS3R, E8200@3.2, 12GB DDR3, Gigabyte HD4850+ZL, OCZ Vertex 2 SSD+ 2x320GB Raid0, WD Elements 2TB, Chieftec 620W. Mobil: Nokia E72 + Iphone 4, Playstation 3 320GB

#99 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 20:04

Hehe,hat ja,valoszinu otthon olcsobb lenne. Csak behozni maceras, nem? Ilyen teren tapasztalatlan vagyok.

#100 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 10. 11:23

Volt egy cikk a hwsw-n, hogy idén a 2. negyedévben a panelgyártók 30%-al több panelt gyártottak, mint amire volt kereslet, szóval komoly árcsökkenésre lehet számítani LCD fronton. Ez szerintem a plazmák árát is le fogja nyomni.
Én erre számítok, valamikor karácsony körül tervezek TV-t venni.

Szerintem most érdemes kivárni, az árak feljebb tuti nem fognak menni.

Téma megosztása:


  • (47 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó