HWSW Informatikai Kerekasztal: Elektromos gitár+PC - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Elektromos gitár+PC összekötés mikéntje Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   CitroM 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 531
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 17. 17:39

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adva van 1 PC, 1 Elektromos gitár, és 1 szintetizátor.
Miként lehetne ezeket összekötni? A gitár lenne a fontos igazából.
Milyen hangkártyát érdemes beszerezni, és miért pont azt?
Sokmindenki sokmindent mondott, hogy miként is legyen, de nagyon széles volt a szórás.
Az SBLive!-tól egészen a 100k-s kütyükig ajánlottak hangkártyát, de igazából nem volt meggyőző egyiksem. 100pénzt meg nem fogok kiadni érte :(

Köszönöm a tippeket előre is!

Citrom

#2 Felhasználó inaktív   Big Jimmy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 319
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 17. 18:19

Idézet: CitroM - Dátum: 2007. dec. 17., hétfő - 16:39

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adva van 1 PC, 1 Elektromos gitár, és 1 szintetizátor.
Miként lehetne ezeket összekötni? A gitár lenne a fontos igazából.
Milyen hangkártyát érdemes beszerezni, és miért pont azt?
Sokmindenki sokmindent mondott, hogy miként is legyen, de nagyon széles volt a szórás.
Az SBLive!-tól egészen a 100k-s kütyükig ajánlottak hangkártyát, de igazából nem volt meggyőző egyiksem. 100pénzt meg nem fogok kiadni érte :(

Köszönöm a tippeket előre is!

Citrom

Üdv :)

Hasonló kérdésre hallottam már olyan választ, hogy madzaggal jól össze lehet kötni bármit...  ;)

Mit is szeretnél csinálni tulajdonképpen? MIDI? Audio? Mindkettő?
"A számítógép nem az akaratod, hanem az utasításaid szerint működik."

#3 Felhasználó inaktív   CitroM 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 531
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 18. 18:29

Elnézést a hosszú válaszidőért.

Egy munkatársam gitározik és szeretné felvenni amit csinál. Ehhez keres hangkártyát. Sajnos most szabadságon van és nem tudtam vele beszélni. Azt hogy midi vagy audio nekem nem mond sokat.  :(
Végülis a lényeg az az lenne Big Jimmy: Te hogy oldanád meg, hogy egy elektromos gitáron eljátszott zenét a számítógépeden rögzítsél. Mindezt max 30k körüli pénzből.

Thanks.
Sajnos én a PCs hanghoz nem értek. Annyi közöm van hozzá, hogy tudom mi a külömbség a 16bit és 24bit között.

#4 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 18. 21:58

A kérdés. hogy milyen minőségben akarja felvenni, ha nincsenek nagy igényei, akkor az alaplapi hang is jó lesz.

Szerkesztette: VKP 2007. 12. 18. 21:59 -kor

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#5 Felhasználó inaktív   Rodrigez07 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 18. 22:11

Szerintem inkább az a kérdés mivel szeretné felvenni a gitárjelet. Van valami kimondott gitár szoftver amit használ, vagy csak a legegyszerűbb módon szeretné rögziteni azt amit játszik. Jó lenne tudni mik az igények. Én pl. Nuendo-t használok, amihez nem árt egy ASIO-s hangkártya, de elég jól elboldogul egy integrált Realtek hangkeltővel is, csak csúszni fog a felvett anyag. De a csúszást be lehet állítani. Szal kérdezd meg a kollégádat mik a pontos igényei és úgy sokkal egyszerűbb erre válaszolni!
A barátnőm megjegyezte tegnap este az ágyban: Te egy perverz disznó vagy!
Mire én: Kemény szavak ezek egy kilenc évestől!

#6 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 20. 13:01

Attól függ, mit akar felvenni.

Ha csak nyersen a gitár jelét:
gitárba nagy jack->kis jack átalakító, minijack-minijack kábel, hangkártya mikrofonbemenetén felveszi bármilyen random programmal

Ha egy multieffekt jelét:
gitárt összekötöd a multival, annak a kimenetét (hangfalmodellezés némelyik modellnél automatikusan bekapcsolódik a fejhallgatókimenetre való csatlakoztatáskor (behringer v-amp2, digitech rp7 tuti), és ugyanúgy az átalakítókkal a line-in (kék) bemenetre kötöd.

Ha szoftveres torzítóprogramot akarsz használni:
gitár a mikrofonbemenetre a kábelekkel (így nagyobb jeled lesz, mint line-innél), megfelelő program (guitar rig, amplitube, revalver, guitar fx box) pedig majd effektezi. Ebben az esetben általában érdemes VST-ként használni a már említett Nuendo-ban, vagy Cubase-ben.

Viszont ha az első két megoldást választod, eszedbe ne jusson egy gyenge hangkártyával ASIO-t használni (magadat szívatod meg...), simán Cool Edittel (újabban Adobe Audition) vedd fel a hangot közvetlen bemenetről, és majd utána megkevered.
Hangkártyából meg egy SB Live már jó, integrált szutykokat (Soundmax és társai, a Soundstorm még egész jó mondjuk...) viszont kerüld, az mp3 hallgatásra meg játékra jó csak.
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#7 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 20. 13:39

Anno win98 alatt vettünk fel több gépen, a line-in-ről SBLive!-val (emu10k1), s a következő jelenség fogadott bennünket:

A felvétel alatt más sávok szóltak, tehát lejátszás is volt (ez még cool pro-val ment természetesen), tulajdonképpen egy ritmusra kellett rátenni valami gitárt, most mindegy. A lényeg, hogy vagy a lejátszás sántított, vagy a felvétel, mindenesetre amikor a felvett összes sávot meghallgattuk, megdöbbenve tapasztaltuk, hogy a felvett gitár-sáv egyre inkább "eltolódik", mintha "lassabban" játszaná le a gép. A tolódás nem volt nagy; kb. 10 perc alatt 1 másodperc. De sajnos több PC-n is kipróbáltuk, SB Live!-val: mindig "tolódott". Sima SB128-cal viszont kristálypontos volt! Stúdióban vettünk volna fel, úgyhogy ez eléggé megszívatott.

Volt valakinek esetleg hasonló gondja, illetve van, akinek pl. 10 perc felvétel is tökéletes, s nem csúszik el a végére? Tehát nem fix az eltolódás, hanem egyre több, ahogy megy a lejátszás. Mintha az eredeti sávok pl. 10 percig, a felvett gitár pedig 10 perc 1 másodpercig szólnának...

Tapasztalt már valaki ilyet? :(

ps.: majd nemsoká' kipróbálom XP alatt is, friss Live driverekkel...

ps/2.: nem írtam, de felvétel közben természetesen nem volt semmi csúszás, a line-in-t hallottuk rendesen a kimeneten, effekt sem volt, semmi. Csak sima digitalizálás. És wav rögzítés. Megnézem majd Audition-nal is...

Szerkesztette: Warrior 2007. 12. 20. 13:44 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#8 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 20. 13:42

Nekem ilyen akkor volt, mikor a régi Abit NF7-es lapomon speedfannel állítgattam automatikusan az FSB-t (idleben minek menjen 2 ghz-en, ugyebár), és emiatt egy csomószor elcsúszott... halt detect és bus disconnect kikapcs, és máris pontos lett. Na meg persze figyelni kell arra is, hogy mindig egységes legyen a mintavételezési frekvencia (érdemes 44.1khz-en felvenni, úgyis úgy kerül cd-re).
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#9 Felhasználó inaktív   CitroM 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 531
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 20. 18:13

Sziasztok!

Én lennék az,aki a hangkártya ügyben tanácstalan,a haverom az én kérésemre írt ide a fórumba,mert én sajna nemigen vagyok jártas a fórumozásban.
A dolog úgy áll,hogy billentyűn és gitáron is játszom,és a saját felvételeimet szeretném rögzíteni keverni és szerkeszteni.Egy 30 rugó körüli hangkártyára gondoltam.A billentyű persze MIDI-ben menne,Reason és Native Instruments szoftverek használatával.
A gitár már keményebb dió...Multieffekten keresztül szeretném összekötni a számítógéppel,kimondott gitárszoftvert nem használnék.Egy viszonylag jobb minőségű hangzást szeretnék,az alaplapi hangkártya szinte biztos,hogy kevés lenne.
Mindezek tükrében milyen kártyát javasoltok?Ja és a külső,vagy a belső a jobb?Előre is köszi  a segítséget,érdeklődéssel várom a válaszokat...

Falo

#10 Felhasználó inaktív   dowel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 89
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 21. 08:35

Szerintem gitárt line-in-be kötni pocsék hangot eredményez. Különöse torzított hang esetében. Brutálisan rosszat. Jellegtelen, karcos hang.

Mic-in-re kötni pedig téves, annak alacsony bemenő impedanciája miatt. Nem is beszélve a mikrofonbemenetek electret-mikrofonokhoz kiadott 'fantomtápjáról', mely miatt pl a pickupváltásnál nagy reccsenés hallható, de abban az esetben is, ha a legminimásisabb kontakthiba van a rendszerben.

Felvételhez a legjobb hatást egy gitárkombó (feltételezem ha játszol rendelkezel vele), egy (viszonylag jó) mikrofon, és közepesen jó hangkártya adná, ha a költségeket faragni akarjuk...

Másik járható út pl a Marshall erősítők esetében a line-out kimenet használata, melyet egyszerűen a számítógép line-in-jére kötnél... (ez egy 'szimulált' kimenet, mely a hangszóró átviteli karakterisztikását is becsempészi a rendszerbe a negatív áramvisszacsatolt végfokozatnak köszönhetően, ezáltal kellemesebb hangzást produkálva)

#11 Felhasználó inaktív   Big Jimmy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 319
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 22. 19:27

Idézet: CitroM - Dátum: 2007. dec. 20., csütörtök - 17:13

Sziasztok!

Én lennék az,aki a hangkártya ügyben tanácstalan,a haverom az én kérésemre írt ide a fórumba,mert én sajna nemigen vagyok jártas a fórumozásban.
A dolog úgy áll,hogy billentyűn és gitáron is játszom,és a saját felvételeimet szeretném rögzíteni keverni és szerkeszteni.Egy 30 rugó körüli hangkártyára gondoltam.A billentyű persze MIDI-ben menne,Reason és Native Instruments szoftverek használatával.
A gitár már keményebb dió...Multieffekten keresztül szeretném összekötni a számítógéppel,kimondott gitárszoftvert nem használnék.Egy viszonylag jobb minőségű hangzást szeretnék,az alaplapi hangkártya szinte biztos,hogy kevés lenne.
Mindezek tükrében milyen kártyát javasoltok?Ja és a külső,vagy a belső a jobb?Előre is köszi  a segítséget,érdeklődéssel várom a válaszokat...

Falo

Üdv :)

Ha valóban van 30 rugód a cuccra, ezt mindenképpen csak javasolni tudom:
E-MU 0404
Ebben az árfekvésben a legjobb választás, mind jel-zaj viszony, mind be- és kimenetek tekintetében.
Kapsz hozzá egy köteg software-t is, amivel tudsz dolgozni, bár használhatsz bármi mást hozzá, ami épp kéznél van.
A bekötésnél csak arra kell vigyázni, hogy nem az Auchanban (vagy máshol) kapható noname kábeleket használd, hanem végy vezetéket meg csatlakozókat, és csinál(tass)j magadnak.
Egyébként szerintem a legjobb felvételt akkor lehet csinálni, ha a végfok line out kimenetét összekötöd a hangkari line in bemenetével.
"A számítógép nem az akaratod, hanem az utasításaid szerint működik."

#12 Felhasználó inaktív   CitroM 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 531
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 23. 05:57

Köszi dowel és Big Jimmy,hogy szántatok időt a problémámra,látszik,hogy nagy szakik vagytok a témában.
Big Jimmy javaslatára az E-MU 0404 mellett fogok dönteni.
Már csak a felvétel kapcsán merülnek fel kérdések,de valószínúleg kipróbálom mikrofonnal és úgy is,hogy a kombó line out-ot összekötöm a hangkártya line in bemenetével.Ezzel kapcsolatosan az eltérő tapasztalatok nyilván azért alakulnak ki,mert nem mindegy,hogy milyen kategóriájú erősítőről és hangkártyáról van szó...
Nekem egyébként egy Behringer GM 108-as erősítőm van egy KORG AX3G-s multieffekttel összekötve,majd meglátjuk,melyik összekötési mód eredményezi a legjobb minőséget az E-MU 0404-el.
Mégegyszer köszi a segítséget és a hasznos tippet is az áruházakban kapható gyengébb minőségű kábelekkel kapcsolatosan...

Falo

#13 Felhasználó inaktív   Big Jimmy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 319
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 23. 11:43

Nincs mit, ezért vagyunk :)
Ha még bármi felmerül, várunk szeretettel...meg egyébként is :)
"A számítógép nem az akaratod, hanem az utasításaid szerint működik."

#14 Felhasználó inaktív   aqwer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 04. 08. 10:47

Hello! Adott egy gitár(Gretsch 5120 :p) egy behringer 502 keverőpult, meg egy laptop ja meg egy korg ax5g effekt! Megy egy szám a hifiről álltalában arra játszok rá gitárral...de azt szeretném hogy gépre rögzithessem! Hogyan lehetne ezt? Köszönöm! :)

#15 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 08. 12:28

Idézet: aqwer - Dátum: 2009. ápr. 8., szerda - 10:47

Hello! Adott egy gitár(Gretsch 5120 :p) egy behringer 502 keverőpult, meg egy laptop ja meg egy korg ax5g effekt! Megy egy szám a hifiről álltalában arra játszok rá gitárral...de azt szeretném hogy gépre rögzithessem! Hogyan lehetne ezt? Köszönöm! :)

Akámilyen hangrögzitő szoftver megoldja pl goldwave.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#16 Felhasználó inaktív   Big Jimmy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 319
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 12. 21:30

Idézet: aqwer - Dátum: 2009. ápr. 8., szerda - 9:47

Hello! Adott egy gitár(Gretsch 5120 :p) egy behringer 502 keverőpult, meg egy laptop ja meg egy korg ax5g effekt! Megy egy szám a hifiről álltalában arra játszok rá gitárral...de azt szeretném hogy gépre rögzithessem! Hogyan lehetne ezt? Köszönöm! :)

Üdv :)

Nem tudom, mióta használod a cuccot, de egy dolog biztos: jó választás volt! :)
A Behringer kütyüit ismerem picit, magam is használtam (csakúgy, mint pl a Monachort).

Így rakd össze:

1; A Hi-Fi kimenetét csatlakoztasd a keverő CD/TAPE IN bemenetére! (stereo RCA)
2; A gitárt csatlakoztasd a keverő mic/line inputs vonalbemenetére! (6 mm jack)
3; Az effectet csatlakoztasd a keverő effect send/return be-kimenetére! (6 mm jack)
4; Ezt az egészet a keverő CD/TAPE OUT kimenetén keresztül csatlakoztasd a PC (laptop) hangkártyájának vonalbemenetére. Mivel laptopod van, és a keverő is analóg, javaslom egy ilyen beszerzését. Ezzel sokkal jobb minőséget tudsz elérni, mint az alaplapi hangcuccal.

Ha csak magadnak akarsz felvételt készíteni, természetesen nem muszály hangcuccot venned. A kábelezést magad csináld (vagy csináltasd meg valakivel), mert a kereskedelemben kapható kábelek nem megbízhatók, vagy elég drágák. Használd pl a Proel kábeleit (olasz cég, nem túl olcsó, de nem is drága, de ami a lényeg: összegyűrheted a kábelt, és táncolhatsz is rajta, nem fog eltörni! :) ). Ne használj műanyag bevonatú csatlakozókat. Ha kéred, e-mailben elküldöm a keverő használati útmutatóját (megvan :) ), abban megtalálod, mit hogyan kell forrasztani.

Rögzítéshez bármilyen progi jó (pl az említett GoldWave is), jómagam a Sonic Foundry SoundForge 5-öst használom. Nem olcsó, de rengeteg plugin van hozzá effekt-től a parametrikus EQ-ig.
"A számítógép nem az akaratod, hanem az utasításaid szerint működik."

#17 Felhasználó inaktív   Feli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 28. 11:36

khm...

az EMU 0404- hez fogsz ingyen kapni sok progit pl. Cubase LE
ez biztosan eleinte elegendő lesz az igényekhez :)

Ha nem akarsz warezolni sem, akkor pl. ubuntu"studio", amin van
Ardour is (ami egyébként MAC-hez is van) és egy ProTools klón :)

a kábelekkel kapcsolatban. Ha gurmé' vagy, forrasztasz. Csak sajnos a kereskedelemben
sok gagyi csatlakozó kapható! Olcsóak, viszont az első forrasztásnál rájössz miért is
árulnak neutrik és egyéb márkás csatlakozókat.

Azt javaslom, ha nem forrasztasz kézzel, csak minőségi kábelt vegyél. Lehet az egybeöntve,
csak ne legyen gagyi és számítógép-egér vastagságú kábellel szerelve, jalítottlemez
csatlakozókkal . Nincsen idegesítőbb egy szar kábel vagy csatlakozó miatt szívni!

Jó zenélést :)

#18 Felhasználó inaktív   Big Jimmy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 319
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 12. 20:40

Az általam használt olasz Proel kábelek 6mm vastagok...nem véletlenül ;)
"A számítógép nem az akaratod, hanem az utasításaid szerint működik."

#19 Felhasználó inaktív   Latem2A 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 30. 17:08

Sziasztok!


Sok helyen utánanéztem (amennyire tudtam), mégis ide leírnám a problémámat, remélem tudtok segíteni, s ezt majd valamikor viszonozni is tudom majd.
Nos van gitár, kábelek stb., tehát minden olyan eszköz adott ami az összekötéshez kell. Valaki azt mondta, hogy line-in-be dugjam, valaki azt, hogy mikrofonba. Aki a line-in-t ajánlotta az azért tette, mert mikrofonba dugva a gitár rettenetes hangot ad ki.

Nálam is ez a probléma. A program melyet használok és VST-t is kezel (FL Studio 9), a szükséges beállítások mellett is csak mikrofonba dugva ismeri fel a gitárt, s rettenetes "hangot" ad ki, igazából ha hozzáérek a húrokhoz akkor rettenetesen búg. Más hangot nem hallani.

Kipróbáltam hát a Guitar Rig 4-et is, ennél már "alakul" a dolog... Itt is csak mikrofonba ismeri fel, viszont a rettenetes búgás mellett lehet hallani a gitárt is, vagyis valami gitárhoz hasonlót, persze ez is olyan, hogy 1 perc után szétmegy az ember feje.

ASIO4ALL telepítve van. A gépen Soundmax van, de remélem nem ez az oka, mert utánaolvasva van akinél működik vele, silány minősége ellenére.

Latem2A

#20 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 13:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Latem2A - Dátum: 2010. 12. 30. 17:08

Latem2A


Szia, mikrofonnál van olyan, h microphone boost, ami vmi 20 dB-t emel a jelen. Nincs az bekapcsolva?
Vagy a line in-t kéne megpróbálni, hagerőszabályzónál állítható, h melyik legyen a bemenet.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó