HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az Oracle megemeli a MySQL árát - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az Oracle megemeli a MySQL árát Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 10. 08. 16:40

Jelentős áremelkedés várható az Oracle kezébe került MySQL-nél. A nyílt forrású adatbázisért fizetni jelenleg sem kell, a támogatási szolgáltatások azonban szerverenként több ezer dollárra is rúghatnak. A szoftveróriás árat emel.
https://www.hwsw.hu/hirek/45423/oracle-mysql-adatbazis-tamogatas.html

#2 Felhasználó inaktív   bambano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 08. 16:40

Helyes, emeljenek csak. Sőt, ha rám hallgatnak, az oracle árát is tolják feljebb, hiszen szinten ingyen szórják a gyöngyöt a disznók elé...
Egy elégedett postgresql user.

#3 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 08. 17:06

@bambano: Lehet, hogy felreertetted. A MySQL tovabbra is ingyenes marad, csak a supportert kell fizetni. Ugyanugy, mint Postgresql eseten.
Hidd el 2-3 ezer dollar evente egy olyan businessben, ahol a rendelkezesreallas fontos, nem sok penz...
Mi 10-20ezer dollarokat kifizetunk evente supportra:)

#4 Felhasználó inaktív   bambano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 08. 17:39

@Leni: nem, nem értettem félre. Emeljen csak az oracle, mindegy, mit, rombolja csak az egyébként sem fényes renoméját.

#5 Felhasználó inaktív   hilti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 452
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 08. 18:01

az a szégyenteljes Oracle. hogy nem sül le a képéről a bőr. nem adja ingyen a szolgáltatását ... sőt még meg is meri határozni hogy mennyiért nyújtja azt. az agyam elszáll .... de főleg az álszent szerencsétlenektől akik jönnek itt a renomé rombolással és a jó tét jó lélek dumával. ez egy üzleti vállalkozás ahol a tulajdonosok azért tartják a pénzüket hogy minél nagyobb profitot termeljen. ha nem termel akkor befektetik a pénzt máshová. ennyi. ugyanúgy ahogy te is a saját pénzedet. már ha van. te kis álszent

#6 Felhasználó inaktív   bambano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 08. 18:13

@hilti: figyi, van egy 7 éves opelem, több, mint 220 ezer kilométerrel. 80 misiért elviheted, ha gondolod.

Na ezt csinálja az oracle.hu.

#7 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 08. 18:31

@bambano:

OFF: Autókereskedő? :O (bocsi)

ON: az észrevétel jogos
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 10. 08. 21:04

Üzenet megtekintéseIdézet: bambano - Dátum: 2010. 10. 08. 19:13

@hilti: figyi, van egy 7 éves opelem, több, mint 220 ezer kilométerrel. 80 misiért elviheted, ha gondolod.

Na ezt csinálja az oracle.hu.


Más cuccokhoz bőven sokkal drágább az egész. Ha ahhoz viszonyítok, akkor mondhatjuk úgy is, hogy évi 20ezer forintért adnak átalánydíjas szervizszolgáltatást az Opeledre. Ez meg szerintem már nem sok. Amúgy milyen bizniszben vagy érdekelt, vagy eddig milyen supportod volt rá?
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   bambano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 08. 22:33

@Jahno: a mysql-t sosem használtam, mert lassú volt és nem állt kézre. Oracle-t egyszer akartam venni, de olyan vérlázítóan pofátlan árakat adtak meg, hogy maradtam a jól bevált postgresnél. Ami dühítő, hogy ezek után még majdnem egy évig jártak a nyakamra, hogy akkor most hogy is lesz meg milyen oracle-t is veszek meg stb. stb. És hiába magyaráztam, hogy benne van már egy halom fejlesztés a pg-ben, a hajó régen elment, vagy arrogánsan erőszakosak voltak az üzletkötők vagy egyszerűen idióta analfabéták. Ha már elgaloppíroztak az árakkal, legalább lekophattak volna, mikor a tények nyilvánvalóvá váltak. De egy trippert egyszerűbb kikezelni, mint őket.

A mysql ellen szólt az is, hogy a gpl-es verzióban sokáig nem volt tranzakciókezelés, ami önmagában rotfl. Mire lett, addigra belaktuk a pg-t, akkor már hiába kapálózott volna bármi más.

#10 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 01:05

@bambano: de fizetsz-e supportert?

#11 Felhasználó inaktív   törölt felhasználó 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 175
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 05:01

@bambano: "A mysql ellen szólt az is, hogy a gpl-es verzióban sokáig nem volt tranzakciókezelés"

nem használok mysqlt, szóval nem ismerem egyáltalán, ennek ellenére ezt nagyon nehezen tudom elképzelni :D mikor került bele?



#12 Felhasználó inaktív   _sj 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 07:29

@bambano: mysql lassu? Valamit nagyon benezhettel...

#13 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 09:55

@_sj: Attól függ milyen adattároló motort használsz. Amennyire én tudom, a MyISAM az ami igazán gyors, viszont ott nincsenek tranzakciók. Az InnoDB lassabb, viszont ott már van. Mondjuk túl sok MySQL-t én sem használok.

#14 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 09:59

@LCoder: Jaja, innoDB eleg regota benne van, most megneztem a 3.23 ota. Emlekeim szerint kb 2001-ben voltak ilyen mysql verzioszamok :)

#15 Felhasználó inaktív   bambano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 11:27

x007: felhívnám a figyelmet a pontos fogalmazásra: a mysql-hez tartozó myisam adattábla szerkezet megvalósítása gpl-es volt, de abban nem volt tranzakció. lehetett hozzá letölteni innodb-t, az tudott tranzakciót, de az nem volt gpl-es és nem minden esetben volt ingyenes. az csak sokkal később lett végül gpl-es, de addigra már belaktuk a pg-t.

Leni: nem fizetek supportért, minek? csak pg-t használok és még soha nem volt semmi olyan bajom, amit kis guglizással ne lehetett volna megoldani.

_sj: ahhoz képest, hogy mit lehetett kihozni a postgresből, nekem a mysql még raiddel is lassú volt. és itt nem az mdadm-es raidről beszélek, hanem a mysql beépített raidjéről.

#16 Felhasználó inaktív   _sj 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 15:43

@bambano: "mysql beepitett raid"??? Te jo eg ...

#17 Felhasználó inaktív   bambano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 16:25

_sj: no, nem tudtad, hogy van ilyen? mostanában nem néztem, de amikor néztem, volt benne. lehet, hogy nem raidnek hívta, de pontosan ugyanúgy működött, mint fájlrendszer/blokkos eszköz esetén a raid0.

#18 Felhasználó inaktív   _sj 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 21:18

@bambano: Ugy ertem, hasznaljon mindenki olyan rdbms-t, amit ismer. Te is jol tetted, hogy maradtal a pg-nel...

#19 Felhasználó inaktív   Darwin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 548
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 10. 11:19

Használjatok inkább NoSQL-t.

#20 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 11. 09:15

@x007: Volt ilyen régebben, én is azért választottam psql-t, mert abban volt tranzakció kezelés, mysqlben meg nem. Ettől függetlenül ha valakinek mysql adatbázisra áll fel, annak továbbra is dolgozom abban is, de ha én választok akkor egyértelműen postgresql a nyerő.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó