HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Összekapcsolódik a Skype és a Facebook - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Összekapcsolódik a Skype és a Facebook Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 10. 15. 14:38

A Skype erős hajrába kezdett mostanság, s a nemrégiben megjelent androidos kliens után most az asztali szoftver újult meg teljesen. A Skype 5.0 közösségi web integrációval és nagyon hasznos, hiánypótló funkciókkal érkezett meg.
https://www.hwsw.hu/hirek/45476/skype-5-letoltes-voip-hivas-ingyen-elofizetes-mobil-telefon-kliens.html

#2 Felhasználó inaktív   Xero 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 14:38

De jó... mac-es kliens még mindíg 2-es főverziónál tart! :(

#3 Felhasználó inaktív   Chronos.hun 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 325
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 15:00

@Xero: Linuxról nem is beszélek :(

#4 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 16:13

"Magyarország minden vezetékes mobilja havi 1400 forintért hívható például korlátlanul"

Ez csak nekem nem egyértelmű?

#5 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 16:38

@xclusiv: kimaradt egy "és" szerintem.

#6 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 16:39

Valamint pár más szó.

#7 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 16:48

ezek annyira jol néznek ki, tényleg, videotelefonálás, webkamera, de sosem használtam kitartóan

#8 Felhasználó inaktív   Perselus Piton 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 83
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 19:07

Csak nekem nem tetszik ez a mindent mindennel integrálás? A Windows Live is ebbe az irányba ment el, nem is raktam még fel.

Nálam megvan, hogy kivel msn-ezek, kivel skype-olok, ki az, akivel facebookon tartom a kapcsolatot és nem igazán szeretném egyiket sem integrálni a másikba.

Persze tudom, hogy lehet használni integráció nélkül is, de ettől még ez a véleményem.

Ami a WLM-et illeti, a 14.0.8089.726 az utolsó verzió, amiben még külön-külön lehetett a kamerát bekapcsolni akár hang nélkül, az újabb verziókban pedig már kizárólag Videóhívás van. A Skype ennyiből jobb, hogy ezt nem korlátozza.

#9 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 22:18

A Skype ingyenessége hátrány a nagy címlisták esetén. Ha mind az 500 outlookos névjegyemhez, vagy akár 300-as nagyságrendű fb kapcsolatomhoz tartozna skype-os elérés, akkor fű-fa felhívna csak azért mert elérhető vagyok és ingyenes. Ha meg rejtem magam, akkor az se lát, akinek kéne. Szóval nem feltétlen jó ez az automata integráció. Egyesével viszont én magam is fel tudom venni azokat, akiknek bármikor elérhető vagyok. A többieknek meg marad az a szűrő, hogy csak akkor hív, ha elég fontos ahhoz, hogy pénzt is költsön ezért.
Mondjuk, ha tudna kezelni a Skype csoport szűrőket, az megoldás lehetne, de én ilyet eddig még nem találtam benne...

#10 Felhasználó inaktív   PaLa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.032
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 23:42

@Perselus Piton: Én most néztem, de találtam egy ilyet a skype-ban:

Adatainak védelme
Facebook barátok:

Nem kerül automatikusan felvételre Skype partnerként.
Nem láthatja az Ön profilját és online állapotát.

Persze ez nem jelenti azt, hogy én összekötném, csak attól se kell félni, hogy e.miatt hívnának. Legalábbis ezt írja, én azért nem próbálom ki, de én mindig bizalmatlan voltam ezzel kapcsolatban, amikor összekötünk a személyemmel kapcsolódó szolgáltatásokat.


#11 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 16. 07:44

Nem szeretem ezt a mindent mindennel integrálunk irányt. Tudom a Windows Live is ebbe az irányba ment el.

Mi értelme van ennek? Vagy tőlünk nyugatabbra annyira aprópénznek számít a skype havidíja, hogy lehet van aki e miatt előfizet?

#12 Felhasználó inaktív   Turboboszi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.202
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 17. 14:46

Üzenet megtekintéseIdézet: martonx - Dátum: 2010. 10. 16. 08:44

Nem szeretem ezt a mindent mindennel integrálunk irányt. Tudom a Windows Live is ebbe az irányba ment el.

Mi értelme van ennek? Vagy tőlünk nyugatabbra annyira aprópénznek számít a skype havidíja, hogy lehet van aki e miatt előfizet?


"A felhasználók azonban sokszor nem is sejtik, hogy ismerőseik körében mekkora népszerűségnek örvend a Skype, ez az integráció viszont megsokszorazhatja a kapcsolatok számát, ezáltal a hívások mennyiségét is."

Mindenből pénzt csinálni - ez itt a lényeg. :)
„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

#13 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 11:45

@martonx: MS Office Communicator is. copy-paste egy régebbi skype verzió, integrálva Outlook-ba.

Megnéztem mi az az 1400Ft-os vezetékes mobil. A legközelebbi amit találtam az ez: előfizetéses konstrukcióban havi 1600Ft-ért (5.75EUR) korlátlan(*) mennyiségben lehet magyarországi mobil és vezetékes számokat hívni. Hűség nincs, havi bontás van.

* apróbetűs rész:
korlátlan = max 6 óra / nap, max 10000 perc / hó, max 50 különböző szám / nap. Efelett percdíj, és minden egyes percre külön (!) kapcsolási díjat számolnak fel. Az account nem osztható meg másokkal (pl. PBX, gondolom bannolnak).










Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó