HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Rengeteg tabletet fognak eladni - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Rengeteg tabletet fognak eladni Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 10. 18. 11:27

A Gartner szerint idén 19,5 millió média tabletet adnak el, ebből 15,6 millió lesz az Apple iPad. Fél évvel korábban, május végén ugyanez az elemzőcég még úgy becsülte, 10 millió darabos lesz idén a piac.
https://www.hwsw.hu/hirek/45477/tablet-piac-gartner-apple-ipad.html

#2 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 11:27

Jaj de szeretem az ilyen reklám szagú előrejelzéseket...... :D
Amolyan önbeteljesítő jóslatok. Azt mondjuk hogy sokat fognak belőle venni. Ez tetszik a részvényeseknek, beletolják a pénzt. Ezért a cégek zsákszámra gyártják majd, aminek árcsökkenés lesz a vége, annak pedig az, hogy azok is vesznek tabletet, akiknek igazából nem is kell.... mert valjuk be, ez is csak egy újabb kis játékszer, az okostelefon, az mp3 lejátszó, és a többi alig használható kütyü mellé, amit manapság az emberek a notebook/asztaligép mellé vesznek...

Ez most az új sláger. Ha megszokott, és hétköznapi lesz, akkor majd megint jön valami divat cucc, amit ismét meg lehet venni egy zsák pénzért... de minek?

#3 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 11:56

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2010. 10. 18. 12:27

Jaj de szeretem az ilyen reklám szagú előrejelzéseket...... :D
Amolyan önbeteljesítő jóslatok. Azt mondjuk hogy sokat fognak belőle venni. Ez tetszik a részvényeseknek, beletolják a pénzt. Ezért a cégek zsákszámra gyártják majd, aminek árcsökkenés lesz a vége, annak pedig az, hogy azok is vesznek tabletet, akiknek igazából nem is kell

Nagyrészt egyetértek, viszont ha a piac 3/4-e epül akkor az árcsökkentés része kevéssé valószínű szerintem.

#4 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 12:37

Arra egyébként nagyon kíváncsi lennék, hogy mégis milyen adatok alapján szűrték le az előrejelzést.. persze azt tudom hogy kamu spekuláció az egész, de mégis hogyan prezentálják a dolgot? Hiszen valamire hivatkozni kell.. Gondolom nem az egy hónapra eső IPAD eladásokat szorozgatták fel, és egy kis hasszámmal megduplázták mondván hogy jövőre nagyobb lesz az érdeklődés.. vagy mégis?

#5 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 13:42

Mondjuk érdekes lesz mobilszolgáltatótól olyan tabot venni amiben nincs sim...

#6 Felhasználó inaktív   airmax 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 244
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 14:12

A cikkben szereplő előrejelzések szerintem a mai eladásokon alapuló trendszámítások indokolják. Mint minden ilyen, annyiból tényleg "kamu", hogy a trendek bármikor megtörhetnek. Viszont ahogy haladunk az időben, és azt látjuk, hogy még mindíg veszik az iPad-et mint a cukrot, akkor, jobb, ha elfogadjuk a felvázolt irányvonalat...
Azt, hogy mi felesleges, mi nem, mi divatkütyü, mi nem, majd a vásárlók el fogják dönteni. Én amondó vagyok, hogy nem kéne divathisztinek minősíteni ezt a "xPad" fellendülést /bár kétségtelen, hogy ilyen vonásai is vannak/ le fog szépen üllepedni. Azt gondolom, hogy olyanoknál akik nem akarnak a pc-k használatával bajlódni, mert semmilyen módon a munkájukban nem érzik szükségét, azoknál tartós lehet a siker. Azoknál is tartós lehet ez a választás, akik ugyan pc-n is dolgoznak, de második /sokadik/ kütyüként, a hordozhatóság, és a "tapi" üzemmód miatt látnak benne fantáziát.

#7 Felhasználó inaktív   airmax 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 244
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 14:13

Ja én is ez utóbbiak közé tenném magam, pl úgy, hogy társ sim kártyát lehetne igényelni a telefon mellé a xPad-hez. Nekem ez után amolyan "valódi személyes pc" funkcióra megfelelne a táblagép.

#8 Felhasználó inaktív   scuynat 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 91
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 16:25

jó a tapi, amíg csak filmet nézel rajta vagy éppen olyan honlapot böngészel, amit csak olvasni kell. amíg nem találják ki a gondolattal szabályozható karakter- (vagy szó- :D ) bevitelt, addig márpedig a számítógéphez/notebookhoz/mobilhoz qwertz billentyűzet kell, ha az ember nem akar órákat tölteni az írással.

#9 Felhasználó inaktív   Gabbesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 16:27

@attila9988: jaj de szeretem az ilyen okostojásokat, mint te vagy. A Gartner a világ egyik legnagyobb IT kutató és tanácsadó cége. Nyilván nem hasraütésre köpték ki ezt a számot magukból.

#10 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 16:34

@Gabbesz: "A Gartner a világ egyik legnagyobb IT kutató és tanácsadó cége. Nyilván nem hasraütésre köpték ki ezt a számot magukból."

Gondolom a részvényesek is így gondolkoznak, a tablet gyártók meg eleget tejelnek.. :D

Egyébként ezek az előrejelzések is szoktak nagyokat bukni, volt már hogy pl a pc piac csökkenését jelezték előre, aztán mégiscsak nőtt....

Te honnan a francból matekozod ki, hogy jövőre hány darab tablet megy el? Kristálygömbből?

#11 Felhasználó inaktív   Gabbesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 19. 13:57

@attila9988: Én sehonnan nem matekozom ki, de nincs a hátam mögött 1200 kutató. De valószínűleg az a módszertanuk, hogy extrapolálják a mostani fogyásokat különböző paraméterek figyelembevételével.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó