HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itthon is kapható a BlackBerry Curve 3G - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itthon is kapható a BlackBerry Curve 3G

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 12. 03. 09:57

Mától magyar szolgáltatónál is beszerezhető a Research in Motion BlackBerry okostelefon-családjának legújabb középkategóriás tagja, a Curve 3G.
https://www.hwsw.hu/hirek/45766/rim-research-in-motion-blackberry-curve-3g-9300-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   strogg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 09:57

Azt megint elfelejtitek beleirni, hogy egy raklap BB-s szoftver nem hajlandó megmoccanni BB szerver nélkül, ami szolgáltatónál cc: havi 1000 forint.
Csak szólok, mert a RIM facebook kliense, levelezője pl: szóba sem áll veled enélkül.
Utána pedig lényegében keresgéslz, hogy mi hajlnadó menni ezek nélkül.
Állati bosszantó, és alig használható. (egy android,symbian-hoz képest biztosan)
...oooO..............Ubuntu 10.10
.....(....)...Oooo...
......)../.....(....)....
.....(_/.......)../.....
...............(_/.......
:: Dancsok "strogg" Zoltan ::
:: www.dancsokzoltan.com ::
:: Skype: mms_strogg ::
:: strogg@dancsokzoltan.com ::
:: dancsok.strogg.zoltan@gmail.com ::

#3 Felhasználó inaktív   ajaxfan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 10:02

Azért ez nem teljesen így van.
Elég sok szoftver fut BIS vagy BES előfizetés nélkül is.
Gmail kliense is simán fut. Az meg talán nem meglepő,hogy a BIS vagy BES csak előfizetéssel megy,mivel ezek a Blackberry lényegei.


#4 Felhasználó inaktív   strogg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 10:06

ajaxfan
jól irtam (olvasd el még egyszer) ugyanis nem azt irtam, hogy mindegyik, hanem azt, hogy egy raklap.
Én azért nem veszek többet BB-t, mert árukapcsolásos.
Nekem jó készülék kell, de plusz költségek nélkül. Ennek a BB nem felel meg.
...oooO..............Ubuntu 10.10
.....(....)...Oooo...
......)../.....(....)....
.....(_/.......)../.....
...............(_/.......
:: Dancsok "strogg" Zoltan ::
:: www.dancsokzoltan.com ::
:: Skype: mms_strogg ::
:: strogg@dancsokzoltan.com ::
:: dancsok.strogg.zoltan@gmail.com ::

#5 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 10:51

@strogg: Sőt a Symbian 3 pl. hasonlóan ügyesen működik együtt Win szerverekkel (Exchange környezetbe rakva a Push email), ráadásul infrastruktúrális fejlesztés nélkül (BES). ;)
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#6 Felhasználó inaktív   nemecsek 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 11:09

A "plusz költségek nélkül" a magyar embernek azt jelenti, hogy mindent akarok, de most rögtön és ingyen.

#7 Felhasználó inaktív   netcobra 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.614
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 12:05

Üzenet megtekintéseIdézet: strogg - Dátum: 2010. 12. 03. 09:57

Azt megint elfelejtitek beleirni, hogy egy raklap BB-s szoftver nem hajlandó megmoccanni BB szerver nélkül, ami szolgáltatónál cc: havi 1000 forint.
Csak szólok, mert a RIM facebook kliense, levelezője pl: szóba sem áll veled enélkül.
Utána pedig lényegében keresgéslz, hogy mi hajlnadó menni ezek nélkül.
Állati bosszantó, és alig használható. (egy android,symbian-hoz képest biztosan)


Es miert vennel BB-t legalabb egy BIS nelkul? Mert divat? Mert kb akkor csak arra nem tudod hasznalni, amire terveztek. Es akkor mitol vonzobb pl egy ilyen BB egy E72 nokianal, ha nem a BB server miatt? Masik, hogy ugye mivel foleg ceges kornyezetben hasznaljak ezeket, tok8, hogy meg havi xparezer forint a server, nem? Kar, h nalunk a cegnel nincs BB, en szivesen hasznalnam, jol is jonne neha.
#1: HP 6000Pro Desktop
#2: Ipad 2 32GB WiFi+3G ; Huawei Ideos S7 Slim 3G
#3: Nokia Booklet 3G
#4: Gigabyte EP45T-DS3R, E8200@3.2, 12GB DDR3, Gigabyte HD4850+ZL, OCZ Vertex 2 SSD+ 2x320GB Raid0, WD Elements 2TB, Chieftec 620W. Mobil: Nokia E72 + Iphone 4, Playstation 3 320GB

#8 Felhasználó inaktív   strogg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 12:12

BB szerverrel tudod használni, de nem céges, hanem sima átlagos felhasználásra emiatt nem.
Egyébként több cég jelentett be, hogy lejönnek a BB-ről, és van aki winophone-t izzit, van aki Dell telót.
Home felhaszánlásra a BB szerver felesleges.
Cégesen lehet vitzáézni, de home -ra egy ios/android az abszolute nyerő. (szerintem)
-Nokia nem kéne
- wp7 nagyon kiforratlan még

...oooO..............Ubuntu 10.10
.....(....)...Oooo...
......)../.....(....)....
.....(_/.......)../.....
...............(_/.......
:: Dancsok "strogg" Zoltan ::
:: www.dancsokzoltan.com ::
:: Skype: mms_strogg ::
:: strogg@dancsokzoltan.com ::
:: dancsok.strogg.zoltan@gmail.com ::

#9 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 12:25

Üzenet megtekintéseIdézet: strogg - Dátum: 2010. 12. 03. 09:57

Azt megint elfelejtitek beleirni, hogy egy raklap BB-s szoftver nem hajlandó megmoccanni BB szerver nélkül, ami szolgáltatónál cc: havi 1000 forint.

Melyik szolgáltatónál?

T-mobile
Kép

Telenor
Kép

Vodafone
Kép

1000Ft nálam már a vállalható kategória. A fentiek nem igazán (főleg azért, mert a Vodafone-nál vagyok - és maradok is).

PS: és ez csak a BIS - a BES már inkább céges okosság.

Szerkesztette: *Iguana* 2010. 12. 03. 12:33 -kor

Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#10 Felhasználó inaktív   netcobra 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.614
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 12:37

Üzenet megtekintéseIdézet: strogg - Dátum: 2010. 12. 03. 12:12

BB szerverrel tudod használni, de nem céges, hanem sima átlagos felhasználásra emiatt nem.
Egyébként több cég jelentett be, hogy lejönnek a BB-ről, és van aki winophone-t izzit, van aki Dell telót.
Home felhaszánlásra a BB szerver felesleges.
Cégesen lehet vitzáézni, de home -ra egy ios/android az abszolute nyerő. (szerintem)
-Nokia nem kéne
- wp7 nagyon kiforratlan még


De akkor azt magyarazd el legyszi -lehet hulye vagyok-, hogy minek vesz valaki BB-t atlagos felhasznalasra? Ahhoz draga, hogy ne hasznald ki azt amire terveztek.
#1: HP 6000Pro Desktop
#2: Ipad 2 32GB WiFi+3G ; Huawei Ideos S7 Slim 3G
#3: Nokia Booklet 3G
#4: Gigabyte EP45T-DS3R, E8200@3.2, 12GB DDR3, Gigabyte HD4850+ZL, OCZ Vertex 2 SSD+ 2x320GB Raid0, WD Elements 2TB, Chieftec 620W. Mobil: Nokia E72 + Iphone 4, Playstation 3 320GB

#11 Felhasználó inaktív   strogg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 12:50

netcobra

Erről beszélek :))) Jómagam kipróbáltam egy bold 9000-el, de ráfaragtam, mert eladni sem tudta ma készüléket. (meghalt eladása előtt 2 nappal ://// )
Akkor vettem androidos motorola milestone-t, és teljesne olyan érzés volt, mintha 10 évet utaztam volna előre az időben :) (de tényleg)
...oooO..............Ubuntu 10.10
.....(....)...Oooo...
......)../.....(....)....
.....(_/.......)../.....
...............(_/.......
:: Dancsok "strogg" Zoltan ::
:: www.dancsokzoltan.com ::
:: Skype: mms_strogg ::
:: strogg@dancsokzoltan.com ::
:: dancsok.strogg.zoltan@gmail.com ::

#12 Felhasználó inaktív   netcobra 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.614
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 12:57

Akkor ugyanarrol beszelunk. Magyarul nem te vagy a celcsoport:) Mondjuk en sem, de ismerek olyan embert, aki ha akarna se tudna mast hasznalni, mint BB-t. Mondjuk a nokia is bekaphatja, anno az e61-em meg BB-kepes volt, azota kivettek belole..
#1: HP 6000Pro Desktop
#2: Ipad 2 32GB WiFi+3G ; Huawei Ideos S7 Slim 3G
#3: Nokia Booklet 3G
#4: Gigabyte EP45T-DS3R, E8200@3.2, 12GB DDR3, Gigabyte HD4850+ZL, OCZ Vertex 2 SSD+ 2x320GB Raid0, WD Elements 2TB, Chieftec 620W. Mobil: Nokia E72 + Iphone 4, Playstation 3 320GB

#13 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 17:06

Jut eszembe: valaki mondja már el nekem, hogy mi olyan csuda jó ebben a BIS/BES témában.
Amiről én tudok az a push email. Ami egy remek dolog, csak én egy postfix-ről IMAPS-el 2 percenként frissítem a leveleimet E51-en, aztán nem látom annak túl nagy hasznát, hogy jöjjön egy BB szerver, ami az én postfix-emről pár percenként leszedje imap-pal a leveleket és rátolja a telefonomra...

#14 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 17:28

ha van kedved olvasgatni:

my webpage

Idézet

A BlackBerry eszközök gyakorlatilag működésük folyamán végig online tartózkodnak, de csak akkor van adatforgalom, ha ténylegesen levelezés történik. A gyorsaság és a frissesség csak az egyik vonzó tulajdonsága a BES alapú rendszernek, számos cég ennél sokkal jobban örül a biztonsági paramétereknek. A RIM 3DES algoritmust használ a kódoláshoz, amely csak egy közös kulcs ismeretében fejthető vissza. Ezt a kulcsot pedig csak az adott BES (ami ugyebár az ügyfélnél van), s csak az adott BlackBerry készülék ismeri (amely szintén az ügyfélnél van), a szerver konfigurálása során kell ezt a kulcsot kialakítani. Ergo a levél már titkosítva hagyja el a céges infrastruktúrát, s egészen a készüléken történő megjelenítésig útja során titkosított is marad.

Nos, hát ilyet mondjuk alapból nem fog tudni semmiféle push email megoldás, a POP3 alapú cuccok pedig pláne. Vannak további finomságok is. Nem csak a levelek, hanem a komplett címjegyzék és a naptár is állandó online szinkronban van. A BES-en policy alapú jogosultsági rendszer működik, a távolban levő készülékek tökéletesen paraméterezhetőek, policy szinten tilthatóak különböző készülékfunkciók (mondjuk az internet böngészése, vagy utólagos alkalmazások telepítésének lehetősége), ráadásul gyanús körülmények között eltűnő, vagy bevallottan elvesztett BlackBerry telefonok a szerverről is kinullázhatóak – igaz, ez csak akkor működik, ha a parancs kiadása után még hálózatra lép az eszköz.

...

Még egy kulcsfontosságú tényező akad, ami sokaknak számít: a BlackBerry rendszer nagyon takarékosan bánik az adatforgalommal. Azt azért már minden levelezős telefon tudja, hogy az emaileknek csak a fejlécét szedje le, de a BB ennél jóval többet nyújt. A telefonra beeső levelek megnyitása minden esetben csupán 2KB adatforgalmat generál, amely annak fényében lehet több, ha a felhasználó a levél többi részét megtekintve a kijelzőn lefelé gördíti a szöveget. Ilyenkor a szerver 2KB-os egységekben csöpögteti lefelé a mail hátralevő részeit, de sosem küld le feleslegesen semmit, csak annyit, amennyi kifér a képernyőre. A csatolmányokat is átalakítgatja, az Attachment Service nevű BES modul az Office dokumentumokból kiszórja a sallangokat, a formázás ugyan megmarad, de a dokumentumok mérete jóval kisebb lesz.

Forrás: mobilarena.hu

Szerkesztette: *Iguana* 2010. 12. 03. 17:31 -kor

Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#15 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 03. 20:44

A szolgáltatáshoz: egy BIS előfizetés adatforgalommal együtt 2000 ft körül van. Én kb 2 hónapja használom, úgy voltam vele rápróbálok. Párhuzamosan használom a szifont is, persze abban is van push. Azt hittem ugyanaz.
Nem, nem ugyanaz. A BB működik, lehet rá számítani, amit tud azt jól tudja. Szerintem megéri.

#16 Felhasználó inaktív   pbalint 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 05. 11:48

Így van, az egész plusz belefér 2000Ft-ba. Ennyit igazából talán mindenkinek megérhet, de annak biztosan aki direkt BB-t vesz. E nélkül viszont tényleg nem érdemes ezt választani, mert pont az elkőnyeihez nem jutsz hozzá és sok mindent nem is használhatsz nélküle. Én kb már 1 éve használom magán célra lényegében, bár tény hogy céges címeket is ráraktam. Mit kapok azért a + 2000Ft-ért a gyakorlatban: 4 email fiók, web, gps (google maps vagy bb maps), msn, facebook. Az útóbbi kettő kevésbé tűnhet fontosnak, de jelenleg elég nagy szerepe van a privát kommunikációban és mondhatjuk költséghatékonyabb mint az sms vagy hang pl. Végül pedig véleményem szerint nem létezik jelenleg hatékonyabb szövegbeviteli megoldás, mint a BB-i qwerty billentyűzete. (párosítva a 480x320as kijelzőfelbontással)
Ezek közül egyvalamiben lehet jobb egy nagykijelzős (nagyfelbontásu) tapimobil: a webezésben.
Lugosi jól írta: "Amit tud azt jól tudja"

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 12. 05. 12:25

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2010. 12. 03. 17:06

Jut eszembe: valaki mondja már el nekem, hogy mi olyan csuda jó ebben a BIS/BES témában.
Amiről én tudok az a push email. Ami egy remek dolog, csak én egy postfix-ről IMAPS-el 2 percenként frissítem a leveleimet E51-en,


Naptért, meg hasonlókat is? Odavissza? Ha beesik egy nagy csatolmány, akkor mi lesz? BB ezekre teljesen jól fel van készítve.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó