HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Twitter az új SMS - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Twitter az új SMS Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 01. 11. 12:49

Tavaly év végén a Twitter új vezérigazgatója, Dick Costolo a Telegraphnak adott interjújában azt mondta, hogy az első feladata a korábbi alapító-vezérigazgató kilépése után, hogy a Twitter hosszú távú vízióját meghatározza.
https://www.hwsw.hu/hirek/45947/twitter-sms-kozossegi-kommunikacio-mobil-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 12:49

"A Twitter az új SMS"

Ha valaki megkérdezi tőlem hogy mi az a twitter, már 1000 éve úgy magyarázom el, hogy "olyan mint sz sms, csak éppen nem célzottan küldöm valakinek, hanem tök felesleges értelmetlen üzeneteket irkálhatok a nagy világnak.. :D Tehát ha rendesen ki kar az ember fejteni, arra kevés, és inkább egy normális blogot javaslok"

#3 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 12:55

"Costolo elmondása szerint egy éve az üzenetek 20-25 százaléka érkezett mobil eszközről, 2011 az arány már 40 százalék és egyre nő."

Még erre kell hogy írjak valamit...

Tulajdonképpen a twitter éppen hogy a mobiloknak ideális szolgáltatás. Baromi rövidek az üzenetek, nem kell kínlódni ugye a gépeléssel. Ha valaki leírja hogy épp milyen jót sz*rt, akkor az talán tényleg a mobilra való dolog, hiszen az a wc -ben is a kezében lehet az embernek. :D

#4 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 13:12

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 01. 11. 12:49

"olyan mint sz sms, csak éppen nem célzottan küldöm valakinek, hanem tök felesleges értelmetlen üzeneteket irkálhatok a nagy világnak.. :D

Vagy mondjuk lehet értelmes dolgokra is használni, csak ahhoz el is kéne gondolkodni néha a dolgok mibenlétén, nem csak a saját szarós poénjainkon vihogni. :-)

#5 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 13:18

Szerintem a Twitter tok ertelmetlen, hasonlo celra a tumblr sokkal esszerubb valasztas.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#6 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2011. 01. 11. 13:19

@attila9988: eddig leginkább az volt a para, hogy a népeknek nem volt a kezében olyan eszköz, amivel használni tudták.

most láttam egy sima featurephone-t amin viszont már alap a facebook meg a twitter kliens.



chill,
aDoayen

#7 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2011. 01. 11. 13:19

@Samott: másra jó.

chill,
aDoayen

#8 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 13:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2011. 01. 11. 13:18

Szerintem a Twitter tok ertelmetlen, hasonlo celra a tumblr sokkal esszerubb valasztas.

Samott



Szerintem meg akkor már a tumblr értelmetlen, mert ha több kell, mint 140 karakter, akkor írok egy blogbejegyzést. :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#9 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 14:25

@debaj: "Vagy mondjuk lehet értelmes dolgokra is használni, "

Az a baj, hogy értelmes dolgokat nem lehet megfogalmazni ilyen kevés karakterből. Olvastam egy felmérést, ami szerint a twitter leggyakoribb szókapcsolatai az "éppen dolgozom" -hoz hasonló, semmitmondó, végtelenül felesleges mondatok. Időrabló felesleges szolgáltatás. Ha pl egy tudós értelmes dolgot akar írni, akkor rendes méretű blog/cikk -re is van lehetősége, akár interneten, akár tudományos szaklapban. A twitter meg leginkább a divatmajom okostelefonosok hobbija lesz leginkább, mert az értelmesebbje álltalában rájön hogy felesleges, és a "nagyok" is inkább csak kötelezőből tartják..

#10 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 14:31

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 01. 11. 14:25

Az a baj, hogy értelmes dolgokat nem lehet megfogalmazni ilyen kevés karakterből.


Ez személyfüggő, van akinek háromszor annyiból se jön össze... :)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#11 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2011. 01. 11. 14:34

na megnéztem, és a twittjeim kb 30 százalékát küldtem valamilyen mobil eszköztől az elmúlt 2 évben. figyelembe véve, hogy napi 8 órát ülök a szerkesztőségben, ez nem is jó, nem is rossz. átlagos. ja és hétvégén alig twittelek, akkor vagyok aktív, amikor dolgozom (sok melóval kapcsolatos kommunikációt is intézek ott)

@attila9988 nem értünk egyet. aki divatból tartja, na azok a passzív felhasználók. azokkal nem is számol senki.

az meg, hogy találtam egy youtube videót ami jó, vagy valamit meg akarok kérdezni, de nem tudom ki tudja rá a választ, vagy egyszerűen csak 1-1 embert el akarok érni gyorsan, esetleg chatelnék csakúgy, az nem indokol egy tudományos mélységű cikket egy szaklapban.

mondd egyszerűen, hogy neked nincs rá szükséged, nem tudod mire használni, de mivel látod, hogy sok ember számára hasznos vagy szórakoztató, ezért elfogadod, hogy a világon vannak a tiedtől eltérő igények és attitűdök is.

akinek meg nem megy 140 karakterben, vagy a téma miatt nem fér bele, az 1., hosszútwitt (yammon is) 2k+ karakter, vagy ír egy cikket egy szaklapban tudományosan és belinkeli.

chill,
aDoayen

#12 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 14:37

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 01. 11. 14:25

Az a baj, hogy értelmes dolgokat nem lehet megfogalmazni ilyen kevés karakterbõl.

Már hogyne lehetne. Attól még, hogy a nagyja hülyeségre használja, még nem lesz hülyeség az egész szolgáltatás. Nem kisregényekről van szó, meg doktori disszertációkról, egy "az M3-as Gödöllőtől be van dugulva" vagy "Kettőkor lelőjük a levelezőszervert fél órára" stílusú közlendő bőven belefér a karakterkorlátba. Persze, meg lehet oldani máshogy is, csak ez ingyenes, független a saját infrastruktúrádtól (ergo még akkor is használható, ha leállt a belső háló, vagy elment a net) a nyilvános API-t felhasználhatod bármilyen szoftverben, a kliens meg minden "divatmajom okostelefonon" ott van, vagy fél perc alatt telepíthető.

De ezt már párszor leírtam neked, akkor is ignoráltad, gondolom, most is összehozod valahogy.

A nagyok meg kötelezőből tartják, ja, biztos sokat dolgoztál marketingosztályon, hogy átlásd, mekkora PR potenciál van az általad annyira lenézett közösségi szolgáltatásokban.

Szerkesztette: debaj 2011. 01. 11. 14:38 -kor


#13 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 14:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevergone - Dátum: 2011. 01. 11. 13:49

Szerintem meg akkor már a tumblr értelmetlen, mert ha több kell, mint 140 karakter, akkor írok egy blogbejegyzést. :)

Oszt mi erteleme van fentartani ket parhuzamos accountot (twitter+blog)? ;-)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#14 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 14:45

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 01. 11. 14:25

Az a baj, hogy értelmes dolgokat nem lehet megfogalmazni ilyen kevés karakterből.


Sokáig én sem tudtam, hogy mire jó ez az egész. És most sem tudom. De a 3000. üzenethez közeledve már látom, hogy nekem hasznos, gyakran vannak linkek, amelyeket így adok tovább, vagy egyszerűen rövid hírek (pl. találkozó hol és mikor) és események probléma nélkül beleférnek 140 karakterbe.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#15 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 14:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2011. 01. 11. 14:41

Oszt mi erteleme van fentartani ket parhuzamos accountot (twitter+blog)? ;-)


A blog lehet a saját honlapodon, és akkor az már eleve nem külön account. Illetve így jobban elkülönül a kétféle közlési forma, mert közel sem biztos, hogy mindenkit mindegyik érdekel.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#16 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 15:15

@debaj: "De ezt már párszor leírtam neked"

twitterről még nem is beszélgettünk... vagy igen?

#17 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 15:19

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 01. 11. 15:15

twitterről még nem is beszélgettünk... vagy igen?

Nem keresem vissza, de igen.

#18 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 15:19

@Dojcsák Dániel: "hogy napi 8 órát ülök a szerkesztőségben, ez nem is jó, nem is rossz. átlagos. ja és hétvégén alig twittelek, akkor vagyok aktív, amikor dolgozom"

Ha twííííteket írkálsz, az nem zavar a munkában? :D

"mondd egyszerűen, hogy neked nincs rá szükséged, "

Ezt akartam mondani. Egyébként azért a "megírom a doktorimat" és az "kettőkor érkezem" között hatalmas a szakadék. És pl az én hétköznapi üzeneteim egyike sem férne bele egy sms -be. Ha meg "beleerőltetem" az inkább nyelvbutítás, és nehezíti a megértést is. Ha mondjuk megtripláznák a bevihető karakterek számát, az már kezdene közelíteni a használhatóhoz... - szerintem.

#19 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 11. 15:22

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 01. 11. 15:19

És pl az én hétköznapi üzeneteim egyike sem férne bele egy sms -be.

A "kettőkor érkezem" sem? :-)

#20 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2011. 01. 11. 16:03

@attila9988: látod, annyira nem :)
átlagosan napi 12 twittet írok
lassan összejön belőle egy szakcikk :P
chill,
aDoayen

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó