HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Brutálisan erős az új hordozható PlayStation - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Brutálisan erős az új hordozható PlayStation

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 01. 27. 13:49

A Sony magyar idő szerint a reggeli órákban leplezte le a következő generációs kézi konzolját. A várhatóan még idén megjelenő hordozható konzol nemcsak az asztali játékgépekéhez hasonló teljesítménnyel büszkélkedhet, de egyúttal utat nyit az olyan forradalmi megoldások előtt is, mint a keresztplatformos játék.
https://www.hwsw.hu/hirek/46045/sony-konzol-videojatek-ngp-next-generation-portable.html

#2 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 13:49

akkora bukta lesz mint a haz, nem tudom hol elnek ezek, telefon tabla a jovo,
nem ez a szar

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#3 Felhasználó inaktív   bolha 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 138
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:08

semmi új nagy újítás.
én is arra szavazok mint Vers bukta a piac teljesen megújult ők meg csak lépést tartotak a Technikai fejlődésel. ez Ugyan az mint az elődje csak korszerübb motorral. És az elődje is elbukott mit várnak ?

R.I.P Sony

#4 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:09

@vers: Ne jósolgassatok már annyit.. ez a jövő, az a jövő.. blablabla. Attól függ melyik marketing bullshit van rád nagyobb hatással. A többi meg majd kiderül....
Ez pedig egy játékgép...

#5 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:10

@vers: ha fogadhattam volna :D
Szerintem szolj a Tilerának, a Sonynak meg a többieknek,h te már megmondtad a frankót, felesleges erölködniük :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#6 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:11

" márciusban boltokba kerülő Nintendo 3DS-szel kell szembeszállnia, hanem az egyre inkább teret hódító okostelefonokkal is. "

Hát.... aki nem angry birds szintű programot akar, az simán vehet magának ilyet. Nem is tudom mi alapján hasonlítjátok össze a kettőt.

#7 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:15

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 01. 27. 14:11

" márciusban boltokba kerülõ Nintendo 3DS-szel kell szembeszállnia, hanem az egyre inkább teret hódító okostelefonokkal is. "


Hát.... aki nem angry birds szintû programot akar, az simán vehet magának ilyet. Nem is tudom mi alapján hasonlítjátok össze a kettõt.


szerinted csak angry birds létezik? unreal3 engine smafu? psx emu smafu? ráadásul ebből már lesz sony féle verzió is.

http://androidhungar...oid-platformra/

továbbá a kiadók szinte tojnak arra, hogy mire jön ki a játék, az a lényeg, hogy vegyék. s el kell, hogy keserítselek, de jelenleg a mobil játékok árbevételéből csak egy platformon(!!!!) nagyobb a bevétel, mint a handheld konzoloknál. akkor miről is beszélgetünk?


doh, félreértelmeztelek :)

Szerkesztette: dareal 2011. 01. 27. 14:17 -kor

www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#8 Felhasználó inaktív   killerbee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 438
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:16

Ez a PSP akkora bukta lesz mint a ház... 4 magoc cortex a9, + 4 magos gpu ... 1,5 óra alatt szárazra szívja az akksit, de úgy hogy csak porzik.... konzol esetén nem az van mint telefonnál, hogy olykor olykor használjuk egyébként meg jól elvan készenlétben. Itt ha bevan kapscolva akkor csutkán teker... vicc... egyébként ez 2011-ben meg sem fog jelenni... ahhoz, hogy ez tényleg használható üzemidejű legyen 28nm-en kellene készülnie a SoC-nak... arról nem is beszélve, hogy jelenleg nem is tömeggyárt senki 4 magos cortex a9-et.

A 3ds jóval gyengébb hardverrel is csak 3-5 órát fog bírni... ez annak fényében semmit... ez így most bejelentve vicc ...

#9 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:19

@attila9988: az alapján, hogy ezek szerint téged kivéve már páran láttak összetettebb grafikával rendelkező játékokat is androidra/ios-re. Két jó pontja van ennek a gépnek: az egyik a ps3-ról migrálás/portolás lehetősége, a másik a kontrollergombok. Kérdés, hogy megér-e majd annyi pofátlanul sok pénzt, amennyire lerabolnák a vevőiket...

#10 Felhasználó inaktív   Naszta 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.030
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:21

@attila9988: http://dailymobile.se/2010/11/02/need-for-speed-on-windows-phone-7-screenshots-and-video-gameplay/ - ez azért nem Angry Birds szint. ;)

#11 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:22

@floatr: ÓÓÓÓ mert az okostelefon az nem rablás mi? Én nem a költségekről írtam, hanem a játékmániásokról. És ez a gép pont azoknak lesz jó, akiknek az előző is kellett....

#12 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:25

@killerbee: " konzol esetén nem az van mint telefonnál, hogy olykor olykor használjuk egyébként meg jól elvan készenlétben. Itt ha bevan kapscolva akkor csutkán teker... vicc..."

Biztos jó kapcsolataid vannak a sony -nál, hogy ezt ennyire jól tudod... :)

"ahhoz, hogy ez tényleg használható üzemidejű legyen 28nm-en kellene készülnie a SoC-nak..."

Jelentkeztél már tervezőmérnöknek a sony -nál? Mond el nekik hogy mennyi mindent rontottak el. Biztos jól fizetnek.

"arról nem is beszélve, hogy jelenleg nem is tömeggyárt senki 4 magos cortex a9-et."

Arm -et az gyárt, aki akar. Ez nem hinném hogy különösebb akadály lenne a sony -nak.

#13 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:34

@vers: Tényleg szar, még cache sincs a SGX543MP4-ben ...
:)

Folyó Gergely:
"de támogatja a DirectX 10.1-es és OpenGL 3.1-es asztali szabványokat is"
A gyártó oldalán a következőt találtam:
SGX543MP: OpenGL ES 2.x, OpenVG 1.x, OpenCL
SGX544MP: OpenGL ES 2.0, OpenVG 1.1, OpenCL 1.1, DirectX 9, OpenGL 2.1
SGX545MP: OpenGL ES 2.x, OpenVG 1.x, OpenCL 1.x, DirectX 10.1, OpenGL 3.2
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#14 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:35

@dareal: Attól hogy léteznek okostelefonok, még nem kell magatokat egyből hanyatvágni, és kenyérpirítónak is azt használni.....
Ez egy JÁTÉK GÉP. Arra való, hogy akinek van ps3 otthon, és szereti a sony megoldásait, az vehessen ilyet is. Én nem fogok venni, mert nekem tök felesleges lenne. Viszont akárhányan is sajnáljátok is le, biztos hogy meglesz a maga vásárlórétege, ahogy eddig is megvolt.

#15 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:42

@philcsy: Egy konzolnál teljesen felesleges technikai adatokkal dobálózni, mert igazából a játékok adják el. Márpedig ha lesz rajta mgs4 ps3 szintű grafika mellett, akkor mindenki letolja majd hogy milyen chip van benne, és megveszi hogy játszhasson a játékkal, ami kell neki. A programozók meg majd foglalkoznak a hardware -el.

#16 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:42

Azért jó ez mert ha lemerül akkor még mindig előveheted a telefonodat.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#17 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:46

@attila9988: Egy dolog, hogy az emberek egyre inkább vesznek okostelefont -- ezzel a trenddel hiába vitatkozol -- van egy bődületes tempóban fejlődő piac, ami egyben játékplatform is sok egyéb mellett. Erre kijön egy várhatóan csúcs-árkategóriás játék-only gép, amitől majd a piacnak hasra kéne vetnie magát. Erről beszélünk többen, hogy esélyes bukta.

Amúgy meg lehet nézni, hogy mennyi keményvonalas játékmánok aránya az annyira vágyott piac méretéhez képest

#18 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:47

@attila9988: A DirectX szerintem érdekes. Főleg mivel van MP16-os lapka is amelyik ennek a x4-ét tudja.
Tehát valami nagyobb windows-os gépben is láthatunk majd ilyet. Talán x-box por-table ... :)
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#19 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:52

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2011. 01. 27. 13:49

akkora bukta lesz mint a haz, nem tudom hol elnek ezek, telefon tabla a jovo,

nem ez a szar

azért egy zsebkütyüt meg egy táblet-et egy piacnak tekinteni eléggé lol

#20 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 14:54

Üzenet megtekintéseIdézet: killerbee - Dátum: 2011. 01. 27. 14:16

1,5 óra alatt szárazra szívja az akksit, de úgy hogy csak porzik....
A 3ds jóval gyengébb hardverrel is csak 3-5 órát fog bírni... ez annak fényében semmit... ez így most bejelentve vicc ...

Vazzeg, ott van a cikkben erre is a 4-5 órás pletyka. A valóságot meg meglátjuk ha kijött.

Üzenet megtekintéseIdézet: killerbee - Dátum: 2011. 01. 27. 14:16

konzol esetén nem az van mint telefonnál, hogy olykor olykor használjuk egyébként meg jól elvan készenlétben. Itt ha bevan kapscolva akkor csutkán teker... vicc...

Van esetleg valami általam ismeretlen szükségszerűség, ami miatt nem lehet (hordozható) konzol alá energiatakarékos megoldást fejleszteni?

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó