HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Közelebb került a mitikus GDrive - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Közelebb került a mitikus GDrive Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 02. 01. 12:12

Fokozatosan közelebb kerül a sokat emlegetett Google Drive, a Docs ugyanis egyre jobban hasonlít egy felhő-alapú fájlrendszerhez.
https://www.hwsw.hu/hirek/46058/google-docs-chrome-os-youtube-cloud.html

#2 Felhasználó inaktív   carstephun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 01. 12:12

Javitas, 2. bekezdes 6. sorban "dokumentumainkat több sempont" egy "z" betu kimaradt a sempont -nal

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2011. 02. 01. 12:13

@carstephun: kösz, javítva

#4 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 01. 12:43

Most nézem, milyen kis hasznos dolgok vannak
http://code.google.com/p/google-docs-fs/

#5 Felhasználó inaktív   Charybdis 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 01. 14:30

Ezt tuti felemelik hamarosan vagy 25 GB-ra.

#6 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 01. 14:38

ha be lehetne csatolni win(/lin) alatt meghajtóként, az lenne az igazi, vagy legalább egy dropbox szerű kliens kéne ami az adott könyvtárat synceli fel a fölhőbe. bár tárhelyet a google-től veszek, backup-szerű syncelésre mégis dropboxot használok, hiába kisebb sokkal.

#7 Felhasználó inaktív   probacseresznye 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 01. 19:28

@floatr Egyenlőre csak a Microsoftos dokumentumformátumokat ismeri, az újabb funkciókat, mint pl. minden fált fel lehet tölteni , még nem támogatja, bár a fellesztő igéri a továbbfejlesztést.
@Charybdis +20GB 6$(5+adó)úgy cca.1200FT egy évre, a GoogleCheckout-al lehet fizetni, nekem elfogadta a Visa electron-t is

#8 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 01. 23:10

A google azt akarja hogy a fájlokat nála tartsuk és online szerkesszük a google szerverein futó programokkal. Ezeket a google biztosítja számunkra, és ő is fejleszti. Tehát az egész teljesen zárt.
Szerintetek nyit majd valamikor? Szerez majd be más cégektől felhő alapú megoldásokra programokat? (Vagy van ilyen csak nem tudok róla?)

Szerintetek lesz majd lehetőség a különböző cloud-ok közötti közvetlen adatmozgatásra? Vagy arra akarnak rávenni hogy CSAK az ő rendszerüket használjuk.

Ezt azért kérdezem, mert én kétlem hogy egy cég majd teljes körű szolgáltatást tud nyújtani. Azt viszont el tudnám képzelni hogy pl a google szolgáltat egy fájlrendszert, de ha egy fájlt akarok manipulálni akkor azt több különböző akár külső programmal megtehetem. (A külső itt jelenthet a google szerverein futó más által fejlesztett programot, vagy egy másik cloud-on futó programot ahova a rendszer előbb elküldi az adatomat.)
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#9 Felhasználó inaktív   norbijúzer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 01. 23:53

nekem tetszik az új felület.
mondjuk kb 2 hete használom aktívan a google docs-t, mióta munka miatt ott jönnek szembe megosztott dokumentumok, és hamár, akkor abban írok szöveget és táblázatot is (amennyire szükséges a táblázatkezelő funkció nekünk, arra elegendő a g.docs)
de tényleg jobban rendszerezhető és átlátható a tartalom.
mondjuk videókat feltölteni és olyan fájlokat megosztani valszeg nem fogok vele, amik nem szerkeszthetők a google docs-on belül. vegyes típusú fájlokra ott a dropbox, végülis a megosztás onnan is csak 1-2 klikk.

#10 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 02. 08:26

Pont az 1GB-s limit miatt tértem át már több mint egy éve Microsoft Live-ra. És nem is bántam meg, mert a képmegosztó szolgáltatást sokkal jobbnak tartom Live-on, mint a Picasa-t.
Igazat megvallva munkaszerűen nem használtam se GDocs-ot, se Live Office-t. Mindkettőt kipróbáltam, célnak ránézésre mindkettő megfelelt. Live Office nagy előnye volt, hogy ha akartam, egy kattintással az offline teljes funkcionalitású Office-omban szerkeszthettem tovább a dokumentumot. Ráadásul a Windows start menüjében is megjelenik a legutóbb Live Office-al szerkesztett dokumentum. Úgyhogy el is gondolkoztam rajta, hogy legközelebb már lehet nem is lesz offline office-om.
Szinkronizálásra is jó az új MS Live, erre a célra 5GB ingyenes tárterület adott, két gép között meg bármennyit szinkronizálhatsz.

#11 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 02. 13:32

En is 20 dolcsit fizetek evente, kapok erte 80 GB-ot, ami dinamikusan oszlik meg a sok-sok szolgaltatas kozott, gmail, picasa, stb. Egy gdrive isten lenne vegre, amivel elerhetnem teljes backupra ezt a tarhelyet, mondjuk szinkonizalva egy klienssel. Almodok. :)
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó