HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Új modellekkel frissült a Thinkpad-család - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Új modellekkel frissült a Thinkpad-család Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 02. 23. 21:35

Az AMD-s gépek platformváltása után új alapokat kaptak az inteles ThinkPadek is, megújult a T, L és W széria is.
https://www.hwsw.hu/hirek/46205/lenovo-thinkpad-sandy-bridge-optimus-notebook.html

#2 Felhasználó inaktív   PunishR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 139
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 23. 21:35

t420 900/768 soros kijelző vicc... T60asomon van 1040. Nem értem miért kell ebbe a kategóriába is ez a 16:9/16:10.

#3 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 02. 23. 21:49

@kukif: Mert csak ezeket a paneleket gyártják nagy mennyiségben.

#4 Felhasználó inaktív   PunishR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 139
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 23. 22:04

@Gálffy Csaba: Nem hiszem, hogy anno az 1400x1050@14,1" vagy az 1600x1200@15" annyira népszerű lett volna. De ezek a mostani 14/15" panelek sem egy tömegtermékek lehetnek. 1366x768@15.6" panelt azt biztos nagy mennyiségben gyártják:)

#5 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 11:19

Áh, hát ezek viccnek sem jók. Én kinéztem már a Panasonic B10-est, 15" full HD és nincs 1.8kg. Talán majd a T530-ből lesz s jelű :)

#6 Felhasználó inaktív   Track-R 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 24. 12:00

Értem én hogy most már az összes business laptopnak 16:9-esnek kell lennie hogy rendesen lehessen nézni rajtuk a filmeket, ezt még megértem. Hiszen az ember munkája nyilván csak a filmnézésről szól.
De most komolyan, tényleg annyival több laptopot adnak el a home usereknek hogy ne érje meg kicsivel használhatóbb paneleket gyártani? Miért kell mindenbe ugyanazt a 768-as felbontású panelt tenni? Elvétve találni bármit is ami ennél jobb felbontást tud. 12"-nál még belefér, de egy 15+ collos batárnál már hagy ne kelljen 768-ban nyomorogni.
És hiába létezik ezekből a Thinkpadekből nagyobb felbontású, Magyarországra úgyse jut belőle. Csak a 15" és 768-as felbontás.
"...UNIX alatt tehát igenis nem azonos a valami, Valami és a VALAMI fájl!..."  Bartók Nagy János, Laufer Judit: UNIX FELHASZNÁLÓI ISMERETEK

#7 Felhasználó inaktív   otto_dc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 25. 12:47

Abszolút egyetértek, az összes hó- és egyéb cipőm tele van a "szélesvásznú" + 768 px marhasággal. Ezt használják azok, akik netbook helyett vesznek mégiscsak notebookot/laptopot (meg aki akarja), de munkagépnek? Most mér"? Már megint "közelebb engedték" a gyártáshoz a marketingeseket, mint kellett volna...
A beszerzés meg ugye olcsó, csak nagy mennyiségben gyártott vasat vesz meg, hiába pofázom, hogy a munká(m)hoz -- meg másékhoz sem -- nem lesz jó, azt mondják "egységesítés" meg "költséghatékonyság" meg ilyesmi. Én meg mondtam, hogy akkor haverjaim, szerezzetek be jónéhány pl. mutatóujjra húzható BT-s, helyzetérzékelős gyűrűt is (kár hogy még nincs is ilyen, igaz, érintőképernyő az van, de az még drágább lenne, mint a használható felbontás), amivel az állandó scrollozási kényszer nagyjából normálisan megoldható, mert egy weblapot, vagy egy normál e-mailt nem lehet elolvasni anélkül, és ugyanezért számoljatok rá kb. 10 % időtöbbletet minden feladatra, vagy a másik oldaláról ugyanennyit mínuszban a hatékonyságra.
Kb. annyi hatása/értelme volt a fentieknek, mint sejtitek. Ááááá...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó