HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Lenovo ThinkPad T410, a Transformer - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Lenovo ThinkPad T410, a Transformer Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 02. 28. 14:23

A T-sorozat 14 hüvelykes darabjai mindig a ThinkPadek igazi igáslovainak számítottak, megfelelő egyensúlyt teremtve a teljesítmény, a tömeg és méret között. A sorozat jelenleg kapható képviselője a T410, ennek új, Optimus grafikával ellátott változata járt nálunk.
https://www.hwsw.hu/hirek/46210/lenovo-thinkpad-t410-notebook-laptop-teszt-bemutato-kiprobaltuk.html

#2 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 14:23

"Az akkus üzemidő a teljesítményre optimalizált gép esetében nem fontos vételi szempont"

Így aztán sok értelme volt az Optimusnak.

#3 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 02. 28. 14:37

@kockulat: Teljesen kihajtva alig egy órát bírja az akku (értsd Battery Eater, vagy játékok alatt). Ehhez képest netezéssel a 4 óra kifejezeten jó. Így nem a vásárláskor kell választani az üzemidő és a grafikus teljesítmény között, hanem felhasználástól függően használhatjuk így vagy úgy a gépet - ettől Transformer.

#4 Felhasználó inaktív   zoldeper 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 14:44

Kedves Csaba!

A képernyő pont úgy jó, ahogy van. Ez a kategória nem arról szól, hogy csillogjon villogjon a képernyő. A "rossz" betekintési szög a vonaton, repülőn, mellettem ülőt akadályozza meg, hogy "véletlenül" bele üsse az orrát oda, ahova nem kellene. Ezt a gépet nem családi fotók megosztására találták ki, üzleti adatokat tárolnak, azt meg nem kellene minden jött-mentnek látnia.

Üdv,
Zöldeper

#5 Felhasználó inaktív   soundhead 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 14:51

"A szerkesztőség által használt Intel X25-M típusú SSD-k ideális esetben akár 300-szor, de legrosszabb esetben is hatszor annyi IO-művelet elvégzésére képesek mint a T410-ben található Seagate Momentus."

Ha ez a Seagate Momentus XT(7200 RPM, 32Mb cache + 4GB SSD), akkor ez elég FAIL, mert az simán odaver egy 10 000 RPM-es szervervinyót...
Tény, hogy a "színtiszta" SSD odaveri, de szerintem ár/teljesítmény arányban messze a legjobb választás...

#6 Felhasználó inaktív   acclaim 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 14:56

@zoldeper: Az a baj, hogy a nagyon rossz betekintési szög a felhasználót is megakadályozza abban, hogy elolvassa a szöveget. Sajnos amit írt a szerző hogy folyamatosan kell döntögetni a kijelzőt már én is tapasztaltam rossz minőségű kijelzőnél. Ráadásul ugye a képernyő teteje és alja tök más szögben látszik és ha ennyire rossz a betekintési szög előfordulhat hogy választanod kell hogy az alját vagy a tetejét akarod nézni és úgy dönteni a kijelzőt :)

#7 Felhasználó inaktív   Kopaszkutya1980 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 14:58

@accord: Annyira azért nem rossz a betekintési szöge. Üzleti használatra teljesen megfelelő.

#8 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 15:00

Üzenet megtekintéseIdézet: galffy - Dátum: 2011. 02. 28. 15:37

@kockulat: Teljesen kihajtva alig egy órát bírja az akku (értsd Battery Eater, vagy játékok alatt). Ehhez képest netezéssel a 4 óra kifejezeten jó. Így nem a vásárláskor kell választani az üzemidő és a grafikus teljesítmény között, hanem felhasználástól függően használhatjuk így vagy úgy a gépet - ettől Transformer.


Én azért megnézném az Optimus nélkül. Az én noteszemben dedikált gt-s nVidia chip van, de így is kibír nagyjából két-három órát netezéssel úgy, hogy 17"-os a monitor és kisebb az aksi. Egyszerűen nem pörög a dedikált GPU-se ha nem kell.

#9 Felhasználó inaktív   hohocali 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 15:14

Ezt a gépet jóval olcsóbban meg lehet venni, core i5 procival, és 3g nélkül. Az teljesítményben is hasonló, meg kevesebbet is fogyaszt. Ha meg amerikából veszi valaki, még olcsóbban kapható.

#10 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 02. 28. 15:26

@soundhead: Ez nem hibrid merevlemez volt, hanem a "sima" verzió.

#11 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 02. 28. 15:27

@hohocali: Igen, a gép induló ára 380 000, ezért i5 és integrált grafika jár, alacsonyabb felbontású kijelzõ (1280 x 800 ), 3G nélkül.

#12 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 15:28

Üzenet megtekintéseIdézet: zoldeper - Dátum: 2011. 02. 28. 14:44

A képernyő pont úgy jó, ahogy van.

Az ilyen "jóság" legyen csak választható opció, ne szériafelszereltség. :-)

#13 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 16:10

miért kéne külső merevlemez? arra van az ultrabay.

gps-t simán lehet használni, pl anyósülésen lehet navigálni. az ericsson elég gyors volt turn-by-turnhöz is.

hülyeség, hogy "privacy" a képernyő, mert oldalról pont bele lehet látni (a t61-be, gondolom ebbe is).

ez így cikknek elég kevéske, legalább egy említést megért volna a rollcage, az ultrabay vagy a dokkok. vagy a thinkvantage, vagy ugyanúgy a linuxos hardvertámogatás is.

"A ThinkPad vonal sokak fejében a windowsos noteszgépek netovábbját jelenti" mi köze ehhez a windowsnak?

#14 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 02. 28. 16:30

@fietspump: rollcage, ultrabay és dokkok voltak, vannak és úgy tűnik lesznek. Ami eddig nem volt, az Optimus, így ez került a cikk középpontjába.

#15 Felhasználó inaktív   Szabcsi- 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 17:00

Én azért ránéznék arra a billentyűzetre, hogy pontosan hol is engedi át a folyadékot, mert a káva alján megvan a luk ahol kifolyhatna, de ha kiveszed a billentyűzetet, meglepődsz :)
Én most cseréltem egy ilyen billentyűzetet, és pont ezt az érdekességet akartam megmutatni neki, és beégtem...

#16 Felhasználó inaktív   Szabcsi- 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 17:02

@Szabcsi-: (neki) mármint a felhasználójának :)

#17 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 02. 28. 17:28

@Szabcsi-: Ezt elhittem a Lenovónak szétszedés nélkül, legyen az ő saruk, ha mégsem úgy van.

#18 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 28. 17:39

a bill fémlemezének elején sincs kivágva a perem? ott kéne legyen a kivezető nyílás.

#19 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 02. 28. 17:49

@fietspump: A billentyűzet közepén volt egy nyílás, de azon nem lehet átlátni - ellenben a túloldalon van egy másik, hasonló nyílás, kis csepp alakú piktogrammal megjelölve.

#20 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 02. 28. 17:51

@fietspump: Ja de. Ott a levezetőárok. A felhasználó felé nyitott a perem, ott folyhat ki a folyadék, majd alul ki a gépből.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó