HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Szerverszobai hőmérsékletmérés - olcsón - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Szerverszobai hőmérsékletmérés - olcsón Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 03. 04. 09:41

IP-alapú hőmérsékletmérés azoknak, akik a Dallast csak a tévében szeretik, a Pákáról pedig legfeljebb Öveges professzor jut az eszükbe. Kipróbáltunk két, forrasztásmentes szerverszobai hőmérsékletszenzort lustáknak és kényelmeseknek.
https://www.hwsw.hu/hirek/46253/hwg-ste-ipthermo-adatkozpont-homerseklet-meres-gfi-remotemanagement-kiprobaltuk.html

#2 Felhasználó inaktív   otto_dc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 09:41

Egyátalán nem voltam oda a Cloudért. Most átértékelem. :)

#3 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 11:11

én a lakáshoz vettem anno DS9490R 1-wire usb-s kontrollert. 10 ezer pénz, meg asszem 1000 huf minden szenzor. egy érpár, max 100 m lehet, tetszőleges számú szenzorral. digitemp logol, cron meg ki tudja nézni ha baj van. páratartalmat nem mér. ezt csak "b" (barkács) tervként említem.

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 04. 12:19

A Procontrolos cuccot régebben próbáltam, majd maradtunk a forrasztós/Nagiosos megoldásnál. Az egyszerűbb volt, működik, VKP meg ért hozzá. A híres magyar cucchoz senki nem értett, de legalább szoptunk.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 04. 12:35

Üzenet megtekintéseIdézet: fietspump - Dátum: 2011. 03. 04. 11:11

én a lakáshoz vettem anno DS9490R 1-wire usb-s kontrollert. 10 ezer pénz, meg asszem 1000 huf minden szenzor. egy érpár, max 100 m lehet, tetszőleges számú szenzorral.


Ez a jó ware, persze kicsit pöcsölős. Az itteni első cuccot tán megnézhetem, de momentán az eddigi rossz tapasztalatok alapján lehet nem szánok rá ennyi kísérletezni valót.

Az érpár nem 100 méter lehet. mi kifejtettük patchpanelra, abba dugtuk a szenzorokat, aztán 5-6ot már nem vitt el. Mivel 3 rackhez 3 vezetéken vittem el a paneltől, így az túl hosszú lehetett, most megy a megfejtés, hogy egy UTP-n elhúzom, majd ott párhuzamosítom le, így az 5 volt azért jóval rövidebb távot tesz meg.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 12:39

Aki nem akar forrasztani, az vehet készen is szenzort...
Akinek van egy szerverszobája, az valószínűleg nem csak a hőmérsékletet akarja monitorozni, hanem sokminden mást is, azt meg már nem tudja az ip hőmérő...
A másik, hogy sms-t is csak úgy tud küldeni, ha megveszed X gyártó csilivili sokszázezres management szoftverét, amihez vagy veszel egy mobilt (vagy modemet), vagy pedig egy szolgáltatóra bízod magad, ami legalább olyan hatékonyan fog működni, mint a mobilszolgáltatók email-to-sms gatewaye, ami pont abban az egy órában nem megy, amikor éppen forr a szerverszoba.
Nekem az első nagiosom nagyjából megy 5 éve, minden gond nélkül...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 04. 12:44

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2011. 03. 04. 12:39

Aki nem akar forrasztani, az vehet készen is szenzort...
Akinek van egy szerverszobája, az valószínűleg nem csak a hőmérsékletet akarja monitorozni, hanem sokminden mást is,


Nézhetünk gazdaságosságot is. Minnyá megmagyarázom miért rossz koncepció :-D Na, szóval. Míg kicsi szerverszoba volt, addig nekem ide ez a 40k összes ez értelmes befektetés is lett volna. Hiszen jóval többet elköltöttünk nem működő megoldásokra :-)

Aztán nőtt a cég, 2-3 szerverszoba, satöbbi. Ha 5 mérési hellyel számolunk, akkor az biza 200k. Munkáért sok cég nem hajlandó fizetni, jobban szeretik a hardvert, de ennyiből a forrasztós megoldás már gazdaságosabb, és többet tud.

A második cuccot épületen belül eleve nem lehet egyszerűen telepíteni, jönnek az USB hosszabbítók, toldók, miközben lan van, Dallas rádug, bódottá. Bár a távolság miatt azzal is szoptam, de én megengedhetem magamnak :-)

SMS értesítését azért megnézem, lehet jó lesz nekem még ilyen 5 perc alatt összekalapálható, független doboz bármire.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 12:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2011. 03. 04. 12:44

Nézhetünk gazdaságosságot is. Minnyá megmagyarázom miért rossz koncepció :-D Na, szóval. Míg kicsi szerverszoba volt, addig nekem ide ez a 40k összes ez értelmes befektetés is lett volna. Hiszen jóval többet elköltöttünk nem működő megoldásokra :-)

Aztán nőtt a cég, 2-3 szerverszoba, satöbbi. Ha 5 mérési hellyel számolunk, akkor az biza 200k. Munkáért sok cég nem hajlandó fizetni, jobban szeretik a hardvert, de ennyiből a forrasztós megoldás már gazdaságosabb, és többet tud.

A második cuccot épületen belül eleve nem lehet egyszerűen telepíteni, jönnek az USB hosszabbítók, toldók, miközben lan van, Dallas rádug, bódottá. Bár a távolság miatt azzal is szoptam, de én megengedhetem magamnak :-)

SMS értesítését azért megnézem, lehet jó lesz nekem még ilyen 5 perc alatt összekalapálható, független doboz bármire.


De ezek a dobozok nem tudnak sms-t küldeni, mivel nincs bennük modem...
Viszont ha nagyon jófejleszeksokpéztadsz, akkor akár csinálok neked routerboardból is hőmérőt, amiben van 3G modem és küld neked sms-t.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#9 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 14:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2011. 03. 04. 12:35

Az érpár nem 100 méter lehet. mi kifejtettük patchpanelra, abba dugtuk a szenzorokat, aztán 5-6ot már nem vitt el.


kicsit megijesztesz, bevallom az őszintét messze / sokat nem teszteltem még. tuti nem valami szoftveres gebasz volt? mert olyanokat írnak itt-ott.

mondjuk nekem 2x0.5-ön menne a cucc, az valamivel tán szerencsésebb, mint a 0.22-es csavart érpár.

akkor nekiállok beüzemelni pár távoli végpontot, mielőtt feleslegesen vezetékezem be a lakás másik felét is.

tudsz pontos szenzor típust?

ja, sms-re kolléga az én korábbi siemens s25 eredeti háromszínű kijelzős telcsimet izzította be. megcsinált napi 50-80 sms-t 5 év uptime-mal. tán fél éve tört ki a pánik, mert elment az áram és restart után telefonkódot kért.

Szerkesztette: fietspump 2011. 03. 04. 14:45 -kor


#10 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 14:41

"Cloud-alapú monitoring kell nekem!"

A monitoringnak nem az lenne a lenyege, hogy helyben van? Hogy detektalja az ember a hibat, ha "elmegy a net"? :)
Mert hogy ha nem jon be a fecebook az ember hamar eszreveszi, hogy nincs halo, de honnan tudja igy, hogy melyik switch melyik portja ment le?;)

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 04. 14:53

Üzenet megtekintéseIdézet: fietspump - Dátum: 2011. 03. 04. 14:39

kicsit megijesztesz, bevallom az őszintét messze / sokat nem teszteltem még. tuti nem valami szoftveres gebasz volt? mert olyanokat írnak itt-ott.


Tuti, mert vasat és USB-s cumót is cseréltünk. Egy idő után eldobta a szenzorokat, aztán nem mért. Teljes gép kikapcs, bekapcs, aztán mért. Most 3 szenzort lehúztam, megy rendesen, pár nap után ha visszadugom őket, akkor ugyanígy megáll. Csak a fesz esés lehet a magyarázat. Gépet, vinyót, tápot, keresőt, satöbbit cseréltünk :-) Kevesebb szenzorral ugyanaz a konfig megy, szenzor sem lehetett beteg, mert egyesével is próbáltuk, meg csoportokban is.

Most 5 szenzor van rajt, 3 darab az 10 méterre, 2 darab az kb. 40 méterre. Ha erre a 40 méteres szakaszra még úgy dugok, hogy közvetlen az USB után van ipszilonozva, akkor megáll.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 04. 15:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2011. 03. 04. 14:41

"Cloud-alapú monitoring kell nekem!"

A monitoringnak nem az lenne a lenyege, hogy helyben van? Hogy detektalja az ember a hibat, ha "elmegy a net"? :)
Mert hogy ha nem jon be a fecebook az ember hamar eszreveszi, hogy nincs halo, de honnan tudja igy, hogy melyik switch melyik portja ment le?;)


Naja. Itt is van fasza alerting rendszer, ami a helyi vason át megírná, hogy lement a helyi vas netje, gateway-e :-) Így elérés megszűnik, észreveszem, hogy ja, nincs net, oszt mikor visszajön, akkor bedől 200 nemmegyanemmegy, de rögtön a 200 megjavultamegjavultis... Kivéve ha 400 nemmegy dől be, vagy több, mert ír, hogy offline, aztán 5-10-20 percenként megismétli, hogy de mindig.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   ttamas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 15:05

Rögzítésre a kétoldalas ragasztót több helyen használják.
AMD 3000+; 6600 GT; XPHUN+SP2;

#14 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 15:20

Üzenet megtekintéseIdézet: fietspump - Dátum: 2011. 03. 04. 14:39

kicsit megijesztesz, bevallom az őszintét messze / sokat nem teszteltem még. tuti nem valami szoftveres gebasz volt? mert olyanokat írnak itt-ott.

mondjuk nekem 2x0.5-ön menne a cucc, az valamivel tán szerencsésebb, mint a 0.22-es csavart érpár.

akkor nekiállok beüzemelni pár távoli végpontot, mielőtt feleslegesen vezetékezem be a lakás másik felét is.

tudsz pontos szenzor típust?

ja, sms-re kolléga az én korábbi siemens s25 eredeti háromszínű kijelzős telcsimet izzította be. megcsinált napi 50-80 sms-t 5 év uptime-mal. tán fél éve tört ki a pánik, mert elment az áram és restart után telefonkódot kért.

Valószínűleg egyébként az USB port alacson terhelhetősége a szűk keresztmetszet.
Ha csinálsz egy sorosporti cuccot, akkor azzal lehet több lesz, cserébe nem biztos, hogy működik érpáron, lehet, hogy 3 szál kell neki, mert kétféle kapcsolás kering a neten, az egyik kétszálat, a másik 3, de a kétszálas nem mindenkinek működött.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#15 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 15:26

@Jahno: Ok, köszi. akkor ez utp volt, jól értem? ugyanez a számú szenzor közel működött? mert akkor legrosszabb esetben is kap valami hangszórókábelt aztán viszonthallásra. vagy a lapos "olvasólámpa" 2x0.75-ös vezetékkel, azon csak nem esne annyi. mondjuk nem túl bíztató, hogy nekem 2m usb + passzív hub + 5m usb után lóg a rencer.

@VKP: soros port nem van. az usb az egyetlen lehetőség, az is ezen a passzív hubon. mindenesetre nekiállok tesztelni a mostani 0.5mm2-rel, aztán kiderül. kösz a tippet.

Szerkesztette: fietspump 2011. 03. 04. 15:28 -kor


#16 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 15:27

LINK

Ez a gyártó leírása, hogy mit hogyan :)
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 04. 15:27

Üzenet megtekintéseIdézet: ttamas - Dátum: 2011. 03. 04. 15:05

Rögzítésre a kétoldalas ragasztót több helyen használják.


amit tipikusan falra és rack oldalára nem lehet felnyomni.
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 04. 15:30

Üzenet megtekintéseIdézet: fietspump - Dátum: 2011. 03. 04. 15:26

@Jahno: Ok, köszi. akkor ez utp volt, jól értem? ugyanez a számú szenzor közel működött?


Igen, UTP volt, közel mentek rendesen.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   Nemes Dániel 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 15:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2011. 03. 04. 15:04

Naja. Itt is van fasza alerting rendszer, ami a helyi vason át megírná, hogy lement a helyi vas netje, gateway-e :-) Így elérés megszűnik, észreveszem, hogy ja, nincs net, oszt mikor visszajön, akkor bedől 200 nemmegyanemmegy, de rögtön a 200 megjavultamegjavultis... Kivéve ha 400 nemmegy dől be, vagy több, mert ír, hogy offline, aztán 5-10-20 percenként megismétli, hogy de mindig.


van néhány rendszer, amelyik nem csak ír, néha olvas is :)
például ha nem csak azért riaszt, mert magas (alacsony) hőmérsékletet lát, hanem azért is, mert megszakad a kapcsolat?

nyilván ha előbb elmegy a net, utána emelkedik meg a hőmérséklet (elméleti eset, nem hinném, hogy túl gyakori volna), akkor b@sz van, de ha már alapból gond, h nem megy a net, akkor a legkisebb para, hogy kikapcsolt a légkondi is.

nekem és sokaknak ez stabilabbnak tűnik, mint egy lokális gateway hackelés (ami vagy megy, amikor kell neki, vagy nem), de persze mindig lesznek, akik inkább maguk hegesztenek.

@Leni: ugyanez, a legritkább esetben az a fő gond, h elmegy a net, akkor pedig ugyanúgy szól. de az ilyesmit gyakran előre is lehet jelezni.

#20 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 15:34

@ttamas: Ha nem jon be, akkor meg a tobb osszefuzott kotegelot;)

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó