HWSW Informatikai Kerekasztal: Pc-ről filmnézés egy másik LCD tv-n? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Pc-ről filmnézés egy másik LCD tv-n? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 16. 14:05

Sziasztok!

Megpróbálom leírni, hogy mit szeretnék és tanácsot kérnék hozzá, hogy hogyan tegyem. Adott a PC-m, amin van egy 2 DVI kimenettel rendelkező videokártya. A másik szobában van egy LCD tv, amin van HDMI, SCART, S-video, RCA csatlakozó. Szeretném azt megoldani, hogy miközben a PC egyik videokimenetén én a monitoromon gépezek, addig a másik kimeneten menjen egy film szintén a PC-ről (mondjuk kiterjesztett asztalt használva) a másik szobában lévő TV-n. Odáig eljutottam, hogy a DVI-ből csináltam HDMI-t, azzal összekötöttem a másik szobában lévő tv-t (tökéletes is volt, ment a kiterjesztett asztalon a film ott, én meg tudtam tevékenykedni a gépem előtt itt), viszont ugye a DVI nem visz hangot, tehát az nincs. Ha meg a hangkártyából elvittem mondjuk egy jack <-> rca átalakítóval a hangot a tv-hez, akkor ugye meg kép nincs, hiszen olyankor a tv-t el kell kapcsolnom a HDMI bemenetről. Tehát érdekelne, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy a hang is és a kép is átmenjen az ottani tv-hez?

Köszi!

#2 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 16. 20:56

Kell egy hdmi kimenetes videokártya ami a hangot is kitolja a hdmi-re.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#3 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 17. 10:58

Aha, tehát akkor anélkül nincs esély megoldani?

#4 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 17. 11:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Mercury - Dátum: 2011. 03. 16. 14:05

...

Egeszen pontosan milyen videokartya ez? Mert az enyemen is ket DVI kimenet van, de nalam mukodott a dolog (az ATI es az nVidia kulonbozo idoben tette ra a szukseges hangcodecet a videokartyaira). A tipus alapjan kideritheto tudnia kell-e a kartyanak ezt vagy sem.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#5 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 17. 20:46

Közben utána néztem és szerintem tudnia kéne a kártyámnak (erősíts meg, ha így van). Ez egy Gigabyte GTX 295 rev 2-es. Van egy kábel, amivel a hangkártya SPDIF kimenetével össze lehet kötni. Ezt meg is tettem, de továbbra sincs hang a tv-n és nem tudom miért... Van valami ötleted rá?

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 17. 20:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Mercury - Dátum: 2011. 03. 17. 20:46

Közben utána néztem és szerintem tudnia kéne a kártyámnak (erősíts meg, ha így van). Ez egy Gigabyte GTX 295 rev 2-es. Van egy kábel, amivel a hangkártya SPDIF kimenetével össze lehet kötni. Ezt meg is tettem, de továbbra sincs hang a tv-n és nem tudom miért... Van valami ötleted rá?


Gondolom a TV alapban feltételezi, hogy ha már HDMI, akkor vagy házimozi szól, vagy HDMIn jön a hang is. DVI/dsub bemeneteknél volt kis zöld jack, annál pld. alapban hozzá volt rendelve, mint hang.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 17. 21:11

Nekem ATI van integralt hanggal, de biztos lesz valaki akik jartas az nvidia dolgaiban. Addig is: How do I setup my NVIDIA based graphics card to work with my HDTV?

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#8 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 17. 23:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2011. 03. 17. 21:11

Nekem ATI van integralt hanggal, de biztos lesz valaki akik jartas az nvidia dolgaiban. Addig is: How do I setup my NVIDIA based graphics card to work with my HDTV?

Samott


Idéznék a linkelt oldaladból: "If your graphics card is based on a GeForce 9 series, GeForce 100 series or GeForce 200 series (with exception of the GeForce G210, GeForce GT220 or GeForce GT240), it will likely have an internal two-pin S/PDIF input which can connect to your PC's internal S/PDIF output through a custom internal S/PDIF cable. If the graphics card receives a S/PDIF audio signal, the graphics card will pass the audio directly through the HDMI cable to your HDTV." Ez így is van, tehát ezek szerint az 295-ösömnek tudnia kéne. Rá is kötöttem, mégsem szól, csak nem tudom, hogy miért nem...

#9 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2011. 03. 18. 06:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Mercury - Dátum: 2011. 03. 17. 23:45

Idéznék a linkelt oldaladból: "If your graphics card is based on a GeForce 9 series, GeForce 100 series or GeForce 200 series (with exception of the GeForce G210, GeForce GT220 or GeForce GT240), it will likely have an internal two-pin S/PDIF input which can connect to your PC's internal S/PDIF output through a custom internal S/PDIF cable. If the graphics card receives a S/PDIF audio signal, the graphics card will pass the audio directly through the HDMI cable to your HDTV." Ez így is van, tehát ezek szerint az 295-ösömnek tudnia kéne. Rá is kötöttem, mégsem szól, csak nem tudom, hogy miért nem...

SPDIF be van kapcsolva, hangkártya tol ki rajta jelet?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#10 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 18. 10:41

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2011. 03. 18. 06:24

SPDIF be van kapcsolva, hangkártya tol ki rajta jelet?

Ja ez a kérdés.
Ha a vga-hangkártya összekötés megvan akkor a Win-ben át kell állítani a hangkártyát, hogy oda nyomja a jelet, ne az analóg kimenetekre.
Ha pedig így sem megy, akkor a DVI-HDMI átalakító is lehet olyan, ami nem visz át hangot. Legalábbis elvben ezt olvastam, a gyakorlatban még nem találkoztam ilyen átalakítóval.

#11 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 18. 12:01

Igen be van. Ha megnyitom a Win-ben a lejátszóeszközöket, akkor ott van, hogy SPDIF Out "kész". Ha kérek rá egy tesztet, akkor meg is szólal szépen. Az átalakító egy sima DVI 24+1 - HDMI átalakító. Most viszont lehet hülyeséget kérdezek, de az normális, hogy amikor az SPDIF-et tesztelem, az is ugyanúgy a számítógépre kötött hangfalon szólal meg, mint a sima hangszóró kimenet? Úgy értem, hogy a lejátszóeszközöknél nálam a listában van egy "Hangszórók" meg van egy "SPDIF Out". Alapból a hangok a "Hangszórók" kimenetből jönnek, de ha rányomok az SPDIF teszt-re az is ugyanúgy, ugyanott szólal meg, mint ha a "Hangszórók" kimenetet tesztelném. Tehát ha mondjuk rákötöm az LCD tv-t a másik DVI-re, és a kiterjesztett asztal tv-re eső részére tolok egy videót, akkor sem a tv szólal meg, hanem a számítógépnél lévő hangfal. Pedig gondolom akkor a tv-nek szólnia kéne, ha mindent jól csinálok. Nem tudom érthető volt e, amit írtam, remélem. :-)

#12 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 18. 13:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Mercury - Dátum: 2011. 03. 18. 12:01

Igen be van. Ha megnyitom a Win-ben a lejátszóeszközöket, akkor ott van, hogy SPDIF Out "kész". Ha kérek rá egy tesztet, akkor meg is szólal szépen. Az átalakító egy sima DVI 24+1 - HDMI átalakító. Most viszont lehet hülyeséget kérdezek, de az normális, hogy amikor az SPDIF-et tesztelem, az is ugyanúgy a számítógépre kötött hangfalon szólal meg, mint a sima hangszóró kimenet? Úgy értem, hogy a lejátszóeszközöknél nálam a listában van egy "Hangszórók" meg van egy "SPDIF Out". Alapból a hangok a "Hangszórók" kimenetből jönnek, de ha rányomok az SPDIF teszt-re az is ugyanúgy, ugyanott szólal meg, mint ha a "Hangszórók" kimenetet tesztelném. Tehát ha mondjuk rákötöm az LCD tv-t a másik DVI-re, és a kiterjesztett asztal tv-re eső részére tolok egy videót, akkor sem a tv szólal meg, hanem a számítógépnél lévő hangfal. Pedig gondolom akkor a tv-nek szólnia kéne, ha mindent jól csinálok. Nem tudom érthető volt e, amit írtam, remélem. :-)

Ez így nem jó.
Épp az a lényeg, hogy ha átváltod a kimenetet akkor nem a hangszórókon kell megszólalnia.

#13 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 18. 13:49

Kép

Melyik mellett van a zold pipa? Mert a te esetedben a Digital Audio (S/PDIF)-nel kellene hogy legyen.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#14 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 18. 13:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2011. 03. 18. 13:49

Kép

Melyik mellett van a zold pipa? Mert a te esetedben a Digital Audio (S/PDIF)-nel kellene hogy legyen.

Samott


Az én listámban nem Digital Audio-ként van, csak annyi van, hogy "SPDIF Out", de amúgy az van kipipálva, tehát az van beállítva alapértelmezettnek. Mégis ugyanúgy vagyis ugyanott szól, mint ha rajta hagynám a "Hangszórók" kimeneten, csak nem értem miért...

#15 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 18. 22:57

venni kell 5ezeré 2.1-es aktív hangfalat, oszt kitolni neki az analóg hangot
valószínű, hogy jobban is szól majd, mint a tv saját hangszórói
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#16 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 18. 23:34

Üzenet megtekintéseIdézet: *Iguana* - Dátum: 2011. 03. 18. 22:57

venni kell 5ezeré 2.1-es aktív hangfalat, oszt kitolni neki az analóg hangot
valószínű, hogy jobban is szól majd, mint a tv saját hangszórói


Ok, csak egyelőre jobb lenne a költséghatékonyabb megoldás, ami a HDMI-s hangátvitel lenne.

#17 Felhasználó inaktív   batagy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.412
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 21. 20:55

Milyen lejátszóval játszod le a videót?
Mert pl. ott is be lehet állítani hogy hova tolja ki a hangot.
Pl. Media Player Classic HomeCinema-ban:
View -> Options -> Playback -> Output -> Audio Renderer -> Itt a legördülő listából kéne kiválasztani amelyik az. Nálam pl. SoundMax HD Audio az alaplapi. De mondjuk ha a Windows-ban az a default, akkor az MPC-HC-ben is azon kell szólnia.

Másik teszt hogy felrakod az AC3Filtert. Ezt mindenképp ajánlom.
Ott lehet csekkolni hogy ténylegesen küld-e hangot az SPDIF-re.

Alábbi topikban volt már erről szó többször is, esetleg lesd meg.
https://forum.hwsw.h...ikan-keresztul/
LÉnyeg, hogy lejátszás közben megnyitod az AC3Filter ablakot, az SPDIF fülön, van egy pár beállítási lehetőség, de a lényeg hogy az Output Format group-ban a "Use SPDIF" ne legyen disabled.

Szerkesztette: batagy 2011. 03. 21. 20:56 -kor

Fordításaim: metapad, FileZilla, Avant Browser, VolumeTray, Dirkey, Regshot, HDD Thermometer, PDFCreator, Notepad++
Hifi Set 2: Squeezebox V3, Oppo DV-983H, Asus O!Play Mini Plus, Yamaha AX-497, Energy RC-10, CRT TV: Panasonic TX-28LD4P

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó