HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Perrel fenyegetik az Amazont a lemezkiadók - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Perrel fenyegetik az Amazont a lemezkiadók Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 03. 30. 12:03

Nem egyeztetett az Amazon a zeneiparral a felhő-alapú zenei szolgáltatás beindítása előtt, a kiadók ezért most perrel fenyegetik a társaságot. Az Amazon szerint semmilyen licencre nincs szükség a felhasználók által feltöltött tartalom visszajátszásához, a kiadók azonban ezt másképp látják.
https://www.hwsw.hu/hirek/46405/amazon-cloud-player-zene-mp3-stream-online.html

#2 Felhasználó inaktív   Naszta 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.030
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 12:03

Minden tiszteletem az Amazon-é. Sajnos itthon nincsenek jelen...

#3 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 12:58

Most komolyan azt még megértem hogy azt baszogatnák aki jogtalanul töltötte fel/jutott hozzá a zenei fájlhoz, de már megint csak az van hogy azt baszogatják jobban aki fizetett is érte.
Szánalom amit a zeneipar művel manapság, vergődnek mert tudják hogy szar a 90% amit csinálnak (és itt tisztelet a 10% kivételnek), és másképp nem tudnak pénzt csinálni belőle csak ha perelgetnek.

#4 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 13:05

Itt van nektek az általatok annyira vágyott "cloud világ" egyik óriási problematikája. Már most, amikor még a kutya nem használja az amazon rendszerét, nyomulnak rá a jogvédő maffia lobbistái. Képzeljétek el, hogy milyen frankó is lenne ha napi szinten átellenőriznének minden állományt melyet valamelyik szolgáltatónál tároltok - erre akár törvényeket is kiharcolhatnak a megfelelő szervezetek - és megfelelő kritériumok alapján elbírálnák azokat. Nincs a zenén drm? Biztos loptad. Delete, majd küldik a bírósági meghívódat. Felvetted a gyerekedet amikor táncolt egy zeneszámra? Eldúdoltad egy felvételen egy aktuális sztárocska tuctuc muzsikáját? Vagy csak hasonlított rá? Nem baj. Hang törölve, bírósági meghívó elküldve...

Egyébként a cloud -tól függetlenül is irtózatos pofátlanság ez az ügy... Ennél nagyobb hülyeséget már csak a kamionsofőrök átalánydíjáról szóló hír tartalmazott ezen a héten... már nem is tudom hol olvastam róla.

#5 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 13:06

@attila9988: "kutya nem használja az amazon rendszerét"

Persze itt most csak a most indult zenei szolgáltatásra gondolok, mielőtt valaki belekötne a megfogalmazásba...

#6 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 13:22

Jogi alapot sajnos lehet hozzá találni, de szerencsére a tengeren túl elég rugalmas az igazságszolgáltatás.
Én bízom benne hogy a szerzői jogok védelmezői elég ellenséget szereztek már ahhoz hogy veszítsenek.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#7 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 14:13

@attila9988: komolyan érdekel már, hogy ez hogy van nálad, van egy rss kliensed ami szűr a "cloud" szóra és ha találat van küld neked egy sms-t vagy mi?

#8 Felhasználó inaktív   Balaimali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 163
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 14:42

@attila9988: a tároló cégnek kell szavatolnia az adatok biztonságát, ha ilyen dolgokat ellenőriznek akkor feltüntetik az EULA-ban. A cloud egy jó dolog, hiába kapálózol ellene.

#9 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 14:45

Most akkor nem értem. Azzal van bajuk, hogy feltölthetik a felhasználók a zenét, amit megvettek (amit onnan hallgatnak, ahonnan akarnak, nem?) vagy azzal van bajuk, hogy az Amazon a megvett zenét nem akarja odaadni, hanem csak egy linket kapsz rá? Utóbbi egyértelműen hülyeség, ha csak egy linked van, nem kérhetnek pénzt a zenéért (bár gondolom a kiadók nem nem kérni akarnak, hanem többet kérni), előbbi esetben viszont a júzer döntött úgy, hogy egy számára nem biztonságos helyen tárolja a saját zenéit, de hát szíve joga hülyének lenni minden embernek.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 30. 14:50

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 03. 30. 14:05

Képzeljétek el, hogy milyen frankó is lenne ha napi szinten átellenőriznének minden állományt melyet valamelyik szolgáltatónál tároltok


Ja, főleg ha a mérete sem mindig tiszta, hát még a tartalma.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 15:03

@Balaimali: "a tároló cégnek kell szavatolnia az adatok biztonságát, ha ilyen dolgokat ellenőriznek akkor feltüntetik az EULA-ban."

Egyrészt nem kell neki szavatolnia, és rendszerint nem is szokták, másrészt pedig mit változtat ez az egészen?

"A cloud egy jó dolog, hiába kapálózol ellene."

Valamire jó, másra pedig nem... amire jó, arra már ma is használják. Amire nem, illetve ami problémás terület, arra most akarják erős marketing -el ráerőszakolni, aztán vagy sikerül nekik, vagy nem. Mindenesetre ami ma van, az az informatika legszabadabb időszaka. Ezen csak rontani lehet, és a cloud -ozás egyértelműen ezt az irányt képviseli.

#12 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 15:10

@freyr: "Azzal van bajuk, hogy feltölthetik a felhasználók a zenét, amit megvettek (amit onnan hallgatnak, ahonnan akarnak, nem?"

Azzal van bajuk, hogy az amazon nem akar tejelni nekik, márpedig ők a "zene" szó kimondása után is követelnének jogdíjat, ha lehetne, és 20x kifizettetnének veled egy zeneszámot..
Annak örülnének, ha az account -od alatt megtalált mp3 file után követelhetnének 10 billiárd forintot/dollárt, mert legalább ekkora kárt okozol nekik minden egyes zeneszám meghallgatásával, vagy ha más hallgatja meg, és te véletlenül fültanúja vagy az eseménynek.... :D

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 30. 15:14

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 03. 30. 16:03

Egyrészt nem kell neki szavatolnia, és rendszerint nem is szokták, másrészt pedig mit változtat ez az egészen?


Na, mondjuk a szolgáltató még ennyit sem biztos, hogy lát, de akkor legyen ez a cloudon. Méretét tekintve kb. 2 giga anyag. Mire jutnál vele? Én most saját lanon kikerültem a egy interfészt, ezt látom a megoszztáson, ami amúgy a felhő:

Csatolt fájl  cloud.JPG (48,96K)
Letöltések:: 9
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   Utopia 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 15:46

Megsajnálnám az Amazon-t, ha nem tudnám, hogy szabadalmaztatni akarta az egyklikkeléses vásárlást, de így a történet mindkét felét csak szánni tudom, nyomorult férgek mind.

#15 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 16:19

Szóval, ha én a gépemről streamelem a megvásárolt zenémet neten keresztül a másik gépemre, vagy a telefonomra, akkor törvénysértést követek el? Vagy akkor is, mikor a telefonomon FM-ne keresztül osztom meg?

Ó könyörgöm... áhh. A szellemi tulajdon jelentését nagyon egyoldalúan kezelik.
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#16 Felhasználó inaktív   edward2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 111
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 17:58

Nehezen tudom elképzelni, hogy az amazon akkora kretén legyen nem nézett utána mindennek mielőtt belevág egy ilyen projektbe.

#17 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 18:00

Üzenet megtekintéseIdézet: edward2 - Dátum: 2011. 03. 30. 17:58

Nehezen tudom elképzelni, hogy az amazon akkora kretén legyen nem nézett utána mindennek mielőtt belevág egy ilyen projektbe.

Szerintem nem nézték ki a zeneiparból, hogy ekkora férgek legyenek.

#18 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 18:02

Üzenet megtekintéseIdézet: daylienn - Dátum: 2011. 03. 30. 16:19

Szóval, ha én a gépemről streamelem a megvásárolt zenémet neten keresztül a másik gépemre, vagy a telefonomra, akkor törvénysértést követek el?

Szerintük igen.

Idézet

Vagy akkor is, mikor a telefonomon FM-ne keresztül osztom meg?

Az meg már minősített eset.

Komolyan bazmeg, lassan azt is kikötik, hogy csak fülhallgatóval hallgathatod, mert a hangfalat hallhatja más is, mert random időközönként a lejátszónak bele kell tekerni a zenébe, hogy nehogy rögzíteni lehessen. Fel kéne gyújtani mindet a gecibe.

#19 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 18:06

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2011. 03. 30. 19:02


Komolyan bazmeg, lassan azt is kikötik, hogy csak fülhallgatóval hallgathatod, mert a hangfalat hallhatja más is, mert random időközönként a lejátszónak bele kell tekerni a zenébe, hogy nehogy rögzíteni lehessen. Fel kéne gyújtani mindet a gecibe.


like :-D

#20 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 19:37

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2011. 03. 30. 19:02

Komolyan bazmeg, lassan azt is kikötik, hogy csak fülhallgatóval hallgathatod, mert a hangfalat hallhatja más is, mert random időközönként a lejátszónak bele kell tekerni a zenébe, hogy nehogy rögzíteni lehessen. Fel kéne gyújtani mindet a gecibe.

Nana! Csak ne adj nekik ilyen frappáns ötleteket, a végén még olvassa valamelyik, aztán átveszik :-D
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó