HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Napokon belül megérkezik hazánkba a Nokia E7 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Napokon belül megérkezik hazánkba a Nokia E7

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 03. 30. 14:07

Hamarosan Magyarországon is megvásárolható lesz a Nokia legújabb symbianes okostelefonja, az E7. A cég igyekszik a megjelenés idejére magyar relevanciájú alkalmazásokkal bővíteni az OVI áruházat.
https://www.hwsw.hu/hirek/46413/nokia-e7-telefon-okostelefon-mobiltelefon-symbian-windows-phone-7.html

#2 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 14:07

Aztán a WP7-nek van-e már VPN kliense? Mert addig esélye sincs betörni az enterprise szektorba, amíg nincsenek alapvető üzleti funkciói. És addig nemigen mondhatja el a Nokia, hogy a Symbian utódja lehetne.

#3 Felhasználó inaktív   dtracer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 15:16

"A telefon egyébként az egyik utolsó symbianes nagy durranása lehet a Nokiának"

Legalább még egy E6-00 is lesz, ami viszont nagyon ígéretesnek néz ki.

#4 Felhasználó inaktív   bambano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 15:42

több. mint 15 év nokiázás után itt az idő váltani...


#5 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 16:24

"A telefon egyébként az egyik utolsó symbianes nagy durranása lehet a Nokiának"

Még lesznek 1GHz-es procival megáldott S^3 telók is, nem? Bár aztán, amennyi telefont elkaszáltak mostanában, nem lepne meg, ha Q4-ig csönd volna a cégnél a felső kategóriában.
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#6 Felhasználó inaktív   tcsaba 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 17:11

Aki nem tud várni az már most megrendelheti 2 év Nokia garisan az Origo Gsm webáruházban és akkor garantált, hogy holnap már át is viheti. Én már nagyon vártam, hogy végre megérkezzen! Szerintem zseniális egy telefon.

#7 Felhasználó inaktív   java786 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 279
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 19:54

"a készüléken futó Symbian^3 operációs rendszer, illetve a kezelőfelület felett azonban éppúgy eljárt az idő, mint az N8 esetében."

Soha nem értettem, hogy miért mondják a Symbian -t annyira elavultnak, hátha valaki felvilágít.....
használtam már iphone -t, Nokia N8, C7 -et, igazából semmi nem hiányzott a nokiából ami benne lenne az iphone -ban, sőt ott nem volt ingyenes navigáció és egy C7 azért sokkal jobb árban van mint egy iphone.
Nézegettem HTC készülékeket de az meg annyira "bumfordi" egy C7 -hez képest....ja meg a szerviz 4 hetet ül egy készüléken és fel sem veszik a telefont, Nokia esetében azért ilyen nem fordul elő...

Motoroláról meg ne is beszéljünk, egy ideig tetszett, de ahogy ehhez a régióhoz hozzáállnak.., hagyjuk.


#8 Felhasználó inaktív   the Static 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 31. 04:44

Értem én, hogy egy informatikai magazinnak írnia kell az ilyen bejelentésekről, de ennek a hírnek annyi a jelentősége, mintha arról írnának, hogy a Candle Inc. új, hosszabban égő gyertyákat jelentett be. Elavult, jövőtlen technológiákra, megoldásokra nem érdemes ennyi időt/byte-ot fecsérelni. Legközelebb a Nokia készülékekről csak akkor kellene írni, ha már W7 fut rajtuk.

#9 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 31. 09:22

@the Static: Érdekes a hozzáállásod a témához, amúgy hétfőn megyek az E7-esemért :).
Már tűkön ültem, mert nagyon nem tetszett a konkurencia egyetlen modellje sem, majdnem lett N8-am amikor a kezembe vehettem egy ilyennek a demóját és nem volt kérdés, hogy ez felel meg leginkább a felhasználói igényeimnek.
Meglepő dolgot szeretnék "megosztani" veled a faszbukon, twitteren, animált háttérképeken és szir-szar játékokon túl is van egy világ, ahol az emberek dolgoznak kommunikálnak, szinkronizálnak, office dokumentumokkal dolgoznak ezutóbbit lehetőleg nagyon hasonló módon megjelenítve mint ahogy az asztali gépükön elkészült.
Szépen és változatosan néz ki az Android, sőt sok benne a lehetőség, de egy professzionális felhasználót a hideg rázna ki attól, hogy csak egy jó ég tudja milyen Cseng által fejlesztett VPN klienst, vagy egy Dhabír által fejlesztett email klienst használjon azé mer jól néz ki nem szívesen osztják meg ilyen alkalmazásokkal a titkaikat.
Talán az 5.0 verzió már lesz olyan kiforrott és a körítése annyira megbízható, hogy 2013/14-ben használni kezdje egy olyan ember akinek bizalmas információk is a birtokában vannak.
Addig erre a célra marad a BB meg a Nokia.
A win7-es Nokiák a fogyasztói szegmenst fogják kiszolgálni, mivel a win7 oda készült.
Hogy a jövőben a Meegoo előkerül e mint üzleti platform az már más kérdés(remélem igen), de egy biztos a Symbian ma még jelen és nem a múlt egy igen fizetőképes szegmens számára.






#10 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 31. 09:44

@Makula: igazad van teljesen, újabban jelennek meg a hírek arról hogy milyen privacy hole-ok vannak nagyon-nagyon-nagyon sok Android alkalmazásban.. necces.. és hardverileg.. nagyon ütős ez a telefon, nagyon jól néz ki.. kár hogy nem nagyobb picit a felbontása, és symbian alatt a 680MHz az megfelel droid alatt egy GHz-es procinak.

#11 Felhasználó inaktív   yaka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 31. 11:00

Engem csak az érdekel, hogy vannak-e magyar karakterek a billentyűzetén - mint ahogy a német változatnak vannak német karakterei...

#12 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 10:20

Megkaptam, sajnos szar volt szaggatott a video lejátszás, lefagyott a 3g, wifit csak nehezen talált.
Visszaküldtem kicserélték, most vettem kézhez a másikat.
Ez a másik ok amiért Nokiát választottam, meg sem próbáltak szoftver frissítéssel kábítani egyből csere, igaz nem .Hu hanem .De ügyfélszolgálat.
Nem szaggat, nem fagy, kellően gyors, sajnos nem tudom megmondani milyen lesz a magyar, az enyém angol, de ahogy elnézem lehet magyar karaktereket definiálni tehát szerintem megoldható lesz a direkt karakteres bill.ha nagyon kell.
A kamerája lényegesen gyengébb mint az N8-é, nem a mínusz4 MP-re gondolok, tompa zajos és kicsit lassúbbnak is tűnik a kép kezelése az N8 nál. a samu 8910i 8Mp kamerája egy klasszissal jobb volt ez sajnálatos viszont nyolckor kaptam meg a telefont és már minden a helyén volt fél kilenckor.
Végre normálisan működik a skype is.
Nekem bejött 480euroba fájt, de de :) ....


#13 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 10:32

Üzenet megtekintéseIdézet: Makula - Dátum: 2011. 03. 31. 10:22

@the Static: Érdekes a hozzáállásod a témához, amúgy hétfõn megyek az E7-esemért :).
Már tûkön ültem, mert nagyon nem tetszett a konkurencia egyetlen modellje sem, majdnem lett N8-am amikor a kezembe vehettem egy ilyennek a demóját és nem volt kérdés, hogy ez felel meg leginkább a felhasználói igényeimnek.
Meglepõ dolgot szeretnék "megosztani" veled a faszbukon, twitteren, animált háttérképeken és szir-szar játékokon túl is van egy világ, ahol az emberek dolgoznak kommunikálnak, szinkronizálnak, office dokumentumokkal dolgoznak ezutóbbit lehetõleg nagyon hasonló módon megjelenítve mint ahogy az asztali gépükön elkészült.
Szépen és változatosan néz ki az Android, sõt sok benne a lehetõség, de egy professzionális felhasználót a hideg rázna ki attól, hogy csak egy jó ég tudja milyen Cseng által fejlesztett VPN klienst, vagy egy Dhabír által fejlesztett email klienst használjon azé mer jól néz ki nem szívesen osztják meg ilyen alkalmazásokkal a titkaikat.
Talán az 5.0 verzió már lesz olyan kiforrott és a körítése annyira megbízható, hogy 2013/14-ben használni kezdje egy olyan ember akinek bizalmas információk is a birtokában vannak.
Addig erre a célra marad a BB meg a Nokia.
A win7-es Nokiák a fogyasztói szegmenst fogják kiszolgálni, mivel a win7 oda készült.
Hogy a jövõben a Meegoo elõkerül e mint üzleti platform az már más kérdés(remélem igen), de egy biztos a Symbian ma még jelen és nem a múlt egy igen fizetõképes szegmens számára.


eléggé el vagy tévedve. 2 androidos készülékem van, vpn-hez semmit sem kellett letöltenem, egyszerűen csak megadtam az ip címet, felhasználó és passz és már bent is voltam a céges hálón (settings->system->vpn settings a desire-n, galaxy-n settings->networks, nekem ez nem tűnik bonyolultnak), a desire miui romos (ettől függetlenül gyárilag is volt benne vpn, első nap első perceiben azzal kezdtem, hogy a céges dolgaimat belőttem), a tab gyári romos. olyannyira működik jól a vpn, hogy az összes erőforrást elérem, nyomtathatok stb.
mail kliensből a tab-en a gyárit használom, desire-n k-9 mail, de csak azért, mert a felolvasó program azzal kompatibilis.

nálam a nokia az n97-el ásta el magát végleg, annál szarabb készülék a földön nem volt, no nem a hw miatt, az nagyon tetszett, hanem a hozzá adott "végleges" szoftver. ahhoz van már olyan verzió, amely esetén nem fagy bele egy lock-ban, nem rebootol stb?
picit vicces volt, 200k-s telefon, csak épp használhatatlan volt.

nincs ellenemre a symbian, volt és van is még symbianos készülékem. de amit az n97-el kaptam, na azt hagyjuk.

Szerkesztette: dareal 2011. 04. 05. 10:39 -kor

www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#14 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 06. 14:41

@dareal: A gyári VPN kliens rendszeresen leszakadt (Galaxy S) a nálam töltött idő alatt kb 10 nap napi 3-4 fagyást tapasztaltam a szervíz csere vagy sw update helyett türelmet kért az nekem nincs.
a letöltött VPN kliensek pedig semmi bíztatót nem mutattak...
Ilyet nem ajánlok a klienseimnek használatra.
Az N97 valóban szar volt ez nem is kérdés, de nem E vagyis nem üzleti felhasználóknak készült hanem bogarasoknak, az E71/72 szerintem egész jól sikerült anno.
Mondjuk okkal tart ott a Nokia ahol tart ezt nem vitatom egy percig sem és az áraikkal én sem vagyok kibékülve.
A Symbian 3 nekem eddig bejött.
Sem stabilitási sem teljesítménybeli problémával nem találkoztam.
Ami az androidot illeti, túlságosan divatos lett és túl nagy üzlet a gyártóknak ahhoz, hogy komolyan vegye egy komolyabb felhasználó óriási a szórás.
Pár évet még tudok várni míg kiderül mi lesz és nagyon érdekel az ARM-ra portolt Win8 is majd meglátjuk.


#15 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 05:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Makula - Dátum: 2011. 04. 06. 15:41

@dareal: A gyári VPN kliens rendszeresen leszakadt (Galaxy S) a nálam töltött idõ alatt kb 10 nap napi 3-4 fagyást tapasztaltam a szervíz csere vagy sw update helyett türelmet kért az nekem nincs.
a letöltött VPN kliensek pedig semmi bíztatót nem mutattak...
Ilyet nem ajánlok a klienseimnek használatra.
Az N97 valóban szar volt ez nem is kérdés, de nem E vagyis nem üzleti felhasználóknak készült hanem bogarasoknak, az E71/72 szerintem egész jól sikerült anno.
Mondjuk okkal tart ott a Nokia ahol tart ezt nem vitatom egy percig sem és az áraikkal én sem vagyok kibékülve.
A Symbian 3 nekem eddig bejött.
Sem stabilitási sem teljesítménybeli problémával nem találkoztam.
Ami az androidot illeti, túlságosan divatos lett és túl nagy üzlet a gyártóknak ahhoz, hogy komolyan vegye egy komolyabb felhasználó óriási a szórás.
Pár évet még tudok várni míg kiderül mi lesz és nagyon érdekel az ARM-ra portolt Win8 is majd meglátjuk.


nálunk az android userek nem panaszkodnak arra, hogy szakadna a vpn, még standby-ból ébredő készülék is aktív marad a vpn tekintetében, nálam is mindkét eszköz hibátlan.

a nokia az n97-et anno az üzleti (szerk.: elolvastam az eredeti press release-t, abban nincs erről szó, az már az újságírók hozzáfűzése volt) telefonok csúcsaként emlegette, valljuk meg, ha nem lett volna hibás, még igaz is lehetne az állítás. illetve leszarom, hogy x y vagy z széria, az hogy működjön, alapvető elvárás.
a szerkesztés kiegészítéseként: tartom, hogy teljesen mindegy, hogy milyen szériás a telefon, ha megveszem, működjön. arról nem is beszélve, hogy az akkor felső kategóriának a csúcsa esetén eszembe sem jutott volna ilyen feltételezés, hisz beleadtak apait-anyait.

a symbian^3 nekem is tetszik, nincs vele bajom (egy c7-et próbáltam pár percig), csak annyi, hogy nokia. egy életre elegem lett belőlük (nem csak az n97 miatt, ehhez még párosul egy hihetetlen paraszt, lekezelő, hozzá nem értő szerviz háttér is).

Szerkesztette: dareal 2011. 04. 07. 05:54 -kor

www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#16 Felhasználó inaktív   yaka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 13:58

Ápr. 9-én szombaton kezembe fogtam egyet a MM Árkádban... Magyar ékezetek tökéletesen megoldva, és tényleg gyönyörű a fekete változat... Csak az fájó, hogy ott kártyafüggetlenül 169e, miközben a sokkal erősebb harvderű, 2-magos LG majdnem 50 ezerrel olcsóbb... :(

#17 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 13. 07:22

dareal: a lekezelő paraszt szervízháttér szerintem nem nokia hanem magyar sajátosság.. Nálam meg a HTC hivatalos szervize ásta el magát ezzel a mentalitással. A kettő szorosan kapcsolódik (márka - szerviz) de nem egy és ugyanaz, főleg h outsourceolva van. Gondolom lepacsizzák ki a legolcsóbb, ki pörgeti vissza a legnagyobb zsét a vezetőnek azt kész. Nem kell félteni a nyugati cégeket itt, nem az ő üzleti kultúrájukat hozzák el hanem átveszik a "miénket".

#18 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 13. 07:26

yaka: azaz LG ár az is hivatalos ár? Vagy gsmbótos? Gsmbótos ára az e7nek 130.. Némileg olcsóbb.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó