HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az iWiW újra feltalálta a MySpace-t - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az iWiW újra feltalálta a MySpace-t Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 04. 05. 12:32

Az iWiW beváltotta ígéretét és megvalósította a publikus adatlap funkciót a magyar közösségi oldalon. Mostantól minden felhasználó dönthet úgy, hogy profiloldalának egy testre szabott verziója minden netező számára elérhető legyen.
https://www.hwsw.hu/hirek/46449/origo-iwiw-publikus-profil-kozossegi-web.html

#2 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 12:32

az iwiw-en még mindig meghíváshoz kötik a reget? mert az valami hihetetlen nagy öngól lenne, kb. a fejét csapnám le annak, aki tehet róla, a tulajdonos, befektető helyében.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#3 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 13:11

Legalább valami történik vele, én beleintegrálnám a videát is..
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#4 Felhasználó inaktív   kovacs_istv 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.040
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 13:27

@Socket: halottnak a csók

#5 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 13:47

Miért temeti mindenki az iwiwet? Mi ez a nagy facebook imádat? Már a magyar reklámokban is facebookolnak (említik meg, webcím, stb) iwiw helyett. Mert az a trendi? Most tekintsünk attól el, hogy az a "jobb" (?). Nem mindenki tölti online egy oldalra szegezve az életét és oszt meg minden marhaságot minden 10 percben ami éppen vele történik. Ha meg nem, akkor elég egy sima iwiw is. (megnézni fotót stb)

Ok persze, ha mindenki megy el onnan, akkor érthető. Az sem igaz már, hogy sosem működik az wiw. (?)

Mondom/kérdem mindezt úgy, hogy passzív tag vagyok iwiwen, szóval én igazából "csak ott vagyok". Szóval csak érdekel a dolog. Divat?

Szerkesztette: des 2011. 04. 05. 13:50 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#6 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:14

"csak érdekel a dolog. Divat?"

Mer a fa**book az ámerikái, és az nagyon menő dolog, és még lájkolni is lehet, az iwiw meg magyar, és az nem menő... Tetszik érteni? :D

#7 Felhasználó inaktív   Ludi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:27

@des: Az IWIW annak idején nagyon jól indult, ha jól tudom még nemzetközi ambícióik is voltak. De egyszer csak jött az Origo, felvásárolta őket és 0 ráfordítással szedték be belőle a pénzt. Eközben megjelent a Facebook ami nem hogy utolérte, de le is körözte. Ezek után nekiálltak fejleszteni, de ezekkel is csak a hátrányt dolgozzák le és az elpártolt felhasználókat sem tudják visszaszerezni.

#8 Felhasználó inaktív   szvn 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:30

@attila9988: Nem vagyok ugyan fakebook-párti, de hány nyelven tud az iwiw?
Vagy a külföldi ismerőseimnek kellene magyarul megtanulniuk, hogy ugyanazon a közösségi oldalon nézhessük egymás fényképeit?


#9 Felhasználó inaktív   kovacs_istv 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.040
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:30

@des: kérdésedre a válasz pofon egyszerű: http://ugo.hu/5ph/

#10 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:35

Az iwiw ott rontotta el (meg sokféle képen még), hogy magyar maradt, pont. Valahogy a neve sem illik már rá rendesen, International Who... A Facebook ezzel és még persze sok mással bedarálja a vetélytársakat, a közösségi hálók mindig a nagyobb halmaz felé konvergálnak, ez így normális, mert ahova több ember csatlakozik, ott még több embernek lesz kapcsolata, ismerőse és így tovább... sima öngerjesztő folyamat. Például én a külföldi ismerőseimet, csak ott érem el, most eltekintve az egyéb kapcsolattartási formáktól. Egy iwiw, nem mond semmit se egy németnek, angolnak, amerikainak. A nyújtott szolgáltatásokról már nem is beszélve. Nem ellene beszélek, csak a tényeket közlöm, ami a jelenre vonatkozik, ez változhat a jövőben. :) A kisebb közösségi hálóknak az egyetlen menekülési útvonal az adatbázisuk, arra tudnak még új profilú oldalakt/szolgáltatásokat építeni, de csakis szorosan a helyi speciális igények alapján, kísérletezni már nincs idő..
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#11 Felhasználó inaktív   hunsly 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:37

ha egymillió embernél annyian dolgoztak volna az iwiw-en mint a facebookon akkor most iwiw-é lenne a világ. :S ... lásd facebook film...

#12 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:39

Nem feltétlenül rossz az, hogy az Iwiw-re csak meghívással lehet bejutni, mert ez általában ad egy kezdeti kapcsolódási pontot úgy, hogy nem kell túrkálni a levelezésedben ismerősök után kutatva.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#13 Felhasználó inaktív   McClane 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 15:30

a személyes honlap némiképp kiment már a divatból

azért én ezt nem merném így kijelenteni
na persze az origo nagyon tudja

#14 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 16:20

@McClane: a divat nem egyenlő az egyéni igényeddel.. :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#15 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 16:56

Na igen. Én sem értem miért vették ki az iwiwből a nyelveket. Amikor felvásárolták azután még ott volt egy ideig a választható nyelv, de szépen sorban az új fejlesztéseket már le sem fordították. Aztán utána meg szépen eltűnt az egész. Legalább az angol/német maradhatott volna.

Egyébként én is regeltem a facebookra 2007ben, aztán mivel akkor még alig voltak ott magyarok, szépen lassan elkezdtem megfeledkezni róla és nem használtam, nem érdekelt. Akkor nekem is sokkal jobban tetszett az iwiwnél és szimpatikusabb is volt. Mára ez megfordult. Mintha nem lenne élet facebook nélkül. Hihetetlen ellenszenves lett ez a FB. Vagyis inkább maga ez a fb őrület inkább. (persze az iwiw nem lett szimpatikusabb e-közben).
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#16 Felhasználó inaktív   ttarvai 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 06. 09:51

@des:

"Most tekintsünk attól el, hogy az a "jobb" (?)."

nem lehet ettől eltekinteni, és ez a válasz a kérdésedre.

#17 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 06. 16:49

Én úgy látom az emberek legkevésbé szeretik a másolat másolatát használni. Az Iwiw pedig lemajmol szépen mindent a Facebook-ról és más helyekről.
Nem arról van szó, hogy valaki "húde lájkolni" szeret, mert belemarketingelték a fejébe.. Sokkal inkább arról, hogy a Rolex helyett sem akarsz replikát venni és hordani, hiába tud nagy és nehéz lenni az is, akkor is csak egy ócska másolat. Ugye? Ugye!
Ha más nem, a nyelv és nemzetköziség az egyik legjobb érv a Facebook mellett. A másik pedig az, hogy az Iwiw-en jelenleg az üzeneteimet sem tudom megnyitni, minden folder TELJESEN ÜRES (pedig elvileg kaptam néhány újat). Ez pedig a másik nyomós érv...

#18 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 06. 16:51

Az csak hab a tortán, hogy belépek, majd visszadob ugyanúgy a logon screenre, mint 1 évvel ezelőtt.. Izgalmas de ja vu érzés. :D

#19 Felhasználó inaktív   kolosanyi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 18:16

Azért a normálisan szűrt keresés hiányzik nekem FB-ról... Ellenben én is ritkán járok már iwiwen.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó